Murat ÖZYER kalmalı mı?

Murat ÖZYER kalmalı mı?

• Evet, kalmalı

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    140
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Karışmayayım diyorum ama;

4 senedir dünya kadar oyuncu getirip de şampiyon olamayan Ülker, bir anda Murat Hoca gelince mi kadro kalitesiyle şampiyon oluyor?

Bu kadronun şu anki takımların hangi birinden çok üstün olduğunu söyleyebilecek var mı?

Stefanov
Gulyas
Trepagnier
Clark
Mirsad
İbrahim
Ömer Onan
Bekir
Cüneyt
Oğuz

Barceleno'da oynayan Hagi
İnter'e Transfer olan Emre Okan Hakan
Avrupa'ya transfer olan Ümit, Küçük Hakan
Milli takımdan forması kaptırmayan diğer yerli oyuncularımız kaliteli değil de Fatih Terim hokus pokus yaptı :) Bu senin yorumun.

2005/2006 sezonu şampiyon'u Ülker Antrenör Murat Özyer benim için önemli olan budur!
Eyüp Abi'nin yazdığı 8 maddeye cevabınız 1 2 tane ise hangi tarafın haklı olduğu apaçık ortadır!
Yönetimin tavrından son derece rahatsızım bir an önce ne yapılmak isteniyorsa yapılmalı.

Serdar Aslan' Alıntı:
Barceleno'da oynayan Hagi
İnter'e Transfer olan Emre Okan Hakan
Avrupa'ya transfer olan Ümit, Küçük Hakan
Milli takımdan forması kaptırmayan diğer yerli oyuncularımız kaliteli değil de Fatih Terim hokus pokus yaptı :) Bu senin yorumun.

2005/2006 sezonu şampiyon'u Ülker Antrenör Murat Özyer benim için önemli olan budur!
Eyüp Abi'nin yazdığı 8 maddeye cevabınız 1 2 tane ise hangi tarafın haklı olduğu apaçık ortadır!
Yönetimin tavrından son derece rahatsızım bir an önce ne yapılmak isteniyorsa yapılmalı.
barcelona'da kariyerinin sonuna gelmiş valizini toplamış ülkesine dönecek olan hagi bonservis bedeli yok (yanlış anlaşılmasın türkiye ye gelen en büyük topçudur) zaten diğer avrupaya transfer olan futbolcularımız da almadık kupa bırakmamışlardı, ilk onbirlerin değişmezleriydiler, gittikleri takımda. evet fatih terim hokus pokus yapmıştır.

Yahu beğenmediğiniz ''Abiler'' YALÇIN GRANİT,önderliğinde kaç yıl basketbol şubesinin hamallığını yaptı,kimsenin hakkını yemeyin.Bu kişiler olmasaydı Canaydın'ın kongrede oy potansiyeli bir hayli düşerdi.Kaldıki Canaydın'ın şubeyi kapatma düşüncesi bu kişilerin çalışmalarıyla önlenmiştir.

Şimdi son 2 yıldır sponsorluk yasasının çıkmasıyla birlikte kulübümüzde Basketbol Şubesini Amatör Branşlardan çıkarmış kendi bünyesinde hareket etmesini sağlamıştır,Ülker grubunun desteğiyle.Şimdi bu 2 yıldır sponsor desteği olmasa Özyer buraya gelir miydi? Ondan önceki dönemlerde o kişileri savunmak için söylemiyorum ama o sıkıntıları yaşayanlar ile aynı durumu paylaşır mıydı,hiç sanmıyorum.

Bu tip koçlara belirli imkanlar sunacaksın,herşey elinin altında olacak,gerisi koçun kabiliyetine kalmış,Müessese kulüplerinde çalışan insanlar için durum böyle,2 yıl öncesine kadar üvey evlat muamelesi gören sponsorluk sayesinde bir yerlere gelen Şubemiz eğer hedefini yükseltecekse bunu Murat ÖZYER ile başarması geçen yıl ve bilhassa bu yıl yaşanan hüsran ile birlikte mümkün gözükmemektedir.

Bu yüzdendir ki yönetim diğer koçların durumunu beklemiştir ve Erman KUNTER en güçlü adaydır.

