TBL 25. Hafta | Fenerbahçe Ülker 76 - 72 Galatasaray CC

Re: F.Ülker: 76 - GALATASARAYIMIZ: 72

arkadaşlar beni çok huzunlendiren bişey oldu bilemem farkettiniz mi?

Son top bizde,kenardan cenk başlayacak,tam arkasında bir çocuk.Yaşı 10-11 ama nasıl sövüyor ,öyle ateşli öyle nefret dolu küfür ediyor ki, utanmamak uzulmemek ve sorgulamamak elde değil.Biz halk olarak takım tutma bir renge gonul verme işinde bazı hatalar yaptık.Artık takım sevgisi bir renge bağlı olmaktan değil diğer renklerden nefret etmek oldu...

Hakan Oksuz' Alıntı:

Son top bizde,kenardan cenk başlayacak,tam arkasında bir çocuk.Yaşı 10-11 ama nasıl sövüyor ,öyle ateşli öyle nefret dolu küfür ediyor ki, utanmamak uzulmemek ve sorgulamamak elde değil.Biz halk olarak takım tutma bir renge gonul verme işinde bazı hatalar yaptık.Artık takım sevgisi bir renge bağlı olmaktan değil diğer renklerden nefret etmek oldu...
fenerbahçeli ne beklersin?

ne güzeldi rüya gibiydi hep de öle kalsın bugune kadar yapılan yorumlara bizim karmasarlığımıza 3. periyot ve akabinde oynanan oyun tokat gibi geldi ne güzel demiş hagi GALATASARAY'IN olduğu yerde imkansız yoktur diye belki maçı alamadık ama yanlı medyaya ve tüm türkiye'ye galatasaray'ın ne kadar büyük takım olduğunu gösterdik tebrikler aslanlar

Biz bugün kazandık.
biz bugün cenki kazandık.
biz bugünün dee brownı kazandık
biz fatih solağı kazandık.onur abi neden sonunu onla oynamadık demiş.bence skor anlamında onla oynamamak normaldi.asıl sorulması gereken soru fatih içerden bukadar sayı yediğimiz anlarda neden 2. periodun sonunda oyuna girdi.cenk şut günündeyken içeri iyi drivelar yaparken nede tufan olmalıydı?

maçın bitimine 10 saniye kala semihe çalınan faulde semihin ellerini açarak alkışlamasının karşılığı ne olmalıydı?

galatasaraydaki performansı sorgulanan cenkin fenerbahce benchi önünde 15 bin malın arasında mirsada nasıl kafa tuttuğunu yediği tepkiye aldırmayıp mirsada karşı geri adım atmamasını neden konuşmuyorsunuz....

hakem 3 lüsü allahınızdan bulun demek isterdim ama ama ama sizin allahınız yokki hiç dokunmuyorum.eve gidince rahat uyuyun ne diyim.

değinmeden geçersem yanlış olur.bu ligde bir murat özyer daha görmek sevindiriciydi.tanjevic maç gerilmesin diye sürekli itraz eden vidmarı sahanın ortasında azarlayıp tüm maç kenarda oturtması sevindiriciydi.ama remzi dilli iti köpeği onuda gölgeledi.

tekrar söylüyorum biz bugün kazandık.

bu kadar gelmişken alcaktık şu maçı delirdim yaa72 67 öndeydik 1 buçuk dakika kala artık canını vercen yemicen orda son hücumu da kötü kullandık dee kullanır mı hiç son topu? off ya içime çok oturdu maçı alsak seride 1 0 öndeyiz puan durumunda öndeyiz ikili averajda öndeyiz ilk maç kendi sahamızda olcaktı artık fbnin puan kaybını beklicez bizimde fikstür zor bakalım nolcak ama şampiyonluğu çok büyük ölçüde etkileyen bi maç
yinede tebrikler savunmada ki gayyrete...

Hakan Oksuz' Alıntı:

Çok doğru arkadaşım bu kadar fazla ama türkiye herşeyi abartarak yaşıyoruz.İki top öncede gene hite kenardan sokacak topu baktı hite anlamıyo yanına gelen cüneyte aynı şekil genç bi olan ana avrat sövüyo yazık....Aslanları pazar günü mutlu etmeli ayhan şahenkte!!!

