TR Kupası Finali | Galatasaray 74 - 72 Fenerbahçe

takımdan temiz maglubiyet bekleyenler vardı bugün. inanmayanlar, baştan maglubiyet kabul edenler.. bu arada cappy 3 lüğü atınca ''naberrr :) '' yazılı pankart açmış fenerliler .. o pankartta iyi kapak oldu sanchonun basketiyle.. son olarak helal olsun kızlar !

Kızlarımıza helal olsun. Bu maçı buradan kaybetseydik, bu gece uyku yoktu bana.

Karşı taraf içinde ;

Bunca zaman hak etmeden onca kupa kazanıp, hak ettik de aldık diyenleri... Allah işte! Her seferinde böyle dumur eder...

Bu arada maçtan sonra Birsel in gelip bizim oyuncuları Tebrik etmeside mükemmel bir davranıştı.

Birsel gibi bir Galatasaray lıyada bu yakışır.Yönetim bu kızı fenerden bi kurtarın artık.Birsel e yazık.

Şike sürecinde Fenerbahçe'nin oyuncuları Birsel dahil bize önerilmişti. Bizde etik olmayacağını bildirerek bunları kabul etmemiştik. ( İlkan konusunda adamların etik anlayışını gördük ) Hatta sezon sonu sanırım Birsel'in bile sitemi olmuştu; Galatasaray'ın kendisiyle görüşmeye gelmemesiyle ilgili.

Azize'yi Birsel hapisteyken ziyaret etmişti. Azizin ricasını kıramayarak sözleşmesini 2015'e kadar uzatmıştı. Birseli alma şansımız varken bunun etik olmadığını düşündüğümüz için transferi gerçekleşmedi. Bundan sonrada zor diyorum. Birselin de Galatasaray'da çok oynamak istediğini biliyorum

Maçla ilgili ise maça iyi başladık son 2 periyotta bocalamamıza rağmen maçı kazandık. Wauters, Whalen, Sancho, Şebnem ve Işıl günün başarılı isimleriydi. Özellikle ilk Cumhurbaşkanlığı maçında da görmüştük Şebnem Angel'i iyi savunuyor.

Ekrem hoca ilk 2 maçta bazı hataları olmuştu bugün kazanınca'da aklıma şu geldi; Rus Çarı Deli Petro'nun Prusya Kralı Şarl hep yenilmesine rağmen pes etmemesi ve sonunda şunu söylemesi '' Yenile yenile yenmeyi öğreneceğiz''. Bugünde Ekrem Hoca dersine iyi hazırlanmış. Takımımızın en iyi yabancısı (Fowles) ve en iyi Türk oyuncusu (Nevriye) gelince işler değişecektir.

Tebrikler Kızlar.

Burası transfer forumu değil ama Birsel'in bize geleceği yada F.Bahçe'nin bize önermesi tamamen hayal ürünüdür.F.Bahçe bize hiç oyuncu önermedi hatta bu iddaa fotomaç gazetesi dışında hiçbir yerde çıkmadı Birsel madem çok iyi Galatasaray'lıydı her sözleşmesi bittiğinde neden bizi sürekli reddettiğini de açıklasanız iyi olur.Bu saatten sonra Birsel Fenerbahçe'den ayrılırsa yurtdışına falan gider ki ayrılacağını düşünmüyorum.

Çok güzel zevkli heyacanlı bir maçtı. Sancho son anlarda serbest atışları soksa fark 4 olacaktı ve FB nin hiç bir şansı kalmayacaktı. Kaçırarak onlara şans verdik. Son saniyelerde Pondexter'a da faul yapamayan da Sancho idi. Yani Sancho sayesinde kupayı da kaybedebilirdik. Ama 1 saniye kala öyle bir basket attı ki tüm hatasını affettirdi. Geldiğinden bu yana en iyi oyununu oynadı.
Dikkatimi çeken asıl husus uzun oyuncularımızın pota çevresinden bol bol orta mesafe şut denemeleriydi. Geçen maçta bunu FB çok yapmış başarılı olmuştu. Bu sefer biz yaptık müthiş yararlı oldu. Takım olarak yüzdemiz yukarı fırladı. Hep bunu diyorduk elimizde Sancho-Bahar ve Wauters gibi orta mesafe atıcıları var ilk defa bu silahımızı akıllıca kullandık. Ekrem Memnun hocayı bu tesbitinden dolayı kutluyorum en önemli gelişmeydi bizim için bu durum.

