NBA Geyiği

• Konbuyu başlatan Veysi Deniz Baskın
  • Başlangıç tarihi
Dün gece Phila - Clippers maçını izledim. Furkan etkisizdi yine. Ben Simmons olmayınca Furkan oynayamıyor, onu takımda en iyi besleyen resmen kol kanat geren adam Simmons. Zaten sadece Furkan değil komple takım da organize olamıyor o olmadan. Çok büyük oyuncu biraz şutu olsa Lebron'dan sonraki Nba yüzü olabilirdi aslında.

Dün gece Phila - Clippers maçını izledim. Furkan etkisizdi yine. Ben Simmons olmayınca Furkan oynayamıyor, onu takımda en iyi besleyen resmen kol kanat geren adam Simmons. Zaten sadece Furkan değil komple takım da organize olamıyor o olmadan. Çok büyük oyuncu biraz şutu olsa Lebron'dan sonraki Nba yüzü olabilirdi aslında.

Clippers maçını ben de izledim. Shake Milton şovu vardı resmen. 39 sayı attı, kariyer rekoru kırdı. Furkan açısından kötü oldu. Ona verilen şansı iyi değerlendiremedi maalesef. Ulusal yayında olması da kötü oldu. Maçı izleyenler Milton'un daha iyi oyuncu olduğunu görmüşlerdir.

Bu arada Clippers harika bir takım oldu. Dün Phila ekstra şut sokmasına rağmen 136 sayı attılar. Kawhi 32 dk da 30 sayı attı. Çok verimli oynuyor. Maçın sıkıştığı anlarda hep ön planda. PG, Lou Williams ve Harrell da 24'er sayı attılar, daha Morris, JAckson ve Beverley de var. İStedikleri zaman hem savunma yapabiliyorlar hem de hücum edebiliyorlar. Bence şampiyonluğun en büyük adaylarından biri. Giderek daha da iyi olacaklar.

Son düzenleme:
Batı sekizinci sıra için San Antanio, Portland, New Orleans derken hiç hesapta yokken Sacramento koşarak geliyor resmen. Bikaç hafta önce kopmuş gibilerdi tamamen. Şimdi dokuzuncu sıraya geldiler. Memphis'e yaklaştılar epey. De'Aaron Fox forma girince epey toparlandılar. Fox biraz arkada kaldı ama o da Trae Young ayarında bir adam. İleride o da all-star olabilir. Bakalım Lebron'a kim toslayacak ilk turda.

Maçı izleyemedim ama Houston fark yemiş Clippers'dan. Houson'un yaptığı bu deneyinin tutmayacağı tek takım belki Clippers zaten. Adam halihazırda vites de artırmış durumda, tam olması gereken şekilde play-off'a giriyor Kawhi ve arkadaşları. Houston'un karşılarında durması çok zordu ve duramamışlar. Harden da bu yeni sistemde bir türlü toparlayamadı kendini. Capela gitmeden önce de formsuzdu şu anda da değişen bişey yok. Harden eski efsane seviyesine ulaşamazsa Houston ne yaparsa yapsın şampiyonluk potasına giremez.
Şimdi Lakers arka arkaya Bucks ve Clippers ile oynayacak. Tam test maçları. Lebron gümbür gümbür gelen Clippers'ı durdurabilecek mi çok merak ediyorum.

Maçı izleyemedim ama Houston fark yemiş Clippers'dan. Houson'un yaptığı bu deneyinin tutmayacağı tek takım belki Clippers zaten. Adam halihazırda vites de artırmış durumda, tam olması gereken şekilde play-off'a giriyor Kawhi ve arkadaşları. Houston'un karşılarında durması çok zordu ve duramamışlar. Harden da bu yeni sistemde bir türlü toparlayamadı kendini. Capela gitmeden önce de formsuzdu şu anda da değişen bişey yok. Harden eski efsane seviyesine ulaşamazsa Houston ne yaparsa yapsın şampiyonluk potasına giremez.
Şimdi Lakers arka arkaya Bucks ve Clippers ile oynayacak. Tam test maçları. Lebron gümbür gümbür gelen Clippers'ı durdurabilecek mi çok merak ediyorum.

