TTNet Asırlık Çınarlar Kupası

Mehmet Ali Goksen' Alıntı:
takıma eleştiri bende kabul etmiyorum.. takıma kanımca ilk 5 hafta veriyorum... şimdilik zaman ihtiyaç var.. ama Gaines'e yol veriyorum..

Abi yönetim Brain Greene yolladı
Bazıları Avery ile yolları ayırdı
Sende Gainese yol ver.Kim kaldı bu takımda???

Re:

Onur Yavuz' Alıntı:
Takıma yönelik bugün eleştirinin dozunu kaçıranlar yarın takım kazanırsa ne yapacak acaba? Ben söyleyim, yanılmışız özür dileriz diyecekler ve konu kapandığını düşünecekler.

Ben de onlara "Gölge etmeyin, başka ihsan istemez." diyeceğim.

Özhan Canaydın doğru işler yaptığında onu hala aynı dozda eleştirenler ne yapıyorsa onu yapmayı düşünüyorum abi kendim adıma malesef :( ;)

Re:

Onur Yavuz' Alıntı:
Takıma yönelik bugün eleştirinin dozunu kaçıranlar yarın takım kazanırsa ne yapacak acaba? Ben söyleyim, yanılmışız özür dileriz diyecekler ve konu kapandığını düşünecekler.

Ben de onlara "Gölge etmeyin, başka ihsan istemez." diyeceğim.

katılıyorum . bugun takımdan ümidi kesenler oldu ( OLMADI DEMEYİN CÜNKÜ YALAN SÖLEMİS OLURSUNUZ) . yarın bjk macını kazanırsak takıma olan ümidimizi tekrar yenileyecez . bi öle bir böle nasıl olacak bizim bu takımla iliskimiz

Re:

Burak Bora' Alıntı:
Gaines resmen sol eli cepte oynuyor..O nasıl serbest atış stilidir anlamadım gitti..İzlemeden yorum yapmak belki önyargı ancak Gaines mı Greene mi derseniz Greene derim..Tabi Greene'in şut stili hakkında hiçbi fikrim yok ama tek elle üçlük atmıyordur herhalde..

emin ol gaines te tek eliyle üçlük atmıyor bu arada 2 oyuncununda oyun yapılarını bilmeden kıyaslama.biri sırtı dönük ve ribaundlarda oynuyor diğeri şuta dayıla ceza kesiyor hangisi bize yarar diyorsan avrupa ortamında kesinlikle gaines.

Re: Re:

Arda Öztürk' Alıntı:
[quote="Burak Bora":346b4]Gaines resmen sol eli cepte oynuyor..O nasıl serbest atış stilidir anlamadım gitti..İzlemeden yorum yapmak belki önyargı ancak Gaines mı Greene mi derseniz Greene derim..Tabi Greene'in şut stili hakkında hiçbi fikrim yok ama tek elle üçlük atmıyordur herhalde..

emin ol gaines te tek eliyle üçlük atmıyor bu arada 2 oyuncununda oyun yapılarını bilmeden kıyaslama.biri sırtı dönük ve ribaundlarda oynuyor diğeri şuta dayıla ceza kesiyor hangisi bize yarar diyorsan avrupa ortamında kesinlikle gaines.[/quote:346b4]

Ben aksine Gainesi beyenenlerdenim.Maçı kazanmak önemli değil.Ama Gaineste ulepde iyi işler yapıcak kumaş var.

Bir maça bakılarak tabi ki takım hakkında kesin yargılara bakılmaz ama bir fikir verir insana,ben takımda ileriye dönük bir ışık göremedim malesef,savunmamız çok kötü.Uzunlarımızı kullanamadık.ribound alamadık,dış oyuncular iyi değildi ya bir maçta ileriye dönük söylenebilecek iyi bişey olmaz mı?Ben göremedim inşallah yarın farklı bir takım izleriz.Ama yarınki maçtan umutlu değilim
Bir de diyoruz ya takım geç kuruldu daha 2 oyuncumuz eksik falan diye,erken kurulsaydı o zaman.Bence transfer döneminde de yönetim iyi bir performans göstermedi

