TBL 25. Hafta | Fenerbahçe Ülker 76 - 72 Galatasaray CC

Re: F.Ülker- GALATASARAYIMIZ 26.03.2008 / 21:00

İnşallah oynar eyer o yoksa çok zor bir durumda kalacaz ama Murat Hoca demişse sakat yok diye demek Hüseyin oynar çünkü böylesi önemli bir maçdan önce nasıl olurda oyuncularından habersiz olur bir koç. İnşallah oynar.

Beko Basketbol Ligi'nde Dev Randevu

Beko Basketbol Ligi?nde 25. haftanın derbi maçında Fenerbahçe Ülker ile Galatasaray Cafe Crown karşı karşıya gelecek. Abdi İpekçi Spor Salonu?nda oynanacak mücadele 21:00?da başlarken NTV Spor?dan da canlı olarak yayınlanacak.

Olası bir play-off eşleşmesi için büyük bir önem taşıyan yarınki karşılaşmadan Fenerbahçe Ülker galip ayrılırsa seriyi 0-0'a getirecek, sarı kırmızılıların galibiyet halinde ise, Galatasaray Cafe Crown, muhtemel bir play-off eşleşmesine 1-0 önde başlayacak.

Derbi maçı öncesinde puan durumuna baktığımızda Fenerbahçe Ülker 24 maç sonunda 16 galibiyet 8 mağlubiyet ile 40 puanla 4. sırada yer alıyor. Fenerbahçe Ülker?de yıldız oyuncu Willie Solomon, geride kalan 24 hafta sonunda 13.8 sayı ve 5.3 asist ortalaması ile takımın etkili ismi olurken, son haftalarda sakatlığı yüzünden forma giyemeyen Mirsad Türkcan da 8 ribaund ortalaması ile pota altının en etkili ismi oldu. Euroleague Top 16?da blok rekorunu kıran Ömer Aşık ise maç başına 1.6 blok ortalaması ile mücadele ediyor. Sarı lacivertli ekipte ayrıca Mirsad Türkcan 11.2, Demir Kaan 8.2, Oğuz Savaş ve Ömer Aşık da 8.3'er sayı ortalamaları ile takımın skor yükünü çeken oyuncular olarak göze çarpıyor.

Sarı lacivertli ekip, geride kalan 24 hafta sonunda rakip potalara 1936 sayı bırakırken, potasında ise 1786 sayı gördü. Fenerbahçe Ülker, iki sayılık atışlarda %54.4, 3 sayılık atışlarda %36.3 ve serbest atışlarda da %67.6 isabet oranı ile mücadele etti. Pota altında 227?si hücum ve 624?ü de savunma olmak üzere toplam 851 ribaund alan sarı lacivertli ekip, 24 maç sonunda 380 asiste imza attı.

Fenerbahçe Ülker Avrupa?da da yoluna emin adımlarla devam ediyor. Sarı lacivertliler Euroleague Top 16?da grubunu ikinci sırada tamamlayarak çeyrek finale yükselmeyi başardı. Sarı lacivertliler çeyrek finalde İtalya?nın Montepaschi Siena takımı ile eşleşti.

Galatasaray Cafe Crown ise ligde oynadığı 24 maç sonunda 16 galibiyet 8 mağlubiyet ile topladığı 40 puanla averajla Fenerbahçe Ülker?in üstünde 3. sırada yer alıyor. Sarı kırmızılılarda istatistiklere baktığımızda Christopher Owens süre aldığı 24 maç sonunda yakaladığı 12.9 sayı ortalamasıyla takımının en skorer oyuncusu olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Sarı kırmızılı ekipte ayrıca Robert Hite 11.4 sayı, 4.8 ribaund, Charles Wayne Gaines 12.8 sayı, 8.1 ribaund, Hüseyin Beşok 11 sayı, 5.9 ribaund, Daniel Harris Brown ise 11 sayı ve 4.7 asist ortalamalarıyla mücadele ediyorlar.

Sarı kırmızılı ekip, 24 hafta sonunda rakip potalara 1833 sayı bırakırken, potasında ise 1703 sayı gördü. Galatasaray Cafe Crown, %49.1 iki sayılık, %36.2 üç sayılık ve %65.3 üç sayılık isabet oranı ile mücadele ederken, 260?ı hücum, 599?u da savunma olmak üzere pota altında toplam 859 ribaund aldı. Sarı kırmızılılar 24 hafta sonunda toplamda da 343 asiste imza attılar.

Avrupa?da da yoluna kayıpsız devam eden Galatasaray Cafe Crown, ULEB Cup?da çeyrek finale yükselmeyi başardı. Sarı kırmızılılar oynadığı 2 maç sonunda İspanya?nın Gran Canaria takımını eleyerek çeyrek finale yükselmeyi başardı. Temsilcimiz çeyrek finalde ise bir başka temsilcimiz Beşiktaş Cola Turka ile eşleşti.

Beko Basketbol Ligi?nde ligin ilk yarısında Ayhan Şahenk Spor Salonu?nda oynanan mücadeleden Galatasaray Cafe Crown 88-77?lik skorla galip ayrılmıştı. Bu karşılaşmada Wayne Gaines 15 sayı, 5 ribaund, Christopher Owens 22 sayı, 7 ribaund, Hüseyin Beşok 18 sayı, 8 ribaund, Cüneyt Erden ise 15 sayı ve 8 asist ile oynamışlardı.

