Murat Özyer İstifa (Kovulmadan İstifa)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Galatasaray ise sevdan suraya yaz bakalım murat hocanın su takımda kalması ıcın 3 tane neden mantıklı !!![/quote]

1)bir önceki sene play out oynayan yakımı ertesi yıl ilk 4 e sokması

2)uleb kupasında uzun yıllar sonra edirne dışına çıkan üstelikde yepyeni bir takımı ilk 4 e sokması

3)ülkerin murat özyer kalırsa 7 giderse 3.5 milyon euro luk bütçe vermesi:))

Bunları yazmısında kacında murat hocanın büyük basarısı var 3.5 takımlı ligde 4 olmak basarısı ise tamam

Oyuncuların kendi cabaları kendilerine pazarlama durumu ile asıldıkları uleb
kupası ise basarı onada tamam

Para için birilerinin kuklası olucaksak onada eyvallah 8)

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Volkan beni polemiğe çekme kardeşim kimse istemez 4.lüğü ama ligin en iyi kaçıncı kadrosuyuz efesdenmi iyiyiz telekomdanmı yoksa fenerdenmi klavyenin başına geçip hocaya atıp tutmak kolay ayrıca özyer kalsınmı bizim çabamız, giderse gelenede sahip çıkarız. Halil Üner bu takımın hocasıydı sen çok geliyosun ya her maçta varsınya söyle bakalım bi salonlar bir kere Halil üner istifa diye bağırdımı, biz onada sahip çıktık mesele Murat hoca meselesi değil bunu kafanıza sokun artık mesele galatasaray taraftarının kendine yakıştığı gibi davranmaması meselesi sen floryadasın bari tesislere git marshallı yakala Are you player diye de sor baride tam olsun.

Polemige cekmıyorum kendime göre dogruları yazıyorum sen susuyosun diye ben biz benim gibiler suscak diye bir sey yok hocaya hakaretmı ediyorum,küfürmü ediyorum???

Ben floryadayım evet bu floryayada 12bin kişi yasar yarısından fazlası galatasaraylıdr ama nedense ben bu tesislerde kötü sonuclarda fenerden 4 yiyince görmem kimseyi herkes basarıda gelir samilcim orda biz bize 15 kısı desteklerız haber olmaz 500 kısı olursak 50 kişi derler BASIN YALAN YAZIYO SAMPİYON OLMAYINCA

para için birilerinin kuklası olmayalım tabikide

ama keşke şuanda sadece galatasaray için değil fenerbahçe ve beşiktaş içinde geçerli henüz sponsorsuz özgürce kimseye bağlı olmadan bir bütçe ayırıp takım kurmaları ne yazık ki imkansız

evet ülkerin böle bi şartı var kıroyum ama para bende hesabı:) madem parayı veriyo şartınıda sunacak elbet...o şartını sunup sponsoru verdiği anlaşmasıda olmasa avrupadan elenme muhabbeti yerine türkiyede play offa nasıl kalamadık muhabbeti yapılır dı aynı bir kaç yıl önce olduğu gibi

yönetimin murat özyeri göndermesi anca telekomla anlaşmasıyla mümkündü ve oda olmadı..yapacak bişee yokk artık sponsorun varsa güçlüsün ve ne yazıkki klüp kararlarındada inanılmaz etkisi olyo...

bizim burada konuştuklarımız hiçbirşeyi değiştirmeycek.Zaten değişseydi taa sezon başı değişirdi.Erman kunter davası falanda sadece gündem belirleme.Okadar belliydiki erman hocanın bu şartlar altında bu takıma gelemeyeceği.Yani bu gidişle bu sistem daha uzun yıllar devam eder...

Dünyada yenilmeyecek takım yok arkadaşlar !!! buna bizim takımımız da dahil.Bakıyorum hemen kavgalar başlamış haklı haksız farketmiyor sıkıntı hoca veya başkası değil sıkıntı sistem sıkıntı parayı verenin düdüğü notasız çalması böyle olunca ortaya çıkan kötü ses herkesi üzüyor.

Dün maçın ilk 1.5 periyodunu izledim.Maç kafa kafaya gidiyordu !!! ne olduda birden bizim takım sahadan kayboldu bilen varmı ??