Berk Bayraktar' Alıntı:
Bir maça bakılarak tabi ki takım hakkında kesin yargılara bakılmaz ama bir fikir verir insana,ben takımda ileriye dönük bir ışık göremedim malesef,savunmamız çok kötü.Uzunlarımızı kullanamadık.ribound alamadık,dış oyuncular iyi değildi ya bir maçta ileriye dönük söylenebilecek iyi bişey olmaz mı?Ben göremedim inşallah yarın farklı bir takım izleriz.Ama yarınki maçtan umutlu değilim
Bir de diyoruz ya takım geç kuruldu daha 2 oyuncumuz eksik falan diye,erken kurulsaydı o zaman.Bence transfer döneminde de yönetim iyi bir performans göstermedi

Bazı oyuncular ha diyince alınamıyor malesef.Dee Brown Olympiakosla anlaşsaydı daha da uzardı bu yol...

Yapmayın arkadaşlar henüz lig başı. Geçen sene hazırlık sürecinde tofaştan iki maçta fark yemiştik. Sonra banvit turnuvasında mersine falan çok zorlanmıştık,reha bugünkü gilbert'e yakın bir performans göstermişti. aynı bugünki gibi kötü oyunlar çıkarmıştık sezon başında.
bazı takımlar sezon başı ağır idmanlardan fazla etkilenir,bazılarıysa erken form tutar. Sporcuların kasları ancak 1-1.5 ayda açılıyo. Bugünkü maçı gözünüzün önüne getirin murat, avery, cüneyt gibi atıcılarımızın şutlarının potayla alakası yoktu. Muratla cüneyti yıllardır izliyoruz allahaşkına bu adamların şutları bu mudur? Belli ki henüz şut ritmi kazanacak aşamaya gelmediler,fakat gelecekler.

geçen sene gainesi iki maçta izledim biri panathinaikos diğerini hatırlayamıyorum adam euroleague uzun forvetleriyle başabaş mücadele etti. Birebirde kesinlikle yenilgiyi kabul etmeyen adam bugün umut görür'ü durduramıyorsa emin olun gerçek düzeyi bu değildir.aynı şekilde hazır bi cemal de burgess'i yer.şüphesiz iki oyuncumuzda form tutacaktır.

Kısacası hazırlık maçları takım kimyasının oturması içindir, hüseyin ve gaines'in erken fauller alması ve fatih'in sakatlığı henüz oluşmaya başlayan düzenimizi bozdu. sıkıntıya gerek yok bence. yarın çok daha farklı olacağımıza eminim en azından mücadele açısından. şutlar yine kaçabilir ve gayet normaldir.

Eğer transfer hedeflerini gerçekçi koyarsan bu süre uzamaz hatta sezon devam ederken bile bazı temaslarda bulunabilirsin.Bu bir tercih meselesidir.Önce nba yaz kampında bazı oyuncularla görşüldü,sonra kouizis gibi isimler dolaştı,geçen sürede de alabileceğimiz oyuncular kulüplerini buldular.takımımız geç kuruldu şimdi takımla hazırlık dönemi geçirmemiş 2 oyuncu gelicek.onlar alışıcak arada geçen sürede telafisi olmayan maçlar oynayabiliriz.ilk 4 hafta vasat oynayıp puan kaybedersek nolucak.Şimdi merak ediyorum greene'nin yerine kim gelicek?kimi nerden bulucaz?
(Şu anda ntvde hüseyin ve tufan'ı izliyorum hedef final diyolar)
Şimdi bunlar geride kaldı.takımımız bu,gelicek adamlar bu takımın oyuncuları,takım da bizim takımımız.bize düşen desteklemek.

İtalya ve Belgrad'da bu takım 7-8 civarı maç yaptı.Hocamızın düşüncesi deyim yerindeyse ''adam akıllı bi dayak yemek'' yani takıma sertlik kazandırmaktı. Bu gün açıkcası bende herkes gibi şoka uğradım.Takım ilk kez bir araya gelse ancak bu kadar uyumsuz ve bu kadar bocalayan bi oyun ortaya çıkardı
sormak istiyorum ; Takımımızın yurt dışı kampının verimli geçtiğine inanıyormusunuz ?

