TBL 25. Hafta | Fenerbahçe Ülker 76 - 72 Galatasaray CC

Re: F.Ülker- GALATASARAYIMIZ 26.03.2008 / 20.00

Sertaç Kütükcüler' Alıntı:
İlk maç solomon dee borown'u kitlemişti,dee sadece boş bir fast break atabilmişti.solomon 14 sayı atmıştı ama dediğim gibi karşısında nba patentli bir oyuncu olunca çok hırslanıyor buda bireysel oynamasına ve dolayısıyla kaybetmelerine mal oldu.dee onu iyi savunarak takımı oynatmasına izin vermemesi lazım...
İstatistiklere baktım da Solomon anılan maçta attığı 14 sayının 7´si serbest atıştan sağlamış. 2/7 (%29) 2 sayılık atış, 1/4 (%25) 3 sayılık atış yüzdesiyle oynamış. Maçta Dee ofansif açıdan bekleneni veremese de defansif anlamda rakibin en etkili ismini durdurak maçı lehimize çevirmeyi başarmıştı. Dee´nin önümüzdeki maçta yapmasını istediğin şeyi ilk maçta yapmıştı ama sana göre o gün Solomon Dee´yi sahadan silmiş. Umarım Solomon yine Dee´yi sahadan siler senin anlayışında.

Keşke bizim 2.00 boylarında savunması iyi olan,ribauntlara'da katkı yapan aynı zamanda her maç ortalama 12-15 sayı civarlarında oynayabilecek kaliteli bir 3 numaramız olsaydı.Johnsen ince bir oyuncu ayrıca 2.08 boyunda bizim aradığımız oyuncu o değildi.Bize gerçek bir 3 numara lazım.Rakiplerimiz karşısında en zayıf olduğumuz yer 3 numara.

Sertaç Kütükcüler' Alıntı:
Hüseyin murat hoca'nın dediğine göre canaria maçında sol dizinden sakattı.sol dizi bandajlıydı,hem o yüzden az dakika verdim dedi.
tau karşısındaki feneri görünce korktum açıkçası.orda kazanabilmek için iyi savunma şart solomon'a ...

fenerde bir sey yok aslinda..fazla abartmamak lazim..Solomon'un arizasi nuksettigi anlarda,tehlikeli oluyorlar sadece..Yoksa Solomon'a iyi bir savunma yapildi mi,ortalikta ne solomon ne de baskasi kalir..

Dee'ye buyuk gorevler dusuyor bu konuda...Pota altinda ise sansli olan taraf biziz..

Murat Gonyeli' Alıntı:
[quote="Sertaç Kütükcüler":2bx907ft]Hüseyin murat hoca'nın dediğine göre canaria maçında sol dizinden sakattı.sol dizi bandajlıydı,hem o yüzden az dakika verdim dedi.
tau karşısındaki feneri görünce korktum açıkçası.orda kazanabilmek için iyi savunma şart solomon'a ...

fenerde bir sey yok aslinda..fazla abartmamak lazim..Solomon'un arizasi nuksettigi anlarda,tehlikeli oluyorlar sadece..Yoksa Solomon'a iyi bir savunma yapildi mi,ortalikta ne solomon ne de baskasi kalir..

Dee'ye buyuk gorevler dusuyor bu konuda...Pota altinda ise sansli olan taraf biziz..[/quote:2bx907ft]
Bence hiçbir rakibi küçümsememek lazım örn: Daçka !

Gaines - H.Beşok ikilisi pota altını domine edecektir.

Semih ve Ömer Aşık'a dikkat edelim.

Onur Yavuz' Alıntı:
İstatistiklere baktım da Solomon anılan maçta attığı 14 sayının 7´si serbest atıştan sağlamış. 2/7 (%29) 2 sayılık atış, 1/4 (%25) 3 sayılık atış yüzdesiyle oynamış. Maçta Dee ofansif açıdan bekleneni veremese de defansif anlamda rakibin en etkili ismini durdurak maçı lehimize çevirmeyi başarmıştı. Dee´nin önümüzdeki maçta yapmasını istediğin şeyi ilk maçta yapmıştı ama sana göre o gün Solomon Dee´yi sahadan silmiş. Umarım Solomon yine Dee´yi sahadan siler senin anlayışında.

Aslında dee her ne kadar o maçta sayı açısından bekleneni veremese de oyunu kurmayı başarmıştı. zaten solomon'u çıldırtan etken de o olmuıştu. Solomon sadece istatistiksel değil psikolojik üstünlük kuruyor. Yaptığı baskı ile özellikle kendisine rakip gördüğü oyun kuruucları adeta sahadan siliyor ancak ilk maçta bunu Dee'ye karşı yapamamak onu deli etmişti. Psikolojik üstünlük kuramamıştı. evet dee sayı atmadı ama Solomon'un baskısına rağmen ne top getirmekte zorluk çekmişti ne de oyun kurmakta.

