TBL 25. Hafta | Fenerbahçe Ülker 76 - 72 Galatasaray CC

Re: F.Ülker- GALATASARAYIMIZ 26.03.2008 / 20.00

Dee yavaş yavaş form tutuyor bu umarım onun maçı olur ve gerçek Dee'yi bu maçta göreceğiz. Saha boyunca attığı deparları görmek büyük zevk oluyor. Ona yetişmek çok güç... Owens ve Dee'den bir patlama bekliyorum. Ayrıca Hüseyin de en azından %70 hazır olur maçta umarım...

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Dee yavaş yavaş form tutuyor bu umarım onun maçı olur ve gerçek Dee'yi bu maçta göreceğiz. Saha boyunca attığı deparları görmek büyük zevk oluyor. Ona yetişmek çok güç... Owens ve Dee'den bir patlama bekliyorum. Ayrıca Hüseyin de en azından %70 hazır olur maçta umarım...
Çok haklısın Dee çok iyi oynamaya başladı(ama hala serbest atış atamıyor :) )Hüseyin oynamazsa maç bizim için çok zor olur . Hüseyin inşallah iyileşir ve eski formuna döner .

Coskun Cosar' Alıntı:
hangi veriyor??
Spor mu ??
Coşkun bu forumda yazdığın kelime başına ücret ödemiyorsun : )

Eğer sorunu doğru anladıysam; maçı NTV mi NTV Spor mu verecek henüz netleşmedi.

Bu arada sağlam bir kaynaktan aldığım haber Hüseyin sakatlanmamış sadece riske edilmek istememiş .

Solomon çok formda onu tuttuğumuz an bu iş biter. Bir de ilk maçta Ömer Aşık yoktu ona kesinlikle önlem alınmalı, gerçi o önlem alınacak bir şey yapmıyor daha çok önlem almalarında etkili oluyor, çok iyi bir savunmacı. Hüso yorulduğunda çok zorluk çekebiliriz. Gaines ve Owens?ın aktif olması pota altını karıştırması gerek, Dee Brown?ın faul falan kaçırmaması öyle saçma sapan hatalar yapmaması, Hite,Cüneyt,Cenk,Tufan gibi şutörlerimizin ceza atışlarını iyi kullanması gerek. Gerek oğlu Gerek yani.

Ben ümitsiz değilim, maçın temposunu yükseltmeden sakin sessiz son perioda başa baş girdiğimiz takdirde vurup geçebiliriz.

Bize çok sinirli kuşlar şu son Sami Yen hezimetinden sonra, bilimum çirkefliğe başvuracaklardır, Mirsad Ürkcan da zaten bu maçta forma giyebilecekmiş, onun nasıl biri olduğundan bahsetmeye gerek yok. İşimiz zor gibi ama biz kanarya severiz geçen hafta birdi bu hafta 2 olsun.

Fiziken orada olamasak da yüreğimiz yanlarında.

eğer feneri yenmenin tek yöntemi solomonu durdurmaksa murat hoca da bunu bilip önlem alması lazım . belki iyi bi tufan ı solomonun üzerine verip sorunu çözebilir . eğer white ve kinsey sorun cıkarırsa erdem ve dee brown la o sorunuda çözebiliriz . ömer onan da son dönemde düşüşte savunmada hic bisi yapamıo ve şutlarıda girmio . damir ise 3 lük atmaktan başka bişe yapmayan savunmasız nesli tükenmekte üzere (basketbol bakımından) olan bi oyuncu . acıkçası damir i tutmakta zorlanmayız . asıl mücadele pota altında, pota altında yırtıcı oyuncularımızı ve hüseyini iyi kullanarak onların tecrubesiz pota altı oyuncularını + mirsad ve rasimi cok fazla yıpratabiliriz . ama en önem iş sizinde bildiğiniz gibi solomonu durdurmaktır .

Bence pota altındaki Ömer Aşık ı da unutmamak lazım çünkü çok iyi bir blokcu. Dee nin içeri drive etmesini zorlaştırabilir.

mustafakaya' Alıntı:
Bence pota altındaki Ömer Aşık ı da unutmamak lazım çünkü çok iyi bir blogcu. Dee nin içeri drive etmesini zorlaştırabilir.
evet ama bu sefer karşısında sıradan bi pivot deil avrupanın en iyi pivotu var (bence) . ömer karsısında tecrubeli pivotlar olunca cok rahat ezilio . (örn . nicevic , kaya ,dudley)ayrıca koyduğu kadar da blok yiyo . yani tecrubesi yetmiyo. bunu sadece ben deil , sen dahil hepimiz gördük

Ömer Aşık kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir oyuncu.Gerçi Hüseyin faul problemine girmezse Ömer Aşık'ı tutacağını düşünüyorum.Ama en önemlisi FB'yi havaya sokmamamız lazım.Damir Mrsic ve Solomon'un eli ısınırsa bizim için kötü olur.

Mehmet Yıldırım' Alıntı:
Ömer Aşık kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir oyuncu.Gerçi Hüseyin faul problemine girmezse Ömer Aşık'ı tutacağını düşünüyorum.Ama en önemlisi FB'yi havaya sokmamamız lazım.Damir Mrsic ve Solomon'un eli ısınırsa bizim için kötü olur.
Bence Hüseyin iyi oynarsa Ömer çok çabuk faul problemine girecektir. Ama FB de uzun sayısı fazla olduğundan dolayı Hüseyin de faul problemine girebilir :(

Mehmet Yıldırım' Alıntı:
solomon u bilmem ama damir ısınırsa bi sekilde durdururuz. bu arada ömer hüseyini değil hüseyin ömer i cok rahat faul problemine sokar , tecrubesiyle

Maçın başlama saati 21.00 olarak değiştirildi.. Böylece seyirci açısından dezavantajımız biraz daha artacak.. Biraz daha kalabalık olacaklar..

Aklıma bir anda 2004-2005 yılındaki Fenerbahçe-Beşiktaş avrupa kupası serisini hatırladım ...
Eğer 13.000 Fenerbahçeli Abdi İpekçi'yi doldurursa atmosferin pekte güzel olacağını söylemek çok zor .
Umarım şans bizden yana olur ...

Re: F.Ülker- GALATASARAYIMIZ 26.03.2008 / 21:00

Avrupa'daki arkadaşlarımıza kötü haber.Ntv'nin yayın akışında görünmüyor,maç.Ntvspor'da yayınlanacak büyük ihtimalle ,maç.
Şimdi Ntvspor'un yayın akışına da baktım.Orada da görünmüyor,maç