Ama yine de bu takımın oyuncularını tanıyoruz:murat'ı tufan'ı hüseyin'i cüneyt'i gaines'i
bu adamlar bu akşamki maçtaki adamlar değil,ben tanıyamadım,savunma beni şok etti,hiç mi mücadele edilmez.inşallah hazırlık maçı diye yıpratmamak istemişlerdir kendilerini
umudumu kaybetmedim ama iyice törpülendi malesef...

gerçekten şaşkınlık okuyorum şurda yazılanları;
1)Greene, Gaines'ten veya Avery'den daha iyiydi diyip,tercih yap deseler Greene'i seçenlerin basketbol vizyonlarını gerçekten şüpeyle sorguluyorum.İzlemediğiniz bir oyuncu hakkında nasıl yorum veya kıyas yapabiliyorsunuz.
2)'Gaines,serbest atışları kötü atıyormuş!!!' aaaa bakın şu kendini bilmeze nasıl yapar böyle bir şey ya bundan basketçi falan olmaz defolsun gitsin.Arkadaşlar ayıp yaa adamın tüm maç oynadığı oyunu aldığı ribaundları görmeyin serbest atışa gelince oturup onu izleyin varmı böyle dünya.
3)kimse takım iyi demedi ama bu iyi olmicak anlamına gelmiyor yarın öbür gün bu takım çatır çatır oynaarsa tükürdüğünüzü yalamak zorunda kalmayın sonra.Biraz daha aklı selim olalım topu topu 1 hazırlık maçı yaa.
4)Unutmayalım ki bu takımın 2 yabancısı eksik ve birini bilmemekle beraber Dee Brown gibi bir oyuncunun bu takıma katacaklarını düşünmeden bu takımı tırpanlamak hiç doğru değil.Biraz bekliyelim bu gidiş devam ederse birlikte eleştiririz iyi giderse birlikte alkışlarız.

Re:

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
gerçekten şaşkınlık okuyorum şurda yazılanları;
1)Greene, Gaines'ten veya Avery'den daha iyiydi diyip,tercih yap deseler Greene'i seçenlerin basketbol vizyonlarını gerçekten şüpeyle sorguluyorum.İzlemediğiniz bir oyuncu hakkında nasıl yorum veya kıyas yapabiliyorsunuz.
2)'Gaines,serbest atışları kötü atıyormuş!!!' aaaa bakın şu kendini bilmeze nasıl yapar böyle bir şey ya bundan basketçi falan olmaz defolsun gitsin.Arkadaşlar ayıp yaa adamın tüm maç oynadığı oyunu aldığı ribaundları görmeyin serbest atışa gelince oturup onu izleyin varmı böyle dünya.
3)kimse takım iyi demedi ama bu iyi olmicak anlamına gelmiyor yarın öbür gün bu takım çatır çatır oynaarsa tükürdüğünüzü yalamak zorunda kalmayın sonra.Biraz daha aklı selim olalım topu topu 1 hazırlık maçı yaa.
4)Unutmayalım ki bu takımın 2 yabancısı eksik ve birini bilmemekle beraber Dee Brown gibi bir oyuncunun bu takıma katacaklarını düşünmeden bu takımı tırpanlamak hiç doğru değil.Biraz bekliyelim bu gidiş devam ederse birlikte eleştiririz iyi giderse birlikte alkışlarız.

doğana her kelimesiyle katılıyorum
ekliyorum.
transferden önce murat hoca istifa diyip transferden sonra şampiyonluk hesabı yapan çok arkadaşımız var
bu takım 3 hafta sonra hazır olup maç kazanmaya başlarsa adam gibi adam olup tükürdüklerini yalamasınlar onurlu bir davranış yapsınlar,hani transferde yapamadkılar şeyi.

Yapmayın arkadaşlar! Bir mağlubiyetle üstelik hazırlık maçında alınmış bir mağlubiyetle deyim derindeyse Bir bardak suda fırtınalar kopardınız!!!

Basketbol bilgilerinizide böylece ortaya koymuş ve aynı zamanda sabır ve taraftarlık ruhunuzuda yansıtmış oldunuz.

