TBL 13. Hafta | Beşiktaş Cola Turka 71 - 73 Galatasaray CC

Re: TBL | Beşiktaş 71-73 GALATASARAY

Cevher 5'ledikten sonra kendilerine geldiler. Ama bizim takımımızızn birz bir şekide1 ve 5 numaralara ihtiyacı var. Bunu hepimiz biliyoruz artık. Şimdilik idare ediyor da play-offlarda can sıkabilir. Bir de psikolojik yorgunluk oluşma ihtimali de var. Çok fazla üstüste kazanmak da yıpratır takımları. Bşre yerde mutlaka yenileceğiz zaten. Umarım bu play-off eşleşmelerini etkilemeyecek bir takıma olur.
Bir de Spormax yorumcularından Çetin Yılmaz olmayanı ile ilgili yazmak istiyorum. Maç sonunda "olmayınca olmuyomuş" tarzında bişeyler söyledi. Maç boyunca Beşiktaş için ağladı. Bu nasıl bir yorumculuktur? İhsan Bayülken ile Osman Sakallıoğlu ikilisi yapardı bunu eskiden. Tarafsız olmak bu kadar mı zor?

fenerbahce galibiyetinden sonra bu maçı kazanmak çok çok önemli. tabikiki 16 sayıdan maçın bu hale gelmesi ve ribaunt konusunda rakibin ezici üstünlüğü ilerisi açısından biraz soru işareti yaratıyor.
deselerki son periyod başı 15 sayı öndeyken, rakipde chatman,serhat,cevher,likholitov, cuneyt yokken maç başa baş olcak diye herkes gülerdi sanırım...

artık takımı kutlamanın zamanı gelmiştir olin maçında tebrik etmemiz lazım tabiki tiribünleri doldurarak

Bu maçta şanslı tarafın bizim olduğumuzu düşünüyorum, üçlüklerin girmesini şansa bağlamamak lazım, yetenektir bu, fakat o son 1 saniye kala Haluk'un yumuşak müdahalesine rağmen (maç bitimine 1 sn. kalmışken o faulu yapıyorsan adam o topu potaya yollayamamalı) smacı kaçırması gerçekten şans faktörüdür.

Beşiktaş seyircisi ne kadar basketboldan anlamayan bir seyircidir öyle. 60. sayıda takılıp kalmasaydık maç bitmeden salonu terkedeceklerdi sanırım.

bu sezonki en kötü oyunlardan birisiydi bu akşam...
Beşiktaş kendi sahasında derbi maçta bu kadar hırslı ve sert olacaktı zaten bunun bilinmesi gerekirdi buna karşın bu kadar savruk oynamak daha takımın yeteri kadar olgunlaşmadığını gösterir...
son saniyelere bakarsak birazda şansla gelen bir galibiyet denilebilir...
ama tabi böyle bir maçı kazanmak çok önemliydi tebrikler aslanlara...

iyi bir uzun şart oldu sezon başında hedef ilk 4 tü şimdi şampiyonluk hedefimiz ama eger takviye yapılmazsa hedef dogru ilk dört ?

mental yorgunluk diyelim, 15 sayı farka gittiğimiz sekans dışında iyi oynamadık

71-71 iken tribün desteğinden baskısındanda güç alarak savunmak yerine faul çizgisine göndermek ne feci bir tercihtir, garip adam bu bıyıktay.

Şu maç nasıl kafa kafaya geldi hayret bir şey gerçekten.Son çeyrekte çok hatalı hücum yaptık ve maçı ellerimizle ortaya getirdik.Tutku da kötü oynayınca son periyodda organize olamadık.Yanlız Oktay hoca bir pozisyonda baya sinirlendi Evren'e ve bidaha girmedi oyuna.Anlayan varmı ne olduğunu?

