Murat Özyer İstifa (Kovulmadan İstifa)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: murat hocaya ithafen bir şiir

bu kadar şiir yazma yeteneğin varsa Murat hoca için değil takım için harcasaydın keşke...

Efes maçında çıkan kadroyu bırak M.Özyer i Gregg Popovic ver o bile bişi yapamaz çünkü en fazla 3 yabancı oynatabiliyorsunuz. Direk skora katkı yapacak 1 tane türk oyuncunuz var oda gününde olmadığında 0 . Ve bu arada 1 yabancı hakkınızda MS gibi değeri 0 ın altında olan bir oyuncu . Bence Murat Özyer e yeni bir guard geldikten sonra zaman tanınmalı .

şampiyonluk bu kadro ve oyun yapısıyla biraz zor bence.. ben de umutlu olmak isterdim tabii de, özellikle dar rotasyon geçen sene de çok başımızı ağrıtmıştı, bu sene de pek farkı yok.. uzun lig maratonunda 7 kişilik kadrolar başarılı olamıyor, artık bunu anlasın murat hoca.. elindeki malzeme çok iyi değil türk oyuncular açısından, ama bunları en iyi şekilde kullanması gerekiyor. zizic'i topu topu 5 10 dakika oynatıp, maçın kırılma anlarında kenarda oturtup maç bittikten sonra oyuna alması efes maçında çok sinirimi bozan bi olaydı.. strickland olayına değinmek bile istemiyorum zaten...

bence de murat özyer artık bazı şeyleri kabul etmeli, 3 senedir bu takımın başında ve de elle tutulur hiç bir başarısı yok (ulebcup final four hariç). herkesin bi kredisi vardır, bence uleb cup kredisinin çoğunu geçen seneki playoff performansıyla harcadı murat hoca.. bu senenin sonunu beklemek mi gerekir bilmiyorum ama bence işler daha da kötüye gitmeden bir değişiklik gerekli.. murat hoca mı değişir kadro mu değişir bilemiyorum ama şu anki durum bu senenin pek de iyi geçmeyeceği doğrultusunda..

Mustafa Kaya' Alıntı:
Efes maçında çıkan kadroyu bırak M.Özyer i Gregg Popovic ver o bile bişi yapamaz çünkü en fazla 3 yabancı oynatabiliyorsunuz. Direk skora katkı yapacak 1 tane türk oyuncunuz var oda gününde olmadığında 0 . Ve bu arada 1 yabancı hakkınızda MS gibi değeri 0 ın altında olan bir oyuncu . Bence Murat Özyer e yeni bir guard geldikten sonra zaman tanınmalı .

Yeri geldi skora katkı yapabilecek tek yabancıyla Efes'i yendik(bkz.Malik Dixon) demek ki neymiş doğru seçilmiş 3 yabancı oyuncuyla ligi karıştırabilirsin Cüneyt'te onlara eşlik ederdi.
Hata Murat hoca'nın bugün çıkarmış olduğu kadroda yada oynattığı oyunda değil daha en başında yapılan oyuncu transferleri ve defans yapmanın önemsiz olduğu düşünülmesinde.
NOT:Takımın şu defansını görünce aklıma Halil Üner'li senelerimiz geliyor bundanda Murat Hoca utanmalı.

Nerden nereye...

Sezona ne umutlarla başlamıştık.Sanki herşey istediğimiz gibi olacaktı.Hani derler sistem raya oturdu herkes öyle sanıyordu ama böyle düşünen herkes bence yanılmış bende dahil...

