TBL 18. Hafta | Alpella 81 - 78 Galatasaray CC

Re: Alpella: 81 - Galatasaray: 78

Murat Hoca oyuncuları bu maça hiç mi hiç konsantre edememiş,maça giderken ve ısınmalar esnasında yenilebileceğimiz aklımın ucunun ucundan bile geçmiodu ama öle dağınık bi basketbol oynayıp kaybettik ki çok üzücü gerçekten.Kabul edebileceğim tek şey hücumda günümüzde olmamamız olabilir ama öle ya da böle her maç iyi savunma yapan Dee Brown un her pozisyonda rakibine geçilmesi de maçın bizim adımıza olumsuz görüntülerinden biriydi.
Bu arada Serhat'ı Robert Hite la savundurmayı düşünmemek de hocanın maç boyu göremediği şeylerden biriydi.Şu anda her iyi takımın başına gelebilecek bir düşüş yaşıyoruz ki bu çok normaldir.Hüseyin'in de 1 2 hafta takıma katılışıyla daha ii maçlara konsantre olarak tekrar eski form düzeyimizi yakalayacağımızı düşünüyorum.

NOT:Eğer bu maçın bir gözlemcisi varsa ve görev bilinci varsa Zeki Gülay çok ağır bir ceza almalıdır.Yaptığı terbiyesizliklere herkesin açık açık göz yummasına da anlam veremiorum doğrusu.

Buarada Murat kaya son maclar müthiş oynuyor.

Emre Yuksel abimizin sözlerinden sonra hala burda Cenk'i korumak isteyen cikacak mi acaba?? bana ne Galatasaray formasi giyiyorsa. cocugun Galatasaray'a karsi en ufak bir sevgi saygisi yok. Galatasaray formasini giyiyor diye saygi gösterecekmisim. nasil bir mantik bu anlamadim gitti. ben Galatasaray formasinin hakkini verene saygi gösteririm. Galatasaray'i kariyerindeki bir önemsiz merdivenlerden biri olarak görenlere saygim olamaz. Cenk icin Tufan dönünce bir saniye bile süre alamayacak demistim. Tufan'nin dönmesine bile gerek kalmamis. bu cocuk artik bitmis. ötesi yoktur. bak Cemal Nalga icin asla böyle birsey söylemedim. cocuk en azindan calisiyor didiniyor. ilerde belki biseyler yapabilir.

-2 sezondur Alpella'ya sezonun 2. yarısında maç veriyoruz.Burada düşsünler diyoruz,nefret saçıyoruz ama ligde kalmalarını büyük ölçüde biz sağlıyoruz.
-Ligi 5. bitirmemiz işten değil şu anda.İlk yarıda büyük maçları kazanarak yarattığımız krediyi tamamen tükettik.5 maçta 4 galibiyet filan alamazsak ilk 2 hayal olacak,haliyle final de.Play-off'ta deplasmanda kimseyi yenemeyiz bu deplasman fobisiyle.
-Kafamdaki kuruntular gerçek oldu ya o kanser ediyor beni.Dünkü Beşiktaş maçının kopyası gibiydi.Ama Alpella Selçuk'a göre çok daha iyi oynadı maç sonunu.
-Maçın kırılma noktası 2. periyodun sonu oldu.Maçı izlemeyenlere şaşırtıcı gelir diye tahmin ediyorum.
-Maça gevşek başladık.2. periyodun başında 26-19 geriye düşünce Murat hoca mola aldı.Moladan sonra buldozer gibi döndük sahaya.18-3 seriyle 37-29 öne geçtik 4 dakika filan kala.Bu arada Alpella'nın çözüldüğü net olarak görülüyordu.Air ball,basit top kaybı vb. şeylerle kilitlenip kaldılar hücumda.37-29'dan sonra takım acayip gevşedi.3 hücumdan arka arkaya boş döndük garip garip tercihlerle.3. hücümun dönüşünde boş üçlük yedik ve Alpella komadan çıktı.Devre sadece 4 sayıyla bitti.
Eğer hiç bozmadan devam etsek devre 15'le biterdi en aşağı.Maç da noktalanırdı.
-Alpella çok değişik bir takım.Demoralize olurlarsa çözülüyorlar,umut verirseniz çok tehlikeli bir takım oluyorlar.Biz yumruğu vurmak üzereyken rölantiye sarınca bu rezil sonuç çıktı.
-Acayip el üstü attılar.Şut performansları süperdi.Sebeplerini yukarıda yazdım zaten.Kafa olarak sağlam olduklarında çok tehlikeli oluyorlar,kapasiteli oyuncular sonuçta.Ogün,Strickland ve Serhat büyük oynadılar.
-Taraftar süperdi.Hem taraftara hem de bayan takımına yazık oldu.Bayan maçında da süper bir atmosfer oluşurdu maç istediğimiz gibi gelişse.Geleceklerin büyük kısmı gelmedi moral bozukluğundan.

