Taylor Rochestie

Re: 10 # Taylor Rochestie

Sene başı eleştirilen seçimlerini son 4-5 maçtır düzeltmişti. Ama bu maçta gerçek anlamda güvenimi kazandı. Penetre seçimlerindeki o ince ayarı tutturmuş durumda, nerede blok tehditi var nerede riske ederek zorlaması gerekir, tv başında kendini izliyormuşçasına doğru kararlar verdi. Setleri daha fazla insiyatif alarak yonetti, savunma da zaten başından beri gayretliydi aynen devam ediyor. Bir başka onemli nokta da disiplinini şimdiye kadar bozmaması. İnşallah bu şekilde devam eder.

Taylor gerçekten sene başıyla kıyaslanmayacak durumda. Ama bence biraz daha fazla şut kullanmalı. Hucum konusunda sıkıntıları olan takımımızda şut tehdidi oluşturan bir Taylor çok daha fazla iş yapar. Hucum seçeneklerimizi arttırır. Savunmada zaten iyi iş çıkarıyor. Umarım üstüne koyarak devam eder. Ukiç le karşılaştırmak haksızlığında ötesinde insafsızlık, Bu iki oyuncuyu karşılaştıran arkadaşların Ukiç in aldığı ücretle Taylor ın aldığı ücreti de karşılaştırmaları gerekiyor. Geçen sene küme düşmemeye oynayan takımımızdan seneye Euroleuge şampiyonluğu bekliyoruz. Hatırtlatmak gerekirse Oktay hoca sene başında sözleşme imzalarken "uzun vadede ayakları yere basan geleneği olan bir takım yaratmak" amacıyla Galatasaray'a imza attığını söylemişti. Oktay Hoca takımın başında olduktan sonra Taylor ın da başımızın üstünde yeri var.

Her maç sonrası istisnasız başlığı tepeye çıkan tek isim :)

İyi oynuyor başlık yukarıda, kötü oynuyor başlık yukarıda, ortalama oynuyor yine yukarıda :)

Beni en çok etkileyen yönü takımla arasında müthiş bir bağ olması. Fırlamanında önde gideni. Taraftarın tezahuratalrına kolu ile tempo tutuyor. eğer yedek ise mola olduğunda gelenelri karşılıyor kendine has karşılama metotları ile :) Ve maç sonrası oyuncualrı tekrar sahaya çağırdığımzıda bundan en çok eğlenen oyuncuydu. Hem karşılıklı yapılan tezahurata katıldı hemde yerinde durmadan zıplaya zıplaya üçlüye eşlik etti :) Takım olmak konumuzsa Taylor o olayın kilidi gibi.

Az şut deniyo, farkında iyi bi şutör olmadığının ama savaşıyo savunuyo vazgeçmicez sanırım Taylor'dan Oktay hocanın vazgeçeceğini sanmıyorum zaten. Sen savaş biz seni destekleriz. :)

Alperen Küçük' Alıntı:
Az şut deniyo, farkında iyi bi şutör olmadığının ama savaşıyo savunuyo vazgeçmicez sanırım Taylor'dan Oktay hocanın vazgeçeceğini sanmıyorum zaten. Sen savaş biz seni destekleriz. :)
Taylor,Shumpert ile birlikte takımımızın en iyi şutörü,sene başındaki oyunu da muhtemelen eski takımıyla bizim takımımızdaki rollerinin farklı olmasından.

Taylor'ın işi şut sokmak zaten, şimdi biz onu hiç bilmediği alışık olmadığı gibi kullanmaya çalışıyoruz, Allah var çocuk terinin son damlasına kadar Oktay hocanın söylediklerini yapmaya çalışıyor. Sisteme biraz daha alışsın, kendine olan güvenini kazanacaktır ve yüzdeli şutlarını göreceğiz o zaman.

İkinici devre, en kötü önümüzdeki sene müthiş bir oyun kurucuya sahip olacağız demedi demeyin.