Sezon başında Murat hoca guarda göre sistemin demode olduğunu artık yeni oyun anlayışında guarda fazla iş düşmediğini canlı yayında televizyonda duyduğum gün bu sene için derin bir endişeye kapıldım .Akabinde yapılan oyuncu transferleri ve bu oyuncuların yaşları takım da kalan usta oyuncuların buna eklenmesiyle savunma sertliği düşük bir takım olacağımızın sinyalleri idi.

Şimdi o gitsin bu gitsin demek bir çözüm değil !!!! üç senedir hoca bu takımın başında ne sistemi belli ne oyun felsefesi ortada kendi yetenekleriyle oynamaya çalışan bir takım var.

Bu takımın skor olarak en iyi adamı grovic ama ona özel bir set yok ikinci adam zizic onada set yok en savaşçısı milo onada set yok peki kime var ben göremedim gören varsa söylesin.

Daha önce defalarca söyledim bir takım sahada guardı kadar konuşur!!! diye bu forumda bir çok genç kardeşim olurmu öyle hocanın taktiği belli bizim takımda groviç oyun kuracak o kuracak bu kuracak dediler .Basketbol bu kadar kolay olmadığını söylediğimizde bizi düşman görenler oldu.

Sonuşta elendik bu dünyanın sonu değil aslında kendimize gerçekçi bir hedef koyarak önümüzü bakmalıyız gerekirse maç seçmeliyiz.Yoksa bu kadro aşırı tempoyu kaldıramaz ve neteküm kaldıramadı .

Son olarak Murat hoca bu sözüm size size hiç inanmadım inanmayacağımda ne oyun bilginize nede sisteminize inanmıyorum.Bu belki çok önemli değil ama işin en kötüsü sponsor baskısıyla oturduğunuz koltuğa rağmen sizinde kendinize inancınız yok!!!!! o zaman o koltuğu lütfen hak eden kişilere bırakın.

Erdem Akkaş' Alıntı:

Böyle bir durum söz konusu değildir. Bu palavrayı ortaya atan kimse şimdi bu olayları kahkalarla izlemektedir!

Sponsorluk anlaşmasında verilen ücret sabittir. Murat Özyer Galatasaray'ın Erkek Basketbol Takımı'nın baş antrenörüdür, mali işler ve sponsorluklardan sorumlu yöneticisi değil.

Nasıl böyle bir yalana inanırsınız?!.. Hayret!..

Murat Özyer, bugün maalesef yaptığı yanlış transferlerin bedelini ödemektedir.

Marshall Strickland ve "canı isterse oynayan" Milan Gurovic'i almak büyük riskti. Hatta Antonio Graves'in de en çok ihtiyaç duyduğumuz maçta felaket oynadığını görüyoruz...

Ancak, Murat Özyer'i eleştirirken "hücum seti yok" gibi abes sözler sarf etmemek lazım. Olayın hücum setiyle alakası yoktur. Gurovic'in daha evvel +20 sayı attığı maçlar varsa -ilk Buducnost maçında 24 sayı atmıştır- ve bu maçta potaya bakmamışsa bu Gurovic için hücum seti olmadığı anlamına gelmez, Gurovic'in oynamak istemediği anlamına gelir!

Belki Gurovic'in canı oynamak istediğinde ve Graves gününde olduğunda takım büyük maçlar kazanabilir ama, bu ağır mağlubiyette, takımdan sorumlu herkesin payı vardır!

Ben, Murat Özyer'in sene sonuna dek kalması konusunda hâlâ aynı fikirdeyim. Sezon sonuna dek kalması ve bu fırsatı kullanması gerektiğini düşünüyorum. 2008/2009 sezonunda TBL'de finale çıkamazsak Murat Özyer'e yol verilmesi kaçınılmaz olur!

Murat Özyer hatalıdır ancak, burada her mağlubiyetten sonra "kelle avcılığı" yapanlar Galatasaray'a zarar verdiklerini unutmasın.

