TBL 1. Hafta | Galatasaray CC 68 - 63 Oyak Renault (Ceza nedeniyle 0-20)

Re: Galatasaray 68 - 63 Oyak Renault

Teşekkürler,Gazanfer 7 asist,gerçekten iyi 12 sayıda normal ben 4 diye bir tahminim olmuştu yanılmışım,Ama rakip faktörünüde ele almakta yarar görüyürum.

Asıl önemli olan,jasaitis gelince uyumları nasıl olacak.

bende dariusu beğendim ama maçın sonu yaptığı 2-3 basit hata maçın kritik olmasını sağladı ......dariusun sorunu kendine bazen çok güveniyor ve hazırlık ,T.K ,ve bugün dahil 3lükleri felaket gerçi atmaması daha iyi yeterince kullanan var takımda...

Darius için yanlış kanı şu. Adam Avrupğaya ilk geldiğinde kendine oynayan bir adamdı. Her Amerikalı guard gibi aslında. Kendini ispat etme çabası sadece skor üreterek yapacağını sanıyor. Ama Darius artık daha komple bir oyuncu. Bazı zayıf yönleri vardır ama bencillik bunların arasında değil. Zaten içeri dalışlarda Cemal'i filan görmeye çalışması bunları gösteriyor. He gün gelir sorumluluğu alır kendi kullanır topları kritik analarda. Bu da gayet normal.

Not: Galiba Rancik'i fast breakte pası verende Darius idi. Bencil adam o pası vermez.

Mithat Duran' Alıntı:
Teşekkürler,Gazanfer 7 asist,gerçekten iyi 12 sayıda normal ben 4 diye bir tahminim olmuştu yanılmışım,Ama rakip faktörünüde ele almakta yarar görüyürum.

Ben Darius'un daha önceki kariyerini hiç bilmiyorum ama bugun takımı yönlendiren,Sorumluluk alması gereken zamanda alan,defansif görevlerini yerine getiren bir oyuncu olarak izledim..Bence jasaitis'in sutorlügü eşliginde 4 asist'ten asagı düsecegi bir mac olmaz..

Gökce Başaran' Alıntı:
Darius için yanlış kanı şu. Adam Avrupğaya ilk geldiğinde kendine oynayan bir adamdı. Her Amerikalı guard gibi aslında. Kendini ispat etme çabası sadece skor üreterek yapacağını sanıyor. Ama Darius artık daha komple bir oyuncu. Bazı zayıf yönleri vardır ama bencillik bunların arasında değil. Zaten içeri dalışlarda Cemal'i filan görmeye çalışması bunları gösteriyor. He gün gelir sorumluluğu alır kendi kullanır topları kritik analarda. Bu da gayet normal.

Not: Galiba Rancik'i fast breakte pası verende Darius idi. Bencil adam o pası vermez.

Gökçe beni kızdırmayamı çalışıyorsun kaç top kaybı yaptı bu adam bu maçta,senin bencil değil dediğin adam son üç senede kaç takım değiştirmiş,son üç senede maç başına kaç top kaybı ile oynamış,bir bak bakalım,ben kötü adam demedim bizim takımımızda,bu tarz bir guard ihtiyacı yok dedim hepsi bu.

Mithat abi 7 asist ve çok doğru şutları seçerek oynadığını söylemek için nete girmiştim ki arkadaşlar söyledi.
Takımda Darius ve Evren iyiydi.Cemal üst düzey oynadı Rancik'de fena değildi.Ama hala içimizin ısınmadığı şeyler var.Normalde bir takımda 4 oyuncu iyi oynanırsa memnun olunur ama bizde böyle olmuyor.

Tolga Kaplan' Alıntı:
[quote="Mithat Duran":1mnnm20v]Teşekkürler,Gazanfer 7 asist,gerçekten iyi 12 sayıda normal ben 4 diye bir tahminim olmuştu yanılmışım,Ama rakip faktörünüde ele almakta yarar görüyürum.

