TED Kolejliler-Galatasaray (82-73)

Re: Casa TED Kolejliler-Galatasaray C.C

CASA T.E.D. A. KOLEJLİLER
-

GALATASARAY CAFE CROWN
28.10.2007 17:00 10028 Ankara Atatürk Spor Salonu

Tbf sayfasında yazan bilgi bu. O yuzden organizasyonumuzu pazar günü saat 1 de Karanfil sokakta gerçekleştirecegiz..
uA Ankara
Saygılarımla,

Re: Casa TED Kolejliler-Galatasaray C.C

Danış Karakaş' Alıntı:
CASA T.E.D. A. KOLEJLİLER
-

GALATASARAY CAFE CROWN
28.10.2007 17:00 10028 Ankara Atatürk Spor Salonu

Tbf sayfasında yazan bilgi bu. O yuzden organizasyonumuzu pazar günü saat 1 de Karanfil sokakta gerçekleştirecegiz..
uA Ankara
Saygılarımla,
Çocuk oyuncağına çevirdiler iyice... aciz basketbol federasyonu!!!!

Lig Kurulu yarın toplanacak

Beko Basketbol Ligi Lig Kurulu, yarın İstanbul'da toplanacak. Abdi İpekçi Spor Salonu'ndaki Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu odasında gerçekleştirilecek toplantıya, federasyon yetkilileri, Beko Basketbol Ligi'nde yer alan kulüplerin temsilcileri, yayıncı kuruluş ve federasyon sağlık kurulu yetkilileri katılacak.

Saat 15.30'da başlayacak toplantıda, yabancı oyuncuların belirlenmesi ve naklen yayın konuları görüşülecek, ayrıca sağlık kurulu tarafından kulüp temsilcilerine çeşitli konularda bilgi verilecek.

23.10.2007
Kaynak : AA

İnşallah bizim maçlarımızın naklen yayın konuları görüşülür...

Müsabakamız Cumartesi diye seviniyordum, maçımızı izleyip keyiflenip güle oynaya denizli yollarına düşmek isterdim.. Pazar gününe alınması kötü oldu en azından skor'dan ve seyir zevkinden mahrum kalıcağım için üzülüyorum.. Arma'mızın Futbol takımı Denizli'de olucak, yalnız bırakmamalıyız dimi.. :D

Yaşasın GALATASARAY SPOR KULÜBÜ

Re: TED Kolejliler-Galatasaray 28.10.07 Pazar 17:00

Bilet fiyatları 17.50 ytl...... yuh diyorum sadece....

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Bu maçlara gelenlerin çoğu ankarada okuyan üniversiteli veya öğrenci kardeşlerimiz yapılan vicdansızlıktan başka birşey değil....

Birilerine gün doğdu...

Konuyla ilgili TED Kolejliler Kulübüne tepki e-postaları veya faksları göndermek şart oldu. Sonuç elde edilebilir mi derseniz; umudum az ama olaylara tepkisiz kalmak en kötüsü...

T.E.D. ANKARA KOLEJLİLER SPOR KULÜBÜ
Ziya Gökalp Cad. No:48
Yenişehir/Ankara
Faks: (312) 431 34 88
e-posta: tedspork@tedankara.k12.tr

Bilindiği gibi 28.10.2007 günü kulübünüz ile Galatasaray C.C arasında Ankara´da Erkekler Basketbol Ligi mücadelesi yapılacak. Bir Galatasaraylı olmanın yanı sıra bir basketbolsever olarak bu karşılaşmayı izlemeyi düşünüyordum ancak bilet fiyatları açıklandığında hayretler içinde kaldım.

Türkiye´de basketbol sporuna olan ilgiyi ve ilgi gösteren kitlenin (gençler ve öğrenciler) gerçeklerini göz önünde bulundurmadan belirlediğiniz bilet fiyatlarını normal bir seviyeye çekerek hatanızdan biran önce döneceğinizi umuyorum, saygılar sunuyorum. 24.10.2007

Onur YAVUZ

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Simdi genis resime bakalim biraz. Rakip kim, CASA TED Kolej. Yani bilet fiyatlarini onlar ayarliyor. Boylesine yuksek bir fiyatin olmasinin 2 nedeni olabilir, ya taraftarlarina cok guveniyorlardir, salon zaten dolacak, boyle bir fiyattan satalim ki kasamiza iyi para gelsin. Yada Galatasaray seyircisi gelmesin de macta sansimiz artsin. Keske ilk senaryonun dogru olma ihtimalinin yuksek oldugu gunlere hemencecik gelebilsek ama zor...