Sezon sonuna dek desteğe devam etmekte fayda var.

anlaşmayı ben yapmadım yanlarındada yoktumm:)) ama ülkerin böle bir sponsorluk antlaşması şartı olduğu daha doğrusu bütçesini azaltacağı şartı olduğunu da devlet sırrı da değildi yani:)) bunu biliyoruz

hatta bu konu tuğrul demir tarafındanda genel kurula taşınmıştı yanlış hatırlamıyosam

bu kapsamda sene başında yaşananları da malum. yönetim murat özyerle devam etmeme kararı aldı sponsor bütçesi azalacağından telekomla bir anlaşma olacaktı fakat bu anlaşma olmayınca mecburen ülkere geri dönüldü ve murat özyerle apar topar gecikmeli bir biçimde anlaşma sağlandı...

açıkcası bende murat özyerle devam edilmesinden yanayım...eğer oyun kurucu kaprisinden vazgeçerse başarılıda olacaktır

ama benim sıkıntım şahıslarlada ilgili değil bir kişinin böle bir güçle böle bir şartla takım başında kalmasına mecbur bırakılmasıdır

Ahmed Salih' Alıntı:
[quote="Erdem Akkaş":16lhg677]

Böyle bir durum söz konusu değildir. Bu palavrayı ortaya atan kimse şimdi bu olayları kahkalarla izlemektedir!

Sponsorluk anlaşmasında verilen ücret sabittir. Murat Özyer Galatasaray'ın Erkek Basketbol Takımı'nın baş antrenörüdür, mali işler ve sponsorluklardan sorumlu yöneticisi değil.

Marshall Strickland ve "canı isterse oynayan" Milan Gurovic'i almak büyük riskti. Hatta Antonio Graves'in de en çok ihtiyaç duyduğumuz maçta felaket oynadığını görüyoruz...

Ancak, Murat Özyer'i eleştirirken "hücum seti yok" gibi abes sözler sarf etmemek lazım. Olayın hücum setiyle alakası yoktur. Gurovic'in daha evvel +20 sayı attığı maçlar varsa -ilk Buducnost maçında 24 sayı atmıştır- ve bu maçta potaya bakmamışsa bu Gurovic için hücum seti olmadığı anlamına gelmez, Gurovic'in oynamak istemediği anlamına gelir!

Belki Gurovic'in canı oynamak istediğinde ve Graves gününde olduğunda takım büyük maçlar kazanabilir ama, bu ağır mağlubiyette, takımdan sorumlu herkesin payı vardır!

Ben, Murat Özyer'in sene sonuna dek kalması konusunda hâlâ aynı fikirdeyim. Sezon sonuna dek kalması ve bu fırsatı kullanması gerektiğini düşünüyorum. 2008/2009 sezonunda TBL'de finale çıkamazsak Murat Özyer'e yol verilmesi kaçınılmaz olur!

Murat Özyer hatalıdır ancak, burada her mağlubiyetten sonra "kelle avcılığı" yapanlar Galatasaray'a zarar verdiklerini unutmasın.

Sezon sonuna dek desteğe devam etmekte fayda var.[/quote:16lhg677]

Öncelikle sevgili Ahmed senin yalan dediğin bilakis gerçektir.Bu konuyla ilgili açıklamayı bizzat Hakan AYDINOL tarafından basına bildirilmiştir.Bence konuya vakıf olmadan yalan yanlış diye kimseyi suçlama.

Grovic olayına gelince 24 sayı attığı maçta bile Grovic için oynanan bir oyun seti yoktu ki!! bu sayıların yarısını belki daha fazlasını el üstü 3 lük atarak buldu.

M.S. ve diğerlerini kim transfer etti bu riski kim aldı.Yalnız eleştirilere bile tahammül edemezken Galatasarıyın düştüğü acze nasıl ses çıkarmıyorsunuz .Bu da garip bir tutum

saygılarımla

M.DURAN

Mithat bey sizden bir ricam var... MAdem ki koç kötü ; sponsor berbat; bilmemkim rezalet bir durum var 3 yıldır; neden sizin de dahil olduğunuz grup tercih edilmiyor? Bu sorunun cevabını ; yani yanlışın enrede olduğunu bulabildiğiniz gün; dediklerinizi yapabilecek güce sahip olursunuz diye tahmin ediyorum... Dost tavsiyesi sadece; belki dinlersiniz.

arkadaşlar nedir bu murat özyer sevgisi bırakın destek vermeyi alsın oyun kurucusunu gitsin alt yapılara......levent topsakall götürür bu takımı.......

Ahmed Salih' Alıntı:

Sezon sonuna dek desteğe devam etmekte fayda var.

