TBL 13. Hafta | Galatasaray CC 78 - 62 Fenerbahçe Ülker

Re: TBL | Galatasaray-Fenerbahçe ÜLKER

erenbekdemir' Alıntı:
OKAN DEMIRBAS' Alıntı:
3500 kişilk salona 4500 kişimi gelecek ilginç :p

okan o koltuk sayısı ! geçen seneki maçta iddaa ederim kapasitenin çok çok üstü vardı....bu maçta öyle olucak...
inş. taraftar desteğide takımımıza yetmeyecek diyorum maalesef.fener rahat alır maçı.inşallah yanılırım.!

arkadaşlar maç öncesi yumurta sarısı yemeye çalışın,soğuk içeceklerden kaçının,sıkı giyinin ve abdestsiz gelmeyin...... :p :p

erenbekdemir' Alıntı:
arkadaşlar maç öncesi yumurta sarısı yemeye çalışın,soğuk içeceklerden kaçının,sıkı giyinin ve abdestsiz gelmeyin...... :p :p
:p :p güzeldi.özellikle abdestszi gelmeyin arkdaşın dediği gibi

erenbekdemir' Alıntı:
Bencede öyle gidenler bunları harfiyen uygulamalı :).Banada ailem izin verseydi gidcekti ama hem havaların soğukluğu hemde haftaya 4-5 sınavıın olmasından dolayı gidmiyorum :(

Mehmet Yıldırım' Alıntı:
erenbekdemir' Alıntı:
Bencede öyle gidenler bunları harfiyen uygulamalı :).Banada ailem izin verseydi gidcekti ama hem havaların soğukluğu hemde haftaya 4-5 sınavıın olmasından dolayı gidmiyorum :(
arkdaşım bırak sınavı ne yapacaksın.sınav mı önemli maç mı :p

Orası öylede gelde aileme anlat :).Diyorlar ta Bahçelievler'den Sarıyer'e gidiceksin o yol çekilir mi ? O kadar sınavın var sanki notların çok güzel falan filan :)

gerçi onlarda haklı ama olsun evden kaç.

OKAN DEMIRBAS' Alıntı:
gerçi onlarda haklı ama olsun evden kaç.
Güzel fikir aslında ama bu saatten sonra biletmi kalır :).Üstelik benim yolum bayağı uzun.Şirinevler yada İncirli'den metrobüse binip,Zincirlikuyu'dan minibüsle Ayhan Şahenk yada bizim hemen burdan Taksim ordanda Sarıyer.Gerçi yol mazeret değil ama ailem için geçerli bir mazeret :)

Emre Yuksel' Alıntı:
onur hayırdır :) maçın sonunu görememene üzüldüm.. belki de gördün hatırlamıyorsun.. hayır "yeniliyoruz" deseydin maça gitmeyecektim de.. :)ondan meraktayım

eğer rüyanda görecek kadar kafan takılıyorsa, boşver işleri gel.. memnun oluruz.. bize galatasarayı kayıtsız şartsız seven adam lazım senin gibi.. ben de salonun sahibi gibi konuştum, efes maçından beri uğramıyorum aslında :(
Emre aslında rüyanın sonunu gördüm de görmedim : ) Ama benim rüyalar pek çıkmaz, o yönden müsterih olabilirsin : ) Ayrıca davetin için teşekkürler. Şartları çok zorlasam gelirim ama bu maçta tribün dolacaktır zaten, ben tribünlerin dolmayacağı bir maça geleyim ki rahat rahat maç izleyim. Sonra millet bağırır, zıplar... Bu sefer rahatsız olurum gürültüden filan!

Mevcut basketbol bilgimle maçın tekniği taktiği üzerine yorum yapmam biraz abes kaçar. Maçla ilgili söyleyebileceğim tek şey zoru başarmak kolaydır, imkansızı başarmak zaman alır. Bakalım takım ne kadar istiyor kazanmayı.

