Murat Özyer İstifa (Kovulmadan İstifa)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Onur Yavuz' Alıntı:
Şamil ile Volkan ikili tartışmaya girmiş ama araya girenler var, saygısızlık yapıp ikili tartışmayı bölmeyin : )

Dönüp dolaşıp aynı şeyleri söyleniyor. Konu başlığı amacından saptı denilerek kilitlendiği zaman; "Murat Özyer İstifa başlıkları hep kilitleniyor, hani demokrasi" denilerek feryat ediliyor.

Umarım ikili tartışma aradığı sonu bulmuştur.

Onur bey yine konuyu kilitlemek için bahane arıyorsunuz gibi geldi bana uzun süredir yorumlarınızı okuyamıyorduk. Siz nasıl buldunuz maçı

Kerem SEÇER' Alıntı:
Ben maçı izleyemedim abi. Buraya da 9'da yazmıştım ama 8'deymiş maç. Çalışmamı bitiremediğim için izleyemedim. Maç hakkında da herhangi bir yorum yapmadım zaten sitede. Nasıl oldu, ne oldu bitti bilmiyorum hiç.

O zaman izleyen bir arkadaşımız yazsın lütfen maçın hakemleri nasıldı fikri olan varmı??

Hakemler 2. devre ön plana çıktı.Ama kabul etmek gerekir 2. devere de sahada ruhsuz bir takım vardı.

Zizic'i 10 dk. kenarda bekleten hocamız da sağolsun :)

Seyredemeyenler içinde maç şu and Gs tv de başlamak üzere !

Mithat Duran' Alıntı:
[quote="Kerem SEÇER":32u8ul0k]Ben maçı izleyemedim abi. Buraya da 9'da yazmıştım ama 8'deymiş maç. Çalışmamı bitiremediğim için izleyemedim. Maç hakkında da herhangi bir yorum yapmadım zaten sitede. Nasıl oldu, ne oldu bitti bilmiyorum hiç.

O zaman izleyen bir arkadaşımız yazsın lütfen maçın hakemleri nasıldı fikri olan varmı??[/quote:32u8ul0k]
Hakemler vasatın altındaydı.Evsahibine biraz daha yakındılar.Skora oldukça etkileri vardı ;)

Ben ya başka maç izledim yada takımdaki çaresizlikten dolayı hakemlere dikkat etmedim. Herkes böyle deyince şimdi ozaman şöyle deeğiştireyim benim dikkatimi çeken bariz bi hakem hatası olmadı.

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Ben ya başka maç izledim yada takımdaki çaresizlikten dolayı hakemlere dikkat etmedim. Herkes böyle deyince şimdi ozaman şöyle deeğiştireyim benim dikkatimi çeken bariz bi hakem hatası olmadı.
Zaten 2. devre ruhsuz bir takım vardı.Bariz hataları yoktu belki ama kolay düdük çalıyorlardı ve dediğim gibi 2. devre sahada ruhsuz bir takım vardı.

Bir yapıcılıktır almış başını gitmiş.Bende bu konuya değineyim.
Bir bina düşünün 5 şiddetinde bir depremde(3.sınıf takım=Budusnost,BJK gibi) kolonlarından birisi ağır hasar görüyor.Kuşkusuz 7 şiddetindeki depremde(fenerbahçe ve telekom gibi 2. sınıf takımlar efes bu ikisi arasında)yerle bir olacaktır.[Çok şükür 9 şiddetinde deprem(1.sınıf takımlar CSKA,Barcelona gibi)bizi vurmayacaktır.]
Bu durumda en iyisi 7 şiddetindeki depreme maruz kalmadan bu bina yıkılıp daha sağlam temele oturtulmalıdır.Bu iş çamur sıvamakla olmaz.Sizin yapıcılığınız ancak dış yüzeyi kapatır.O bina yine bu depremlerde yerle bir olacaktır.Yani bırakın yapıcılığı daha kötüsü olmadan.
Dışarıda Özyer'den iyisi bulunur kötüsü bulunmaz.Yücel Platin'in kısıtlı imkanlarla neler yaptığına bir baksın işi sadece bütçeye dökenler.
Borsada bir formül vardır.Fiyat/kazanç oranı diye.Bu oranı en yüksek olan hisseden uzak durmak gerekir.Murat Özyer ligde f/k oranının en yüksek molduğu antrenör.Bizim bu oranı 1'in altına çekmemiz gerekiyor.Bunun içinde ne yapılması gerekiyorsa yapılmalı.
Bozuk yapı sıvamayla düzelmez.