Ellerinizden öpüyorum Ahmet Abi, şu forumda gerçekten objektif yorum yapan gördüğünü yazan iki elin parmaklarını geçmeyecek kadar az kişiden birisisiniz.Hatta düşündüğüm isimleri rahatlıkla paylaşabilirim.
Sizlerden gördüğüm bu yapıcılıkla gerçekten bu sitede okunmaya değer yazılar olduğunu gördüğüm için çok mutlu oluyorum.

1-Ahmed Salih
2-Timur Sağlam
3-Onur Yavuz
4-Semih Ural
5-Murat İnal
6-Ahmed Arif ( O şimdi asker )

Entrikasız yorumlarınızı seviyorum...

Bırak Murat Özyer i yerine Gregg Popovich i getir MS gibi guardı olsun o bile bişi yapamaz . Murat Özyer in hiç bir suçu yok.

Sitemize Mali Gökşen başka bir başlık altına koymuştur bu yazıyı, bende kopyalıyorum buraya.

Yoluna Eurochallenge'da G.Saray Cafe Crown'da coach Murat Özyer, İstanbul'a ayak basar basmaz sitemizin sorularını yanıtladı.

Uzun bir yolculuktan sonra İstanbul'a dönen G.Saray Cafe Crown'da Buducnost'a elenmenin üzüntüsü yaşanıyor. Sarı - Kırmızılıların coachu Murat Özyer İstanbul'a ayak basar basmaz Basketdergisi'nin sorularını yanıtlarken Galatasaraylı taraftarların yüreğine su serpti. Yenilginin sorumluluğunu tamamen üzerine aldığının altını çizen Özyer, "Kısa rotasyonumuzda sorunlar oldu ve bu nedenle oyuncularımız yorgun düştü. Bu düşüşün olacağını tahmin etmiştik. Cüneyt'in de belindeki sakatlık verimli olmasını engelledi. Biz nerede yanlışların olduğunu biliyoruz. 1.5 aydır kısa rotasyonuna katmak istediğimiz oyunculara bakıyoruz. Transfer yapacağız. Ama bunu yaparken oyun sistemimizin bozulmamasını, rollerin dışına çıkılmamasını istiyoruz. Acele etmiyoruz. Doğru oyuncuyu bulup takviyeyi yapacağız. Artık yolumuza Eurochallenge'da devam edeceğiz. Kura cumartesi günü çekilecek. Bizi Mert Uyguç Münih'te temsil edecek. Gruplardan başlayacağız. Burada başarılı olacağımıza inanıyoruz" dedi.

www.basketdergisi.com

----------------------------------------

Bu haberden sonra, bayan maçı sonunda haftasonu Cem Akdağ uyuma Erkek takımına sahip çik diye slogan atılırsa, millet şaşırmasın.
Biz nerede yanlışların olduğunu biliyoruz, lafı süpermiş, bende ekonomideki yanlışların nerede olduğunu biliyorum ama ekonomiyi düzeltebilecek bir yetenek değilim.
Allahım sabır ihsan eyle.

Utku Çapan' Alıntı:
Yenilginin sorumluluğunu tamamen üzerine aldığının altını çizen Özyer, "Kısa rotasyonumuzda sorunlar oldu ve bu nedenle oyuncularımız yorgun düştü. Bu düşüşün olacağını tahmin etmiştik. Cüneyt'in de belindeki sakatlık verimli olmasını engelledi. Biz nerede yanlışların olduğunu biliyoruz. 1.5 aydır kısa rotasyonuna katmak istediğimiz oyunculara bakıyoruz. Transfer yapacağız. Ama bunu yaparken oyun sistemimizin bozulmamasını, rollerin dışına çıkılmamasını istiyoruz. Acele etmiyoruz. Doğru oyuncuyu bulup takviyeyi yapacağız.

İnsan şu açıklamaları yapmaya utanır bence.Madem biliyorsun eksikleri sıkıntıları ne diye işkence yapıyorsun hem Cüneyt'e hem bize?Üstelik bu başarısızlığa sebep oluyorsun?