Bu takım sıfır bir otomobil motor gibi kullanıldıkça açılacak kendine gelecektir.Daha durun bu tür maçlarda değişik varyasyonlar denenir fikir edinmeye çalışılır.Kaldıki takımın en öneli dişlisi daha takıma katılmadı ve ondan sonra gelmesi beklenen 3.5-4 tarzı bir oyuncu daha var.

Bence 2. bir hazırlık dönemi bizi bekliyor yeni bir alışma dönemine giriyoruz Dee Brown ve son yapacağımız transferlerle birlikde artık yola çıkacağız daha bunlar o yolculuğun öncesindeki hazırlıklar.

Kaybettiren değil kazançlı çıkacağımız bir mağlubiyet aldık.Murat Özyer hocamıza da kesinlikle güveniyorum.Basketbol bilgisi üst düezey olan bir coach takımı kısa sürede kaynaştıracaktır.

Bugün Hüseyin ve Erdem'i çok beğendim.Gaines ile ilgili şut stili eleştirilerine gülmemek elde değil.Bu tür durumlar sezon başında çok normaldir kaldiki bu stil ile devam edecek olsa bile ki bu çok düşük bir ihtimal sorun yaratacağını düşünmüyorum.Bunlar çözülebilecek ince detaylar.

Ali Bey,
Bir oyuncunun şut stilini değiştirmek nasıl kolay oluyo,mümkün değil ya
hayır yanlış anlaşılmasın istediği gibi atsın faulleri sıkıntım yok ama değişmez şut stili falan...
Shaq için yıllarca özel hoca tuttular sırf serbest atış için adam 10 senede anca bu kadar yontuldu ama Shaq her zaman Shaq.
Vallahi yarın inşallah bildiğimiz oyuncular bildiğimiz gibi oynar bu çok zor ama inşallah yeneriz bjkyi

Kendimce takımı analiz etmek istiyorum mücadele eden herkesi.

4 Erdem Türetken=Bugün şu berbat takımın en iyisiydi.Girdğinde takımın özellikle riabundlarda aşırı katkı yaptığını söyleyebiliriz.Boş kaldığı 3lük pozisyonlarını değerlendirse belki de maç bu şekilde olmayabilirdi.Fakat Erdem 4 numara oynayamayacağını bugün gösterdi bize malesef.Geçer not aldı benden.

5 William Avery=ilk 2 periyot yerini çok yadırgadı.2 numaradan oyun kuruculuk görevine üstlenince şut atmayı ve içeri driveleri unuttu.Maç başında savunmada çok aktif ve çok verimliydi fakat top kayıpları onun hakkında puanımı aşırı düşürdü.3.periyot canlanan Avery ne kadar değerli olduğunu bize ve sizlere gösterdi.Hakemin uydurma düdüğüne kadar herşey yolundayken orada koptu zaten iş.Malesef artılar ve eksiler birbirini götürünce vasat demekten başka birşey gelmiyor elden.

6 İsmet Hacıoğlu= 4 senedir bir oyuncu 1 mtre bile ilerleyemez mi anlayamıyorum :? Oyuna girdiğinde her ne kadar fark çokta olsa ışık veren bir tarafı yoktu her zamanki gibi.5 kişinin arasına dalıp topu kaybetmek dışında yaptığı birşeyi de görmedim.

7 Tufan Ersöz=Gitmiş bizim savunmasıyla bezdiren Tufi kim gelmiş anlayamadım gitti :? Dış savunmada çok kötüydü bugün tuttuğu oyuncu 31 sayı attığını düşünürsek ne kadar haklı olduğumu anlayacaksınız.Eskiden Tufi dışardan içeriye cut yaparak boş turnikeler bulurdu o da hucümda çok hareketsiz.Çok kötüydü attığı 2 üçlük dışında.

10 Murat Kaya=Bekliyoruz sürekli bekliyoruz artık patla diye haykırıyoruz.Senin gibi yetenek nasıl pısırık davranır anlamıyorum.Şutlarına güveni gitmiş gibi hali var artık boş kalsa bile atmıyor ve çok büyük yanlış yapıyor atması gerek.Çünkü ona ihtiyaç var.

