TBL 13. Hafta | Beşiktaş Cola Turka 71 - 73 Galatasaray CC

Re: TBL | Beşiktaş 71-73 GALATASARAY

Zaten bu maçtaki görüntümüzden sonra yine de takviye yapmayı düşünmüyorlarsa takıma bu sezonki hedeflerden şüphe edeceğim.Belki final e kalırız ama çok zor çünkü hem mental hem de fiziksel olarak çok yorulur takım.Daha bunu avrupa kupası da var.orası da bizim için önemli bir hedef olmalı.
Ama ne olursa olsun bir maç kötü oynadı takım diye umutsuzluğa kapılmamak lazım.Arada olur böyle şeyler.Ne olursa olsun Oktay hocanın ve Aslanların arkasında duralım...

Savunma sertliğimiz her zamanki gibi iyiydi bu maçta da.Son dakilarda saçmalasakda önemli olan galip gelebilmekti.Takviyeye ihtiyacımız kesinlikle var.Taylor bu seviyelerin adamı değil.Bir gard ve uzun ihtiyacımız var.Tabi eğer şampiyonluk hedefliyorsak.

Furkan Çolak,

Hedefler sene başında da aynıydı, şuan da aynı.

Şüphe edecek bir durum yok, gidebileceğimiz yere kadar gideceğiz. Ha bu şampiyonluk olur, final olur, yarı final olur.

Başka başlıkta da şunu yazmıştım.

Gazanfer Tosun' Alıntı:
Eğer para harcayacak olsak sene başından harcardık muhtemelen ama Oktay Mahmuti az para-çok iş sistemini seven bir adam. Şuanki kadromuz da, bu başarısına rağmen ekonomik anlamda kulübe minimum yük oluyor. Bu da çok önemli bir konu.

Kısacası oyuncularımıza biraz güvenelim.

Evet maçtan geldim...

Atmosfer baya coşkuluydu özellikle yıldız futbolcularının gelişiyle de baya coştular..
Çok rahat bir maç olmasını bekliyordum, yanıldım. Likholitov ve Chatman yokken bu kadar kafa kafaya olması maçın üzücü..

Haluk'un üçlüğüule 51-35 olunca maç herşey bitti havasına girdim ama olmadı. Maçı bu hale getiren Ignerski 3 tane 3lük sokup zoru başararak serbest atışları kaçırdı. Ancak en büyük hatayı Iverson dikkatsizlik yapıp takımı geride sanarak faul yaparak yaptı. Ribaundlardaki ezici üstünlüklerini top kayıplarıyla yitirdiler

Bu maç gösterdiki bizim ciddi deplasman sorunumuz var. Mevcut yapımızla Banvit ve Fener deplasmanlarında yenilebiliriz, Olin deplasmanı da var o da sıkıntılı. İçeride tüm maçlarımızı alırız, Efes de dahil. Ama deplasman maçları ciddi sıkıntı oluyor...

Ermal niye kenarda kaldı son bölüm anlamadım hala... Maçın oyuncuları Ermal Tutku ve Haluk idi. Roshectie savunmada süperdi ama hücumda cidden döküldü tercihleriyle. Maçın en kötüsüyse Shumpert'yı bence. Bugün gününde değildi. En önemli skor opsiyonumuz diyebileceğimiz Rancik-Shumpert-Shipp 3lüsünün toplam 17 sayı attığı bir maçı kazandık, bunu da göz önünde bulundurmamız lazım.

Ayrıca bir not daha, Caner'in yokluğu ciddi handikap olcak zor maçlarda. Melih'in aynı performansı sergilemesi bence imkansız. Rochestie'den ciddi savunma gayreti bekliyorum Caner gelene kadar. Umarım beni yanıltmaz...

Arkadaşlar Fenerbahçe maçı ile bu maçın arasında 4 gün olduğunu unutmayalım derim...Herşey biryana bunun mental yorgunluğu olur ama değilmi?

