TBL 1. Hafta | Galatasaray CC 68 - 63 Oyak Renault (Ceza nedeniyle 0-20)

Re: Galatasaray 68 - 63 Oyak Renault

Burak Barut' Alıntı:
Yani bu kadar laubalilik olmaz, futbol takımı öyle basket öyle voleybol öyle.
Bu kadar basit mi yahu bu takım formasını giymek.

Ben Polat ve Murat'a katlanmak zorunda mıyım be kardeşim.
1-2 maç iyi oynayacaklar diye tüm sene onları mı çekecez?

Ağzına sağlık Burak. O listeye Eren'i de koy.

Polat'ın yerine Ümit Sonkol, Murat'ın yerine Soner Şentürk, Eren'in yerine de Furkan Aldemir olsaydı fena mı olurdu?

Polat hayatının en kötü oyununu oynadı maçın sonunda saçmaladık her zamanki gibi kimse galibiyete aldanmasın hiç iç açıcı değil durum bir tek cemalin performansı memnun etti beni bir de jasaitisin durumu ne ?

5 Numara Hala Lazım ..

Bugün 20 sayı fark atarak kazanabileceğimiz bir maçı yine zora soktuk ve yine taraftarımız mutsuz.Bu maçı kıstas olarak aldığın zaman Oyak Reno'dan daha güçlü takımlar karşısında bozguna uğrama olasılığımız çok yüksek.Skor üretme sıkıntısı çekiyor takım ancak Jasaitis'i bir türlü izleyemiyoruz hep böyle olur zaten en kaliteli oyuncumuz'u daha izleme fırsatını bulamadık.Skor üretememe sorununu Jasaitis döndükten sonra tekrar ele almakta fayda var bu sıkıntı hala devam ederse bir 2 numara alma ihtiyacı duyacağız tabi almayacağız ama bu ihtiyaç ortaya çıkmış olacak.

5 Numara Şiddetle Lazım uzun olarak Polat ve Eren'i saymıyorum kesinlikle bu 2 oyuncu'nun takım'a katkısı %4'ü %5'i geçmez.Takıma direk katkı veren 3 uzun var CEMAL,RANCİK,WİLKİNSON yani koca sezon'u 3 uzunla oynayamayız.Bugün aldığımız hücum ribaunt'u sayısı 5 oyak reno'nun aldığı hucüm ribaunt'u 10 yani bizim tam 2 katımız hucüm ribaunt'u almışlar.Daha birşey söylemeye gerek yok heralde 5 Numara şiddetle lazım fakat alacaklarına dair inancım 0.

Murat Kaya'nın aldığı süreye bakıyorum 21 dakika saha'da kalmış ve hiçbir katkısı yok takıma ne sorumluluk almış,nede başka birşey yapmış yaptığı 3 top kaybıda cabası.Polat Kocaoğlu yüzünden bugün reno bir hücum'da 5 sayı buldu bu ufak ayrıntı maç kaybettirir zaten polat kocaoğlu'nu izlemek istemiyorum takımda uzun oyuncu olarak görev yapmıyor ki dışarıdan 3'lük atmaktan başka birşey yaptığı yok.Can Akın'a gelince hazırlık döneminde dikkat çekmişti performansıyla ama şuan pek istenilen düzeyde değil ama okan çevik ondan çok şey bekliyor.Tufan'a gelince istikrarsızlık kelimesinden başka birşey söyleyemeyeceğim.Caner Topaloğlu ise daha iyi olacak savunma'da ve ribauntlarda katkı verecektir takıma.Eren Hakkında birşey demiyorum zaten takım içinde etkin rol'ü olan bir oyuncu değil.Rancik bu takımı sürükleyecek oyunculardan her zaman belli seviyede katkısı var.Cemal'den çok memnunum vede çok umutluyum.Washington ritmini yakalamış gibi daha'da iyi olacak.Evren'de yavaş yavaş kendini buluyor oda iyi yolda.İşte bizim ligin ortalarında yer alacak takımda durum böyle.

Metin Abi, şurada suçlanacak en son kişiyi ilk suçlamışsınız yani.
Murat Kaya'yı inadına saha da tutan hoca da suç yok, vaktinden dersinden parasından fedakarlık ederek maça gelen seyirci de mı yanlış var anlayamadım.

Can Bey dediklerinize tamamen katılıyorum.O oyuncular ve hoca da Yücel Platin olsaydı çok farklı şeyler konuşur olurduk en azından içimizde heyecan olurdu.

Taraftar yok diyen arkadaşlara :

Beklediğimiz kadar çok yoktu belki ama 1000-1500 kadar taraftar vardı salonda.Kameranın çekim yaptığı o taraf,taraftarın olduğu taraf değildi.Salon o yüzden boş gözüktü.

Takımı desteklemekten maçı fazla izleyemediğim için fazla yorum yapamıyorum ama bu takım Jasaitis'in takıma katılmasıyla iş yapar.

1500-2000 mi? Salonun 1/5i doluydu da ben mi göremedim?

Taş çatlasın 500 kişi belki vardır. Beklediğim kadardı.

Abdi ipekçi çok güzel olmuş. Ben çok begendim salonun son halini.

Takıma gelince. Boşverin :)

Net konusuyorum.