Fenerbahçe Ülker?de ise bu maçta Mirsad Türkcan 18 sayı, 10 ribaund ile takımını n en skorer oyuncusu olurken Willie Solomon 14 sayı, James White 16 sayı, Demir Kaan da 14 sayı ile mücadele etmişti.

tbf.org.tr

Şu aşamada Hüsyeninin olmaması çok büyük bir kayıp olmayacak diye düşünüyorum zaten Hüseyin sakatlığı nedeniyle zorlanarak oynuyordu kaç haftadırda olumlu olarak takıma fayda sağlayamıyordu
Yarın gerçekten Fatihe çok iş düşecek Tercübesiyle bunun üstesinden ummuyorum gelecektir tabi Murat hoca Cemali oynatma gibi bir hatada bulunmazsa

Aynı olayı efes maçında görmüştük murat hoca Fatih le başlamış 10-0 olmuştu ilk dakikalarda zor olcak hüseyinsiz Belki Gaines-Owens ikilisiyle başlar ama bu seferse size olarak üstünlük sağlarlar Murat hocanında işi zor.Umarım alnımızın akıyla bu maçı alır herkesi yanıltırız....

Geçen gün dersini gördük bu konunun.Apandis hastalığı çok büyük acı ile başlar ve insanlar genelde karının anladığını sanar.Eğer acilen hastaneye gidilmez ise apandis patlar ve daha da yukarıya doğru çıkar.Ama patlamadan ameliyat edilir ise acı diner ve kısa bir süre sonra ayağa kalkabilir.

Yarın oynayamaz tabiki.Torino da olur.

Ben böyle biliyorum.Erkenden gidilmesi iyi olmuş elbette.

Geçmiş olsun Hüseyin abi.

Fırat Aydın' Alıntı:
Fülker maçını geçtim Torino'ya yetişemezse sonumuzdur.
benim bildiğim kadarıyla 20 dakika süren bi ameliyat 2 gün sonra ayağa kalkar.1 haftaya kadar antremanlara başlar ve torinoda kesin sahada olur tam iyileşmese bile olur çünkü öyle bi adam hüseyin

Ahmet Kıraklı' Alıntı:
[quote="Fırat Aydın":1drnhdgr]Fülker maçını geçtim Torino'ya yetişemezse sonumuzdur.
benim bildiğim kadarıyla 20 dakika süren bi ameliyat 2 gün sonra ayağa kalkar.1 haftaya kadar antremanlara başlar ve torinoda kesin sahada olur tam iyileşmese bile olur çünkü öyle bi adam hüseyin[/quote:1drnhdgr]

Murat hocanın huyunu biliyoruz. Tam iyileşmeyen adamı final maçı da olsa 10 dk dan fazla oynatmaz.

üst üste kötü haberler saha kapamadan sonra bi de bu..Nası önemli bi kayıp değil hüseyinin varlığı bile adamı deli eder keşke olsaydı da bi daha delirtseydi şu heriflerii

Arkadaşlar tamam Hüseyin Beşok'a geçmiş olsun. Bir centilmen ve bilinçli bir taraftar grubu olarak da Ömer Onan'a da teşkkürlerimizi sunmamız gerekiyor kesinlikle. Bazen spordan daha önemli şeyler var. Sizide olaylara bu gözle bakmaya davet ediyorum.

Fırat Aydın' Alıntı:
[quote="Ahmet Kıraklı":2kqap4o4][quote="Fırat Aydın":2kqap4o4]Fülker maçını geçtim Torino'ya yetişemezse sonumuzdur.
benim bildiğim kadarıyla 20 dakika süren bi ameliyat 2 gün sonra ayağa kalkar.1 haftaya kadar antremanlara başlar ve torinoda kesin sahada olur tam iyileşmese bile olur çünkü öyle bi adam hüseyin[/quote:2kqap4o4]

Murat hocanın huyunu biliyoruz. Tam iyileşmeyen adamı final maçı da olsa 10 dk dan fazla oynatmaz.[/quote:2kqap4o4]
tamam o konuda haklısın murat hoca tam iyileşmeden oynatmayabilir ama hüseyin iyileşmese bile takımla birlikte orda olur ve oynamak için elinden ne geliosa yapar ben bunu söylemek istemiştim

Bu sakatlık belası nedir ya.Yeter..Futbol takımında her hafta bir sakat,Lıncoln'den hiç yararlanamayız,Baskette de her hafta biri gider.Tufan,Dee,şimdi de Hüseyin.Çıldırmamak elde değil.

Barış Çamur' Alıntı:
[quote="Oğuz Uzun":1wwp7dko]Barış arkadaşım öğrendin mi şimdi neyin ne olduğunu?

Bak kesin bir şey olduğundan ötürü inanmak zorundasın.. Ama forumda yazan bir yazının doğruluğu tartışılır.[/quote:1wwp7dko]

zaten ben doğru demedim dikkat etseydin soru sordum öyle mi diye