Herkes o kadar sabırsızdı ki... Yapılan transferler âdeta herkesi büyülemişti. Zizic avrupanın ünlü takımından gelmiş büyük isim. Gurovic, Winner özelliği olan hırslı,savaşcı bir oyuncu denildi. Milosevic, kendi adıma konuşuyorum ben bu oyuncuyu daha önce hiç duymamıştım ilk defa takımımıza gelince tanıdım.Graves o da aynı şekilde. Herkes merakla yapılacak olan son transferi bekliyordu.Acaba gelecek olan guard kim? Ben Nba patentine uygun bir oyuncu transfer ederiz diyordum ama yanılmışım.Gelen oyuncu firmanın Murat Özyer'in Galatasaray'da kalması üzerine verilmiş bir hediye mi dersiniz artık yoksa kuru kalabalık mı neyse... Herşeye rağmen herkes takımdan birşeyler bekliyordu merak ediyordu oyuncular nasıl, takım oturdu mu, bu sene kadro seçimi doğru mu, gücümüz nedir?

Ve herşey başlıyordu...

Türkiye Kupası !

Maçları izleme şansım olmadı ama bildiğim tek bir şey var. Bir takım 3 maç yapıp 1 galibiyet , 2 mağlubiyet alıp üst tura çıkıyorsa buna ne denir! Bunu ben şampiyonlar liginde oynayan bir takımın 6 maçta 2 galibiyet 4 mağlubiyet alıp üst tura çıkmasına benzetiyorum.Elbette durum farklı ama şampiyonlar liginde daha önce böyle bir durumla karşılaşıldı mı ya da Türkiye'de kupa mücadelesi veren takımlardan herhangi biri böyle bir durumla karşılaştı mı? Belki, evet ama ben ilk defa bizim takımımız böyle bir durumda üst tura çıkıyor.Buna kısaca '' tesadüf '' deniliyor isteyen bu gerçeği inkar edebilir! Haa diyecekler, eğer tesadüf olsaydı bjk son maçta rakibini farkla yener miydi? Üst tura çıkmayı garantilemiş bir takım, as oyuncularını sahaya sürüp sakatlanmasını göze alıp rakip takımı açık ara farkla yenmesi ve takımımızın üst tura çıkmasını normal karşılamak olaya kısaca duygusal yaklaşmaktan başka bir şey değildir.

Avrupa serüveni...

Çok kısa sürmesi gayet normal. Savaşcı,kazanmak için oynayan,takım ruhu olan bir takımımız mı var bizim? Malesef... Geçen yıl Robert Hite'yi beğenmeyenler kına yaksın! Yok eli düzgün değil, yok orası böyle, yok burası böyle... İstenilse de artık onun gibi atletik,dinamik,istikrarlı bir oyuncu göremeyiz. Chris Owens, belki avrupa da Gurovic,Milosevic gibi ismi duyulmamış.Fakat benim gözümde Gurovic'te, Milosevic'te Owens'ın tırnağı olamaz. Hem pota altını,hem dışardan,yeri geldiği zaman takımı sırtlayan,yeri geldiği zaman yaptığı smaçlarla hem seyirciyi hem takımı ateşleyen,hırslı bir oyuncuyu çok ararız çoook... Neyse artık hak ettiğimiz avrupa kupasında yer alıyoruz.Gönül isterdi ki Euroligde oynayalım ama böyle bir takıma şuan ki avrupa maçları bile lüks.

Gelelim ligimize...