Ayrıca bence şu anda Murat Hoca kıvırıyor sene başından beri kısa rotasyonuna adam arıyoruz diye çünke sene başından beri olan açıklamalarında hiç guard mevkine adam arandığı söylenmedi.Şimdi arıyorduk zaten ama en uyumlusuna bakıyoruz diye ayak yapılmış burada.

Bir başka konuda sorumluluğu üstüne alması.Evet bu cesareti göstermesi önemli ama unutmasınki o sorumluluğu aldı diye böyle utanç abidesi bir skora ben göz yummam.

Özürünü cumartesi günkü maçta kazanarak dilesin taraftardan.

Basket takımını Özyer Futbol takımını Skibbe ziyan ediyor.

Uzun süredir yazmıyordum.Aslında çok fazla yazmayıda düşünmüyordum bir süredir ama yazılanları okuduktan sonra bişeyler yazmak gerektiğini düşündüm.

2 senedir aralıksız her yenilgiden sonra murat özyer istifa sesleri yükseliyor yada kasıtlı olarak birileri tarafından yükseltiliyor.ÜStelik öyle saçma sapan zamanlarda yapılıyor ki bu geleceğide olumsuz yönde etkiliyor.Hafta sonu efes gibi ciddi bir rakiple maçımız varken bugün istifa gibi yazılar okumak bir hayli saçma ve mümkünü olmayan bişey...Hadi yarın kovdular murat özyeri efes maçınada o istifa diyenler çıkartır takımı.Böyle bir şeyin mümkün olmayacağını bile bile sırf gerginlik yaratmak için yazılar yazılıyor.Buda takıma zarar veriyor.Tabiki taraftarız hepimizin bazı isteklerimiz var ama bunu sölemeninde zamanı vardır.Elimizde bir tek lig kalmış.Ondanda iyi gidiyoruz.Bari onu mahvetmeyelim.

Ayrıca taraftar desteğini hangi oranda göstermiş.Ne kadar sahiplenmiş ki murat özyer taraftardan özür dilesin deniliyor.Sanki her maça binleri doldurmuşuz mükemmel bir destek vermişizde karşılığında özür bekliyoruz.Özür dilemek tabiki hakkımız ama karşılığında ne yapıyoruz?önemli olanda bu.

Ayrıca basketbolda kimse başarı beklemesin.Taraftarının desteklemediği yönetimin desteklemediği bir takımdan başarı çıkması mucize.

Ayrıca basketbolda kimse başarı beklemesin.Taraftarının desteklemediği yönetimin desteklemediği bir takımdan başarı çıkması mucize.[/quote]

bunca yıldır hiçbir galatasaray yönetimi basketbol takımını bukadar desteklememiştir..
ayrıca fenerbahçeye bakıyosun lig maçlarında abdi ipekçi gibi bir yerde olmalarına rağmen gene boş tribün beşiktaşı zaten konuşmaya gerek yok onlar bomboş tribüne oynuyolar...
basketbol seyircisinin yeni yeni oluştuğu ülkemizde üstelik bizim salon ayhan şahenk gibi bir yerde olmasına rağmen genede fena değil en azından fb ve bjk den daha dolu..biz şikayet ediyoruz onlar ne yapsın...
ben bile istanbul dışında olmama ve sadece fenerbahçe maçına gelicek olmama rağmen kombinemi aldım...

ayrıca kendi şahsi görüşüm 2 3 takımın kullandığı ayhan şahenk murat hocanın dediğinin aksine asla bizim yuvamız olamaz...ne zaman aslantepe ye salon kurulur o salon sadece bize ait olur işte gs taraftarını ozaman görün derim ben

Volkan Ozger' Alıntı:
[quote="Şamil Turançiftçi":30ix0w63]Volkan beni polemiğe çekme kardeşim kimse istemez 4.lüğü ama ligin en iyi kaçıncı kadrosuyuz efesdenmi iyiyiz telekomdanmı yoksa fenerdenmi klavyenin başına geçip hocaya atıp tutmak kolay ayrıca özyer kalsınmı bizim çabamız, giderse gelenede sahip çıkarız. Halil Üner bu takımın hocasıydı sen çok geliyosun ya her maçta varsınya söyle bakalım bi salonlar bir kere Halil üner istifa diye bağırdımı, biz onada sahip çıktık mesele Murat hoca meselesi değil bunu kafanıza sokun artık mesele galatasaray taraftarının kendine yakıştığı gibi davranmaması meselesi sen floryadasın bari tesislere git marshallı yakala Are you player diye de sor baride tam olsun.