Ben Darius'un daha önceki kariyerini hiç bilmiyorum ama bugun takımı yönlendiren,Sorumluluk alması gereken zamanda alan,defansif görevlerini yerine getiren bir oyuncu olarak izledim..Bence jasaitis'in sutorlügü eşliginde 4 asist'ten asagı düsecegi bir mac olmaz..[/quote:1mnnm20v]

Tolga kardeşim hazırlık maçlarında vede kupa maçlarında kaç asist ortalaması tutturmuş bu adam bir yazarmısın.

Burak Barut' Alıntı:
Mithat abi 7 asist ve çok doğru şutları seçerek oynadığını söylemek için nete girmiştim ki arkadaşlar söyledi.
Takımda Darius ve Evren iyiydi.Cemal üst düzey oynadı Rancik'de fena değildi.Ama hala içimizin ısınmadığı şeyler var.Normalde bir takımda 4 oyuncu iyi oynanırsa memnun olunur ama bizde böyle olmuyor.

Şimdi dediğinde haklı olabilirsin,Burak ama bu oynadığımız takımlar, sence bizim rakiplerimiz bize denk veya bizden kuvvetli takımlarmı,bence bunu böyle değerlendirmekte yarar var.

Yahu top kaybı ile bencilliğin alakası ne. Yaptığı asist ile top kaybı oranı alınır her yerde. Buna göre bir adamın ne kadar iyi oynadığı ne kadar takımı yönettiği ortaya çıkar genelde. Ben zayıf yönleri olduğunu söyledim. Ama bencilik bunların arasında değil dedim. Her top kaybı yapan adam bencil mi olacak yani. Asist yaparken araya girmiştiir biri top kaybetmiştir Darius. 3 takım değiştirmiş olabilir, takımının yapsına göre kullandığı şut sayısıda fazla olabilir. Darius belki bizim takıma gitmeyebilir ama yanında Evren'in olması onun adına da avantajdır. Ben Darisu'u izlerim ara sıra. Hiçbir zamanda öyle bencil adam gelmedi bana. Sana göre gelmiştir. Bir Amerikalı hep bencildir. Senin söylediğin Avrupalı guardlar tabi bencil olmaz. Adamlara altyapıda pasörlüğün en ince ayrıntısını öğretiyorlar. Sen daha iyi bilirin bunları. Darius saf Amerikalı. Ne kadar pasör olacak. Yada bundan daha az ne kadar bencil olacak onu çözemedim. Avrupada oynayan ÜSt düzey Amerikalı hangi guard en ii özelliği pasörlük olarak top class adam olmuştur? Var mı böyle adam?

Karşıyaka maçı Darius 8 sayı 5 asist 4 ribaund

Tofaş maçı 20 sayı 1 asist 2 ribaund

Kızılyıldız maçı 26 sayı 2 asist

Mersin maçı 12 sayı 6 asist

Oyak maçı 12 sayı 7 asist.

Çok bencil diyemeyiz bence.

Seyirci sayısı konusunda yaşanan belirsizliği bu kadar büyütmemek gerekir. Satılan kombine olmadığına ya da satılan kombineler farklı bir kitleye hitap ettiğine göre, biletix gişesinden ve salon gişesinden satılan bilet sayısı kadar taraftar gelmiştir!

Takım hakkında söylenecek fazla bir şey yok. Tahmin ettiğimiz gibi...

Onur Yavuz' Alıntı:
Seyirci sayısı konusunda yaşanan belirsizliği bu kadar büyütmemek gerekir. Satılan kombine olmadığına ya da satılan kombineler farklı bir kitleye hitap ettiğine göre, biletix gişesinden ve salon gişesinden satılan bilet sayısı kadar taraftar gelmiştir!

Takım hakkında söylenecek fazla bir şey yok. Tahmin ettiğimiz gibi...