Öncelikle merhaba arkadaşlar. Bu benim ilk yazım. Daha önce forumdakileri okuyarak katılmaya çalışıyordum. Bundan sonra ben de burda olacağım inşallah. Öncelikle takımıma maçı 20 sayı farkı kapattığı için ve onurlu mücadeleleri için teşekkürmü edeyim yoksa buraya kadar getirip de kazanamadıkları için kızayım mı bilmiyorum. Şu andaki duygularımı inanın ben de bilmiyorum. Sadece 1-2 konuya değineceğim. Öncelikle herkesce bejeke li bilinen ama içindeki febe sempatisini gizlemeyen ve kendini yorumcu sanarak bu seneki bütün maçların tamamında yorum yapan ihsan bayülgen i kınıyorum. Maç içerisindeki allahtan atış halinde değildi cümlesiyle bundan sonra başına çok büyük çorap ördüğü aşikar. 2. konu ise Murat hoca ile ilgili. Bu sene bırakın fatihi oynatmayı oynattığı anlarda dahi hücumda topun fatihin elinden bir hücum seti oynattığını gördünüz mü? Basketbolda basit ve bir o kadar da önemli kuraldır. Hücumda en azından top bie kere pivota iner. Ama bu olay nedense fatih oynadığı anlarda hiç gerçekleşmiyor. Hocanın acaba bir gıcıklığı mı var yoksa fatihin şutuna mı güvenmiyor. Güvenmiyorsa niye bu adam üzerinde çalışılınıp da gelişmesine yardımcı olunmuyor. Asla fatihin yanına bile yaklaşamayacağını düşündüğüm fülkerdeki semih isimli oyuncu her sene şutlarını biraz daha geliştiriyor. Biz neden onun üzerine eğilmiyoruz. Acaba fatihi gelecek sene düşünmüyor hoca ve uğraşmak mı istemiyor? Şu anki ruh halimle bunları yazdım. Ama ben inanıyorum ki bu takım final oynayacaktır. Avrupa'da da bejeke yi geçtiğimiz an aynı şey orası içinde geçerli olacaktır.

şu mağlubiyet beni çok üzdü.buraya kadar getirip ordan vermek çok acı.bu konu vardı yine bu bölümde son topta hücum mu defans mı? şeklinde son top konusunda çok başarılı sayılmayız heralde.ama yine de aslanlarımıza hocamıza tebrikler formaya yakışan şekilde mücadele ettiler.

ama buraya kadar getiripte kaybetmeye çok üzüldüm gerçekten.. Yazık oldu ama bu takım bu sene inşallah şampiyon olacak..

Hakan Oksuz' Alıntı:

çok haklısın ama 10 yaşındaki çocukta suç yok ona o şeyleri öğretenlerde suç var

Maçın başlamasına 2 saat kala bir yorum yapmıştım.Kazamayabiliriz belki, pota altında üstünlüğü fazlaca kaybededebiliriz fakat takım mücadele etsin bize bunu göstersin yeter dedim.Veee hepsini tebrik ediyorum.Hiçbirini ayırmadan hepsini kutluyorum.Maç hakkında yorum yapmayacağım zaten yapan bir sürü arkadaşımız var ben başka konuları söylemek istiyorum.

Maç boyunca taraftarın ettiği küfüre bir kere olsun anons yaptırmayan hakemi kutluyorum!!!Eğer ben kaçırdıysam biri lütfen söylesin.Hakem bu yanlış karar verebilir ama kaç kişinin söylediğini duyamama gibi lüksü de olamaz.Herhalde Türkiye'de ilk defa oluyordur.Hakem taraftara gidip olayı anlatıyor.Onları sakinleştiriyor.Bende artık bu tür hakemler istiyorum.Verdiği kararları gelip bi de bize anlatsınlar.

Diğer önemli husus artık ntv suyunu çıkardı.Yazıklar olsun ntv'ye.Basketbol maçını bu kadar mı çekilmesiz hale getirirler.Anlatacak kelime bulmakta zorlanıyorum.Maçın dökümünü bir kağıda yazıp birine okutsak.Diğer takım direk düşmandı der.Resmen tanjeviç yanına gidip taktik verecek.Daha neler yazmak istiyorum ama maçı izleyen herkes anlamıştır zaten neler hissettiklerimi...