biz varken ne alpella vardi nede casa
ne mersin ne efes nede antalya
yenilgiler gelir
gecer asaletin bize yeter deplasmanda sahenkte
ultrAslan hep seninle
-------------------------------------------------------
bu sene baskete tarih yazalim
kupalari sirketlere birakmiyalim
ne efes ne ulker nede telekom
haydi bastir cimbombom sensin sampiyon

yenilgilere ragmen bu sene baskete tarih yazacagiz herkez buna yurekten inansin 8)

Evet , Volkan çok iyi bir yere değindin gerçekten bende onu söyleyecektim . Son 4 maçtır dikkatimi çeken nokta Murat Kaya'nın hücumda içeri cesur bir çekirde drive edip sayı bulması , takımın sayıya ihtiyacı olduğu anlarda oyunu kurup yerinde doğru paslar vermesi , yine zor anlarda attığı üçlüklerle takımı sırtlaması , savunmada da yaptığı iyi savunma ile çok güzel performans sergiliyor tam istediğim oyuncu tiplemesi ! Daha ufak hataları olsa da yine de ilerleyen zaman da hatalarını azaltacağına inanıyorum Murat Kaya'dan uzun zamandır beklediğim performans böyle devam...

Abilerim kardeşlerim ; zeki gülayın yaptığı harekete takıntı yapmaya gerek yok o adam zaten fbli olduğunu her halinden belli ediyor böyle insanlar Allah'ından bulmuş insanlar ! İnsanlığa zararı olan insan nerde kavga nerde olay orda bu insanlar!

Ayrıca bugüne kadar Zeki Gülay'la ilgili de basketbolla ilgili yeminle söylüyorum objektif olarak hiç birşey görmedim daha 10 senedir görüyorum zeki gülayı 10 senedir daha basketbol sahasında görmedim sürekli benchte oturuyor daha bir kere potaya sayı attığını görmedim adı basketbolcu bu adamın... Bizim de tartıştığımız adam bu işte!

Şu an 4.sırada görünüyoruz.

Fener yarın Banvit'i yenerse de büyük ihtimalle 5.sıraya düşeceğiz...

Bir maçla nereden nereye...

Fatih Hısım' Alıntı:
Emre Yuksel abimizin sözlerinden sonra hala burda Cenk'i korumak isteyen cikacak mi acaba?? bana ne Galatasaray formasi giyiyorsa. cocugun Galatasaray'a karsi en ufak bir sevgi saygisi yok. Galatasaray formasini giyiyor diye saygi gösterecekmisim. nasil bir mantik bu anlamadim gitti. ben Galatasaray formasinin hakkini verene saygi gösteririm. Galatasaray'i kariyerindeki bir önemsiz merdivenlerden biri olarak görenlere saygim olamaz. Cenk icin Tufan dönünce bir saniye bile süre alamayacak demistim. Tufan'nin dönmesine bile gerek kalmamis. bu cocuk artik bitmis. ötesi yoktur. bak Cemal Nalga icin asla böyle birsey söylemedim. cocuk en azindan calisiyor didiniyor. ilerde belki biseyler yapabilir.

