TBL 4. Hafta | Galatasaray CC 76 - 70 Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Re: TBL 4. Hafta | Galatasaray : 76 - M.A.Selçuk Üni. : 70

güzel zevkli maçtı yanlız murat hocam bu maçta cemal sakatlanıncaya kadar neden hüseyini oynatmadı bilmiyorum, hüseyin hocaya cevabı attığı kritik üçlükle ,topladığı ribauntlarla ve bloklarla verdi sanırım . ms ve mh bu takımdan gönderilmeli

Takım çok iyi oynamasada kazandı.Buda çok önemli bir şey ama Uleb maçı öncesi çok umut vermedik açıkçası ama o maçta takımın havasının farklı olacağına inanıyorum.Gurovic'in 3'lük yüzdesi felaketti.Graves büyük oyuncu ama...

Sakat sakat oynayacan Cüneyt kaptanla Cemal sakatlık sorunu yaşadı yine maç sonunda.Umuyorum ciddi bir şeyleri yoktur ve Uleb maçında takımdaki yerlerini alırlar.Murat Kaya'da bir an önce dönse iyi olacak.Strickland yerine bir guard ve yerli rotasyona 1-2 isim katsak,şampiyon olma şansımız gerçekten yüksek zira kötü oynayarakta kazanabiliyoruz.Aslında sadece bir guardada hepimiz razıyız ama,ufukta transfer yok sanki.

Bu kadar kötü bir oyun sergilediğimiz maçta kazanmak güzel.
Şampiyon olacaksak kötü oynadığımızda da kazanmayı bilmeliyiz.
Maç değerlendirmesi yapmaya gerek yok çünkü gerekli açıklamayı Cüneyt Erden maç sonrası yaptı.'Sanırım aklımız Uleb Kupasında' dedi ve herşeyi açıklıyor aslında bu söz.

Ayrıca maçı Mustafa Muratoğlunun anlatması güzel bir anı oldu bizim için kendisi GS TV muhabiriydi bildiğiniz gibi.

Ayrıca son olarak Murat Özyer'e bir lafım olacak eğer Hüseyin Beşok sakat değil ise önce onu koyarım diğer 4 oyuncuyu ona göre oynatırım.

Haftaya gerçek gücümüzü göreceğiz sanırım.

Sakat olan Cüneyt'i riske edip Strickland'ı oynatmamasında Strickland bavulunu topla mesajı verilmiştir bu hamle için de bir an önce adım atılmalıdır ne yazık ki Strickland olmadı tutmadı bizde.

maçın ikinci yarısını izleyebildim kötüydük ama kazanmak önemliydi. Stricland neden hala gönderilmiyor sokağa atacak paramız çok heralde.

İlk yarıyı izleyebildim ancak ama yorumları okuyunca maçın genelinde kötü bir performans sergilemişiz.. Ama önemli olan kötü oynayarakta kazanmayı bilmek, teşekkürler aslanlara...

M.s ilk önce tebrik etmek istiyorum 4'üncü lig macında ilk sayısına ulaştı buyuk bir basarı bence her gecen gün kendini geliştiriyor inşallah sezon sonuna kadar 3 4 sayı ortalamayla oynar:p :p :p

Ben ilk Hüseyin B. performansını cok begendigimi belirtim resmen macın kaderini degiştirdi helal olsun ama hala niye 2 3 dk süre alıyor onu anlamıs degilim 10 15 dk arasında süre alması gereken bir oyuncu bence tabiki kendini hazır hissetmiyor olabilir.

Bugun Gurovic gününde degildi her sporcunun basına gelecek bir olay onun kalitesini biliyoruz onun icin pek yorum yapmicam

Cemal her gecen gün kendini geliştiriyor tecrübe kazanıyor iyi yerlere gidiyor bence.

Graves gercekden harika penetreler yapıyor iyi oyun kuruyor ve el yakan sutları iyi kullanıyor bence ligdeki en iyi 1-2 numara oynayan oyunculardan

Milo gecen seneki Charles Wayne Gaines cok benziyor hiç aratmıyor ve cok olumlu oynuyor inş. hep böyle devam eder.

Kötü oynadık ama bazen böyle kötü oynayıpta kazanmayı bilmemiz lazım h.içi avrupa macı etkilemiş gibi takımı ama kendilerini toparlarla en kısa sürede

SALON: Ayhan Şahenk Spor Salonu
HAKEMLER: Aytuğ Ekti-Yener Yılmaz-Murat Ciner
Galatasaray Cafe Crown (76): Erdem Türetken 8 (8 ribaund, 2 asist), Marshall Strickland 2 (1 ribaund, 2 asist), Andrija Zizic 11 (3 ribaund, 1 asist), Cüneyt Erden 2 (2 ribaund, 3 asist), Hüseyin Beşok 3 (2 ribaund), Dejan Milojevic 13 (13 ribaund, 2 asist), Altay Özurgancı 2, Milan Gurovic 5 (1 ribaund, 1 asist), Antonio Graves 25 (3 ribaund, 2 asist), Alican Güney, Cemal Nalga 5 (9 ribaund)
Mutlu AKÜ SELÇUK ÜNİ (70): İlker Türel 11 (1 ribaund, 1 asist), Monty Mack 11 (2 ribaund, 1 asist), Murat Yolcu 6 (1 asist), İbrahim Öztürk (3 ribaund), Ufuk Kaçar 10 (6 ribaund, 4 asist), Alex Dunn 9 (7 ribaund, 1 asist), Edmund Saunders 11 (8 ribaund), Ekene Ibekwe 10 (3 ribaund, 1 asist), İsmail Çevik 2 (1 ribaund, 2 asist)

1.PERİYOT:23- 26
2.PERİYOT:18-16
3.PERİYOT:16-11
4.PERİYOT:19-17

Zor ve isteksiz bir maç oldu..
Umarım kupa maçının kritik rövanşında bu oyun sorun çıkarmaz..

