Tina Charles

Hayırlısı olsun,ben kadın basketbolundaki oyuncuları pek tanımadığım için soruyorum Tina Charles örnek olarak Erkek basketbolundan kim gibidir ?

Fowles'la birlikte oynadığında inanılmaz ikili olacaklardır, şüphe yok.

Ama insanların aklını kurcalayan soru, kısa rotasyonunda kim oynayacak şimdi? Yoksa Tina Charles'ı beğenmemek gibi bir durum olamaz, Fowles'tan sonra en etkili ve gelişime açık uzundur diyebiliriz.

Galatasaraylı Tina'dan 18 sayı

Sezona iyi başlangıç yapan Cim-Bomn'un yeni transferi, Connecticut Sun'ı galibiyete götüren isimlerin önünde yer aldı.

Connecticut Sun’ın kendi sahasında Washington Mystics’i 89-73 yendiği maçta Galatasaray’ın yeni transferi Tina Charles 18 sayıyla sahanın en skorer oyuncusu oldu ve takımını galibiyete taşıdı.

Charles 29:10 dakika sahada kaldı ve 4/5 serbest atış ve 7/14 iki sayı isabetiyle şut attı, 6 ribaund, 1 de asist yaptı. Connecticut’ta ayrıca Ashja Jones 14 sayı, 7 ribaund, 2 asist, Renee Montgomery 15 sayı, 2 ribaund, 3 asist, Kara Lawson 11 sayı, 4 ribaund, 4 asist, DeMya Walker 8 sayı, 5 ribaund, 27 dakika süre alan Tan White (2010/11 Burhaniye) 2 sayı, 5 ribaund, 3 asist, 3 top çalma, Daniella McGray 14 dakikada 14 sayı, Kelsey Griffin 7 sayı üretti.

Washington’da ilk beşte başlayan ve 30 dakika süre alan Matee Ajawon (2010/11 İstanbul Üniversitesi) 5/6 serbest atış, 1/8 iki sayı isabetiyle 7 sayıda kaldığı maçta ribaund alamadı, 4 asist yaptı, 3 de top çaldı. Crysal Langhorne 16 sayı, 5 ribaund, 2 asist, Nicky Anosike 16 sayı, 7 ribaund, 2 asist, Kelly Miller 10 sayı, 3 ribaund, 4 asist, Marissa Coleman 6 sayı, 3 ribaund, 3 asist, 3 top çalma, Tashia Phillips ve Jasmina Thomas 4, Karima Christmas ve Victoria Dunlap 5 sayı ile oynadılar.

1 diye hatırlıyorum. Sylvia 2, taurasi 1+1, prince 1, alba 2 biliyorum :)

Tina Charles, ABD Milli Takımı'nın Famila Schio'yu 77-48 mağlup ettiği maçta 12 sayı-8 ribaund-3 asist-3 top çalma ile oynadı.

Yarın İtalya'da Ros Casares ile karşılaşacaklar, daha sonrasında İspanya'ya geçip Euroleague takımlarıyla 3 maç daha yapacaklar.

ABD: 78 - Ros Casares:68 | Tina Charles 15 sayı-9 ribaund ile oynamış bu maçta.

Ros Casares, Euroleague'de rakibimiz malum. Ann Wauters 26 sayı-16 ribaund yapmış bu maçta. Doğum sonrası kendini çabuk toparlamış gibi gözüküyor. Tina onu tanımıyordur büyük ihtimalle, bu maçla beraber Wauters'in varlığından haberdar olması iyi oldu.

[video=youtube;nWzDMWYc1T4]http://www.youtube.com/watch?v=nWzDMWYc1T4[/video]

Maçtan bir video var, genelde Tina Charles'ın sayıları olduğu için ekliyorum. Brittney Griner ile yan yana oynamışlar video boyunca gördüğümüz üzere.

Bugünkü maçta Ros Casares, ABD'yi 80-76 mağlup etti.

Erken faul problemine giren Tina, 21 dakikada 5 faul almış. İstatistikleri; 7 sayı-5 ribaund-2 asist-1 blok-3 top kaybı

Tina da gelmiş bu arada,hiç haberimiz olmadı.

Tina'nın Prag karşısındaki 28 sayısı, mağlubiyeti engellemeye yetmemiş. USK Prag; 83-77 ile mağlup etti ABD Milli Takımı'nı. Bugün de son maçlarına çıkacaklar MKB Euroleasing karşısında.

Walla Diana'nın tanışma videosunda gözüken kişi bana Tina gibi geldi,o yüzden öyle söyledim.Koşu tarzı,ten rengi uzak görünüşü Tina idi yani.

http://www.youtube.com/watch?v=YSSifO49lrM

Bu videoda 3.35 te gözüken kişi Tina gibi geldi bana...