TBL 13. Hafta | Galatasaray CC 78 - 62 Fenerbahçe Ülker

Re: TBL | Galatasaray: 78 - Fenerbahçe ÜLKER: 62

aziz yıldırım maçtan sonra açıklama yapmış duydunuz mu

Merdiven boşlukları doluydu, federasyona başvuracağız ve maçın tekrarını isteyeceğiz :)

Anladım Levent Abi.Bakalım bu maç değil bundan sonraki maçlar Koray Hoca'yı değerlendirmek için fikir verici olacaktır.
Savunma yapmayanı çıkarması en büyük artısıydı.

Salı günü 100 kişi olur : )

G.Saray Kulübü Başkan Yardımcısı Yiğit Şardan, F.Bahçe Ülker galibiyeti sonrası mikrofonlara konuştu. Şardan, "Bu galibiyetin coach değişikliğiyle ilgisi yok. Son 2-3 maçtır iyi mücadele etmiyorduk. Bence Beşiktaş Cola Turka yenilgisi bu galibiyeti getirdi." diyerek duygularını dile getirdi.

Yiğit Şardan ayrıca coach değişikliği konusunda da "Basında, Koray Mincinözlü'yü teknik danışman olarak görevlendirip head coach aradığımız söyleniyor. Bu takımın head coachu Koray Mincinözlü'dür. Sezon sonuna kadar da takımın başında olacaktır." dedi.

1ecfd2edb10815e9664253dpe6.jpg

maçın ilk yarısında bir pozisyon sonrası cüneyt preldzic in üzerine yürüdü.Maça giden arkadaşlardan olayın içyüzünü bilen varmı acaba?

Fenerbahçe Ülker?i 16 sayılık net bir farkla yenmemizde başrolü oynayan Hüseyin Beşok, derbi zaferimizi resmi sitemize değerlendirdi. 23 sayı ? 11 ribaund?luk double double performansıyla devleşen Beşok, lige iyi başlamasa da çok çalıştığını ve bunun karşılığı olarak son haftalarda çıkışa geçtiğini söyledi.

Fenerbahçe derbisinin kendileri için ayrı bir motivasyon olduğundan söz eden Beşok, ?Güzel seyirci gelince o da motive ediyor. Biz bu taraftarı her zaman, her maçta görmek istiyoruz. Şimdi önümüzde Telekom maçı var, Aliağa deplasmanı var. İzmir?deki taraftarımız da bizi yalnız bırakmasın? dedi.

?Galatasaray yoluna devam ediyor? diyen ve iyi bir takımımız olduğunu belirten Beşok, taraftarı da arkalarına aldıkları sürece herkesi yenebileceklerini vurgularken, Eurochallenge?da 6 Ocak 2009 Salı günü Dexia karşısında varolma mücadelesi vereceğimizi hatırlattı ve o maç için de tüm taraftarlarımızı salona davet etti.

Hüseyin Karaçil' Alıntı:

maçın ilk yarısında bir pozisyon sonrası cüneyt preldzic in üzerine yürüdü.Maça giden arkadaşlardan olayın içyüzünü bilen varmı acaba?

Preldzic yine üçlük attıktan sonra döndü bizim tribünlere Vip doğru bi şeyler yaptı ama tam göremedim :p o arada çıktı bu olay ...

Hüseyin Karaçil' Alıntı:

preldzic değil semihti....fener faul aldı...cüneyt büyük ihtimal bilerek yaptı çarptı semihe semihte cevap verdi.........

cücüde allah kaşının altıda gözmü var lan gl buraya dercesine...
ben böyle gördüm..

İki haftadır üç büyükler arasında çok güzel derbi maçları izliyoruz?
İki maçı da favori gösterilen takımlar kaybetti?
Bir başka deyişle iki maçı da hafta içi önemli olay ya da olaylar yaşayan taraflar kazandı?

Derbi motivasyonun bambaşka olduğunu unutarak yaptığımız tahminler iki haftadır tutmadı?
Bu bakımdan ders aldım?
Ama bir yandan da her takımın her takımı her durumda yenebildiği bir ligi izlemekten zevk alıyorum?

G.Saray Cafe Crown için lig yeni başlıyor...
Sezonun en iyi basketbolunu, yeni bir head coach?la üstelik bir numaralı rakipleri F.Bahçe Ülker?e karşı oynamaları bir tesadüf mü?
Cüneyt Erden?in de dediği gibi bu takım savunma yaparsa her takımı yenebilir?
Hücum potansiyeli zaten belli?
Bu gücü iyi bir savunmayla birleştirdiğinde, ligin en az sayı yiyen bir Euroleague takımına bile istediği gibi hücum edebilir?
F.Bahçe Ülker karşısında Hüseyin Beşok?u çok iyi kullandı.
Hüseyin de büyük maçların oyuncusu gibi oynadı?
Gelecek maçlar için en büyük sıkıntı maç içinde Hüseyin?den bu kadar uzun süre faydalanamak olabilir..
Bu yüzden Zizic ve özellikle Gurovic?in daha fazla ön plana çıkmaları lazım..
Yeni coachla bu oyuncularda da yaşanabilecek değişimleri merakla bekliyorum..
Bu arada bu takıma, çok formda olduğu bir dönemde sakatlanan Dejan Milojevic?in de katılacağını unutmayalım?