Mithat Duran' Alıntı:
[quote="Ünsal Y.":1t7dsskw]Mithat bey sizden bir ricam var... MAdem ki koç kötü ; sponsor berbat; bilmemkim rezalet bir durum var 3 yıldır; neden sizin de dahil olduğunuz grup tercih edilmiyor? Bu sorunun cevabını ; yani yanlışın enrede olduğunu bulabildiğiniz gün; dediklerinizi yapabilecek güce sahip olursunuz diye tahmin ediyorum... Dost tavsiyesi sadece; belki dinlersiniz.

Ünsal bey siz benim maç yorumumu okuyupta mı ? böyle bir fikre kapıldınız yoksa okumadan sallama mantığıylamı,bu bir tercih meselesi değildir.Yeri zamanı geldiği gün bu kulübü yöentecek insanlar o koltuğa oturur siz merak etmeyin.Galatasara'da bir kural vardır görev alınmaz,size görev verilir yalnız her şeyin olduğu gibi bunun da bir yeri ve zamanı var[/quote:1t7dsskw]

Mithat bey;

Öncelikle okumadan sallama iş yapmam; okuduktan sonra da iş yapmam. Söylediklerimin de maç yorumuyla alakası yok; genel bir tespit. Doğrudur ;Galatasaray'da görev alınmaz verilir; ben de aynı noktadayım; sizden ricam göreve talip olduğunuz halde; bu görevin sizin de içinde bulunduğunuz gruba verilmemesinin sebeplerini hiç düşündünüz mü demiştim? Hani bazı konularda çok net konuşmak istemiyorum; bir vakit illa ki karşılaşırız; daha detaylı anlatırım; ama ; çok saydığım bir büyüğümün- önemli bir basketbol adamı; yugoslav ekolünden. Yugoslav ekolü derken Türkiyedeki Nihat izic'i falan kastetmiyorum; gerçek yugoslavları kastediyorum - bir lafını söyleyeyim; belki birşeyler ifade eder:

" Her oyuncu ver her koç; alternatiflerine olan avantajları dolayısıyla tercih edilir; başlı başına kariyeri herkese tercih edilebilen sadece Jordan var"

Sizce; bunu yönetim gruplarına uygulayamaz mıyız? Sanırım uygularız :)

Ünsal bey siz benim maç yorumumu okuyupta mı ? böyle bir fikre kapıldınız yoksa okumadan sallama mantığıylamı,bu bir tercih meselesi değildir.Yeri zamanı geldiği gün bu kulübü yöentecek insanlar o koltuğa oturur siz merak etmeyin.Galatasara'da bir kural vardır görev alınmaz,size görev verilir yalnız her şeyin olduğu gibi bunun da bir yeri ve zamanı var[/quote]

Mithat bey;

Öncelikle okumadan sallama iş yapmam; okuduktan sonra da iş yapmam. Söylediklerimin de maç yorumuyla alakası yok; genel bir tespit. Doğrudur ;Galatasaray'da görev alınmaz verilir; ben de aynı noktadayım; sizden ricam göreve talip olduğunuz halde; bu görevin sizin de içinde bulunduğunuz gruba verilmemesinin sebeplerini hiç düşündünüz mü demiştim? Hani bazı konularda çok net konuşmak istemiyorum; bir vakit illa ki karşılaşırız; daha detaylı anlatırım; ama ; çok saydığım bir büyüğümün- önemli bir basketbol adamı; yugoslav ekolünden. Yugoslav ekolü derken Türkiyedeki Nihat izic'i falan kastetmiyorum; gerçek yugoslavları kastediyorum - bir lafını söyleyeyim; belki birşeyler ifade eder:

" Her oyuncu ver her koç; alternatiflerine olan avantajları dolayısıyla tercih edilir; başlı başına kariyeri herkese tercih edilebilen sadece Jordan var"

Sizce; bunu yönetim gruplarına uygulayamaz mıyız? Sanırım uygularız :)[/quote]

Bir yanlış anlaşılmayı hemen düzeltmek istiyorum biz hiç bir göreve talip olmadık ,olmayızda bunun bilincinde olan insanlarız .Yani sizin dediğiniz gibi ben bağlı bulunduğum birlikteliğin talip olupta alamamak gibi bir durumu yok.

Bizi tercih etmedikleri gibi bir durumda yok !!! zamanında imkansızlıklar içinde bu görevi bize bırakanları ortada bırakmamak adına bir hizmeti yapmaya çalıştık hepsi o zamanı geldiğinde de bu kadar ebgellere ve çelmelere daha fazla meil vermemek adına ilerki zamanlar için adımızıda yıpratmamak adına görevi yeni yönetime teslim ettik.

Bunda ki ! amaç kulübün menfaatleri içindir Yoksa koltuk sevdalısı olsak bizi zaten o koltuktan kaldırmazlardı.

Şimdi bizim karşı olduğumuz hoca falan değil biz bu şubenin yönetiliş tarzına karşıyız,sponsor odaklı bir yönetim Galatasaray ananelerine tamamen aykırıdır.

Sanırım karşı karşıya geldiğimizde ikimizinde anlatacağı çok konu olacaktır.

saygılarımla

M.DURAN

Mithat bey ; ısrarlı olarak attığınız 1 Haziran mesajlarından; yönetime talip olduğunuz sonucunu çıakrmıştım. Yanlış anlamışım demek ki. Evet; dediğiniz gibi; bir uygun vakitte konuşuruz detaylı...

Ünsal Y.' Alıntı:
Mithat bey ; ısrarlı olarak attığınız 1 Haziran mesajlarından; yönetime talip olduğunuz sonucunu çıakrmıştım. Yanlış anlamışım demek ki. Evet; dediğiniz gibi; bir uygun vakitte konuşuruz detaylı...

1- Haziran sezonun bitip yeni sezon için yeni bir şube yapılanması ve yeni bir organizasyon oluşturmak adına Mart seçimlerinde verilen söz üzerine konulan bir tarihti ki !! daha önce belirtiğim gibi asla bir görev almayacağımı ama elimden geldiği kadarıyla yardıma her zaman hazır olduğumu defalarca yazdım ve söyledim.

1-Haziran aynı zamanda Murat hocanın sözleşme bitiş tarihinden sonra ki gündü maalesef verilen sözler unutuldu ve ne acıdır ki !!! şube hala Fb meşeli bir sponsor tarafından idare edilmektedir.

Kısaca hoca istifa etmiş, etmemiş,görevden alınmış,alımamış pek umrumda değil.Şimdi birileri daha farklı bir yol bulmuş takımın başına 6 senedir takım çalıştırmayan ve tamamen basketboldan uzak bir yaşam süren çok sevdiğim bir abimi takımın başına getirmek için bir çaba içersindeler.

Böyle bir yaklaşım kulübe daha fazla zarar vermekten başka bir durum yaratmaz ama kendi çıkarları olunca kulübü kim düşünür.

Sayın Özyer,

Bir Galatasaray taraftarı olarak sizden bir ricam ve isteğim bulunuyor. Sizinde armayı ve renkleri bizim kadar sevdiğinizden zerre kadar şüphemiz yok. Fakat kendinize olan saygınız, takıma olan sevginizden ötürü lütfen size yakışanı yapınız ve istifa ediniz.