Mantiken 2. senaryo daha uygun. Simdi tekrar bakalim rakibin adina. CASA TED Kolej. 2 kismi var bunun. Ilki Casa, adamlar belirli bir ucret verip takima sponsor olmuslar. Buradaki amaclari taninirliklarini arttirmak, reklamlarini yapmak. Bunun olmasi icin de ne kadar cok isimleri duyulursa ve takim ne kadar cok izlenirse o kadar iyi onlar icin. O zaman bu politika ana planlarina ters dusmuyor mu? Maci az kisi izlerse, TV'de vermiyor, kime ulasacaklar? Ayrica maca gitmeye niyetlenip bu fiyati goren, zaten sadece 2 defa Ankara'ya basket macina gelen Galatasaray takimini bu fiyatlardan dolayi izleyemeyecek taraftar ne dusunur sonra CASA icin? Bu bilet politikasi sadece ama sadece kucuk dusunmektir, sponsorlu takimlar aksine mumkun oldugunca biletleri ucuz tutmalidir.

TED Kolej kismindan bakarsak da gercekten belli bir gecmise sahip bir okuldur. 2 sene once 2.ligdelerken bir Pertevniyal maclarina gitmistim Ipekci'de orada bile tahminen Istanbul'da yasayan mezunlari az da olsa gelmislerdi, keske her okulun (kendi mezun oldugum lise de dahil) boylesine guzel bir kulturu olsa gerek. Bu kulturun devami icin de mezunlarin aileleriyle beraber maclara gelmesi gerekir. Ortalama 4 kisilik bir aile icin bu mac 70 YTL. ye gelmektedir, ki buna yeme icme ve ulasimi katmiyorum. Belki TED mezunlari icin bu para cok olmayabilir ama yine de herkes once bir dusunur...

Duz mantikta bu bilet fiyatlari CASA'nin isine gelmemeli, TED Kolej'in isine gelmemeli, peki kimin isine geliyor? Amac basketbolu yayginlastirmaksa lutfen kucuk dusunmeyelim....

Cem GUVENER' Alıntı:
[quote="Eyüp YILDIZ":27272]Bilet fiyatları 17.50 ytl...... yuh diyorum sadece....
Simdi genis resime bakalim biraz. Rakip kim, CASA TED Kolej. Yani bilet fiyatlarini onlar ayarliyor. Boylesine yuksek bir fiyatin olmasinin 2 nedeni olabilir, ya taraftarlarina cok guveniyorlardir, salon zaten dolacak, boyle bir fiyattan satalim ki kasamiza iyi para gelsin. Yada Galatasaray seyircisi gelmesin de macta sansimiz artsin. Keske ilk senaryonun dogru olma ihtimalinin yuksek oldugu gunlere hemencecik gelebilsek ama zor...

Mantiken 2. senaryo daha uygun. Simdi tekrar bakalim rakibin adina. CASA TED Kolej. 2 kismi var bunun. Ilki kasa, adamlar belirli bir ucret verip takima sponsor olmuslar. Buradaki amaclari taninirliklarini arttirmak, reklamlarini yapmak. Bunun olmasi icin de ne kadar cok isimleri duyulursa ve takim ne kadar cok izlenirse o kadar iyi onlar icin. O zaman bu politika ana planlarina ters dusmuyor mu? Maci az kisi izlerse, TV'de vermiyor, kime ulasacaklar? Ayrica maca gitmeye niyetlenip bu fiyati goren, zaten sadece 2 defa Ankara'ya basket macina gelen Galatasaray takimini bu fiyatlardan dolayi izleyemeyecek taraftar ne dusunur sonra CASA icin? Bu bilet politikasi sadece ama sadece kucuk dusunmektir, sponsorlu takimlar aksine mumkun oldugunca biletleri ucuz tutmalidir.