Polemige cekmıyorum kendime göre dogruları yazıyorum sen susuyosun diye ben biz benim gibiler suscak diye bir sey yok hocaya hakaretmı ediyorum,küfürmü ediyorum???

Ben floryadayım evet bu floryayada 12bin kişi yasar yarısından fazlası galatasaraylıdr ama nedense ben bu tesislerde kötü sonuclarda fenerden 4 yiyince görmem kimseyi herkes basarıda gelir samilcim orda biz bize 15 kısı desteklerız haber olmaz 500 kısı olursak 50 kişi derler BASIN YALAN YAZIYO SAMPİYON OLMAYINCA[/quote:30ix0w63]

Vallahi bravo Volkan bi tartışmada en son sen yazmış olmak için iyice sallama konuşmuşsun, bi oku bakalım şu yazdıklarını benim dediklerimle senin dediklerinin alakası varmı. Ben senin gibilerin taraftarlık anlayışını eleştirmek için floryadasın git marshallı yakala are you player diye sor diyorum ( hani x takımın taraftarları gibi iyice onlara benzedikya ) sen bana fener den 4 yeyince oradaydık, destekledik, heryerdeyiz, şöyleyiz böyleyiz muhabbeti yapıyosun.
Maşallah sana heryerdesin ama nedense ben seni sadece Daçka maçında birde Antalya maçında gördüm. Varmıydın bu gün salonda yada Ceyhan maçında, Mondeville maçında, selçuk maçında ne bileyim ilk Buducnost maçında.

Neyse ne konuşuyorumki gene garip garip de olsa en son yazmış olmak için bişeyler yazarsın. Senle bizim yüreklilik anlayışımız hatta genel taraftarlık anlayışımız farklı sen kazanılan maçtan sonra Galatasarayın hocası için yenilsende yensende diye enteresan bir başlık açarsın bu sence yüreklilik olur bence saygısızlık aramızdaki fark bu Volkan.

Birde anlamadığım ben neye susuyorum kardeşim seninle aynı düşünmüyoruz diye sustukmu yani şimdi küfür etmedim bişey yapmadım diyosun bi zahmet onuda yapma artık Volkancım.

Sana yolunda başarılar kardeşim.

Samil senin gibi okumuyoruz calısıyoruz .Ekmek parası hani onu kazanamassak yasayamayız farkıdamısın bilmem ki bende sana bugune kadar floryada özhan canaydın dısında kimseyi gidipte protesto etmedim demek istedim.Biz galatasaray taraftarıyız senın gibi nerde ne yapacagımızı bılırız keza ; Murat özyere hakaretsız istifa et diyisim gibi

Sen kalkmısın biz galatasaray taraftarıyız diyosun eee evet kim inkar ettiki degilmiyiz dedik gittik x takım taraftarı gibi saldırdıkmı sövdükmu sezon acılsında onu köseye sıkısrıtıcak sorular hazırdı yaptıkmı? HAYIR!!!

Ozaman ezbere konusma 3 senemiz heba olmus benmi ödicem bunun diyetini 3 senede 4 oyun kurucu getirmis gönderdiginden(malik) kötü !!!!

Galatasaray diyosun eger galatasaray zaten murat özyer gibi vasat bir hocayı gönderip yerini doldurmuyosa kendimizi büyük diye kandırmayalım

gecelim efendim

Galatasaray klubüne 3 senede ne katmıs bu adam harcadıgı 15m$ fazlası var eksıgı yok bukadar para baska bir hocada gelse aynısını yapardı

Burda bana rezıllkleri saydırma murat hoca geldıgınden beri fenerden bile tarihi fark yedik.

Anlamadımkı ne büyük hoca imis ne engin tecrübeleri varmıs ne kadar iyi oyuncu bılgısı varmıskı sezon acılısında tanıdıgım bıldıgım güvendıgım MS aldım dedi gördük tanıdıgı bildigi inanadigi MS yı !!!

Yeter artık ben GALATASARALIYIM arkadas murat özyerci degil eger bu klüb murat özyer gibi bir vasat hocanın yerini dolduramıyosa YAZIKLAR OLSUN

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...