TBL 13. Hafta | Galatasaray CC 78 - 62 Fenerbahçe Ülker

Re: TBL | Galatasaray-Fenerbahçe ÜLKER

yenersek çok çok sevineceğim. Bjk maçından sonra çok umutsuzdum ama gün yaklaştıkça nedense umutlanıyorum. Tribünler geçen yılki gibi olursa alırız bence. Graves Gurovic artı 40 atar

Maçın kilit adamı Antonio Graves'tir. Büyük maçların oyuncusu mu yoksa dandik takımlara mı 20 atıyor, yarın gösterecek. Keza Gurovic'in maçı olacak yarın. Derbinin önemini çok iyi biliyor. Eğer ona Zizic de ayak uydurursa, Cüneyt ve Atkins'in gazlarıyla öne çıkabilir, içeriden - dışarıdan rakibi dağıtabiliriz. Hüseyin'i saymıyorum bile!

Yok geçen haftaki gibi oynarsak, şansı yaver giden bir Fener maçı 100+'ya karşı 60'lık skorlarla alabilir.

Oyuncuların hoca değişiminden gaza geldiği ve ilk yazdığım ihtimalin gerçekleşeceği umuduyla....

Eğer onların iç-dış bağlantılarını kesebilirsek ve kaptığımız toplarla hızlı hücumlara çıkabilirsek, işimiz çok kolaylaşır. İçeriye çok gömülü olmamamız, yardımlaşmayı çok iyi yapmamız lazım. Keza Green, çok şut kullanan bir eleman değil, takımı oynatıyor. Ama Tanjeviç daha çok içeriden oynatmaya gayret gösteriyor, yardım geldiği anda dışarıdaki boş adamı bulup cezayı kesiyorlar.

Ama yarın o kadar kolay atamazlar, salonun atmosferi onların elini titretecektir.

Bizim öncelikle Guroviç devreye sokmamız lazım, sadece hücumda değil savunmada da hareketli olması gerekir. Seyirci ile bunu yapacağını düşünüyorum.

Smith son haftalarda formda Erdem ya da Milojeviç değişimli olarak savunarak onu durdurabiliriz.

İçeride en büyük avantajımız Ziziç olacak. Sırtı dönük, şutu olan ve Mİlojeviç + Atkins ile iyi beslenirse orası bizim için maden olabilir. Hüseyin yine çok farklı oynayacaktır.

Atkins oyun genelinde Green'in pasörlük ve saha görüşünü engelleyebilirse birebirlerde çabuk bırakmaz ise maç iyice bize döner.

Polat, Murat, Cüneyt ve Graves vasat üstü performans göstermeleri bize bu maçı almamızda çok yardımcı olacak, onlarında sürekli sıcak oyunun içinde olmaları gerekir.

Tabii karşımızda geçen yıldan çok farklı bir FBÜLKER var. Tek adamlıktan, takım oyununa geçtiler ve formdalar.

Ama kan değişimi ve salon atmosferi ile yarın kazanan biz olacağız.

Kaybedersek lütfen hocamız değişti zamana ihtiyac var demeyin Ali Bey gerçekten komik gerçekten.
Özyer varken de o seyirci olacaktı.Yarın ki maç tamamiyle oyuncuların kazanacağı bir maç.
Eğer yürekli oyuncuların olmazsa istersen Popoviç gelse bir adım ileri gidemezsin.
Hala inceden Özyer'e giydirmeler yapmanız harbi yaşınızın olgunluğuna yakışmıyor.

1 hafta öncede bu oyuncular vardı, geçen hafta hiç birşey olmaz bu oyunculardan diyen zihniyet bu hafta herkes bu adamlar çok formda şöyle şöyle yapsalar alırız deniyor.
Demek ki yapamıyorlar ki Uleb'den elendik, Bjk'ye yenildik.

Oyuncular isteksiz ve formsuz. Nokta bitti.