İlk maçta Dee-Solomon eşleşmesi için gözardı edilen bir durum var bence.Ayhan Şahenkdeki maçta Solomon u yalnızca Dee ile durdurmadık.O gün takım halinde çok iyi savunma yaptık.Fenerin dış adamları rahat şut şansı bulamadı.Dee-Solomon eşleşmesinde,o gün Murat hoca öyle zannediorum solomon u nasıl savunmamız gerektiğini takıma çok iyi anlatmış ve takım da çok iyi uygulamıştı.Dee yi birebirde geçebildiği anlarda bile Solomon un çok sevdiği ve başarı ile yaptığı tepe 3 lüklerine izin vermemek için hemen üzerine Gaines i vererek solomon u maçın her anında baskı altında tutmayı başarmıştı Murat hoca.Böylece maçın hiç bir döneminde rahat şut şansı bulamayan ve bunalan solomon ritmini kaybetmişti o gün.Bence önümüzdeki maçta da buna benzer bir şekilde savunmalıyız sSolomon u.Yani takım yardımlaşmasıyla.

Benim bu maçta en güvendiğim oyuncu geçen maçta olduğu gibi Hüseyin. Motivasyonu için Tanjeviç'in Fülkerin başında olması yetiyor. Karşısında çok iyi durumda bir Ömer Aşık var. Onunla baş edebilecek tek oyuncunun Hüseyin olduğunu düşünüyorum(tecrübesi Ömer'e yeter bence). Ayrıca bu salonun en eskilerinden; çok alışık. Eğer her zaman yaptığı gibi erken foul problemine girmezse, All-star maçında da sakatlanmazsa bu sefer de sahanın yıldızı olur ve GALATASARAY Café Crown kazanır.

maçı insallah ntv verir ntv spor verırse kablo tv de olmadıgı içiin izliyemiyorum ve kahroluyorum insallah ntv verir ve galatasaray insallah kazanır

Hakemler seyirci baskısı altında kalmazsa yeneceğimizi düşünüyorum!
Böyle düşünmemin en önemli sebebi rakibin Solomon endeksli bir takım olması birazda Kinsey katkı vermeye başladı bunun dışında sazı eline alabilecek kimse yok Vidmar, Preldzic, White bu oyuncuların hala vasat oyuncular olduğunu düşünüyorum.
Bize gelirsek yabancılarımızın çok daha faydalı vede güçlü olduğu aşikar tek handikapımız Dee&Solomon eşleşmesinde yaşayabiliriz umarım Dee büyüklüğünü Solomona kabul ettirecektir.

Kinsey daha iyi oyuncu mu kötü oyuncu mu oldugunu anlayamadım , her ne kadar Gökçe çok övsede 2-3 maç dışında bekledigim performansı bulamadım , orta mesefe şutu iyi, ama 3 lügü çok kötü .

Kenan Inan' Alıntı:
Kinsey daha iyi oyuncu mu kötü oyuncu mu oldugunu anlayamadım , her ne kadar Gökçe çok övsede 2-3 maç dışında bekledigim performansı bulamadım , orta mesefe şutu iyi, ama 3 lügü çok kötü .
Kinsey hızlı oyunu çok seven bir oyuncu. White da öyle F.Ülkeri yenersek sete set hücumlarla yeneriz !

mustafakaya' Alıntı:
Kenan Inan' Alıntı:
Kinsey hızlı oyunu çok seven bir oyuncu. White da öyle F.Ülkeri yenersek sete set hücumlarla yeneriz !
dee ile sete ste hücum allah yazdıysa bozsun
sürat hep sürat başka şansımız yok

Valla Çok Zor olacak FENER MAÇI ama yenileceksek bile bu en fazla 2-3 sayıyla olmalı ezilmemeliyiz Ülker karşısında ilk maçı kazandık bunu niye kazanmayalım güvenle çıkarsak maça kazanırız..

Fenerden 2 oyuncu hızlı oyunu seviyorsa biz kendi oyunumuzdan vazgeçemeyiz.Çünkü bizim kadro yapımız buna uygun.

Eser Atalay' Alıntı:
mustafakaya' Alıntı:
[quote="Kenan Inan":vcntd9qf]Kinsey daha iyi oyuncu mu kötü oyuncu mu oldugunu anlayamadım , her ne kadar Gökçe çok övsede 2-3 maç dışında bekledigim performansı bulamadım , orta mesefe şutu iyi, ama 3 lügü çok kötü .
dee ile sete ste hücum allah yazdıysa bozsun
sürat hep sürat başka şansımız yok[/quote:vcntd9qf]
İlk maçı sete sette yendik !

Hakan Demirman' Alıntı:
maçı insallah ntv verir ntv spor verırse kablo tv de olmadıgı içiin izliyemiyorum ve kahroluyorum insallah ntv verir ve galatasaray insallah kazanır
basketbol bu kadar çıkıştayken bu maçı ntv banko gösterir