Artık bence yorum yazmadan 1 haziranı bekleyelim hocamız kim olursada önyargsız destekleyelim .Destekleyelim derken görülen hataları sölemeyelim demedim nasıl destek o salona cıktıgında ona ne olursa olsun mac zamanında destek olmalıyız mactan sonra degerlendirme yapmak normaldır ama mac esnasında mac 1 2 gün kala agır elestirileri bırakıp destek olmak lazım .Ben sahsen cok elestirdim murat hocayı ama mactan önce veya salano cıktıgında köstek olmadım destek oldum ama mactan sonrada en agır elestirilerdede bulundum

Yeni sezonda murat hoca erman hoca xxx hoca kim gelirse yine aynısı yapıcam SÖZ KONUSU GALATASARAY İSE GERİSİ TEFERUHHATIR kişilere bakmam !!!

103 yıllık Galatasaray çınarı denmiş, ki bu bence daha öncelere dayanan bir organizasyon, bir kültürdür Galatasaraylılık ancak lütfen Mithat Bey yanlış anlamayın size bir kaç tane sorum olacak.ben bugüne kadar hiçbir üst düzey organizasyonda yöneticilik veya o düzeylerde bir işe sahip olmadım ancak basketbol bilgi birikimime ve genel bilgi birikimime dayanarak soruyorum sizce kurumsallaşma nedir?sizin de belirtmiş olduğunuz gibi Galatasaray organizasyon olarak çok büyük bir geçmişe sahip ve Türkiye'ye basketbolu getiren ilk kulüp ancak.şu 10 sene içinde basketbol şubesi için yapılmış herhangi bir kurumsallaşma hareketini söylermisiniz?(özür dilerim yaşımdan dolayı 10 sene ibaresini kullandım)benim nezlimde kurumsallaşma kendine ati salonun veya stadın kendi markanı temsil edeceğin bir yer, kulübünün yurt içinde yaptığı alt yapı organizasyonları, kulübün dış kaynaklara değil de kendi öz kaynaklarından çıkardığı değerlerle birlikte yükselmesi ve daha bilmediğim bir kaç detay daha...benim hatırladığım son 10 yıl içinde böyle hiçbir organizasyon olmadı.Ben bu süre zarfında ilk kez Galatasaray altyapı takımının Türkiye Şampiyonasına katıldığını duydum; son derece şaşırmış olmama rağmen gelecek adına da çok sevindirici olgulardı bunlar.iletimi okuduğunuz ve cevap verdiğiniz için şimdiden teşekkürler.

Ali Demirci' Alıntı:
Yahu beğenmediğiniz ''Abiler'' YALÇIN GRANİT,önderliğinde kaç yıl basketbol şubesinin hamallığını yaptı,kimsenin hakkını yemeyin.Bu kişiler olmasaydı Canaydın'ın kongrede oy potansiyeli bir hayli düşerdi.Kaldıki Canaydın'ın şubeyi kapatma düşüncesi bu kişilerin çalışmalarıyla önlenmiştir.

Şimdi son 2 yıldır sponsorluk yasasının çıkmasıyla birlikte kulübümüzde Basketbol Şubesini Amatör Branşlardan çıkarmış kendi bünyesinde hareket etmesini sağlamıştır,Ülker grubunun desteğiyle.Şimdi bu 2 yıldır sponsor desteği olmasa Özyer buraya gelir miydi? Ondan önceki dönemlerde o kişileri savunmak için söylemiyorum ama o sıkıntıları yaşayanlar ile aynı durumu paylaşır mıydı,hiç sanmıyorum.

Bu tip koçlara belirli imkanlar sunacaksın,herşey elinin altında olacak,gerisi koçun kabiliyetine kalmış,Müessese kulüplerinde çalışan insanlar için durum böyle,2 yıl öncesine kadar üvey evlat muamelesi gören sponsorluk sayesinde bir yerlere gelen Şubemiz eğer hedefini yükseltecekse bunu Murat ÖZYER ile başarması geçen yıl ve bilhassa bu yıl yaşanan hüsran ile birlikte mümkün gözükmemektedir.

Bu yüzdendir ki yönetim diğer koçların durumunu beklemiştir ve Erman KUNTER en güçlü adaydır.

Yalçın Granit çok önemli bi insan çok şeyler katmış fakat malasef başarılı olmamıştır benim hatırladığım Galatasaray Basketbol Şubesi bundan yıllar önce ilk özerk olan şubelerdendir fakar başarılı olamamış gene kulübe bağlanmıştır kendi kendine yetemediği için bunun başında da Yalçın Granit vardır,ki sadece bu şubeye yön veren Yalçın Granti değil başka insan lar da var İşte Murat özyer bunlardan kurtarıp şubeyi kişilerin tekeline bırakmamıştır.