Peki Ayhan Şahenk?te galibiyet özürlü F.Bahçe Ülker ne yaptı?
İki faktör kabak gibi ortaya çıktı?
Bu maçların adamları Mirsad, Ömer Onan ve Damir Mrsic beklentilerin çok altında kaldılar?
Diğer olay da dış atışlardaki anlamsız ısrar?
Yıllardır şutörlerin düşmanı olan o salonun potalarına ısrarla şut denediler ve Emir Preldzic dışında başarılı olamadılar...
Bir dönem dış atışlarla maç kazanan takım bu mücadelede de sahadaydı?
25 iki sayı denemesi yaparken 31 üç sayı denemeleri ve bunların sadece 9?unu sokabilmeleri (6?sı Emir?den) bu maçı kazanmak için yanlış yolu denediklerinin ispatıydı.

Boyalı alanda ise başta Hüseyin olmak üzere rakip uzunlar karşısında zor anlar yaşadılar...
Aslında ribauntlarda üstünlük kurdular ama Hüseyin Beşok karşısında duracak uzunları yoktu?
Belki de bu sezon ilk kez Ömer Aşık?ı bu kadar çok aradılar?
Ama en çok aradıkları isim gününde bir Gordan Giricek idi. Bir kez daha görüldü ki Ömer Onan ve Damir Mrsic, şutör guard pozisyonu için ikinci tercih olduklarında daha iyi olacaklar.
Onların önünde çok daha kaliteli bir isim lazım.
Ve bir de oyun kurucu durumu var?
Bu maç öncesi analizimde Marques Gren kilit isim olarak ön plana çıkan oyuncular arasındaydı..
Ancak Green bu yükü kaldıramadı.
Bu sezon birçok maçta olduğu gibi!

Koray hoca geçmişte de bu takımın başında başarıyla görev yapmıştı..
Yani çaylak bir hoca değil?
Bu takımın sorunlarını doğru teşhis edip doğru basketbolu oynatacak bir isim ve bunu yapma yolunda olduğunu bu maçta gösterdi..
Yol yakınken böyle bir değişiklik gelecek için de önemli bir adım olacak?
Bundan sonra yepyeni bir Galatasaray Cafe Crown izleyebiliriz ve bu yenilik her sonucu beraberinde getirebilir?

Sedat Balcı

Burak Barut' Alıntı:
aziz yıldırım maçtan sonra açıklama yapmış duydunuz mu

Merdiven boşlukları doluydu, federasyona başvuracağız ve maçın tekrarını isteyeceğiz :)

Anladım Levent Abi.Bakalım bu maç değil bundan sonraki maçlar Koray Hoca'yı değerlendirmek için fikir verici olacaktır.
Savunma yapmayanı çıkarması en büyük artısıydı.

Salı günü 100 kişi olur : )

Yok yok olur 2000-3000 kişi ! Gelenler Galatasarayı desteklemek seyretmek için geldiklerine göre (Fener'i değil ) .Salı günü de Galatasaray'ın maçı olduğuna göre tabi ki gelir herkes ! :)

Bu arada 27 sayı fark istiyorum :) salı günü.

erenbekdemir' Alıntı:
Hüseyin Karaçil' Alıntı:

preldzic değil semihti....fener faul aldı...cüneyt büyük ihtimal bilerek yaptı çarptı semihe semihte cevap verdi.........

cücüde allah kaşının altıda gözmü var lan gl buraya dercesine...
ben böyle gördüm..

haklısın eren bu olay Semih'le geçti..Preldzic'le bnm anlatığım olayda da tartıştılar.Bu arada bnm 2-3 koltuk yanımda FbTv muhabiri oturuyordu fb her sayıdan sonra alkışladı falan bizimkiler ters ters bakınca bıraktı alkışlamayı :p