Diğer yandan çok önemli bir konu var. Fowles olmadan da bu takım pota altını çok iyi idare eder. Nevriye bile eksik iken sırıtmadı takım pota altında. Hatta Ann ablamız müthiş oynadı.
Ekrem Memnun hoca Fowles'ı gönderip yerine mutlaka bir kıta dışı 2 numara bir oyuncu almalı. Eğer bu hamle gelirse Çok iddialı söylüyorum Ekrem Memnun hoca bizi rahat şampiyon yapar bu sene.

Galatasaray´ın olduğu yerde umut her zaman vardır sözünün kırıntıları ile yaklaşıyordum maça ama bu sözün ne kadar haklı olduğunu ispatladı Ekrem Hoca ve Potanın Perileri. Hepsine yürekten teşekkür ediyorum.

Bu arada maçı izleyemedim, son bölümün tekrarını izledim. Pondexter´ın üçlüğünden sonra Ekrem Hoca gayet rahat, oyunculara bakıp sakin olun, ben halledeceğim mimikleri vardı. Ne diyelim...

Burası transfer forumu değil ama Birsel'in bize geleceği yada F.Bahçe'nin bize önermesi tamamen hayal ürünüdür.F.Bahçe bize hiç oyuncu önermedi hatta bu iddaa fotomaç gazetesi dışında hiçbir yerde çıkmadı Birsel madem çok iyi Galatasaray'lıydı her sözleşmesi bittiğinde neden bizi sürekli reddettiğini de açıklasanız iyi olur.Bu saatten sonra Birsel Fenerbahçe'den ayrılırsa yurtdışına falan gider ki ayrılacağını düşünmüyorum.

Fenerbahçe önerdi demiyorum menejerler önerdi. Belki bu sefer gelmek için iyi bir nedeni vardır olamaz mı ? Bu saatten sonra ayılacağını bende zannetmiyorum. Affedersiniz ama Azizin boyunduruğundan kurtulmak o kadar kolay değil bunu görüyoruz zaten. Birsel'in bize gelebileceği en iyi dönem Azizin içeride olduğu dönemdi. Aziz, Birsel rakip takıma gitmesin diye Hapishaneyken sözleşmesini uzattı.

O zamanki yöneticimiz Murat Tümerin açıklamaları;

Şike soruşturması ile çalkalanan Fenerbahçe geçtiğimiz günlerde erkek ve kadın basketbolda küçülmeye gideceğini açıklamıştı.
Oyuncularından maaşlarına indirim isteyen kulübe bir darbede oyuncu menajerlerinden geldi.
Takımın 3 önemli ismin (Nevriye Yılmaz,Matoviç,Birsel Vardarlı) Galatasaray M.P'ye önerildiği ortaya çıktı.Konuyla ilgili SalsaBasket'e açıklamalarda bulunan yönetici Murat Tümer;
''‘F.Bahçe forması giyen 3 oyuncu, biri uzun rotasyonunda yer alan Ivana Matovic olmak üzere, geçtiğimiz hafta içerisinde bize menajerleri aracılığıyla önerildi. Biz de bu önemli konuyu Yönetim Kurulu’muzda görüştük. Toplantıda alınan karar ezeli rakibimiz F.Bahçe’de forma giyen bu 3 oyuncuyu da bu sezon transfer etmemek yönünde oldu. Yönetimimiz bu transferleri gerçekleştirmememizi istedi. Önümüzdeki sezon transfer döneminde neler olur, bilemiyorum. Bu sezon için şu anda F.Bahçe’den transfer yapmayacağız’ dedi.

Fenerbahçe önerdi demiyorum menejerler önerdi. Belki bu sefer gelmek için iyi bir nedeni vardır olamaz mı ? Bu saatten sonra ayılacağını bende zannetmiyorum. Affedersiniz ama Azizin boyunduruğundan kurtulmak o kadar kolay değil bunu görüyoruz zaten. Birsel'in bize gelebileceği en iyi dönem Azizin içeride olduğu dönemdi. Aziz, Birsel rakip takıma gitmesin diye Hapishaneyken sözleşmesini uzattı.