Murat Özyer gerçek bi Galatasaraylıdır klübün içinden gelmedir yıllarca Galatasaray'da yardımcı koçluk yapmıştır artık head koçluk onun hakkıydı...

iki senedir elle tutulur tek bir başarı yok. daha ne kadar böyle gidecek? 3 büyük takımın sponsoru aynı ama kadrolar arasında dağlar kadar fark var. bu transferleri murat hoca yapmadı mı? Britton Johnsen'ın transfer edilmesi bile başlı başına bir faciadır şahsım adına..

kaan can garip' Alıntı:
iki senedir elle tutulur tek bir başarı yok. daha ne kadar böyle gidecek? 3 büyük takımın sponsoru aynı ama kadrolar arasında dağlar kadar fark var. bu transferleri murat hoca yapmadı mı? Britton Johnsen'ın transfer edilmesi bile başlı başına bir faciadır şahsım adına..
İyiki elle tutulur başrı yok. ULEB 4. lüğü ve geçen seneki Lig 4. lüğü ,ligin ilk devresindeki oyun, ULEB'teki mücadele... Murat Hoca batırdın bizi!!!

Uğur YILMAZ' Alıntı:
[quote="kaan can garip":binbbstr]iki senedir elle tutulur tek bir başarı yok. daha ne kadar böyle gidecek? 3 büyük takımın sponsoru aynı ama kadrolar arasında dağlar kadar fark var. bu transferleri murat hoca yapmadı mı? Britton Johnsen'ın transfer edilmesi bile başlı başına bir faciadır şahsım adına..
İyiki elle tutulur başrı yok. ULEB 4. lüğü ve geçen seneki Lig 4. lüğü ,ligin ilk devresindeki oyun, ULEB'teki mücadele... Murat Hoca batırdın bizi!!![/quote:binbbstr]
dördüncülükler ne zamandır galatasaray için başarı oldu ? yenilmez armada'nın taraftarları değil miyiz bizler ?!!!

Kişilerin tekeline bırakmak dediğimiz olay sevgili @Murat Şimşek 2 yıl öncesine kadar geçerli bir olaydı yani Ülker desteği olmadan geçen yıllar.Bu yıllarda kısıtlı imkanlarla iyi kadrolar kuruldu,yapılan yanlışlarda vardı ama hiç bir zaman bu yılki destek ve imkanlar o insanların elinde olmadı,bu imkanlar bu insanların elinede verilseydi durum çok farklı olurdu 3.olduğumuz yılın ardından Maddi kaynak bulamayıp Avrupa kupalarına gidememiştik.Ha unutmadan o yıllarda kurulan iyi kadroların ardında Galatasaraylı Yönetici ve İş Admları Derneği (GSYİAD) aktif rol oynamıştır ;) Onlarında haklarını verelim.

Kaldıki bu insanlar GS ve Basketbol sevgisi adına parkelere dönmüşlerdir.Ve şubeyi çepeçevre sarma gibi durumlarıda yoktur heleki M.ÖZYER gibi bir Galatasaraylı ve terbiye ile yetişmiş kişinin bu insanları Parkenin etrafından süpürmesi,onları uzaklaştırması söz konusu olamaz.

Lütfen başarısızlıklara kılıf ararken gerçek değerlerimizede saygı gösterin.O insanları bir sömürücü gibi algılamayın ve basketbol tecrübelerinede saygı gösterelim.

M.Özyer,Ülker Yönetiminin isteği ile geldi.

Son 2 yıldır Türkiye içinde Türkiye Kupası ve Play-off karşılaştırması yapın bakalım ilk yıl ne olmuş desteğin daha da arttığı 2.yıl neler olmuş.2.Yıl hüsran olmuştur.

Hiç hesapta olmayan hedef olarak belirlenmeyen Ulep Cup da mükemmel bir derece elde edilmiştir.Ama 4.apoleti ile yurda dönmüş olan takım Play-off da süpürülmüştür.

Bu kadar bütçe,imkan ve destek ile fiyaskoya imza atılmıştır.Yaptığı tercihler ilede ilerisi için hiçbir ümit bırakmamıştır.