TED Kolej kismindan bakarsak da gercekten belli bir gecmise sahip bir okuldur. 2 sene once 2.ligdelerken bir Pertevniyal maclarina gitmistim Ipekci'de orada bile tahminen Istanbul'da yasayan mezunlari az da olsa gelmislerdi, keske her okulun (kendi mezun oldugum lise de dahil) boylesine guzel bir kulturu olsa gerek. Bu kulturun devami icin de mezunlarin aileleriyle beraber maclara gelmesi gerekir. Ortalama 4 kisilik bir aile icin bu mac 70 YTL. ye gelmektedir, ki buna yeme icme ve ulasimi katmiyorum. Belki TED mezunlari icin bu para cok olmayabilir ama yine de herkes once bir dusunur...

Duz mantikta bu bilet fiyatlari CASA'nin isine gelmemeli, TED Kolej'in isine gelmemeli, peki kimin isine geliyor? Amac basketbolu yayginlastirmaksa lutfen kucuk dusunmeyelim....[/quote:27272]Cem meseleyi öyle güzel açıkladınki teşekkür ederim...
Meseleye çok içerden ve günübirlik bakıyorlar aslında yukardan baksalar o salonun dolmasını isterler.

Cem çok doğru bir noktaya değinmiş. Ben sadece kulübe tepki e-postaları ve faksları gönderilmesi gerektiğini düşündüm ancak bu noktada TED Kolejliler´in destekçi kuruluşu olan CASA Mobilyaları´na da konu ile ilgili bir e-posta ya da faksı göndermek iyi olur.

Normal olarak CASA Mobilya´ya gönderilmesi gereken metin farklı olmalı.

Tepkimizi göstersekde geri adım atmayacaklar ve bir çok kişinin basketbol maçları izleme zevkini ellerinden alacaklar casa ted kolejinin yaptığı sadece insafsızlık sadece insanlarısömürmek zaten yılda iki kez gelen istanbul takımlarının taraftarlarının gelişini engellemektiğr fakat buna rağmen galatasarayımızı yalnıuz bırakmayacağız. Fakat gelecek olan kardeşlerimizin bir çoğu öğrenci olduğu için bilet almakta zorlanacaklardır ted kolejini mail yağmuruna tutalım

eyüp abi şu an radyospor da asist programına katılıp bu sorumunuzu dile getirdi.bilmiyorum yetkililere ne kadar gider bu çağrı.

kısa bir not:eyüp abinin sesi çok genç geliyordu. :)

Ted bunu her sene yapıyor. okulda biletleri yarı fiyattan satıyorlar. Geçen sene ted-telekom ve ted galatasaray maçlarına gitmiştim. ya 10 ya da 15 lira vermiştim. Kolejli veledler yarı fiyatına okuldan almışlar.

ted'e yazmanın anlamı yok. casa'ya yazmak daha anlamlı olabilir. Ancak federasyona yazıp bu bilet fiyatları ile basketbolu nasıl yayacakalrını sormak da bence anlamlı olacaktır.

Re:

Sadece sesi genç değil merak etmeyin :)
Alp Erdem' Alıntı:
eyüp abi şu an radyospor da asist programına katılıp bu sorumunuzu dile getirdi.bilmiyorum yetkililere ne kadar gider bu çağrı.

Re: Re:

Murat İnal' Alıntı:
Sadece sesi genç değil merak etmeyin :)
[quote="Alp Erdem":6c52d]eyüp abi şu an radyospor da asist programına katılıp bu sorumunuzu dile getirdi.bilmiyorum yetkililere ne kadar gider bu çağrı.

[/quote:6c52d]
:D İdare eder. :)

biletikendı öğrencilerine 8ytle satıcaklar;oradan çözmek lazım. :roll:

Re: Re:

Gökce Başaran' Alıntı:
[quote="Murat İnal":afccc]Sadece sesi genç değil merak etmeyin :)
[quote="Alp Erdem":afccc]eyüp abi şu an radyospor da asist programına katılıp bu sorumunuzu dile getirdi.bilmiyorum yetkililere ne kadar gider bu çağrı.

[/quote:afccc]
:D İdare eder. :)[/quote:afccc]Gökçe çok kıskançsın yahu
:D :D :D

bu haftaki maç yayın programı bilgisi biraz önce ulaştı.

NTV 28.10.2007 Pazar EFES PİLSEN ? TÜRK TELEKOM 14:00

E2 26.10.2007 CUMA BESIKTAS - MERSIN BUYUKSEHIR BLD 20:00
E2 28.10.2007 PAZAR FENERBAHCE - ANTALYA BUYUKSEHIR BLD 17:30