O zamanki yöneticimiz Murat Tümerin açıklamaları;

Şike soruşturması ile çalkalanan Fenerbahçe geçtiğimiz günlerde erkek ve kadın basketbolda küçülmeye gideceğini açıklamıştı.
Oyuncularından maaşlarına indirim isteyen kulübe bir darbede oyuncu menajerlerinden geldi.
Takımın 3 önemli ismin (Nevriye Yılmaz,Matoviç,Birsel Vardarlı) Galatasaray M.P'ye önerildiği ortaya çıktı.Konuyla ilgili SalsaBasket'e açıklamalarda bulunan yönetici Murat Tümer;
''‘F.Bahçe forması giyen 3 oyuncu, biri uzun rotasyonunda yer alan Ivana Matovic olmak üzere, geçtiğimiz hafta içerisinde bize menajerleri aracılığıyla önerildi. Biz de bu önemli konuyu Yönetim Kurulu’muzda görüştük. Toplantıda alınan karar ezeli rakibimiz F.Bahçe’de forma giyen bu 3 oyuncuyu da bu sezon transfer etmemek yönünde oldu. Yönetimimiz bu transferleri gerçekleştirmememizi istedi. Önümüzdeki sezon transfer döneminde neler olur, bilemiyorum. Bu sezon için şu anda F.Bahçe’den transfer yapmayacağız’ dedi.

Bu haberleri biliyorum o dönem çıkmıştı ama F.bahçe yönetiminin önermediğini bende söyledim ki o dönem 2013 sonuna kadar kontratı olan oyuncuyu menajeri bize nasıl önerir.Önerseler her zaman talip olduğumuz oyuncuyu havada kapardık diyorum.

Neyse sizde yönetim önerdi demiyorsanız bir sorun yok maç konusunu bununla meşgul etmeyelim.

Süper görüntü .. Üçlükten sonra Koç o kadar sakin ve olaya hakkim ki! Bu koça ve takıma her şartta sahip çıkmalıyız.
Bu maçı kaybetseydikte aynı şeyleri söylerdim..

Evet Sabri
Ekrem Hoca çok tecrübeli üçlüğü yedikten sonra o 1 saniye kala bile tamam çocuklar sakin olun alacağız ifadesini onlara yansıtması herşeyi özetliyor zaten.

Faul konusunda hocayı eleştirenlere...

Faulü yapamadık”

Pondexter’a neden faul yapılmadığı sorusuna Ekrem Memnun, “Perdelemenin ardından faul yapmayı planlamıştık. Özellikle de üçlük yemememiz gerekiyordu ve atıştan önce faul yapacaktık ama yapamadık” dedi.

Son pozisyonu da değerlendiren Memnun, “Bir saniye kalsa da basket için yeterli bir süremiz olduğunu biliyorduk. Topu Sancho’ya indirip şut kullanmayı konuştuk ve bu sefer istediğimizi başardık” şeklinde konuştu.

Maçı, başından sonuna kadar üstün götürdük. Sonuna kadar hakkımızdı bu kupa.

Maçtan önce Slyvia'nın gitmek zorunda olması, bu maçla birlikte Alba'nın dönüşü, maç sırasında Ann Wauters'ın bir pozisyondaki hırsı, kupanın bize daha çok yakıştığını gösteriyordu aslında.

İlk çeyrek ve ikinci çeyrekte neredeyse attığımız her atış sayı oldu. Zaten asistlerde 17-2 gibi bir üstünlük kurduk ilk yarıda. Maçın böyle devam edemeyebileceği endişesini yaşadım açıkçası maçın geri kalan kısmında ve rakip, üçüncü çeyreğin ortalarına doğru farkı kapatıp maça ortak oldu.

Tabii, bu kupada pay sahibi olan herkese ayrı ayrı teşekkür etmek lazım; ama Sancho'nun skor yüküne, Şebnem'in kritik isabetlerine, Lindsay ve Işıl'ın asistlerine (12-8) değinmeden olmaz.

İlk yarıda aldığımız keyif, ikinci yarıda yerini biraz olsun tedirginliğe bıraksa da 1 saniye kala potamızda üçlük görüp o 1 saniye içinde karşı tarafa duygu çarpışması yaşatmak, ayrı bir keyifti.

İlk üç çeyreğin son hücumlarını kullanıp sayı bulamazken, maçın son hücumunda kupayı almak daha ayrı bir keyif tabii.

Bunun mutluluğunu yaşayalım.

Ve umarım Slyvia için de ufak bir teselli olmuştur bu kupa.