1) Gereksiz Murat israri.
2) Ikinci periyotta Can'in kotu performansina ragmen gereksiz israr.
3) Sure dagilimi dengeli olacak diye takimin dengesinin bozulmasi. (Bakacak olursaniz bir tek pota altinda bu kural gecerli degil. Polat'a da dayanmasin o kadar.)
4) Farki actiktan sonraki disipsinsizligimiz.

Bakiniz, ikinci yari iki tane 11-0'lik seri yemisiz 5'er dakikalik sureler icerisinde. Kendi kendimize rakibimizi oyuna dahil ettik. Hafizam yaniltmiyorsa Karsiyaka ve Mersin maclari da benzer sekilde olmustu. Son darbeyi indiremiyoruz, buyuk eksiklik.

Cemal'deki gelisim sevindirici, Jasa'yi ve yapacagi katkiyi merakla bekliyorum. Pota alti icin bir uzun daha sart. Polatla olacak is degil. Caner daha fazla kullanilabilirdi. (Maca fena da baslamamisti.)

Daha yazacak cok sey var da, uzatmayalim. Lig basi, galibiyet, eksigimiz cok. Ilk 4 hedefliyorsak daha cok calisilmasi lazim. Bu halle ilk 8 bile zora girebilir. (Abarttim biliyorum ama ihtimaller dahilinde. Oyak maci boyle oluyorsa...)

Salonda 1000 civarı seyirci vardı ama kesinlikle 1500 degildi..Göz var nizam var..

Taraftar pek macla ilgili degildi,maca etki edecek bir bütünlük olusturamadık..Eyüp abi karsıya kurulmus oturuyordu zaten,onda bile heyecan yoktu bizde nasıl olsun :)..

O salon bize gereksizmiş onu anladım.Bugunku seyirci Ayhan sahenk'te olsa daha bogucu bir ortam olabilirdi..

Ben mactan zevk almadım acıkcası..Ne takımdan,ne atmosferden..Kız arkadasım bile benden daha cok eglendi..

Bu sene yine çile bülbülüm çile..

sadece şunu söylüyorum geçen sene murat ve polat hakkında sizin bugün söylediklerinizi söyledim bana denmeyen kalmadı....neymiş polat müthiş savunma yaparmış fenerin uzunlarını kitlemiş..murat bizim yıldızımız hala ya murat erdemire karşı ne oynamıştı diyerler vardır belki bidaha oynar mantığıyla....

belki o kişiler buraya şimdilk yazmıyor filan ama yeyin birbirinizi diyorum......

polat-murat-caner-eren
(1+1)-(1+1)=etkisiz elemanlar

Arkadaşlar bırakalım suçlu aramayı,suçlular belli zaten Eyüp bey ne oldu yapabildiniz mi? protestoyu,milleti gaza getirdiğini itiraf ettin.

Zamanında söyledik,bu takım bir,birini tamamlamayan oyunculardan kurulu ,yani takım detone,üç maç kazandık hepsi cacık takımlar,eksiğimiz,çok guard eksiğimiz var,pivot takviyesi acilen şart,asıl eksiğimiz işi bilen yönetici,metin şentürkün bile gördüğü sıkıntıları görmüyorlar.Yokmu maçın analizini,pacak kişi bu takım o kadarmı kötü yahu,Eyüp efendi bir daha kimseyi umutlandırma rekor diye.Nekadar ekmek okadar köfte,takım iyi türbün dolu en azından adamlar verdiği paranın boşa gitmediğini,görmeliler, nbu takıma destek vererek yanlışı doğru göstermeye çalışıyorsunuz.

Darius'un çok iyi bir oyun kurucu olduğunu düşünüyorum.
Evren'in de ona yardımıyla orada pek sıkıntı olduğunu düşünmüyorum Mithat ABi.

Darius Washington'ı bende cok begendim.O bölgede yedeklemede problem yasamazsak,darius takımın seviyesini arttıran bir oyuncu bence..

Burak Barut' Alıntı:
Darius'un çok iyi bir oyun kurucu olduğunu düşünüyorum.

Burak Darius kendine oynayan bir oyuncu bak bakalım ligin en zayıf takımına karşı kaç asist yapmış ben bilmiyorum ama tahminim dördü geçmez.Bize oynatacak bir guard lazım,sıkıntılı dakikalarda insiyatif alacak bir adam,alırsın sırp veya hırvat veya litvanyalı bir guard,250,300 bin dolara her maç 10 sayı 6 asist yapar.takımı oynatır.

Bizim takımda her telden oyuncu var ama bu oyuncular bir takım gibi hareket etmeyi asla başaramazlar.

Mithat Duran' Alıntı:
[quote="Burak Barut":2dcgaw1v]Darius'un çok iyi bir oyun kurucu olduğunu düşünüyorum.

Burak Darius kendine oynayan bir oyuncu bak bakalım ligin en zayıf takımına karşı kaç asist yapmış ben bilmiyorum ama tahminim dördü geçmez.Bize oynatacak bir guard lazım,sıkıntılı dakikalarda insiyatif alacak bir adam,alırsın sırp veya hırvat veya litvanyalı bir guard,250,300 bin dolara her maç 10 sayı 6 asist yapar.takımı oynatır.

Bizim takımda her telden oyuncu var ama bu oyuncular bir takım gibi hareket etmeyi asla başaramazlar.[/quote:2dcgaw1v]

Mithat Abi araya giriyorum özür dilerim ama Darius bugün 12 sayı 7 asistle oynadı.