TBL 14. Hafta | Aliağa Petkim 68 - 78 Galatasaray CC

Re: TBL | Aliağa Petkim: 68 - Galatasaray: 78

kapalı salonda biber gazı sıkan polise 2 maaş ikramiye ve bir takdirname verilmeli..hani bir geyik vardır ya.. birisi askere giderken, siz orda olun ki biz rahat uyuyalım falan derler.. böyle polisler varken kimse rahat uyumamızı beklemesin.. adam ne sıktığının farkında değilki.. yazık..

GSli genc cocuklar biber gazina maruz kalmis, takim bogulup
20 dakika iceri kacmak zorunda kalmis.
Hicbirsey diyemiyorum.
BU sefillikten utaniyorum.

O mezbeleden galibiyet cikaran takimi da kutluyorum.

Bu takımda herkes Hüseyin Beşok gibi yürekten inanarak oynasın bu sene kesin şampiyon oluruz.Birde maç topiklerini Turgay kardeşimiz açsın :) ...

Liderliği alana kadar mağlubiyet sözü bize yabancı , bekle bizi Efes geliyoruz !!!

İyi bir uzun alabilirsek herşey daha da güzel olacak ;)

Bu arada biraz da Aliağa'yı değerlendirmek istiyorum.Her ne kadar Reese oynamıyor olsa da bu da kafasız insanlar görmedim ben.
Topu DAVİS'e indiriyorlar, sonra Davis'e ikili sıkıştırma yapıyoruz, Davis top dışarı veriyor, 1 pas 2 pas yapıyorlar yana sağ taraftan üçlük yolluyorlar bunu 5-6 kere yaptılar ve hiç biri girmedi.
Halbuki Gs'nin en zayıf yeri olan pota altına sürekli drive edilse bizim uzunlarımızı daha erken çıkartırlardı.
Guardı Bora Sancar olan takıma yenilseydik harbi üzülürdüm.

Zoban Abi dünkü Biber Gazıyla ilgili yönetim bir açıklama yapmayı düşünüyor mu ?

Dünkü maçta salondaydım biraz geç oldu ama gidiş geliş 5 saatlik uzun bir yolculuk ve birde bize reva görülen biber gazını yiyince bitkin bir şekilde eve döndüm o yüzden nete giremedim ancak şimdi fırsatım oldu.
Maç karşılıklı basketlerle başladı periyodun sonlarına doğru savunmamızı sertleştirdik ve özellikle Graves'in etkili oyunuyla ilk perotu 20-13 önde kapattık.
İkinci periyotta iyi savunmamıza devam ettik ilk periyodun tamamında oyunda kalan Cüneyt'in yerine Atkins'i oyun kurucu bölgesine geçmesiyle farkı açmaya başladık.2.periyodun ortalarında Manisa ultraslan grubunun aramıza katılmasıyla takımımıza desteğimiz artarak devam etti.Bu desteği arkasına alan takımımız savunmadaki iyi oyununa devam edip yüzdeli şut atarak farkı daha da açtı ve devreye 17 sayılık bir farkla 45-28 önde girdik.

