TBL 18. Hafta | Alpella 81 - 78 Galatasaray CC

Re: Alpella-Galatasaray = 81-78

Sinan Soysal' Alıntı:
Her zaman oldugu gibi mac oncesi yorumları pespembeydi, Herkes havaya Girmiş ve Macı cok rahat Kazanacagımız konusuluyordu !!
Ama Fulkerin Cakmaları bize cok güzel bi ders Verdi.. Tebrikler Alpella

Tebrikler Alpella derken Zeki Gülay'ın yaptıklarını bilmediğine eminim..

Tugay tahmin edebiliyorum ben;ancak yine de Zeki Gülay'ın yaptıklarını Alpella'nın genç oyuncularına mal etmemek lazım.Ben de kendilerini tebrik ediyorum.

ben gecen hafta Antalya maci icin fazla üzülmedim. ama Alpella'ya yenilmenin bahanesi olmaz. nerde genc yetenek Cenk??? zaman taniyalim diyenler vardi. yahu cocugun yüzünden belli. tamamen motivasyonu kaybetmis isi icin. Ya Dee Brown'a ne demeli?? iyice saldi kendini, ama hesap soran yok. kötü sut atabilirsin ama 5 top kaybi da ne oluyor?? tamamen konsantrasyon eksikligi. son haftlarda bütün yük Cüneyt'e bindi. o da 40 dakka oynamis bugün, pestili cikti adamin. Allah sonumuzu hayir etsin.

Sabah kalktım işe gittim. Geçtim masanın başına kahvaltı falan derken, maça gidemiyorum ama en azından öğlen yemeğinden sonra maçi takip ederim hem forumdan, hem tbl'den diye düşünüyorum. Tıkladım explorer'a, fakat, o da ne bağlantı yok. On dakikada bir dene yok. Yok oğlu yok. Maça kadar gelir dedim gelmedi. Saat 4:30 da çıktım. Aklıma geldi. Ulan dedim yoksa!!!. Hadi be dedim kendime. O kadar da değil dedim. Eve geldim içimde bir şüpheyle, ve şuan görüyorsunuz dumur olmuş bir şekilde yazıyorum bir şeyler. Bağışlayın. Çok şey geçiyor içimden ama söyleyemiyorum.

Sadece birşey söylememe izin verin, ne olur Zeki ve pondexter a....... diye söyleyeyim ne olur. görmezden gelin. :oops:

Takım sete sette skor üretmekte zorlandığında,bi adım geri atıp bi şut sokacak ya da insiyatif alıp bir turnike atacak yetenekli bi skorerimiz yok maalesef.

Robert Hite daha yetenekli bir yabancıyla değiştirilmeli derken 3-4 hafta önce bunu anlatmak istiyodum.Bu Hite ın kötü oyuncu olduğu anlamına gelmez ancak yabancı hakkımızı winner bir yabancı forvete kullanmalıydık.

Bu arada ben de maçtaydım ve Hite fena oynamadı bugün için.Fatih ve Murat la beraber takımın iyilerindendi bence.Ama son period 2 tane bomboş üçlük kaçırdı(biri içinden çıktı)ki çok kritikti.bunları sokması lazım.

Çok yazık oldu.Hakeden kazandı.Maçtan önce MURAT Hocayla konuşma fırsatımız oldu uzunca.Neler söylediği hocanın burda yazılır sanırım yakında.

Pınar K. galip aramızda 1 galibiyet fark kaldı :?

Telekom galip böylece liderlik gitti 4.ya da 5.yiz bu hafta.Böyle giderse sezon sonu buralarda bitiririz.Yeni yüze ihtiyacımız var gibi geliyor bana takımın bir hava yakalaması için.

Kimse kendini destek ve güvenmek ile avutmasın gerçekleri görmemiz lazım.Yoksa bir hafta mağlup,bir hafta galip istikrarsız bir periyoda doğru gidiyoruz.

Arkadaslar herkes biraz sakin olsun.
Maçtan yeni geldim, eyüp abi ve Asuman ablayla tanışma fırsatım oldu hepsine teşekkürler.

Maça gelirsek alpella serhat ve stricland ile çok kritik toplar soktular.Bunlar bahane değil fakat çok önemli yerlerde sahne aldılar.

Dee ise henüz maçın başında 3 foul yapmak zorunda kaldı ve çok az oyunda kalabildi.
Kimse yazmamış fakat maçta bize el kol hareketleri yapan zekiye tepki vardı.Polis yine birilerini dövdü.
Pondexter'da nasibini aldı. :) .
Bu arada maçın sonunda SN.Ahmet Dedehayır birilerinin üzerine yürüyordu fakat göremedim.