50den fazla bilet satıldıgını sanmıyorum :)

Mithat abi acıkcası bilmiyorum..Ben bugun ki oyununa göre konusuyorum.Bunuda belirttim zaten.Ancak bu adamın bir uyum süreci gecireceginide unutmamak lazım..Kupa maclarında ve hazırlık maclarında kötü oynasa bile bu ölçü olamaz.Tıpkı bu macta iyi oynamasının ölçü olmayacagı gibi.Ama bu performansını sürdürdügünü varsayarak konusuyorum,faydalı olacagına inanıyorum..

Rakibimiz oyak renault degil tabi fakat efes veya ülker'de degil rakibimiz..Büyük maclardan kastınız,kepez,bjk,banvit olmalı ki o maclarda degerlendiririz asist ve top kaybı sayılarını..

Bu arada saha içi bilet satılmadıgını ve biletlerin 10 lira olması hakkında hiçbir fikir yürütemedim..

Tolga Kaplan' Alıntı:
Mithat abi acıkcası bilmiyorum..Ben bugun ki oyununa göre konusuyorum.Bunuda belirttim zaten.Ancak bu adamın bir uyum süreci gecireceginide unutmamak lazım..Kupa maclarında ve hazırlık maclarında kötü oynasa bile bu ölçü olamaz.Tıpkı bu macta iyi oynamasının ölçü olmayacagı gibi.Ama bu performansını sürdürdügünü varsayarak konusuyorum,faydalı olacagına inanıyorum..

Rakibimiz oyak renault degil tabi fakat efes veya ülker'de degil rakibimiz..Büyük maclardan kastınız,kepez,bjk,banvit olmalı ki o maclarda degerlendiririz asist ve top kaybı sayılarını..

Bu arada saha içi bilet satılmadıgını ve biletlerin 10 lira olması hakkında hiçbir fikir yürütemedim..

İnşallah siz haklı çıkarsınız ,ancak benim tanıdığım washington,böyle bir istikrar tutturağını sanmıyorum,ama dilerim ben yanılırım

Mithat Abi,Darius zaten müthiş potansiyelli bir oyuuncudur yeteneklerini doğru kullanabildiği ölçüde.Takımı oynatmaya devam etsin ligin en verimli guardı olur.

Bu arada maçla ilgili maçın sonlarında farkın kapanmasıyla olumsuz şeyler söylenmiş ağırlıklı olarak.Biraz da güzel şeylerden bahsedelim.

Mesela Rancik'in hiçbir çağırma olmamasına rağmen,maç sonu tribünün önüne gelip üçlü çektirmesi :) Böyle hırslı,taraftarla içiçe oyuncular oldukça basketbol da güzelleşiyor...

Kamil Sarper Özsefer' Alıntı:
Wılkınson için görüşleriniz nedir? arkadaşlar.
Oynadığı hazırlık maçlarında Rancik'le aşağı yukarı aynı performansı gösteriyordu sakatlanana kadar eğer sakatlık sorunu yaşamazsa 11 sayı 6 ribaunt civarlarında bir ortalama tutturacaktır.Sakatlıktan yeni çıktığı için fazla şans bulamıyor ama iyi oyuncudur diye düşünüyorum.

Wilkinson'un oynadığı hazırlık maçlarındaki istatistikleri;

Mike Wilkinson: 17 sayı, 8 ribaund - Antalya Bld İle oynadığımız Haz Maçı

Mike Wilkinson 10 sayı, 5 ribaund, 1 asist-Zalgiris Kaunas Maçı

Mike Wilkinson: 10 sayı, 4 ribaund, 2 asist -Cibona Zagrep Maçı

Mike Wilkinson 13 sayı, 4 ribaund, 1 asist -Erdemir Maçı

Mike Wilkinson:13 sayı, 7 ribaund -Telekom Basket Maçı

Mike Wilkinson: 7 sayı, 2 ribaund (sadece ilk yarı oynadı)Deutsche Bank Maçı

Her maç 10'sayının üzerine çıkmış hazırlık maçlarında sakatlık sorunu yaşamadığı sürece lig'dede aynı performansı göstereceğini düşünüyorum.