Maçı izledim. Clippers Houston'ın fişini 2. çeyrekte çekti. Fark 30 sayıya kadar çıktı. Son çeyrek tamamen yedekler girdi de fark 15 lere kadar düştü. Harden çok etkisizdi. 8/0 üçlük attı 16 sayıda kaldı. Bir tek Westbrook'un çabaları yeterli olmadı. Clippers harika savunma yaptı. Bir de Houston'un pota altı defoları bu maçta ortaya çıktı. Bu bir test maçıydı. Clippers da Harrel ve Zubac ikilisi pota altını kararttılar resmen. Clippers üst üste 6 maç kazandı. Şimdi önlerinde Lakers maçı var. O maçı da alırlarsa şampiyonluğun en büyük adayı olduklarını göstereceklerdir.

Espn 25 yaş altı en yetenekli beş oyuncuyu seçmiş.
1) Luka Doncic
2) Zion Williamson
3) Jayson Tatum
4) Ben Simmons
5) Karl Anthony Towns

Benim şahsen sıralamam şöyle olurdu

1) Ben Simmons
2) Jayson Tatum
3) Luka Doncic
4) Zion Williamson
5) Trae Young

daha buraya giremeyen Ja Morant, Fox, Kat gibi çok oyuncu var.

Sizin listeleri de görelim.

Yarın 22:30 da çayınızı, kahvenizi, çerezinizi hazırlayın Lakers - Clippers maçını mutlaka izleyin. Hepsi oynayacak son dakikada aksilik olmazsa, hepsi de tam form tutmuş vaziyette. Kawhi, Lebron, Davis, George eğer erken kopma olmazsa mükemmel bir maç bekliyor bizi.

Yalnız maç acaip gergin başladı. Lebron fena bilenmiş. Ben en son Gsw-Houston serilerinde bu kadar yoğun atmosferli maç görmüştüm. Tam play-off maçı gibi. Beverley bi kavga çıkarırsa hiç şaşırmam. Kaan Kural da yorumluyor, bundan iyisi bulunmaz.

Umarım Clippers alır. Lakers'ı 3. kez yenecekler bu sezon eğer kazanırlarsa. Clippers daha komple takım. Kadro kalitesi daha iyi. Ama Lakers'da da Lebron ve Davis var. Kalan parçalar o kadar etkili değil bence. Yine de bu 2 takım muhtemelen NBA batı finalinde karşılaşacaklar. Ve muhtemelen yine bu 2 takımdan birisi şampiyon olacak.

Son düzenleme:
Clippers 103 - 112 Lakers

LeBron: 28 sayı 9 asist 7 ribaund 7-17 FG⠀
Davis: 30 sayı 8 ribaund 11-19 FG⠀
Bradley: 24 sayı 6 üçlük

Kawhi: 27 sayı 9-18 FG⠀
PG: 31 sayı 6 ribaund 3 top çalma 9-16

Lakers üst üste çok önemli 2 galibiyet aldı ve bende şampiyonluk yarışında varım deyip, rakiplerine gözdağı verdi.
Ama hâlâ şutör eksiklikleri var. Bugün Bradley çok iyi katkı verdi. Şampiyon olmak istiyorsa Green ve Kuzma'dan katkı alması gerekiyor.
Şu aşamada bence hâlâ şampiyonluk çok zor bu şutör kadrosu ile Lakers için...

Houston dağıldı bu ara. New York, Charlotte, Orlando bunlara yenildiler. Hadi Orlando neyse de diğerleri en zayıf takımlar arasında, hele New York'a yenilmek nedir. Yedinci sıraya düşebilirler bu gidişle, ilk turda veda ederler. Gsw'ye kök söktüren takımın bu hallere düşmesi üzücü.

Lebron çok büyük oynadı dün. Gerçek bir lider gibi oynadı. Adam öyle bir seviyede ki dört kişi sıkıştırmaya geliyor bazen, o da en uygun adama oradan çıkartabiliyor topu. Ve bu adam artık 36 yaşına geldi. Onunla beraber başlayanların çoğu bıraktı, bırakmayanlar da veteran sınıfında takılıyor. Gerçekten saygı duyulacak yaptıkları.

Brooklyn'de Kenny Atkinson gönderilmiş. Yemin ediyorum Kyrie giren eve güneş girmez. Adam gittiği yeri kurutuyor. Bostonlular iki sene neler çekti bunun yüzünden. Play-off başlamasına az zaman kala böyle bir değişiklik pek hatırlamıyorum daha önce. Koç olarak gayet de başarılıydı. Phila eğer istediğini alamazsa Brown gönderiliyor büyük ihtimal, Atkinson da onun yerine gelebilir. Şimdiden Brooklyn'nin yeni hocasına acıyorum, işi çok zor.