Son olarak maç başlamadan önce polis koltuğa basıyoruz diye üzerimize yürüyor.Ayıp denen bişey var sabrımız taşmaya başladı.

yabancılar da maça dahil oldu bu maç bizimdir.
berkancatal konu : alpella - galatasaray canlı yayın

evet biz böyle büyük konusmaya devam edelim zaten kaybettiğimiz macların öncesinde hep buna benzer postlar vardı

Ali Demirci' Alıntı:
Pınar K. galip aramızda 1 galibiyet fark kaldı :?

Telekom galip böylece liderlik gitti 4.ya da 5.yiz bu hafta.Böyle giderse sezon sonu buralarda bitiririz.Yeni yüze ihtiyacımız var gibi geliyor bana takımın bir hava yakalaması için.

Kimse kendini destek ve güvenmek ile avutmasın gerçekleri görmemiz lazım.Yoksa bir hafta mağlup,bir hafta galip istikrarsız bir periyoda doğru gidiyoruz.

% 500 katiliyorum,daha fazla konusmaya gerek yok bence.Ozellikle son kismina katilmamak mumkun degil. ;)

Bu arada Cenk Akyol bugun neden oynamadi?Sakatligi mi var yoksa NBA'ye mi gitti gostermis oldugu ustun performans sonrasi Turkiye'de??? Hani oynamayinca bugun...

Lanet olsun ya , neden ufak maçlarda zorlanıyoruz.Ayrıca millet burda rehavete girdi diye mi kaybettik biz.Mağlubiyetin suçlusu varsa o da Telekom'u , Bejeke'yi ve fb yi yenen bu takımdır.Onların bu mağlubiyetleri alacak kadar kredileri var elbette gözümüzde. Bu mağlubiyet cümlenin sonuna bi kaç tane soru işareti koydu sadece ? ? ?

büyük takımları güzel bir şekilde yenip ligin 1. sırasına yerleşmişken böyle bir yenilgi almayı beklemiyordum alpella karşısında..sanırım 1. durumda olmamız bize bir rahatlık sağladı bu yüzden oyunumuzu yeteri kadar sergileyemedik...elbette çok üzücü bir durum ama yapacak bir şey yok yolumuza devam edip oyuncularımıza destek olmalıyız... :) :( :)

Tugay Aktepe' Alıntı:
[quote="Sinan Soysal":363qr5ms]Her zaman oldugu gibi mac oncesi yorumları pespembeydi, Herkes havaya Girmiş ve Macı cok rahat Kazanacagımız konusuluyordu !!

Tebrikler Alpella derken Zeki Gülay'ın yaptıklarını bilmediğine eminim..[/quote:363qr5ms]
Ligde şamar oglanına Donen Bi Alpellaya yenilmenin hic bi mazereti olamaz..

Bu kötü oldu.. Antalya maçı da çok kahretmişti beni ama bu mağlubiyet çok kötü oldu. Neyse artık önemli olan geri kalan maçlarımızda yapabildiğimizin en iyisini yapmak ve özellikle ezeli rakiplerimizi 2. kez alt etmek, play off için bu çok önemli, play off düşünülmeli.

Ligin ilk yarısında,üç mağlubiyet almışken;ligin ikinci yarısının üçüncü haftasında iki mağlubiyet aldık.Maçı çok rahat alacağımızı düşünüyordum.Lige iyi başlayan Alpella,Ömer Aşık'ı kaybetmesinin ardından adeta çökmüştü.Bir de bunun üstüne Kinloch da sakatlanmasından dolayı maçta oynamadı.Biz,geçen hafta Antalya yenildik,bu maçı almak zorundayık,ama olmadı.Bu mağlubiyet öyle hemen yenilir yutulur cinsten olmamalı.Bu mağlubiyet,bize zirve yarışında çok büyük bir yara verdi.Casa Ted maçıyla uzun bir seri yakalamak zorundayız.

Alpelladan Serhat Cetini seneye mutlaka almaliyiz derim.Serhat mukemmel kendini gelistirmis.Sahiden bizden gitmisti,bari elimizle gonderdigimiz Serhati alalim derim tekrardan takimimiza..Cenk nasil olsa NBA yolcusu :D

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Alpelladan Serhat Cetini seneye mutlaka almaliyiz derim.Serhat mukemmel kendini gelistirmis.Sahiden bizden gitmisti,bari elimizle gonderdigimiz Serhati alalim derim tekrardan takimimiza..Cenk nasil olsa NBA yolcusu :D
Evet belki Cenk şu anda geleceğe yönelik koyduğu hedeflere ulaşacak düzeyde bir oyun sergilemiyor ama bu Cenk´in Galatasaray´ın oyuncusu olduğu gerçeğini değiştirmez. Ama diyorsan ki benim Galatasaraylı´lığım oyuncumuzla dalga geçmeye, onu küçümsemeye engel değil o zaman yapılacak tek şey var; sana oyuncumuza gösterdiğin kadar saygı, hoşgörü göstermek.