İki gündür feci şekilde hastayım.Aslında salonda en çok olmak istediğim maçlardan biri ama sanırım gidemeyeceğim. Oyuncular iğneyle sahaya çıkıyor ben de iğneyle tribüne çıkabilir miyim diye düşünüyorum fantazi yaparak, ama onları kapıda özel araçları beni ise minübüsler ve halk otobüsleri bekler.. Nasıl bir ironir Tanrım.. Sonuç itibariyle sapına kadar cimbomluyuz biz.Orda olamasam da bir çok renkdaş gibi kalbim orada olacak..

Selim Özer' Alıntı:
İkinci yarıda coach tüm riskleri göze alarak Michael Secaurse'ü oyuna almış ,tüm oyuncular birer aslan gibi oynamış ,son beş dakika kala maçın bitmesine Fb yakalanmış sonra bir GS bir fb tek sayı farklarla öne geçmiş ve nihayetinde aslanlar Calvinli ,Aliçolu ,Efe Aydanlı kadroyu 85-84 yenerek kupayı bu sonuçtan hiç hoşlanmadığı her halinden belli olan Kenan Evrenin elinden almıştı.
Daha sonralarıda Galatasaraya bir çok yabancı geldi ,ama izi bırakanlar hep zenci Amerikalılar oldu. Gaylen Nickerson ,yine kazandığımız bir fb maçında kendisine bulaşan Kutluaya hakkını veren Jevon Crudup,ve nihayetinde geçen sene tam bir aslan olan Dee,Owens,Hite ve hepsinden önemlisi Gaines.
Nostalji için teşekkürler.Bu arada bahsettiğin ikinci FB maçı Nickerson ve Crudup'ın ilk maçıydı.Berbat bir sezon geçiren GS,verim alamadığı yabancılarını göndermiş ve yerlerine tamda FB maçı öncesi Nickerson ve Crudup'ı getirmişti.Adamlar ayağının tozuyla maça çıktılar(Nickerson hatırladığım kadarıyla maç günü,Crudup bir gün önce gelmişti).FB 20 sayı kadar farkı açmıştı.Fakat ikinci yarının ortalarında Siyavuş yönetiminde ve Levent Topsakal önderliğinde bambaşka bir GS ortaya çıktı.Ömer Büyükaycan'ın da maça ağırlığını koyması ve Crudup'ın oyunda bende varım demesiyle maçı 10 sayı üzerinde farkla almıştık.Maçta aklımda kalan bir iki şey daha Levent'in inanılmaz bir üçlük yüzdesiyle oynarken berbat faul atması, fark açılınca salondan çıkan bazı GS'lıların sonuna doğru tekrar geri dönmesiydi.
Umarım yarın biz kazanırız...

Alison Sudol' Alıntı:
İki gündür feci şekilde hastayım.Aslında salonda en çok olmak istediğim maçlardan biri ama sanırım gidemeyeceğim. Oyuncular iğneyle sahaya çıkıyor ben de iğneyle tribüne çıkabilir miyim diye düşünüyorum fantazi yaparak, ama onları kapıda özel araçları beni ise minübüsler ve halk otobüsleri bekler.. Nasıl bir ironir Tanrım.. Sonuç itibariyle sapına kadar cimbomluyuz biz.Orda olamasam da bir çok renkdaş gibi kalbim orada olacak..

Sana önerim kesinlikle öyle bir hata yapma.Evde otur maçı izle yeterince havasız bir ortam olacaktır, karmaşanında eksik olmayacağı için hastalığın daha da uzayabilir.
En iyisi televizyonun sesini açıp izleyebilirsin : )

Burak Barut' Alıntı:
[quote="Alison Sudol":3t0kdo3e]İki gündür feci şekilde hastayım.Aslında salonda en çok olmak istediğim maçlardan biri ama sanırım gidemeyeceğim. Oyuncular iğneyle sahaya çıkıyor ben de iğneyle tribüne çıkabilir miyim diye düşünüyorum fantazi yaparak, ama onları kapıda özel araçları beni ise minübüsler ve halk otobüsleri bekler.. Nasıl bir ironir Tanrım.. Sonuç itibariyle sapına kadar cimbomluyuz biz.Orda olamasam da bir çok renkdaş gibi kalbim orada olacak..