Ya iste ben her cevaba karsi bir seyler yazmiyorum,o yuzden benim dusuncem kendime..Cenk'in aciklamalari,basinla olan iliskisi vs.. Sahsen bana yazilan cevaplari soyle okuyorum onemsizse zaten guluyorum.Onemli olan Cenk'in nasil bir karakter oldugu,nasil bir yasami oldugunu herkes biliyor,o yuzden fazla bu konuyu irdelemeye gerek yok.

Bu arada ''ben Galatasaray formasinin hakkini verene saygi gösteririm'' cumlen icin benden sana 10 puan.;)

bizi zor durumdayken(sakat oyuncular)yalnız bırakan 3 oyuncumuzun(isimleri belli) takımdan gönderilmeleri gerek..burada bazı kişiler yine bu oyuncuları sahiplenecek..pembe tablolar dağıtacak..bence sahiplenmemiz gereken takımımızdır ve takımın menfaatleri oyunculardan daha önemlidir..ve bence takım menfaati, bu oyuncuların gönderilip yerlerine isteyen,arzulu oyuncuların gelmesini gerektiriyor..yoksa zor fikstürle ve düzelmeyen sakatlarla 6.lık için en büyük adayız..çünkü kimse bu saatten sonra alpella ve antalyaya yenilmez

çok önemli bir hemofarm galibiyetinin ardından,tatlı niyetine yenecek alpella maçının gelmesi iyi oldu. sakatlıklardan bunaldığımız şu dönemde,kısmen rahat geçecek bu çakma fülker maçında hem moral hemde zirve için ciddi oynayıp kazanacağımız bir maç.
bu yorum gerçekten hoşuma gitti ozan abi.aslında nerden nereye gelmeye çalıştığımızı ama bir türlü gelemediğimizi gösteriyor.İnanın olacak iş değil.rakiplerimizin dediği gibi tesadüfmüş!!demek geliyor.Ama öyle olduğunada inanmıyorumBjk destek alınca haklı itirazlar yükseldi forumdan ama bu skor aslında haksız olduğumuzu gösteriyor.Kendimizi kanıtlamamız için daha çok fazla yol katetmeliyiz.uzun zamanlar boyuca başarılı skorlar almalıyız.Bu skor bana bunları anlatıyor.

Çağrı Çankaya' Alıntı:
çok önemli bir hemofarm galibiyetinin ardından,tatlı niyetine yenecek alpella maçının gelmesi iyi oldu. sakatlıklardan bunaldığımız şu dönemde,kısmen rahat geçecek bu çakma fülker maçında hem moral hemde zirve için ciddi oynayıp kazanacağımız bir maç.
bu yorum gerçekten hoşuma gitti ozan abi.aslında nerden nereye gelmeye çalıştığımızı ama bir türlü gelemediğimizi gösteriyor.İnanın olacak iş değil.rakiplerimizin dediği gibi tesadüfmüş!!demek geliyor.Ama öyle olduğunada inanmıyorumBjk destek alınca haklı itirazlar yükseldi forumdan ama bu skor aslında haksız olduğumuzu gösteriyor.Kendimizi kanıtlamamız için daha çok fazla yol katetmeliyiz.uzun zamanlar boyuca başarılı skorlar almalıyız.Bu skor bana bunları anlatıyor.

tufanla hüseyin bu takımın minimum yüzde 30 u..akabinde bunlar oynamayınca oldukça sıradan bir performans sergiledik..bunların beklenilmesi hataydı ve bu yalnışa devam ediyorlar..zaten bu adamlar minimum 1ay daha yoklar,öyleyse acilen transfer gerekli

Cenk Akyol neden hic oynamıyor?

Ben de sahsen oldum olası Cenk Akyol' u begenmiyorum ama madem bu oyuncuyu kadrona kattın, demek ki kendisinden faydalanmayı dusunup de bu hareketi yapmıs oluyorsun. Öyle ya da böyle Cenk Akyol A Milli Takım kadrosunda bulunan bir oyuncu ve Murat Ozyer' de guvenmedigi bir ismi yok yere kadrosuna katmamalıydı.

