TBL 17. Hafta | Antalya BŞB 77 - 74 Galatasaray CC

Re: Antalya Bşb. - Galatasaray 19 Ocak Cumartesi Saat: 15.00

Gecen hafta Pivotsuz gelen zafer diye bahsetmistim..Bu hafta icinse Pivotsuz gelen yenilgi desek bence durumu esitlemis oluruz. 0+0=0 bu istatistikler ne yazik ki 2 uzunumuza ait...

Pivotsuz'da oynasak,5 kisi+yedeksiz de sahaya ciksak destege devam......

Huseyin cabuk don..Sana % 200 ihtiyacimiz var.

iyiki gelecek iki macimiz alpella ve casa ted. yani bu maclari 100% almamiz gerekiyor.

Murat İnal' Alıntı:
Yabanci uzunumuz olsa nolacaktiki.Diğer yabancılardan bugün ne verim aldıkki ondan almayı bekliyordunuz.Sorun şu.Her mağlubiyet sonrası tek çıkış uzun transferi.Başka şeyleride düşünmek gerekiyor artık.
eğer verim almasaydık bugün lider olmazdık

2 5 numaramızın ürettiği sayı 0

dee brown 3 sayı ?????????????????????????

co9 6

cg8 6

ne savunmaymış be

Hüseyin varkende bu tür seriler verdik.Basketbol bu, hele de böyle kötü bir gündeyse kafan başka yerdeyse vermen çok normaldir.

Soner Aydın' Alıntı:
[quote="Murat İnal":3ukzezwc]Yabanci uzunumuz olsa nolacaktiki.Diğer yabancılardan bugün ne verim aldıkki ondan almayı bekliyordunuz.Sorun şu.Her mağlubiyet sonrası tek çıkış uzun transferi.Başka şeyleride düşünmek gerekiyor artık.
Bugün sahada iyi bi beş numara olsa ve hücumda topu eline geçirebilsek 19-2 lik bir seri yakalayabilirlermiydi.Sorun şu ki Hüseyin in sakatlığından bu yana pivotsuz oynuyoruz bu diğer yabancıların da form durumunu etkiliyor ister istemez.[/quote:3ukzezwc]

Murat Hoca'nın açıklaması çok mantıklı. Ama Hüseyin olmadığı zaman ne kadar dış oyuna mahkum kaldığımızı görmek için daha fazla beklememiz gerekmiyor bana göre.

1) Cemal ve Fatih'in de bize ne kadar yardımcı oldukları ortada.
2) Rakipler 5. yabancı haklarını kullandılar, bundan sonra transfer yapmaları çok düşük ihtimal (Telekom Jurkovic, Fener Kinsey, Beşiktaş Drobnjak, Efes zaten 6 yabancılı) Yani kadroları oturdu. Belki Telekom bir transfer daha yapar, ama onun da uzun mevkisine olacağı aşikar.
3) Charles Gaines'in potaya yüzü dönük oyunu olmaması 4 numaramızın dış şut tehdidini yaratamıyor, bu da rakibin içeriye gömülmesine elveriyor. Owens'ın attığı orta mesafelerin son zamanlarda girmemesi de bu durumu kötüleştiriyor.

Yani bu durumda, satranç hamlesini yapacak vakit gelmiş de geçiyor. Şimdi yapmazsak, o hamleyi yaptığımızda hamlenin bir anlamı kalmayabilir.

Cemal veya Fatih'in yerine sırtı dönük oyunu ve ribauntları güçlü, biraz da orta mesafe şut atabilen bir pivot almamız gerekiyor.

Cemal ve Fatihe kizmamamiz lazim derim arkadaslar....Cunku kapasiteleri bu kadar ne yazik ki...O yuzden bence bu oyunculardan 3-5 ribaund 3-5 sayi ve 1-2 bloktan baska bir sey beklememeliyiz SEZON SONUNA KADAR!!!!!

Murat İnal' Alıntı:
Hüseyin varkende bu tür seriler verdik.Basketbol bu, hele de böyle kötü bir gündeyse kafan başka yerdeyse vermen çok normaldir.

[quote="Soner Aydın":d6vaf02e][quote="Murat İnal":d6vaf02e]Yabanci uzunumuz olsa nolacaktiki.Diğer yabancılardan bugün ne verim aldıkki ondan almayı bekliyordunuz.Sorun şu.Her mağlubiyet sonrası tek çıkış uzun transferi.Başka şeyleride düşünmek gerekiyor artık.
Bugün sahada iyi bi beş numara olsa ve hücumda topu eline geçirebilsek 19-2 lik bir seri yakalayabilirlermiydi.Sorun şu ki Hüseyin in sakatlığından bu yana pivotsuz oynuyoruz bu diğer yabancıların da form durumunu etkiliyor ister istemez.[/quote:d6vaf02e][/quote:d6vaf02e]
Tabii ki sporun basketbolun doğası gereği her sonuç olabilir ama bazı şeylerde ben geliyorum diyodu.iyi bi uzunun hatta günümüz basketbolun da iki uzunun yoksa pota altından rahat sayı bulamıyorsan pota altında eziliyorsan maç kazanman çok zor.Bizim sorunumuz da Hüseyin in yokluğunda bu.Hüseyin öle krtik bi oyuncu ki içeriyi de dışarıyı da rahatlatıyor.Bu da diğer oyuncuların performansları da yansıyor.