Ayrıca anlatanın yanındaki hocamızın dediği gibi ;

"Yarı finalde finali kaçırmış bir takım neden 2 tur geçip gruplara kalıyor"
Evet neden ? Ülke puanı desem mi,yoksa takımın avrupa başarılarımı ?

Dünya üzerinde yabancı oyuncuları kaliteli olupta yerli oyuncuları bu denli kalitesiz olan bir takım varmıdır acaba ?
Hüseyin dısında elle tutulur bir oyuncumuz yok.Bu sene ilk defa bastan sona izledim takımı ve hiç begenmedim.

Efes çok rahat şampiyon olur bu sene.Telekom 2,fenerle bizde 3. lük için çekişiriz.

Eğer şampiyon olmak istiyorsak Gurovic.,Zizic,Milojevic,Graves gibi üst düzey oyuncuların yanına iyi yerli oyuncular almalıyız.
En az 3 transfer şart diye düşünüyorum.

Olgun Tayılga' Alıntı:
Zor ve isteksiz bir maç oldu..
Umarım kupa maçının kritik rövanşında bu oyun sorun çıkarmaz..

Ayrıca anlatanın yanındaki hocamızın dediği gibi ;

"Yarı finalde finali kaçırmış bir takım neden 2 tur geçip gruplara kalıyor"
Evet neden ? Ülke puanı desem mi,yoksa takımın avrupa başarılarımı ?

Sanırım uzun süreden sonra Avrupa'da bu kadar başarılı olduk.Takım puanımız düşük.

Maça gelince Hüso Beşok girdi,maçı kazandırdı.Murat Hoca unutma Hüso abimizi benchte fazla paslanır falan o bize lazım daha:)
Kazanmak güzeldi,haftaya Efes e de böyle uygulama istiyoruz.
Fincanı taştan oyarlar oyarlar gülüm Efes'e de böyle şak şak Efes'e de böyle .....lar tezahüratını duymak güzel olacaktır:p

Öncelikle iki ön eleme oynamamızın sebebi ligi geçen sene 5. bitirmemiz, daha önemlisi türk telekom ve beşiktaşın bizim önümüzde yer alması.Fiba takımlarımızı seçerken bunu kıstas almış olması muhtemel.Maç içinde Cüneyt'in lafları özetlemiş gerçekten..
Umarım oyuncuların aklı gerçekten de salı günündedir ve bize oradan çok değerli bir galibiyet getirirler.

Maça gidenlere şunu sormak istiyorum;yine hakemlerin isimleri okunurken yuhladık mı?

Erdem Türetken , Cemal Nalga ve Altay ı tebrik ediyorum. Gerçekten geçen seneye göre çok daha iyi oynuyorlar.

bu sezon ligdeki en zor maçımızdı.Herzaman 3.periyotta kopardığımız maçların aksine son dakikada bitirdik bu maçı.Gurovic biraz etkili olsa rahat kazanacaktık.Ama akıllar ulebde belli.Tebrikler aslanlar,namağlup devam ediyoruz...

m.s istatisklerde tavan yaptı 2 sayı haftanın mvp si.

birara neredeyse sahaya inecektim ama çok küfür ettim(M:S) kimse kızmasın haketmiyor mu?

beklentileri karşılayamadığı doğru ama küfürü hakedecek bir oyun oyanamdı kardeş.Yetenekleri doğrultusunda birşeyler yapmaya çalışıyor.

cüneyt sakat daha doğrusu riske edilmeyecekti doğal olarak striklanda altın gibi bir fırsat bularak daha çok süre alacaktı...hani belki diyodum belki bişeler yapar
ama murat hoca bile dayanamadı ve mecbur sakat olan cüneydi oyuna aldı... cüneyt sakat sakat acı içinde mücadele örneği sergiledi...
yani cüneyt kaptana bu durumda bu performansı yaptırmaya zorlayan ms artık ağzıyla kuşda tutsa potaya amuda kalkarak smaç bile bassa yaranamaz...
bence zorlamaya gerek yok çokmu önemli seneye türk rotasyonda oynayacak olması yani katkı veremedikten sonra ister türk ister amerikan neden kadroda tutulur..

Dersanede olduğumdan maçı izleyemedim... Anlaşılan zorlanmışız. Fakat herşeye rağmen kazanmak güzel...

arkadaşlar gravesin maçın sonlarında yaptığı smaça kaç puan veriyosunuz? :p