Rakip takım Aliağa ligimizin sayı kralı olan oyun kurucusu Reese'nin yokluğunu ararken Fatih ve iki Amerikalısıyla bize direnmeye çalıştı.Seyirciyle oynamasını seven Fatih attığı basketlerden sonra taraftarlarını harekete geçirmek için fazla atraksiyon yapınca bizler tarafından tepki gördü.Birde benim gözlemlediğim bizde oynarken serbest atış çizgisinden sıkıntı çeken Fatih'in Aliağa'da bu eksikliğini gidermesi oldu yanlış hatılamıyorsam sadece bir tane kaçırıp yüksek yüzdeyle serbest atış attı.
Üçüncü periyoda Cüneyt'in serbest atışlarıyla başlayan takımımız iyi oyununa sürdürerek Aliağa'nın farkı kapatmasına izin vermedi.Karşılıklı basketlerle geçen bu periyodu takımımız 61-47 önde tamamladı.
Final periyodunun başlarında o zamana kadar takımımızı hiç susmadan destekleyen taraftarlarımız arasında neden çıktığını anlayamadığım bir anda bir kavga çıktı.Kavga önce itiş kakışla başladı bu hareketliliği gören polisler olaya müdahele edince ortalık bir anda karıştı.Nedense ülkemizde polisler olaya müdahele edince olaylar yatışacağına daha fazla büyüyor.Çünkü polisler hemen kaba kuvvete sarılıp copunu kullanıyorlar hatta daha da ileri giderek bir arkadaşımızın kafasını yardılar o arkadaşımıza buradan geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Bunlar yetmezmiş gibi polisler birde biber gazı sıktılar.Kapalı mekanda biber gazının etkisi daha fazla oluyor.Sıkılan biber gazı kısa sürede bütün salona yayılınca nefes almak bile zorlaştı ve hakemler maça ara verdiler.Nedense bu tür şiddete maruz kalan hep biz oluyoruz başka takımlara karşı daha müsamahakar olan polisler biz olunca daha farklı davranıyorlar.
Uzun aradan sonra maça tekrar devam edildi.Cefakar taraftarımız maçı bırakıpta gitmedi oyun başlayınca desteğimiz devam etti.Takımımız olayların arkasından maça tutuk başladı.Hücumda top kullanmada sıkıntı çektiğimiz bu anlarda Aliağa hakemlerinde katkısıyla(maçta hakemler bize çok kolay düdükler çaldı ilk periyot hariç diğer periyotların hepsinin ilk 3-4 dakikasında faul hakkımız doldu)maça ortak oldu Koray hoca bence mola almakta biraz gecikti fark 3 sayıya ininca mola aldı.Mola dönüşü takımımız serbest atışlardan sayı buldu.Son dakikalarda kaçan faul atışında Hüseyin hücum ribauntunu alıp pozisyonu basket faulle bitirince maça son noktayı koymuş oldu.
Maçı kazanarak zirve takibini sürdüren takımımıza Koray hocanın etkisi gözle görülür biçimde olumlu oldu.Son haftalarda form grafiği her hafta yükselen Hüseyin'în oyunu mükemmeldi.Sezonun ilk haftalarında maçın çoğunu benchte seyreden Hüseyin Murat hocanın ayrılmasından sonra adeta şaha kalktı her maçta double duble yapıyor.Milonun geri dönmesi ve alınacak bir uzunla takımımız şampiyonluğun en kuvvetli adaylarından birisi konumuna gelecek.
Bu araba ben Murat Kaya'yı çok moralsiz ve isteksiz buldum adeta takıma küsmüş bir havası vardı benchte en son sandalyeye oturuyordu hatta ikinci yarıda ısınmaya bile katılmadı.Murat kocanın prenslerinden biri olan Murat kaya geçen seneki performansı sonucu sezon başlamadan milli takıma kadar yükseldi daha sonra bir sakatlık geçiren Murat sakatlık sonrası adeta yokları oynuyor umarım en kısa sürede düzelir

Şu maça dair aklımda kalan, kalacak olan tek şey maçın sonuna doğru salonda sıkılan biber gazı...

Takımımızın idarecilerinden adam gibi bir tavır beklerdim. Oraya gelen basketbolseverlerin hatrına maçı tamamladın iyi güzel, peki tepki nerede? Maçtan sonra, maçın son bölümünde yaşananlara ilişkin gündem yaratacak açıklama yapmak, siteden bir kınama yazısı yazdırmak çok mu zor?

Polis memuru şimdi arkadaşlarına; "Ahmet sen şenliği kaçırdın lan. Salonda biber gazını bir sıktım, millet kaçışıyordu sağa sola. Taraftar olacak zibidileri geçtim oyuncular bile kaçtı soyunma odasına..."
Yönetim basketbolda başını kuma gömmeye, kuma su sıçramaması için dua etmeye devam etsin...

Maçı Tv'den izledim.Orada ne olmuştur bilmiyorum ama bir yaratık vardı ki ... Bizim tribünden bir kişinin tamda yüzüne doğru biber gazı sıktı.Daha sonra bu kişi tribünde yere yığıldı.Ve bu yaratık yerdeki taraftara aynı hırsla biber gazını sıkmaya devam etti.Onunla işinin bittiğini ( !!! ) düşündü ve kapıya doğru giden diğer taraftarlara doğru koştu elindeki oyuncağıyla !! Bunun adı polislik değil şerefsizliktir.