İki kolay haftamız var..Bu iki haftada sakatlarımız da iyileşir takım da moral bulur..

Bir arkadaşımız Efes'ten bahsetmiş ama Efes'in sene başındaki durumuyla bizim maçtaki durumunu söz almamak olaya basit bakmaktır..Fener yarın sahadan silsin Efes'i ben de gelir haklısın derim ;)

Kutay Çamcı' Alıntı:
Bence satranç hamlesi ile yapılacak transferi arasında ilişki kurmak pek doğru bir eğretileme değil takımın bir eksiği varsa vardır en kısa zamanda da en uygun oluncu alınmalıdır . Satranç hamlesi doğru eğretileme olsa idi bile Satrançda marifet rakibin sonraki hamlelerini önceden kestirip önceden önlem olmaktır rakip hamleyi yaptıktan sonra geç kalınabilir çünkü . Ayrıca alınacak oyuncunun takıma ,ülkeye, ABD'den gelecekse avrupaya alışma süreci de var

Murat Özyer foruma yabancı zamanlaması konusunda açıklama yaptığı zaman takımın dönemsel performansı daha iyi idi ama o zaman da bana pek mantıklı gelmemişti hala da gelmiyor (alınan sonuçlardan bağımsız olarak

Sezonun yarısı geçti takımın coach'u bu takımın bir transfere daha ihtiyacı var mı yok mu karar vermiş olmalı 20'nin üstünde maç oynadık . Eğer görüşü ihtiyaç yoksa katılmam ama söylenecek çok fazla bişi yok . Eğer bir ihtiyaç var ise ve elde de yeterli bütçede varsa (ki Hosley'in transferi ile ilgili konuşulan rakamlar doğru ise olmalı ) transferin en kısa zamanda yapılması gerekir . Bunun bir çok nedeni var birincisi sonuçta normal sezonda gösterilecek performans play off'u azımsanmayacak ölçüde etkiliyor ( örneğin Antalya ile eşleşirsek bugün kaybettiğimiz maç bir bakıma play off maçı idi zaten ) ikincisi gelecek oyuncunun bir uyum süreci olucak ve bu süreyi play off sırasında geçirmesi olumsuz sonuçlar doğurabilir . üçüncüsü şimdiye dek 2 oyuncuyu uyum sorunları ve/veye performans yeterli görünmediği için yolladık bu oyuncuları da bu teknik ekip almıştı aynı şey yeni gelecek oyuncu içinde pekala olabilir ama play off'dan hemen önce bir transfer yapılırsa kimse pardon üçüncüde olmadı değiştirelim diyemez

Ayrıca daha öncede belirtiğim gibi satranş eğretilemesi pek doğru olmamış kanımca ama öle de olsa iyi bir satranç oyuncusu rakibinin sonraki hamlelerini ve kendi ilerdeki durumunu önceden kestirebilmeli ve gerekli hamleleri önceden yapabilmelidir

Tabi belki de elde yeterli bütçe yoktur sınırlı bütçe ile uygun bir oyuncunun boşa çıkması bekleniyordur beklemenin asıl nedeni budur ama sanırım böyle birşey olsa Murat Özyer bunu açık yüreklilik ile söylerdi

bu sakatlarla ve bu transfersizlikle ve bu yedek uzunlarla ilk 4 de bitirirsek iyi

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Cemal ve Fatihe kizmamamiz lazim derim arkadaslar....Cunku kapasiteleri bu kadar ne yazik ki...O yuzden bence bu oyunculardan 3-5 ribaund 3-5 sayi ve 1-2 bloktan baska bir sey beklememeliyiz SEZON SONUNA KADAR!!!!!
Galatasaray da ne işleri var demek gerekiyor o zaman.Kimse birilerini incittiğimi düşünmesin.Eğer Galatasaray büyük takımsa şampiyonluğa oynuyorsa bu kadar üretebilen iki adam kadroda olmamalı.Yaptıkları top kayıpları,gereksiz hücum faullerini de hesaplasak faydalarından çok zararları var.O zaman bu ısrar neden?

Hocamız bunu açık ve net açıkladı zaten.Transfer yapmadım diye maç kaybediceksem bunu göze alıyorum diye.Maç kaybedilir benim için hiç sorun değil.Benim tek anlamadığım mantıksızlık.
Maçı kaybederken birşey kazanamamız.