Armanın iyiliği için, Galatasaray taraftarının size olan sevgisinin azalmaması için..

Emin olun böylesi daha güzel olacaktır.

Not : Lütfen giderken " Ligi çok iyi tanıyor takıma çok büyük katkıları olacak " dediğiniz Marshall Strickland'ıdıda yanınızda götürünüz.

Saygılarımla..

BARIŞ ÇAMUR

Bu takım bu kadroyla bu rotasyonla bu hocayla bu formla efesden 15 altı yerse basketbolun adaleti yoktur! kimse kızmasın

murat özeyere kızanlardan bir taneside bendim maçı seyrederken çıldırdım ziziç neden kenardaydı çözemedim geçen seneki oyuncuları beğenmeselerrde istikrar denen şey için en azından 3 tanesini tutmaları gerekirdi oyuncular gençti ve hızlı oyun oynuyorduk ayrıca diri savunma yapıyordu şimdi

guroviç sadece el kaldırıyor defansta bir ziziç bir de milojeviç gerisi yalan haa unutmadan sakatlar olmasaıda bu hale getirdi gerçi geçen sene murat kayaya da çok kıl oluyordum bizm yerliler çok boş oyuncular bjkde bir mehmet yağmur var telekomda tutkular muratcanlar bizde cemal nalgalar kaçınılmaz skordu ama strickland ve guroviçi gönderirm gravesede asla ve asla oyun kur demem buducnost maçında 24 saniyeyi bu kadar mı hiç edebilir bir oyuncu guroviç artık bitmiş bence jason kidd gibi

ayrıca murat hoca maçın son dakikalarını oynatamıyor. genel için bir hatrlatma geçen sene oyak maçları fener maçı telekom maçları.

ve ben strickland´a basketbolcu olarak para bile vermem. üstüne para almamız lazım strickland için, seni maçta oynatıyoruz diye.

EFESE BAK VUJANİÇ, TELEKOMA BAK GEÇEN SENE AMİN BU SENE BLACKNEY, FENERE BAK GEÇEN SENE SOLOMON BU SENE TAKIMI OYNATAN GREEN, BANVİTTE CRİSPİN. DAHA FAZLA KONUŞMAYALIM, HERŞEY MEYDANDA. ÖZYER STRİCKLAND EK OLARAK DEDEHAYIR BİR DE GRAVES BÖYLE OYNAYACAKSA GİTSİN.

murat hocaya ithafen bir şiir

büyük ümitlerle geldin şanlı kulübümüze
el üstünde tutuldun dünden günümüze
ama yetti artık kalmadı sabır
1 yıldır,murat hoca!! ne oldu sana
istifanı ver ve git, yakışır sana

fatihi gönderdin, hüseyini küstürdün
bize marshalı mı reva gördün
1 yıldır murat hoca!! ne oldu sana
istifanı ver ve git, yakışır sana

sen ki harbi cimbomluysan murat hoca
olmuyor işte, olmuyor hoca
bu bütçeyle challenge oynanır mı hoca
istifanı ver ve git yakışır sana

Teoman-Altay-Alican-MS-Erdem-Zizic-Cemal yanlış hatırlamıyorsam bugünki yedek oyuncularımız bunlardı . Bunlardan Zizic hariç hangisi skora direk katkı yapacak oyuncular . Zizic i de zaten 3 yabancı kontejyanı yüzünden oynatamıyoruz . MS yi M.Özyer getirdi doğrudur ama hatasız kul olmaz ve hatayı düzeltmek için çok erken . Peki bu Graves çoğu kişinin gitsin dediği oyuncu şu anda takımımızın en skorerini M.Özyer getirmedi mi? Şimdi nasıl oluyorda bu adama daha yolun başındayken istifa etmesini söylersiniz . MS giderse ve yerine skorer bir guard gelirse ve türklerimiz sakatlıkdan dönerse + sadece 1 iyi türk oyuncu alınırsa bu takım ŞAMPİYON olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...