Yahu zaten bu hafta herşey belli olacak fazla uzatmaya gerek yok.Ama Erman KUNTER çok kuvvetli bir aday bugüne kadar beklenilen isim kendisiydi bana göre onun durumu beklendi şimdi hareket zamanı ;)

Ben kimsenin yaptıklarını küçümsemiyorum "yiğidi oldür hakkını yeme "tabiki önemli işler yaptılar ama artık o eski biz değiliz artık sağdan soldan para toplanıp ricalar üzerine yapılan işler bitti.Ülker sponsorluğuyla işler profesyonelleşti,bu sene ligde başarılı olamadık bunun bi nedeni de"Salı-Cumartesi"haftada iki maçı kaldıramadı kadromuz,açık ortada.Ne yani domercant gelmek istedi de Murat Hoca gelme mi dedi veya başka bi yıldız.Standart bi bütçeyle bunlar geldi,ileriki dönemlerde ülker eğer desteğini artırırsa bizde adımızdan daha fazla söz ettirirsek bu dediğimiz yıldızlar niye bize gelmesin umarım giderek daha iyi yerlere geliriz ama ben Murat hocanın kalaması taraftarıyım istikrar önemlidir Murat hoca sadece bugünü değil yarını da düşünen bi hoca Hosley olayı başkadır bunu hocamızda açıkladı isteyen varsa dineleemeyen veyea bilmeyen açıklaya bilirm bende hocaya sonuna kadar hak verdim.

Bakalım Erman hocanın ligi bitti önümüzdeki günler neler gösterecek...

kaan can garip' Alıntı:
[quote="Uğur YILMAZ":7upmt3ha][quote="kaan can garip":7upmt3ha]iki senedir elle tutulur tek bir başarı yok. daha ne kadar böyle gidecek? 3 büyük takımın sponsoru aynı ama kadrolar arasında dağlar kadar fark var. bu transferleri murat hoca yapmadı mı? Britton Johnsen'ın transfer edilmesi bile başlı başına bir faciadır şahsım adına..
İyiki elle tutulur başrı yok. ULEB 4. lüğü ve geçen seneki Lig 4. lüğü ,ligin ilk devresindeki oyun, ULEB'teki mücadele... Murat Hoca batırdın bizi!!![/quote:7upmt3ha]
dördüncülükler ne zamandır galatasaray için başarı oldu ? yenilmez armada'nın taraftarları değil miyiz bizler ?!!![/quote:7upmt3ha]
Geçen sene için 4.lük bir başarıdır. bu sene için ULEB 4.lüğü bir başarıdır. Bu senenin çeyrek finalde elenmemiz ise başrısızlıktır. Bunu kabul ediyorum. ama diğer ikisine başrısızlıktır demek ayıp olur. ULEB'te Badalona'ya 7 sayı ile yenilmişiz. Onların bu kadar zorlamamızı kim bekliyordu. ama TT'ye çeyrek finalde elenmek tabiki başrısızlıktır. Ama nerden nereye geldiğimizede bir bakmak gerekir...

İki sezon önceki dördüncülükte hangi takım bizi altına alabilecek kapasiteye sahipti Uğur?Keza bu seneki beşincilikte.Eyüp Abi gayet güzel bir yazı yazmış ve o pencereden bakınca Murat Hoca kalmalı demek anormal durmuyor;ancak senin kullandığın argümanlar yanlış bence.

Ayrıca bu sezon milli oyuncumuz olmamasına rağmen takımın o kadar geç kurulması,yabancılardaki gelip gitmeler ve Türkiye Kupası'nda alınan kötü derece de ciddi bir başarısızlık bana göre,sadece TBL değil.

Geçen sene için 4.lük bir başarıdır. bu sene için ULEB 4.lüğü bir başarıdır. Bu senenin çeyrek finalde elenmemiz ise başrısızlıktır. Bunu kabul ediyorum. ama diğer ikisine başrısızlıktır demek ayıp olur. ULEB'te Badalona'ya 7 sayı ile yenilmişiz. Onların bu kadar zorlamamızı kim bekliyordu. ama TT'ye çeyrek finalde elenmek tabiki başrısızlıktır. Ama nerden nereye geldiğimizede bir bakmak gerekir...[/quote]
uleb 4.lüğü konusunda haklısın, göğsümüz kabardı. ama gönül hep şampiyon olalım istiyor.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Karışmayayım diyorum ama;

4 senedir dünya kadar oyuncu getirip de şampiyon olamayan Ülker, bir anda Murat Hoca gelince mi kadro kalitesiyle şampiyon oluyor?