Soner Aydın' Alıntı:
Tabii ki sporun basketbolun doğası gereği her sonuç olabilir ama bazı şeylerde ben geliyorum diyodu.iyi bi uzunun hatta günümüz basketbolun da iki uzunun yoksa pota altından rahat sayı bulamıyorsan pota altında eziliyorsan maç kazanman çok zor.Bizim sorunumuz da Hüseyin in yokluğunda bu.Hüseyin öle krtik bi oyuncu ki içeriyi de dışarıyı da rahatlatıyor.Bu da diğer oyuncuların performansları da yansıyor.

Soner Aydın' Alıntı:
[quote="Emir Kalyoncu":263kxz87]Cemal ve Fatihe kizmamamiz lazim derim arkadaslar....Cunku kapasiteleri bu kadar ne yazik ki...O yuzden bence bu oyunculardan 3-5 ribaund 3-5 sayi ve 1-2 bloktan baska bir sey beklememeliyiz SEZON SONUNA KADAR!!!!!
Galatasaray da ne işleri var demek gerekiyor o zaman.Kimse birilerini incittiğimi düşünmesin.Eğer Galatasaray büyük takımsa şampiyonluğa oynuyorsa bu kadar üretebilen iki adam kadroda olmamalı.Yaptıkları top kayıpları,gereksiz hücum faullerini de hesaplasak faydalarından çok zararları var.O zaman bu ısrar neden?[/quote:263kxz87]

Iste israrin neden oldugunu bilsek zaten buradaki tartismalar olmaz bile...Bana kalirsa en buyuk transferimiz su KLUBE!! adam akilli doktor,saglik kuruluna profesyonel doktorlar alinmali..Bu ne ya..?Futbolda,Basketbolda resmen rezillik...

Isteriz,isteriz DOKTOR isteriz!!!!

I dont wanna know 5 numarada hakında artık konusmıcam konusulucak 1 yanları yok ıkı 5 numaramız var vede 0 sayı I dont wanna know banada cemal haklkında nerde kısılıgıne laf solemısım gosterırılerse bende gormek isterım ??? ewet sunu yıne tekrarlıyorum cemal de yıldız ısıgı degil parıltısı dahi yok

Murat İnal' Alıntı:
Hocamız bunu açık ve net açıkladı zaten.Transfer yapmadım diye maç kaybediceksem bunu göze alıyorum diye.Maç kaybedilir benim için hiç sorun değil.Benim tek anlamadığım mantıksızlık.
Maçı kaybederken birşey kazanamamız.

[quote="Soner Aydın":1161aezz]
[/quote:1161aezz]
Bu konuda sana katılıyorum.Ben Hüseyin in yokluğunda Fatih in kazanılabileceğini düşünüyordum mesela ama burda da hocamız kendisine Cemal kadar güvenmiyor ki Cemal e de ne kadar güvendiği ortada.Orayı gerçek bi 5 numara olmayan Gaines le doldurmaya çalışıyoruz.İşte ben de bunu anlayamıyorum.Tamam transfer yapmazsın ama eldeki pivotlarını da kazanmak için fazla bi şey yapmıyoruz.

hüseyinsiz oynadğımz 5 resmi macın 3 ünü kaybettik . hemofarm macındanda hic ümidim yok

Malesef takımımızın gerçek anlamda bir skorer sıkıntısı var.Bir skorerimiz yok malesef.Bu yüzden G.Fitch bu takımda veya onun varyantında bir eleman mutlaka olmalıydı bu tür amçları kazanmamız için.Geçen hafta rakibinde acemice hataları ile kazanmıştık.Daha önceki kazandığımız maçlarda da yüksek yüzde ile oynamıştık.Malesef düşük yüzde ile oynadığımız maçlarda çok zorlanıyoruz rakip zayıf ise alıyoruz dişli ise kaybediyoruz.

Ve oyunumuzda da düşüş var.Böyle oynarsak Hemofarm,P.Karşıyaka,Uleb de de 2.tur da veda ederiz.Sakın mağlubiyetler için böyle düşündüğümü sanmayın ben ilerisi içinde pek ümitli değilim bu oynanan oyunu gördükden sonra.

Umarım istikrar gelir de oyuncular kendini toparlar.Yoksa ilk yarıda aldığımız büyük maçları 2.devre kaybeder 4.5. bitirme tehlikesi yaşarız.Malesef geç yapılanma yüzünü göstermeye devam ediyor.Bu maçı ilk devre oynayıp kaybetseydik o kadar mühim değildi ama takım oturdukdan sonra alınması bir de sezon başı bu 2 gelişme gösteremeyen oyuncunun bu kadar diplere vurmasının hesaplanamaması Hüseyin BEŞOK'u yedekleyecek iyi bir 5 numara alınmayışı ileriki karamsar günlerin temel nedenleri olacaktır.Alınacak mağlubiyetler sakın ola sizleri aldatmasın.