4 günde 2 derbi kolay olmasa gerek...

Kerem Bozgeyik' Alıntı:
Arkadaşlar Fenerbahçe maçı ile bu maçın arasında 4 gün olduğunu unutmayalım derim...Herşey biryana bunun mental yorgunluğu olur ama değilmi?

Play offlardaki seride ne yapıcaz peki,bir haftada üç maç yapıcaz yeri geldiğinde

Efecan Tür' Alıntı:
[quote="Kerem Bozgeyik":3sbn1hzn]Arkadaşlar Fenerbahçe maçı ile bu maçın arasında 4 gün olduğunu unutmayalım derim...Herşey biryana bunun mental yorgunluğu olur ama değilmi?

Play offlardaki seride ne yapıcaz peki,bir haftada üç maç yapıcaz yeri geldiğinde[/quote:3sbn1hzn]

Orada rakip takım da bir haftada üç maç yapıcak ;)

4 günde 2 derbi yaptık şurada. Biri ligin en sert maçı Fb Ülker, biri yoğun atmosferdeki Bjk maçı.

İnsaf..

Bu takım eksik değil demedim Efecan...
Yanlış anlaşılma olmasın,eleştiriken biraz dikkat edelim,takım yeni ve 4 günde 2 tane çok zor maç oynadı demek istemiştim...
Yoksa eksik olduğumuzu sene başından beri birçok kez dile getirdim....

Bu arada imkanı olanlardan ricam maçın tekrarı verildiğinde kaydetmeleri ve bu maçı da arşivimize koymamız.

Böylesine bir sezonda Olin maçını bile arşivlemek gerekir.

O konu için bir başlık vardı ama bulamadım, yenisini açabiliriz yoksa?

Haklısınız belki sizin kadar basketbol bilgim yok ama bu takımın Tutkuyu yedekleyecek bir gaurda ve sağlam ribaunt çeken bir uzuna ihtiyacımız var

bıyıktay:maç sonu ıversona sordum niye faul yaptın..ıverson:maglup durumda oldugumuzu sandım....

Çok zor maçtı bana kalırsa.Çarşamba günü fiziksel ve zihinsel olarak çok zor bir maçtan çık, üstüne pazar günü konsantre olması çok zor ama kesinlikle kazanılması gerek bir maça çık.Önemli olan kesinlikle kazanmaktı.Çok iyi değildik belki ama bugün oyundan öte olan kazanmaktı, onu da başardık.

taylor un yerine darius,rancik in yerinede wilkinson ve bir uzun alırsak şampiyon olabiliriz.inanılmaz sıkışıyor takım.darius olsaydı 20 sayı farkla kazanabilirdik.taylor nekadar savunma yapsada inanılmaz kötü oynuyor.

Çarşamba-Pazar derbi galibiyetleri bende de mental yorgunluk yarattı. :) O sebepten derinlemesine bir analize girişmek istemiyorum.Şu maçın analizini tüm boyutlarıyla yapabilene şapkamı çıkarırım.Yazısını da keyifle okurum.Zira dünya kadar parametre var maçın hikayesinde.
Gazanfer'in söylediği gibi yaklaşmak lazım sezona.Gidebildiğimiz en üst yere kadar gitmeye çalışalım.Final hedefi gerçekçi olsa da şampiyonluk bu sezon için mümkün gözükmüyor.O yüzden şartlanmayalım şampiyonluğa.
Takımın oynadığı basketbol ve aldığı sonuçlarla birlikte bizde yarattığı vizyon ortada.En kötü oynadığımız günde deplasmanda derbi kazanıyoruz ama kimse mutlu değil.Olin maçında klasik 4.000 kişiye oynarsak bu taraftar Servet Çetin'e layık demektir kimse kusura bakmasın.
Son olarak ikinci yarıdaki derbiyi de Akatlar'da oynayalım.Sahi Akatlar açıldığından bu yana istatistik nedir? :)