Ayrıca Aliağa'nın başkanıydı sanırım.Bu olaylardan sonra bir röportaj yaptı yayıncı kuruluş.Galatasaray taraftarı hep Aliağa taraftarına küfür etmiş.Aliağa taraftarı ise hiç cevap vermemiş. :shock: :shock: Sen protokoldeki koltuğunda oturup tesbih çekmeye devam et dünkü gibi . '' Ya sabır , Ya sabır ''

Çarşamba gününden beri sakallarımı kesmiyorum artık. Belki önümüzdeki maçlarda polisten ayrıcalıklı muamele görebilirim.

dipnot: Sakalınız çıkmıyorsa eger türban takın

kapalı alanda biber gazı sıkan bu polis memurlarının beyinlerinin olup olmadığı çok merak ediyorum!!

bir emniyet bu kadar fenerli olamaz!!

şaka gibi yaa kapalı alanda biber gazı gülsek mi ağlazak mı?? Tam bir beyinsizlik

Polis olacak insanların çok ciddi psikiyatrik gözlemden geçirilip sonrasında mezun edilmeleri gerekiyor.Yoksa mahalledeki kabadayı alır eline jopu,biber gazını salondaki savunmasız taraftarı dövmeyi kendine marifet sanır.Japonya'da olsa emniyet müdürü istifa etmişti.Polis devleti dedikleri bu olsa gerek.

Zoban Raftik' Alıntı:
GSli genc cocuklar biber gazina maruz kalmis, takim bogulup
Hicbirsey diyemiyorum.

Çok haklısın.Polisler de bizi çekemiyorlar.Bir sorum olacak.Koray Hoca'nın takımın başında olduğu son 3 maçta skor yükünü Hüseyin Graves çekti.Acaba Koray Hoca daha kişisel bir oyun tarzında bir oyun felsefesine mi sahip?

Mehmet Can ILIMAN' Alıntı:
[quote="Zoban Raftik":3pc2wkbf]GSli genc cocuklar biber gazina maruz kalmis, takim bogulup
Hicbirsey diyemiyorum.

Çok haklısın.Polisler de bizi çekemiyorlar.Bir sorum olacak.Koray Hoca'nın takımın başında olduğu son 3 maçta skor yükünü Hüseyin Graves çekti.Acaba Koray Hoca daha kişisel bir oyun tarzında bir oyun felsefesine sahip?[/quote:3pc2wkbf]

koray hoca oyunu içeriye yıkarak oynattığı için ve şu anda içeriyi hüseyin dışında domine edebilecek başka bir oyuncu olmadığı için

Semih Ural' Alıntı:
Çarşamba gününden beri sakallarımı kesmiyorum artık. Belki önümüzdeki maçlarda polisten ayrıcalıklı muamele görebilirim.

arkdaşlar böyle saçma şeyler yapmayın.ne alaka polislerimiz çok mu dindar ya da dindarları çok mu seviyolar?

OKAN DEMİRBAŞ' Alıntı:
[quote="Semih Ural":2f17va7h]Çarşamba gününden beri sakallarımı kesmiyorum artık. Belki önümüzdeki maçlarda polisten ayrıcalıklı muamele görebilirim.

arkdaşlar böyle saçma şeyler yapmayın.ne alaka polislerimiz çok mu dindar ya da dindarları çok mu seviyolar?[/quote:2f17va7h]
Öyle gözüküyor.

herşey gözüktüğü gibi deildir

Biri yönetim mi dedi?
Yalnış duydum galiba.Kombie kartı olupda yerinde oturamayanları,fener maçı öncesi bileti olmasına rağmen giremeyenleri ve son aliağa maçında galatasaray taraftarını savunamayarak sadece olayları seyredenleri mi oluyor YÖNETİM dediğiniz şey?

Son bir haftadır ülkemizde baş gösteren olaylardan sonra ben ve pek çok arkadaşım ülkemizin içler acısı haline bakarak Semih gibi düşünceler ve kaygılar yaşıyoruz Okan kardeşim.