Burda daha dune kadar kımseye toz kondurmayanlar elestiriye baslamıs hayırdır, neden maglubiyetlerden sonra herkes transfer sölentilerine giriyo merak ediyorum.
Biz burda galibiyetlırımız esnasında gordugumuz eksıklleri solerken burda gunah kecısı,formun kotu cocukları gıbı gozukuyoduk .Simdi neden takıma takviye lazım denılıyo neden sole olmalı bole olmalı fıkırler sunuluyo biz iyi gunlerımızde bunları soyleyınce kötü olmustuk.Buna ben iyi gun taraftarlıgım derim ozman kımse cenk i begenmıyorum demesın biz cemale dedık diye uyarılar alıp iletılerımız silinmisti.
Ben bize play-out oynatmıs bayan takımını kume dusurmus bir baskanın baskan olmasını istemıyorum vede canaydın istıfa yerıne canaydın baskan adayı olma diye bir acılıs olabılır sitenın ilk sayfasında ama nedense bu sene işler 3 ay iyi gidince istifa sözleri istemler burda birden vazgecildi CANAYDIN İSTİFA ...!!! bu lafın hep arkasındayım o stad bıtsede basket takımı sampiyonda olsa bızım 8 yılımız kederlı . acılı hüzünlü gecmistir vede ben bir 2 sene daha bunları yasamak istemıyorum...!!

Emir Kalyoncu' Alıntı:
[quote="Fatih Hısım":3so0ojfc]Emre Yuksel abimizin sözlerinden sonra hala burda Cenk'i korumak isteyen cikacak mi acaba?? bana ne Galatasaray formasi giyiyorsa. cocugun Galatasaray'a karsi en ufak bir sevgi saygisi yok. Galatasaray formasini giyiyor diye saygi gösterecekmisim. nasil bir mantik bu anlamadim gitti. ben Galatasaray formasinin hakkini verene saygi gösteririm. Galatasaray'i kariyerindeki bir önemsiz merdivenlerden biri olarak görenlere saygim olamaz. Cenk icin Tufan dönünce bir saniye bile süre alamayacak demistim. Tufan'nin dönmesine bile gerek kalmamis. bu cocuk artik bitmis. ötesi yoktur. bak Cemal Nalga icin asla böyle birsey söylemedim. cocuk en azindan calisiyor didiniyor. ilerde belki biseyler yapabilir.

Ya iste ben her cevaba karsi bir seyler yazmiyorum,o yuzden benim dusuncem kendime..Cenk'in aciklamalari,basinla olan iliskisi vs.. Sahsen bana yazilan cevaplari soyle okuyorum onemsizse zaten guluyorum.Onemli olan Cenk'in nasil bir karakter oldugu,nasil bir yasami oldugunu herkes biliyor,o yuzden fazla bu konuyu irdelemeye gerek yok.

Bu arada ''ben Galatasaray formasinin hakkini verene saygi gösteririm'' cumlen icin benden sana 10 puan.;)[/quote:3so0ojfc]
Bir konuda mutabık kalalım. Hakaret etmek, dalga geçmek eleştirmek değildir. Öyle olsaydı mahkemelerde hakaretin yanısıra eleştirme ile ilgili de ceza davaları açılabilirdi. Kimse oyuncular, teknik kadro, yönetim eleştirilmesin demiyor. Sadece eleştirilerinizi saygı sınırları içinde yapın deniyor. Onun için uyarıları gülüp geçmeyelim, dikkate alalım.

Belki anlamsız ama bu günlerde Cemal Nalga ve Cenk Akyol´un güzel oyunu sayesinde alınacak önemli bir galibiyeti öyle çok istiyorum ki...

Volkan; keşke silinen, düzeltilen iletilerin dili olsa da konuşabilse şimdi.

Neyse gece vakti fazla uzatmayım. Cahil nasihat dinlemez , akıllı adamın zaten nasihate ihtiyacı yoktur.