Re: Alpella: 81 - Galatasaray: 78

serhat bizde dixonlı zamanımızda oynamıştı,ozaman çok fazla dikkat çekmemişti ama şu haliyle cenkten kat be kat daha iyi bence tekrar gs ye dönmeli.uzun bi aradan sonra liderlik gitti daha kötüsü telekom maçındaki liderlik uğraşımız 2 kötü malubiyetle son bulmuş oldu.umarım bu mağlubiyet takımda düşüşe yol açmaz

Sinan Soysal' Alıntı:
[quote="Tugay Aktepe":234y9wk7][quote="Sinan Soysal":234y9wk7]Her zaman oldugu gibi mac oncesi yorumları pespembeydi, Herkes havaya Girmiş ve Macı cok rahat Kazanacagımız konusuluyordu !!

Tebrikler Alpella derken Zeki Gülay'ın yaptıklarını bilmediğine eminim..[/quote:234y9wk7]
Ligde şamar oglanına Donen Bi Alpellaya yenilmenin hic bi mazereti olamaz.. [/quote:234y9wk7]
''Ligde şamar oglanına Donen Bi Alpellaya yenilmenin hic bi mazereti olamaz.. '' bu lafın altına imzamı atarım gerçekten çok doğru söylemişsin abi !

Re: Alpella: 81 - Galatasaray: 78

Haftasonu zehir oldu cümlesi çok doğru.. Gerçekten çok üzgünüz..

Maçın teknik detayları hakkında çok fazla konuşmaya gerek yok.. Yalnız Alpella nın olağandışı bir yüzde ile 3 lük attığını, el üstü bile dünya kadar şut soktuğunu söylemek lazım.. Bu yenilgimizin bahanesi olamaz ama normal de değildi ( 13/27 gibi bir yüzdeden bahsediyoruz)..

Salon doluydu.. Taraftar görevini layıkı ile yerine getirdi.. Takımımızda bir konsantrasyonsuzluk olduğu kesin.. Ayrıca hakemler rezil maç yönettiler.. İki takım adına da büyük hatalar yapıldı..

Zeki Gülay için hiç bir şey yazmaya gerek yok.. O bir fenerbahçeli işte.. Hani şu askerlik yapmamak için Yunanistana kaçanların takımından.. Tribünle dalaşması son derece normal.. Cenk Renda ve Zaza Enden den hiç bir farkı yok.. Basketboldan bihaber, sırf Allah onu biraz iri yarattı diye ortada dolanan canlılardan biri..Maçtan sonra çıkan olayların tek nedeni Zeki denen mahluktur..

Şimdi sinirle daha fazla bir şey söylemek istemiyorum.. Mağlubiyete çok üzüldüm.. Günüm zehir oldu ama bu bizim Galatasaraylılığımızı sarsamaz.. İyi veya kötü oynayan her oyuncumuza gayretleri için teşekkür ederiz.. Oynamayan Hüseyin ve Tufan da kenarda hop oturup hop kalktılar.. Maçla alakası olmayan tek isim Cenk Akyol du.. Maçın sonu gelmiş..Kritik bir mola alınmış.. Maça sivil kıyafetle gelmesine rağmen Tufan bile benche geldi, arkadaşlarına destek oluyor.. Cenk efendi reklam panosuna yaslanmış, tırnaklarını yiyerek boş boş sahaya bakıyor..Hocanın anlatıkklarını dinlenemeyen, o öbeğin dışında olan tek isim.. Bu kadar konsantresiz, takımdan kopuk, hangi formayı giydiğinden habersiz bir oyuncumuz oluyor.. Bence Galatasarayın Cenk e ihtiyacı olduğundan çok Cenk in oynamaya ihtiyacı var.. O hala NBA ye gidicem diyo.. Bu gidişle gideceği yer çok farklı olur.. Milli takımın büyuk hocası Tanjevic bile türk gençleri yerine sloven gençlerini oynatıyor, cenk i biz mi kurtaracağız.. Oynamak istemiyorsa gitsin.. Bakın kötü oynayanlara bir şey demiyorum, olabilir.. Ama bu çocuğun alakası yok.. Nerede olduğunu, hangi amaçla orada olduğunu bilmiyor..

Son söz Hüseyin le ilgili..Yedeği B Fatih önceki maçlara göre daha iyiydi ve hücumda da bir şeyler yaptı.. Hüseyin ise maçtan önce dünya kadar şut attı, oynayacakmış gibi ısındı ama süre almadı.. Önümüzdeki hafta oynayabilir belki..

Üzgünüz ama Galatasaray lıyız.. Vazgeçmek, küsmek yok.. Haftaya yine maçtayız.. Hepimiz..