TBL 7. Hafta | Pınar Karşıyaka 73 - 79 Galatasaray CC

Re: TBL 7.Hafta | Karşıyaka : 73 - Galatasaray : 79

Mucizelerin takımı :)
Helal olsun valla onur mücadelesi sürüyor.

Her maç final havasında geçiyor bunun bilincinde oyuncular lütfen İstanbul'da yanlız bırakmayın iyi gün degil kötü gün taraftarı olun

Mücadelemize iyi bir başlangıç oldu.Devamını dileriz...
Bu arada bütün takımı tebrik etmek lazım ancak Rancik'i özellikle tebrik etmek istiyorum.Zor zamanlarımızda tecrübesinide yeteneğinide konuşturuyor.

Emrah Bakın' Alıntı:
Bu maçı alabilmek bir mucizeydi...
Kaç hücum ribaundu aldılar biri yazarsa sevinirim...
Ama Rancik ve Jasaistis önderliğinde bu maçı kazandık...
Bu iki oyuncuya bir de Santiago eklenirse süper olacak...
Sanırım 25 hucüm ribaundu aldılar Emrah Abi tam emin değilim.

Helal olsun. İnanılmaz mücadele ve direnç gösterdiler. Ancak ribaund konusu gerçekten can sıkıcı. Hücum ribaundlarında 25-9 gibi bir dengesizlik oldu. Bir ara 3-4 dakika sürekli hücum ettiler. Bu onurlu mücadelenin taraftarımız tarafından yalnız bırakılmaması dileğimle.

Harika bir galibiyet oldu. Bileğimizin hakkıyla kazandık.

Eren Beyazdan beklenmeyen bir katkı geldi. Azovmash maçındada fark açtığımızda katkısı vardı. Uzun olmayan bir takımda 10 dk rahat süre alır.

Rancik ve Jasa müthiş oynadılar. Dwash de farkı açtığımız bölümlerde çok etkiliydi ama toolsonu unuttuğu zaman fark eridi.

Böyle bir zamanda 10 senedir yenemediğimiz Karşıyakayı yenmek daha anlamlı kıldı bu galibiyeti. Keşke seyircisiz maçlarımız olmasaydı gidip destekleseydik aslan parçalarını.

Maçı izleyemedim.Ama deplasmanda şu zor zamanda P.Karşıyaka'yı yenmek güzel.Tebrikler Aslanlar.

Maçın teknik analizine girmiyeceğim sadece Galatasaray ruhunun oyuncularımıza ne kadar işlemiş olduğunu gördük. Herkes yüreğiyle müthiş bir mücadele ortaya koydu ve 3'lük atmaktan başka hiçbir şey yapmayan Ksk'yı yenmesini bildik. Eren Beyaz'ı ayrıca tebrik etmek lazım. Girdikten sonra birşey yapamaz diye düşündüm ama hem defansiv anlamda Rancik'i rahatlattı hem de hücumda çok kritik anlarda 4 sayı kaydetti. Hepsine Helal Olsun. İşte istediğimiz takım bu maçın sonuna kadar mücadele eden yüreğiyle oynayan takım BU !!!

Bütün oyuncularımıza tek tek teşekkür etmek gerekir, helal olsun.

Ama Rancik ve Jasa'ya ayrı bir tebrik gerekir. İkisi de müthişti.

Biri gitti kaldı 23 tane. Daha yeni başladık. Serüven devam ediyor.

Kazanmamız mucize olur dedim zaten mucize gibi bir maç kazandık.
25'e 9 yani 16 hucum bizden fazla yaptılar ama biz savaştık.
Mucize budur zaten.

Maçın analizlik tarafı yok, maçın son 5 dakikasını izleyebildim, maçın sonunda Karşıyaka taraftarı kalitesini gösterdi.
Geçen sene Şahenk'te atılan dostluk köprüleri nereye kayboldu neden yıkıldı ?
Geçen sene minik Barış kardeşimiz sayesinde olanlar bu sene nereye kayboldu ?

Gerçekten Karşıyaka taraftarı adına üzüntü duydum yakıştıramadım...

Mustafa Daştan' Alıntı:
takımın başında cem akdağ neden yoktu
Kendisi yurt dışında imiş.Pazartesi günü takımın başına geçecekmiş.

Hüseyin Çıtak' Alıntı:
[quote="Mustafa Daştan":ajhjg21w]takımın başında cem akdağ neden yoktu
Kendisi yurt dışında imiş.Pazartesi günü takımın başına geçecekmiş.[/quote:ajhjg21w]
teşekkürler bilgi için

Önemli bir galibiyet aldık ve bence maç bizim hakkımızdı. Ksk'yı izlememiştim bu sezon ama böyle sürekli 3 lük atarak bir yere kadar gidebilirler bence dikkat edilmeli buna. Çünkü sürekli 3 sayı denemek basketbol değil bence. Ha şuda var bugün çok ballıydılar. El üstünden üçlükler, uzak mesafeden üçlükler genelde girdi. Ribaundlarda da ezici bir üstünlükleri vardı ama her dönen top gene benim tabirim baldır hep onların eline gitti. Biz daha iyiydik ve kazandık. Basit top kayıpları yapmasak hiç zora sokmadan daha rahat kazanabilirdik bu maçı. Tüm oyuncularımıza teşekkür ederim.

onlar her deplasman maçımızda böyle davranıyorlar bu ilk değil geçen seneki maçımızda da aynı muamelelere maruz kalmıştık takımımızı desteklemek için salona gittim ancak bilet bulamadığım için maça giremedim salonun dışı Karşıyaka'lı taraftarlarca doluydu ve çoğuda alkol alıyordu yani oradaki maçı seyreden taraftar grubu normal olmadıkları için maç esnasında yaptıkları hareketlerde normal olmuyor