Fatih Hısım' Alıntı:

evet ben koruyorum ve sonuna kadar arkasındayım.farkında olduğum birşey daha var.ben senin gibi galibiiyetlerden sonra aslanlarım süpersiniz mağlubiyetlerlerden sonra asıp kesme heveslisi değilim.bende dahil herkes söylemişti takımda düşüşün olacağını.bakın efes,ülker,barca,tau,boston ..vs hepsinin düştüğü bir yer var biz çıkışa geçtik ancak formumuz düştü yenilgiler aldık hafta içi kimse bir final maçı oynadığımızı hatırlamıyor.bu adamlar robot ya her yere gidip gelecekler her yerde kazanacaklar.....neyse sen konuşmaya devam et zaten başka birşeyde yapmıyorsun onun bunun yazdığını destekleyi yangına iyice körükle gidiyorsun gerçek galatasaraylı gibi...kolay gelsin

Bu takım Hiç mi yorulamaz ? Bu takım hiçmi konsantrasyonunu kaybedemez ? Onlarda insan.Ligin ilk yarısı Casa'ya ve Mersin'e mağlup olmuştuk.Ama liderdik!.2. yarıda ise Antalya ve alpellaya mağlup olduk ve kredimizi tükettik.Bu takıma bir ders olmuştur emin olun.Biz ligide lider bitirecez şampiyonda olacağız!

Evet yorgunluk mutlaka olacak ama bu tür takımlara karşı da bir bahane olamaz bence.Yüksek hedefler peşindeysek böyle derelerde,gölcüklerde boğulmamalıyız.

Biz şimdi neyi eleştiriyoruz;skorer kimliğinde istikrarlı sut sokan,ceza sutlarını sokabilen,kritik anlarda sahneye çıkan bir oyuncumuz yok.Sezon başında H.BEŞOK'un daha iyi bir yedeğini bulmamış olmak.İnanın bu kadar mağlubiyet almazdık heleki su son 2 hafta ki maçlarda.Bu zamana kadar bazı oyucuların ekstra performansı ile galibiyetler almıştık onlarda aşağı inince sorunlar bir bir günyüzüe çıktı.

Hiçbir şey için geç değil.Yeni hava yaratılsın yeter.Yoksa play-off kabus olacak bize.

TT,eleştiriyorduk 1 oyuncuları gitti çöktüler diye biz H.BEŞOK olmadığı zamanlar onlardan da kötü olduk.

Bence aradığımız oyuncu boşa çıkmış

http://www.turkbasket.com/haberanasayfa.asp?hid=36324

Kahroldum resmen, nasıl yenildik biz bu takıma resmen içime oturdu!!!
Murat Kaya ve Owens hücumda iyi oynadılar ama maçı kaybetmemizinde sebebi oldular, M.Kaya savunmada kimi karşısına alırsa sayı buluyor karşısındaki, çünkü çok ağır kalıyor.. rakipte yanından geçip savunmanın dengesini bozup ya kendi sayı buluyor yada asist yapıyor.
Owens çok iyi bir oyuncu ama savunmada hiç mücadele etmiyor desem abartı olmaz, en büyük hatasıda rakipten kimle eşleşse şut atmasına izin veriyor elini yukarı kaldırmayı geçtim yana doğru bile açmıyor inanamadım.
Takım olarak ise son 5 dakikaya kadar hiç savunma yapmadık desem yeridir alpellanın gençleri idmanda bile bu kadar rahat şut atamazlardı yazık oldu dahada önemlisi küme düşme mücadelesine ayıp oldu.
Daha ciddi olmalıydık Alpellaya hakettiği mağlubiyeti yaşatmalıydık.

Maçtan önce Murat Hocayla konuşulanlardan birkaçını söyliyim.Oldukça uzun bi konuşma oldu.

Mukavelesinin ne kadar daha devam ettiği soruldu.Sezon sonu bitiyomuş,marttaki seçime göre belli olur önümüzdeki yıl kalıp kalmayacağım dedi.

Bazı maç saaleriyle ilgili sorular sordu,kaçta oynarsak daha çok sEyirci gelir diye.

Biz İpekçi deki fenerbahce maçı için kendisine birkaç bişeyler söyledik.

Bazı sıkıntılarımızı ilettik tribün ve biletler konusunda.Hepsini dinledi yardımcı olmaya çalışacağını söyledi somut olarak.

Uleb maçları için otobüs kaldırma konusu konuşuldu.

Daha var da şimdi aklıma gelmiyor.