Yoel Barış Özçelik' Alıntı:
Ne yazık ki maça giremedim.Birçok biletli taraftarda benim gibi maça giremedi.Niye giremedik anlamadım.Bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim.
Maçı izleyemediğim için pek fazla yorum yapamayacağım.Ancak takımımız skora ve attığımız farka bakarsak takımımız bu maça beklediğimiz gibi çok ciddi hazırlanmış.Umarım bu performansımızı arttırarak devam ettireceğiz.Ve önce Aliağa'yı daha sonrada Telekom'u yeneceğiz.
Bende de bilet(kombine) olmasına rağmen anca devre arasında girdim, yaşadığım rezilliği anlatmaya gerek yok sen de yaşamışsındır. Maçın başlamasına 10 dakika var yöneticimiz ve kulüp doktoru içeri giremiyor, rezillikten öte bir şey değil. Devre arasında içeri bir girdim ki tıklım tıklım. Satılan bilet sayısı belli, ne diye o kadar biletsiz adam alınır bilmiyorum. 18,30'da salon kapıları kapalıydı ama dışarıda en az 1500 taraftar var ve çoğu biletli veya biletini internetten almış, sadece biletixten teslim alacak. Orada çocuklu ailelere, bayanlara yapılan bu kulübün ayıbıdır. Galibiyetle övününe kadar önce dışarıda bileti olmasına rağmen dışarıda kalanlardan özür dilemeli yönetim, ondan sonra galibiyeti kutlasın

Futbolda geçen sene teknik direktörümüz olmadan yendik...
Basketbolda koçumuz olmadan yendik...
Acaba bundan sonrada FB maçlarına çıkmadan 1 hafta önce takımın başındakileri kovsak mı? Maçtan sonra yeniden anlaşırız :)

Şu anda eğer yanlış değilse 880 sayı ile ligin en az sayı yiyen takımıyız.Buda güzel bir gelişme.

Bu arada Cüneyt isteyince ne savunma yapıyor öyle !

Ailesiyle çocuğu ile salona gelip giremeyenlere çok üzüldüm, onları bir daha o salona getirmek okadar zor ki, yazık ve ayıp.

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Ailesiyle çocuğu ile salona gelip giremeyenlere çok üzüldüm, onları bir daha o salona getirmek okadar zor ki, yazık ve ayıp.
Eğer dışarda kalanların sayısı dediğiniz gibi o kadar çok ise bize acilen bir salon lazım.

Neye salon lazım Mustafacım.
Tüm maçlar 100 kişi Fb maçı 10bin kişi.
Bunun için mi salon lazım?
Görecem ben Salı günü bakalım kaç kişi olacak orada.

Walla bizim de biletimiz vardı ama kontrol eden yoktu.
Saat 18.00 de kuyruğa girdik tıkış tıkış güç brla içeriye saat 18.40 da girdik.

Ama nasıl girmişiz tam bir ilkellik inanın çocuğu ve kız arkdaşı olanlar nasıl girdi ben bile anlamadım bir ara o kadar itişme ve sıkışma olduki şu sağ kaburgam ağrıyor gerçekten.Polisler laubali hareketleri de cabası istediğini sokar istediğimi sokmam havasındalardı.Bu karşa da arama yapmadan içeriye çok giren oldu biletlere bakan bile yoktu.
Böyle olacağını tahmin ettiğimden maça iyiki erken gelmişiz çünkü bir kere de Haldun Alagaş Salonunda olmuş idi.
Ha bide koridorlarda elektrik de yoktu karanlıkda salonun öbür tarafıma geçtik bu ne ilkelllik ya.
Neyse ki bütün bu olumsuzluklara galibiyetimiz ilaç gibi geldi bir de Erdem Türetken kardeşimizin kaldırsın kaldırsın parmak kaldırsın fenere ko.. parmak kalsırsın temposunu taraftarla beraber söylemesi çok güzeldi.
Hüseyin ve büyük kaptan Cüneyt ise aşırı bir hırs vardı gher attıkları sayıda türbünleri bakıp bizleri azdırmaları güzel görüntüydü :)

Mustafa Yanar' Alıntı:
[quote="Eyüp YILDIZ":1g5hb0k6]Ailesiyle çocuğu ile salona gelip giremeyenlere çok üzüldüm, onları bir daha o salona getirmek okadar zor ki, yazık ve ayıp.
Eğer dışarda kalanların sayısı dediğiniz gibi o kadar çok ise bize acilen bir salon lazım.[/quote:1g5hb0k6]
Ben söyleyince kimse inanmıyor, abarttığım söyleniyor, lütfen bu maça gelen ve o izdihamı yaşayan biri cevap yazsın bu soruya!

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Belki söylemesi basit ama taş çatlasın beş yaşındaki çocuğun "Ama polis abi bizim biletimiz var neden almıyorsunuz?" demesi yeter herhalde ve o aile gibi kaç aile dönmek zorunda kaldı. Acaba basketbol taraftarlığı böyle mi aşılanacak. O aile bir daha kaç kez maça gelir ki !!!

NOT: Geri dönenler arasında bayan takımımızın oyuncuları da vardı.

Salı günü izdiham olursa haklısın Eyüp Abi, olmazsa ben haklıyım.