Bugüne kadar oynadığımız maçlar zaten galip gelebileceğimiz maçlardı.Çok küçük bir ihtimaldi kaybetmemiz zaten öyle bir durum da olmadı. Galip geldiğimiz maçlardan sonra hep kendimizi kandırdık şöyle galip geldik böyle galip geldik takım iyiydi falan filan... Ya ne iyisi kardeşim ya bugün bu ligde yer alan sıradan takım bile karşılaştığımız takımları bir şekilde yeniyorlar.Oynadığımız takımlar '' nimetten sayılacak '' takımlar değil! Seviyemizde olan takımlar değil...Bugün oynanılan Efes Pilsen maçından önce dedim ki durumumuzu, nerde olduğumuzu, gücümüzü Efes maçı gösterecek. Tam olarak bilmiyorum ama 4000 kişi deniliyor.Kendi evinde böyle yüksek bir atmosferin olduğu bir salonda maç yap,herşey senin lehine olmasına rağmen. Sen ruhsuz bir takım olarak çık,kazanma inancı olmadan oyna,senin için anadoludan gelen,İstanbul'da trafiği alt üst edip yine de seni desteklemek için gelen taraftarını hak etmediği bir şekilde sonuç al! Galatasaray taraftarı herşeyi hak ederken, şuan basketbol şubesinde yer alan tüm insanlar(oyuncular,yönetim,teknik heyet...) siz bugün 4000 kişi içinde maça çıkmayı hak ettiniz mi? Siz Galatatasaray'ı temsil ediyorsunuz bunun bilincinde misiniz? O giydiğiniz forma sıradan bir forma değil, temsil ettiğiniz bu takım sıradan bir takım değil. Bu takımda nice büyük insanlar oynamış, bu takımı aslanlar gibi temsil etmiş.Hak ettiği yerlere getirmiş... Peki siz bu takımı temsil etmeye hak ediyor musunuz? Bunu da geçtim hâlâ bu takımda görev alacak yüzünüz var mı ? Eğer varsa söyleyecek hiçbir söz bulamıyorum. Ben artık bu takımı takip falan etmiyorum Murat Özyer olduğu sürece.Gerçekten çok üzülüyorum çok... Ligde yine de iyi bir yerdeyiz neden bu kadar karamsarsın demeyin! 4000 kişilik taraftarının önünde maça çıkmış bir takımın, hemen hemen aynı güce sahip bir takıma yenilmesinden sonra benim ne bu takıma, ne basketbol şubesini yöneten insanlara, ne de antrenörümüz Sn. Murat Özyer'e...

Bide M.S icin yazsanız adamın elindeki takım belli bütce fazla olabilir ama oyuncu kalitesi ters orantılı

Murat hoca arkandayız

kişilerin değil galatasaray ın peşinden gidin.

ben hala büyük bir sabır ve merakla basketbolda ilk kez duyduğum ve tanık olduğum yer savunmasını yada murat hocanın değişiyle yerden bloğu bekliyorum...

12 maçtır göremedim yada bizim takım yapıyoda ben mi göremedim hala..benim tek gördüğüm bayan takımın bile daha sert savunma yaptığı kimsenin topa el sokmadığı ve dünkü takımlardan tut büyük takımlara gelen geçenin bize 80 90 sayı attğı

Galibiyetlerde sesinizi çıkarmazsınız,
Her yenilgide hocayı suçlarsınız ,
Yılda sadece 1-2 maça katılırsınız,
Siz anca klavyede işe yararsınız.
Mustafa KAYA
Not: Bu dörtlük herkeze değil , kime gittiğini bilen biliyor.Lafım ortaya yarası olan gocunur.

tek soru özyeri savunanlara neden geçen seneki oyuncular tutulmadı geçen sene badalonaya bile 7 sayı farkla yenildik siz neden bahsediyorsunuz savunmayı sertleştirdiğimizde rakip sayı atamıyordu şimdi her maç 80 üzeri sayı yiyoruz kan değişikliği lazım takıma ben marşalın ve guroviçin gitmesi taraftarıyım defans yapmamız lazım

Murat Hoca kredisini artık tüketti. Bu Efes maçı veya Buducnost ile alakalı değil... Geçen seneki play-off'lar bunun en büyük nedeni. Ben artık Murat Hoca ile bir yere varabileceğimiz kanısında değilim. Murat Hoca ile ilgili içimde her zaman bir umut ve güven vardı. Ancak geçen seneki play-off'lar ile darbe yiyen bumut ve güven, artık tükendi...
Artık bırakmasının zamanı geldi...

diyelimki murat hoca gitti bıraktı görevi kim gelicek sölermisiniz bana ey antimurAt özyerciler!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...