Önce www.galatasaray.org a giriş yapın.
Sonra sarı kırmızı medya bölümüne gelin.
En sonunda da maç ile ilgili videonun son 30 saniyesini güzelce izleyin.Cüneyt'in terbiyesizliğinden sonra salonun haline bakın :)

Yarin ki macta GS'in coachu olsam,takimi serbest oynatirim.Zizic ve Gurovic uzerinden oynarim.Koray hocadan oyunculara bolca serbestlik tanımasını bekliyorum.Kos kos at..3luk sag kose sol kose..Sadece Gurovic'e yuklenilmeli,paslar Zizic ve Guro uzerinden sayıya donusmeli...Mumkun oldugunca cemal,erdem,polat,murat vs..az kullanılmalı...

Cuneyt-Graves-Gurovic-Huseyin-Zizic

Huseyini 4 numarada oynatmayı denemeli Koray hoca,cilginca taktiklerle,karsi tarafi sasirtmaliyiz...Sadece bu maclik boyle oynarsak sansimiz var..Belli klasik sistemimiz icerisinde sansimiz cok az olur!

Bu macta takimdan genel olarak 40 da 20 ucluk isabeti bekliyorum..Tahmini mac skoru: GS:105 fb:98

geçen sene nasıl smaçlar havada uçuştuysa bu sene de bence çok üçlük aıtcaz ve skor çok yüksek olucak diye tahmin ediyorum içeride zizic ve dışarda da guroviçi çok iyi kullanmalıyız takım halinde iyi savunma yaparsak ve hücumda iyi top çevirip sakin oynarsak maçı kazanırız

mehmettuncer' Alıntı:
geçen sene nasıl smaçlar havada uçuştuysa bu sene de bence çok üçlük aıtcaz ve skor çok yüksek olucak diye tahmin ediyorum içeride zizic ve dışarda da guroviçi çok iyi kullanmalıyız takım halinde iyi savunma yaparsak ve hücumda iyi top çevirip sakin oynarsak maçı kazanırız

Sakinlige bu macta gerek yok.Tempoyu yuksek tutmaliyiz..Bir o potada bir bu potada..Kos kos geri don at kacir..Agir tempoyla,kontrollu oynamak demek,senden kagit uzerinde guclu ekibe karsi koz vermek demek!

Emir Kalyoncu' Alıntı:
mehmettuncer' Alıntı:

Sakinlige bu macta gerek yok.Tempoyu yuksek tutmaliyiz..Bir o potada bir bu potada..Kos kos geri don at kacir..Agir tempoyla,kontrollu oynamak demek,senden kagit uzerinde guclu ekibe karsi koz vermek demek!
yok ben sadece sete set hücum yaparken sakin olmalıyız acele atış kullanmamalıyız anlamında yazmak istemiştim :) öbür dediklerine katılıyorum

Ben bu macta Koray hoca olsam,acele atis kullanirim..Nedeni ne gelirsek,hic cekinmeden Gurovic topu alacak direkt potaya herkes iceri,Huseyin 4 numarada o da disaridan atacak..Hedef fbli oyunculara karsi kazanma hirsimizi gostermek.Agir oynayarak karsi takima bunlar hucum yapamayacak havasi,izlenimi vermemek lazım.Bir diger amac ise Savunmada Mirsadin dis atis tehditini ortadan kaldirmak Huseyinle..Kafa karistirici taktiklerle bu mac icin sadece! Koray hoca sahaya cikar oynatirsa,+ 5 puan veririm!