M.Furkan Şenbabaoğlu' Alıntı:
[quote="Alperen Küçük":22mdynt9]Az şut deniyo, farkında iyi bi şutör olmadığının ama savaşıyo savunuyo vazgeçmicez sanırım Taylor'dan Oktay hocanın vazgeçeceğini sanmıyorum zaten. Sen savaş biz seni destekleriz. :)
Taylor,Shumpert ile birlikte takımımızın en iyi şutörü,sene başındaki oyunu da muhtemelen eski takımıyla bizim takımımızdaki rollerinin farklı olmasından.[/quote:22mdynt9]

Ben başka takımda ki 10 numarayı izliyomuşum pardon.

Taylor iyi şutördür ya, tahminim Alperen de farklı bir şeyi ifade etmeye çalışıyordu. Özgüveni olmadığını falan söylemek istedi sanırım, bir ara şut atmaktan çekiniyordu(hala kimi zamanlar yaşadığı bir sıkıntı bu) onu söylemek istedi herhalde adaşım :)

Korkarak(doğru zaman da doğru atışı) atıyo artık o yüzden yüzdeli atıyo ilk geldiğinde yüzdesiz atıyodu. Ama güvenilebilecek şutör değil en azından şuanda ama umarım yanıltır beni :)

Sayı attığı maçlarda beğenmiyordum ama sayı atmadığı bu maçta ve az sayı attığı geçen maçta çok beğendim adamı. 3. periyotun en iyilerindendi bence. Attığı her pasın asist olabilitesi var o kıvamda pas atıyor.

Sayısı yok ama tam 7 asist yapmış.Savunma yapmayı da öğreniyor.Oktay hoca farkı diyelim.Faydalı oluyor, daha da iyi olacak.

Taylor iyi bir bileğe sahip ama bizim onu ceza şutörü diye almadığımız da bir gerçek. Bu kadro yapısında Taylor gerektiğinde çat diye sokacak şutu acımadan. Öyle kur ayağını , esne ,kaldır , at arada da bi sigara yak tarzı ceza şutörü gibi bi rolü olamaz bu takımda. he deli savunmacı olursun daha savunmanın başlangıcında hücumu rayından çıkartırsın filan it o zaman tolerans gösterilir ama bunları yapabilene kadar güvenle şut atmalı. Kaçırsın bi yere kadar önemli değil ama eğer atmazsa rakipler diğer oyuncularımızın daha çok üstüne gidecekler. Özellkle Shumpert'in oyunu tamamen Taylor'a bağlı. Artık göndermek filan lafları unutulmalı zaten sezon ortası geliyor artık sistem bi daha oturtulamaz. Dilerim ahlaya vahlaya değil acımadan atar. Seneye de bu takımda kalırsa Şamil Turançiftçi'ye adada bi yemek ısmarlaması lazım valla :)

Büyük maçlarda ciddi sıkıntı yaşatıyor bize. Gerçi tecrübe eksikliği var ama hedeflerimiz bu kadar yükselmişken sırıtmaya başlıyor zorluk derecesi yüksek maçlarda. Oktay hoca gerçi göndermeyerek bu zamana kadar bişeyler beklediği mesajını aktarmış oldu bizlere. Vardır bir bildiği, saygı duymak lazım. Umarım Rochestie de şu kritik seviyedeki maçlar için çıtasını yükseltmeyi becerir yakın gelecekte..

Taylor Iverson'a üstünlük kurdu. Nefes aldırmıyor, hücumda da açıldı.

Bundan sonra Taylor'ı eleştiren karşısında beni bulur ! :)

Gazanfer Tosun' Alıntı:
Taylor Iverson'a üstünlük kurdu. Nefes aldırmıyor, hücumda da açıldı.

Bundan sonra Taylor'ı eleştiren karşısında beni bulur ! :)

Çok salakça bi yorum olcak benim ki ama;
Onun için ölçü değil :) :) :)