Eren Aydın' Alıntı:
Beşiktaş seyircisi ne kadar basketboldan anlamayan bir seyircidir öyle. 60. sayıda takılıp kalmasaydık maç bitmeden salonu terkedeceklerdi sanırım.

sadece farkı çok eritince ıslık yaptılar onun haricinde şarkılar türküler kendilerini tatmin ettiler maçın içinde degillerdi böyle söyliyipte adamlara iş ögretmiş olmayalım sonra :)

Gokhay Bulur' Alıntı:
mental yorgunluk diyelim, 15 sayı farka gittiğimiz sekans dışında iyi oynamadık

71-71 iken tribün desteğinden baskısındanda güç alarak savunmak yerine faul çizgisine göndermek ne feci bir tercihtir, garip adam bu bıyıktay.
Bıyıktay'ın öyle bir tercihi olacağını sanmıyorum.Iverson geride olduklarını düşündüğü için faul yaptı bence.Çetin Yılmaz da hocanın öyle bir tercihi yoktu galiba memnuniyetsiz bir ifade vardı yüzünde diye bir yorum yapmıştı.

yalnız beşiktaşın ilk beşi yoktu sahada cevher hariç çok eksikleri vardı eksiksiz zor yenerdik galiba maçı izleyince gördüm o kadar eksige ragmen maçı koparamadık kendi hatamız olarak yorumluyorum oyunu domine eden bizdik farkıda açtık ama koruyamadık

Bu tip mental yorgunluğun öne çıktığı maçlarda sistemin dışına çıkabilecek 1-2 oynayabilen şutuna güvenilir,skorer,topu eline verip bekleyebileceğimiz bir oyuncuya ihtiyacımız var.Gerek bu maçta gerek Trabzon ve Efes deplasmanlarında benzer sıkıntıları yaşadık.

Beşiktaş ve Trabzonspor'u şansın da yardımıyla geçtik ama Efes gibi daha güçlü rakiplere karşı benzer sıkıntılar yaşamamak için 1.5 numara almalıyız diye düşünüyorum.

Maç sonunda Çetin yılmaz da GS nin şiddetler takviyeye ihtiyacı olduğunu söyledi.
tabi zirveyi hedefliyorsak.

Samet Peker' Alıntı:
Bu tip mental yorgunluğun öne çıktığı maçlarda sistemin dışına çıkabilecek 1-2 oynayabilen şutuna güvenilir,skorer,topu eline verip bekleyebileceğimiz bir oyuncuya ihtiyacımız var.Gerek bu maçta gerek Trabzon ve Efes deplasmanlarında benzer sıkıntıları yaşadık.

Beşiktaş ve Trabzonspor'u şansın da yardımıyla geçtik ama Efes gibi daha güçlü rakiplere karşı benzer sıkıntılar yaşamamak için 1.5 numara almalıyız diye düşünüyorum.
Aslında Shipp'den o görevi üstlenmesini bekleyebiliriz,Bornova'da öyle oynuyordu çünkü geçen sene ama bizde daha o katkıyı veremedi.

Hüseyin Ünlü' Alıntı:
yalnız beşiktaşın ilk beşi yoktu sahada cevher hariç çok eksikleri vardı eksiksiz zor yenerdik galiba maçı izleyince gördüm o kadar eksige ragmen maçı koparamadık kendi hatamız olarak yorumluyorum oyunu domine eden bizdik farkıda açtık ama koruyamadık

İlk söylediğinize katılmıyorum. Tam bir Beşiktaş'ı bugünkü gibi bir skorla yenerdik ki o zaman oyuncuların daha konsantre olacaklarını ve daha da rahat kazanacağımızı düşünüyorum. Bugün de farkı 15 sayıya kadar çıkardık, o andan sonra da 3 tane bomboş üçlük kaçtı, ondan sonra buralara geldi maç. Yani dediğiniz gibi tamamen bizim ellerimizle oyuna ortak oldu Beşiktaş.

Konsantre eksikliği baya bi göze çarptı. Fenerbahçe maçındaki konsantrasyon bu maçta da olsaydı takımda, o 3lükler kaçmamış olur, maç da rahat bi 20 sayı farkla bitmiş olurdu. Buna ek olarak Ignerski'nin 3 tane 3lüğü sokmuş olması da ayrı etken.

Ayrıca o sonradan eklenen 1 sayı iyi ki geri verildi Beşiktaş'a yoksa bugünkü yenilgiye taktıkları kulp tamamen o olacaktı. :)

takviyeye ihtiyaç oldugunu söylemesine gerek yok çetin yılmazın..bunu bizlerde görüyoruz tabiki transfer şart...