Yaşı benim gibi 35 ve üzeri olanlar iyi bilirler Spor ve Sergi Sarayını,Michael Secaurse'lü Paul Dawkinsli,Turgay Demirelli,Cihatlı ,Mehmetli efsane kadroyu ,hele 1985 yılındaki Fb ile yaptığımız ve 3 Fb'li kuzenimle izlediğimiz Cumhurbaşkanlığı kupasını.
İlk devre Michael Secaurse 4 faul almış fb bize 50 küsur sayı ve 17 gibi bir fark atmış.Ama aradan 24 sene geçmesine rağmen hala tüm zaferlerde olduğu gibi gözlerimin önünden gitmeyen bir sahne varki bize gelen yabancıların nasıl bir GS ruhuyla oynadıklarının ispatıdır ,4 faul alan Michael Secaurse yerini o dönemlerde pek fazla süre şansı bulmayan uzunumuz Cihad'a bırakırken bu ikilinin birbirine yaptığı hareketler ,cesaretlendirmeler, Michael Secaurse'ün kendinden geçerek adeta bir aslan gibi kükrer hareketleri daha 12 yaşında olan beni bile ne biçim gaza getirmiş neredeyse ağlatmış maçtan hiç umudum olmadığı halde GS aşkımı bin kat artırmıştı.
İkinci yarıda coach tüm riskleri göze alarak Michael Secaurse'ü oyuna almış ,tüm oyuncular birer aslan gibi oynamış ,son beş dakika kala maçın bitmesine Fb yakalanmış sonra bir GS bir fb tek sayı farklarla öne geçmiş ve nihayetinde aslanlar Calvinli ,Aliçolu ,Efe Aydanlı kadroyu 85-84 yenerek kupayı bu sonuçtan hiç hoşlanmadığı her halinden belli olan Kenan Evrenin elinden almıştı.
Daha sonralarıda Galatasaraya bir çok yabancı geldi ,ama izi bırakanlar hep zenci Amerikalılar oldu. Gaylen Nickerson ,yine kazandığımız bir fb maçında kendisine bulaşan Kutluaya hakkını veren Jevon Crudup,ve nihayetinde geçen sene tam bir aslan olan Dee,Owens,Hite ve hepsinden önemlisi Gaines.
Kısacası arkadaşlar bizi geçmişte zaferlere taşıyanlar hep zenci Amerikalılar olmuştur ve kanımca tercihlerde bu yönde olmalıdır ,malesef Avrupalı oyuncularda para ve kariyer ön plana çıkıyor.

Son olarak yarın rakip ezeli ve en büyük rakibimiz Fb.Kompleks yapmanın gereği yok arkadaşlar şu anki oyuncu kadrosu ,form ve antrenör farkı olarak bizden öndeler,siz bakmayın ligin alt sıralarındaki takımlara yenildiklerinde ,büyük maçlarda çok iyi oynuyorlar .Ama bu dediklerimden sakın yarından umutsuz olduğumu sanmayın ,tam tersi yarın ki maçtan çok umutluyum,Galatasarayın olduğu heryerde umut vardır .Yarınki maçta en büyük görev oraya giden aslanlara düşüyor.Burada yazan arkadaşların çoğundan büyük olduğumu düşünerek bir abi tavsiyesinde bulunayım ,takım kötü gitsede ne olur maçın sonuna kadar destekleyin,sesiniz kısılıncaya kadar bağırın ,onlar hücumdayken salon ıslık sesiyle inlesin ,hakemi ve Fbli basketbolcuları baskı altına alın ama kesinlikle salonu boşaltacak hareketlerden kaçının ,siz bunları yapın gerisini oyuncular inşallah hallederler,bu takımda damardan Galatasaraylı olan Türk oyuncularımız var onlar bu maçın önemini anlatırlar ,yeterki 1985'teki o takımın ruhuyla Secaurse ve Cihad ruhuyla oynasınlar,yeterki yürekten ve o kutsal formanın hakkını vererek oynasınlar.
Allah yardımcmız olsun ,inşallah yarın bu saatlerde bu sayfalarda zaferimizi kutlarız.

Kalbinizden Galatasaray aşkı hiç eksik olmasın ,sağlıcakla kalın.

Yarın güzel bir oyun sergilemesekte maçtan galibiyetle ayrılalım.lütfen olay çıkmasını engelleyelim çünkü bundan sonra telekom maçı var.geçen seneden kalan hesabımızı da kapatacaz inşallah.