Sana önerim kesinlikle öyle bir hata yapma.Evde otur maçı izle yeterince havasız bir ortam olacaktır, karmaşanında eksik olmayacağı için hastalığın daha da uzayabilir.
En iyisi televizyonun sesini açıp izleyebilirsin : )[/quote:3t0kdo3e]
Alison kardeşim sen Burak'ın dediğini ciddiye alma hastalıkta sağlıkta her koşulda imkanın varsa takımının yanında ol :p

Burak Barut' Alıntı:
[quote="Alison Sudol":ymvsxlcx]İki gündür feci şekilde hastayım.Aslında salonda en çok olmak istediğim maçlardan biri ama sanırım gidemeyeceğim. Oyuncular iğneyle sahaya çıkıyor ben de iğneyle tribüne çıkabilir miyim diye düşünüyorum fantazi yaparak, ama onları kapıda özel araçları beni ise minübüsler ve halk otobüsleri bekler.. Nasıl bir ironir Tanrım.. Sonuç itibariyle sapına kadar cimbomluyuz biz.Orda olamasam da bir çok renkdaş gibi kalbim orada olacak..

En iyisi televizyonun sesini açıp izleyebilirsin : )[/quote:ymvsxlcx]

Benceevinde kalman hem senin hemde salondaki diğer insanlar için en sağlıklısı ;) Bir daha ki maça kazaya gelirsin artık :)

Burak Barut' Alıntı:
[quote="Alison Sudol":2asecqb5]İki gündür feci şekilde hastayım.Aslında salonda en çok olmak istediğim maçlardan biri ama sanırım gidemeyeceğim. Oyuncular iğneyle sahaya çıkıyor ben de iğneyle tribüne çıkabilir miyim diye düşünüyorum fantazi yaparak, ama onları kapıda özel araçları beni ise minübüsler ve halk otobüsleri bekler.. Nasıl bir ironir Tanrım.. Sonuç itibariyle sapına kadar cimbomluyuz biz.Orda olamasam da bir çok renkdaş gibi kalbim orada olacak..

En iyisi televizyonun sesini açıp izleyebilirsin : )[/quote:2asecqb5]

Televizyonun sesini açıp izlersem kulaklarım salondaki ıslıktan etkilenip çınlar mı yine aynı coşkuyu alabilir miyim bi de o var. Havasız ve karmaşa konusunda haklısın kadere boyun eğelim bu kez artık başka fener zaferlerine bırakalım şansımızı..xD

Oyuncular iğneyle sahaya çıkıp zorlu koşullarda 40 dakika boyunca mücadele veriyorlar.Siz ise sadece tribünden takımımızın yanında olduğunuzu fiilen göstermiş olacaksınız.Böyle bir fırsatı kaçırmayınız bence, playoff maçlarını beklemeyiniz! Yerinizde olsam bir daha düşünürdüm... ;)

Derbi maçlarında ki salon atmosferi hiçbirşeye benzemez. Galip gelir miyiz bilmiyorum ama atmosfer, salonun kokusu, oyuncuların yüzlerinde ki ifade, çalınan müzikler bile farklı olacaktır.

Burak Barut' Alıntı:
Kaybedersek lütfen hocamız değişti zamana ihtiyac var demeyin Ali Bey gerçekten komik gerçekten.
Özyer varken de o seyirci olacaktı.Yarın ki maç tamamiyle oyuncuların kazanacağı bir maç.
Eğer yürekli oyuncuların olmazsa istersen Popoviç gelse bir adım ileri gidemezsin.
Hala inceden Özyer'e giydirmeler yapmanız harbi yaşınızın olgunluğuna yakışmıyor.