Bu kadronun şu anki takımların hangi birinden çok üstün olduğunu söyleyebilecek var mı?

Stefanov
Gulyas
Trepagnier
Clark
Mirsad
İbrahim
Ömer Onanma
Bekir
Cüneyt
Oğuz

Var,ben!! Bu kadro adam akıllı yonetilirse Final-8 yapacak bir kadrodur Euroleague'de en kotu..

Mirsad-Ibo-Omer-Cuneyt-Oguz-Stefanov'u hangi takım istemez?? Ayrıca su an Telekom macındaki Mirsadı izliyorumda,Allah her takıma boyle oyuncular versin..

Emir Kalyoncu' Alıntı:
[quote="Kerem SEÇER":eek:nq4r5nm]Karışmayayım diyorum ama;

Stefanov
Gulyas
Trepagnier
Clark
Mirsad
İbrahim
Ömer Onanma
Bekir
Cüneyt
Oğuz

Var,ben!! Bu kadro adam akıllı yonetilirse Final-8 yapacak bir kadrodur Euroleague'de en kotu..

Mirsad-Ibo-Omer-Cuneyt-Oguz-Stefanov'u hangi takım istemez?? Ayrıca su an Telekom macındaki Mirsadı izliyorumda,Allah her takıma boyle oyuncular versin..[/quote:eek:nq4r5nm]
dediklerine katılıyorum. bence de harika bir kadro, bizim kadromuzla kıyas kabul etmez. ama sadece birşey var katılmadığım. Allah mirsad gibi çirkef bir insanı bizim formamızdan uzak tutsun..

Kendiniz yazmışsınız adam akıllı yönetilirse diye başka hiçbir şey demiyorum. Ortada hiç umut yokken şampiyon oluyor takım ve kadronun başarısı oluyor :)

Efes'in kadrosunu da yazalım da eşitlik olsun.

Popovic
Domercant
Granger
C.Smith
Prkacin
Kerem G.
Ermal
Kaya
Ender
Mustafa Abi
Alper Yılmaz

Bu da Efes'in kadrosu. Eminim Halil Üner bile Efes'i yenip şampiyon olurdu :)

Dikkat edersen Final-8,Euroleague dedim!! Iyı yonetilirse o kadro Avrupada TOP-8 yapardı dedim,Maccabilerle,TAU'larla oynardı dedim..

Turkiye Ligi o zamanlar Avrupanın en iyi 2.Ligi degildi..Yani kimi koyarsan koy,o zaman Ulkere o takım Sampiyon olurdu..Murat,Halil,Ahmet,Şakir..Cunku o zaman Ulkerin elinde Erginden kalma hazır bir kadro vardı.Gunumuzde sadece oyuncu kalitesi yetmiyor tek,birazda hocada iş olacak...!!! Ve gunumuzun kaliteli takımlarıyla goruyoruzki,coachların ozellikleri daha net ortaya cıkıyor..Cunku gucler denk(Telekom-GS-Efes vs..) Eee,mac sıkışıyor,coachun ozellikleri lazım,macı cevirmek icin.Bunuda bu sezon iyi gorduk GS'da!!!!!!!!

arkadaşlar bu haftaki Gs Tv'de yayınlanan basketbol dünyası programını ilk kez baştan sona kadar izledim ve Sayın Murat Özyer'in şu sözüne dikkat çekmek istedim.Kendileri dediki: takıma ilk geldiği sezon forma ve giyim sponsorluğunu kendi bütçelerinden karşıladıklarını 2. sezon ise lescon'un sponsor firma olduğunu ama sadece takımı giyim desteğini verdiğini ancak gelecek sezon için lescon'dan daha kaliteli bir firmayla anlaşıldığını ve bu firmanın Galatasarayımıza sponsor olabilmek için para da teklif ettiği söyledi.futbol takımımız için böyle gelişmeler haber bile olmaz ancak yeni atılımlara başlanan, yeni icraatler yapan basketbol şubemiz için güzel bir gelişme ve Murat Özyer'de artık yavaş yavaş Galatasaray'ın basketbolda bir yer sahiplendiğinin bir göstergesidir bu dedi ve bence de bu böyle.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...