Re: F.Ülker- GALATASARAYIMIZ 26.03.2008 / 21:00

22 sayı geriden gelip maça ortak olmak bana büyük teselli oldu. erken zafer şarkıları söylüyorlardı, sonra korkudan altlarına ettiler. bu bile yeter.
kimi arkadaşlar skorer oyuncu yok olmamasına bağlamışlar yenilgiyi. fener'de vardı da ne oldu demek gerekir onlara. fatih başından beri oynamalı mıydı? bence hayır, çünkü hücumda çok zayıf kaldı ve top kayıplarına neden oldu. belki çok üçlük attık ama bizim kaçırdıklarımız fenerin kaçırdıklarına göre daha rahat şutlardı. aklıma dee'nin kaçırdığı üçlük atış geliyor. 3'e 1 hücumdayız. bomboş atışı kaçırdı. fenerin kaçırdıkları üçlükler daha zor atışlardı. ayrıca hite gibi 10 sayının üstünde oynayan bir oyuncumuz sanırım sıfır çekti.
cüneyt son iki faul atışını kaçırdı ki 85% ile oynayan bir oyuncu için ne denebilir şimdi? gaines 10/12 yüzde ile faul attı. 8/8 tam yüzdesine sahipken maçın sonlarına doğru o da iki atış kaçırdı. gaines 6/12 atsaydı bişi demezdik de böyle bir yüzde ile atarken ve de maçın kritik bir anında iki atış kaçırması insanı üzüyor.
unutmamalı ki fener de 60% yüzdesini bile tutturamadı faul çizgisnden.
karşıyaka maçından sonra bu maçı da son saniyede kazanamadık. son saniyede kaybetmedik. son saniyede kazanamadık. neden kenarda oturan ve sadece iki sayısı olan dee son topu kullanmak üzere oyuna girmişti diye sormuştuk karşıyaka maçından sonra. bu maçta da neden (hem normal sürede hem de uzatmada) cüneyt ile atış bulamadık diye sormak gerekir sanırım.

bende burak kardeişime katılıyom osman ve ihsan b..... çıkartmaya başladılar artık bunlara ders vermek gerek bence. ve ben kendi adıma beykoz maçında onlar gelirlerse konuşmayı düşünyom. gerçi konuşturmazlar ama herkes tepkisini koysun öyle küfürle falan değilde konuşarak onları dışarı davet ederek yapabiliirz.

arkadaşımın ntv ye gönderdiği bi mail biraz fazla sinirli ama güzel olmuş yok artık bu sakallıoğlu denilen zevat ile bayülgen denilen dangoz sınırları açtılar artık onları ilk gs maçında iyi şeyler beklemiyor.......
.MİŞTE NEFRET MAİLİ :)OSMAN SENİ ÇEVİK KUVVET KORUSUN ARTIK :)
siz ne kadar aşşağılık bi yayın grubusunuz ki daha önce efendice yazdığımız uyarı ve yazılara cevap bile vermiyorsunuz bu akşamı ntvspor denen kanalınızdan ne boktan bi kanalsa aradım kendi sitesinde bize ulaşın bölümü bile yok... yayınladığınız gs fb basket maçındaki osman sakallıoğlu denilen yaratık maçın içine ettiğini göremiyorsunuz..burdan son kez uyarıyorum osman sakallıoğlu nve ihsan bayülgen denilen zevatlar bundan sonraki gs maçına gelmesinle vae onlara iletin bundan sonraki gs maçında görecekleri muamele ye kendilerini alıştırsınlar
siz terbiyesizseniz biz sizden daha terbiyesiz olabiliriz...
sakallıoğlu ve bayülgen i ayhan şahenke bekliyoruz

Sinan Tekin' Alıntı:
cemal nalga sakatmı?

Cemal Nalga mı oynasaydı :) Abi yapmayın ne olursunuz yapmayın ! Murat Kaya ve Cemal Nalga farkı 20 sayıya çıkarıyor ondan sonra Cenk Tufan Cüneyt Hüseyin Owens Gaines farkı kapatmaya çalışıyor. Yani bunu hala göremediniz mi ? İnanamıyorum.

fb tv'de taraflı maç anlatımı yapılması, fb lehine faul verilmedi gerekçesiyle çıldırılması filan olmuştu. sinir olmakla beraber bu duruma bir 'anlam' vermiştik. ama bu akşam ntvspor'da aynen şu ifadelerin maç anlatımında telaffuz edilmesi ayıbın da ötesinde birşey oldu: "Cüneyt Allahtan pas gösterdi yoksa 3 atış olurdu, İlk yarıyı önde kapattık, Dee Brown'a şut attırmayalım"