1 hafta öncede bu oyuncular vardı, geçen hafta hiç birşey olmaz bu oyunculardan diyen zihniyet bu hafta herkes bu adamlar çok formda şöyle şöyle yapsalar alırız deniyor.
Demek ki yapamıyorlar ki Uleb'den elendik, Bjk'ye yenildik.

Oyuncular isteksiz ve formsuz. Nokta bitti.

Oyuncularının kendisine inanmadığı bir koç ile maçlara çıkması, motive olması başkadır dişini gösteren, ağırlığı olan ve gerekli yerlerden mesaj aldıktan sonra oynamaları başkadır. Oyuncuda yürek olduğunu koç'u ona inandırmalıki o da gerekeni yapsın.

Yapamamak yoktu ortada bunları yaptıramamak, işleyememek, oynatamamak vardı.

Şimdi basketbol izleme zamanı....

Gökce Başaran' Alıntı:
Derbi maçlarında ki salon atmosferi hiçbirşeye benzemez. Galip gelir miyiz bilmiyorum ama atmosfer, salonun kokusu, oyuncuların yüzlerinde ki ifade, çalınan müzikler bile farklı olacaktır.

İşte geçen seneden kareler

7159.jpg

galatasaray-fenerbahce.jpg

maxi_3561936048747.JPG

7_204889_fb_gsbasket2603bb.jpg

B_4a1835bd1ec18bb5705b59ac705696e3.jpg

73430830vq8.jpg

B_93cb05f2e38f0aa73db071ac1f7b1372.jpg

GALATASARAY_CAFE_CROWN_FENERBAHCE_ULKER_510780808122007.jpg

gsfb07-1.jpg

B_866940c1747cf5f1b2fe883aae6c1baf.jpg

1208160411dvbsntveq1.jpg

Bakınca biraz duygulandım eminim sizde duygulanıcaksınız ama şunu bilinki neden bir daha olmasın .

Arma için , Forma için , Sözde ölüpte aslında kalbimizde yaşayan Galatasaraylılar için .....

HAYDİ HEP BERARBER AYHAN ŞAHENK'E

Macın yerini , saatini henüz bilmeyen yada öğrenemeyen taraftarlar için

GALATASARAY - Fenerbahçe Ülker
Tarih : 03.01.2009
Yer : Ayhan Şahenk SS
Saat : 19:00

Taraftarlardan büyük taşkınlık!
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde oynanan basketbol maçında salona alınmayan taraftarlar salonun kapısını taşladı. Türkiye Beko Basketbol 1. Ligi'nde 13. haftasında Erdemirspor- Beşiktaş Cola Turka ile kendi sahasında karşılaştı. Erdemirspor'un üstünlüğü ile oynanan maçın devre arasında salona alınmayan taraftarlar taşkınlık yaptı. Yaklaşık 10 kadar taraftar Erdemir Kapalı Spor Salonu'nun izleyici giriş kapılasını taşlamaya başladı.

Giriş kapısı önünde güvenlik önlemi alan özel güvenlikçiler ellerindeki kalkanlarla kapı önünde duvar örerek içeriyi korudu. Görevliler taş ve cam parçalarından içerideki insanların zarar görmemesi için yoğun çaba sarf etti. Bazı taraftarlar şaşkın gözlerle olyları izlerken olaya karışmak isteyen bazı taraftarlar da arkadaşları tarafından alandan uzaklaştırıldı. Polisin devreye girmesi ile yakalanan taraftarlar polis merkezine götürdü.

02.01.2009
Kaynak : İHA

bjk yenilmesi güzel oldu ama bu erdemirspor da ne yapmaya çalışıyo anlamadım bizim maçta da olaylar çıkmıştı.onların fanatik olduklarıını yeni yeni öğreniyorum.