11 Dee Brown=Fatih Solak yıllar sonra onun için forma numarasını bırakmış olması bile ne kadar değerli olduğunu şimdiden hissettirdi bizlere.

12 Hüseyin Beşok=Oh be yıllar sonra aradığımız istediğimiz pivotu bulduk.Herşeyi yaptı ama yapmaması gereken faulleride yaptı.Onun için çok iyi bir sezon geçecek yalnız dikkat 2 li sıkıştırmalarda pas yeteneğini biraz daha geliştirmesi gerekir.Özledik Seni Hüseyin Beşok.

14 Charles Gaines=Turkish KAya diyebiliriz onun için mücadele ediyor hopluyor zıplıyor iyi niyetini belli ediyor.Fkat Cemalle kalınca ezildi o da sürekli Burgess'a yardıma gidince kendi adamı boş kalıncada yapacak birşey yok faulden başka.Her maç double double yapabilecek bir yetenek.

15 Cemal Nalga= Oy Cemalim Cemalim neler olmuş sana.Burgess seni kevgir etti resmen yanında hiç bir varlık gösteremedin neden böyle ettin bilmiyorum fakat beklnetiler senden büyük artık bunu anla.Hücumu geliştirmen ve savunmada da ayaklarını hızlandırman gerekiyor.

17 Fatih Solak=Ne diyeyim ki kaldığı yerden 1 blok 1 top kaybı :)

20 Cüneyt Erden=Kaptan Cüno senden takımı toparlanmanı ve skor bulamadığı dakikalarda üçlüklerinle bizi çosturmanı çok bekledim fakat yanıldım . Grays karşısında ayak yavaşlığın çok belirdi ve ezildin buna rağmen 7 sayı 3 asist fena değil.

Murat Özyer=Ahlar vahlar içindeyim hocam.Böyle mi konuşmuştuk böyle mi olacaktı.HAni göstereceğin kadroyla akın akın Ayhan Şahenk'e koşup ve sığmıyoruz diye bağaracaktık.Belkide bir anlık sinirinle takım 1 hucümda 7 sayı yedik ve maç koptu.Sen böyle yaparsan takımda böyle yapar hocam.Lütdfen dikkat geçen sene tüm sezon savunma oturtamadık bu sene şimdiden başladık savunmada hatalara .Adam paylaşımına neden dikkat etmiyoruz anlayamıyorum.Bunlara çalışmıyor muyuz bilmiyorum.Çok iyi insansın biliyoruz ve seviyoruz fakat biraz da coachingle uğraş.Bu takımı tabir-i caizse eşşek gibi çalıştır ve bunları adam et.Transferde ise çok büyük riske girdin umarım çabucak toparlarsın takımı.

Nur Germen=Takımdan detaylı olarak rapor almalı ve gereken bir an önce yapılmalı.Çok az zamanımız kaldı.

Taraftar=Herşeye rağmen saygı çercevesinde yorumları yapıp anlık sinirlere göre oyunculara laflar atmamalıyız.Sinirli olan buraya yazı yazmasın gitsin hava alsın kafasını boşaltsın ve sonra gelsin efndice yorumlar yapsın.

Diğerleri=Beykoz^danBALIĞA çıkan 4 numaralı ve 9 numaralı oyuncuları her maç böyle yüzdeli atabilir mi bilmiyorum . Fakat bu farkta onların balının çok büyük katkısı var.Onların ne kadar balı olursa olsun biz kendi kapımızın önünü toplamalıyız.Ayrıca Mehmet Baturalp kendisine yakışmayan tavırlar sergilemekte.Hiç hoş olmuyor bunca yılların hocasına yakışmıyor.Ayrıca İsmet Badem'e tt Beykoz Net takımı dediği için ve beni maç içinde güldürdüğü için teşekkürler Sponsorları unutmayalım :)

Özür =Maçtan sonra hemen sıcasıcağına siteye girip Murat Hoca istifa dediğim için önce ondan sonrada buradaki üyelerden özür diliyorum.Bizim onun gibi gerçek Galatasaraylılara ihtiyacımız var çünkü.Kusura bakmayın biz bir aileyiz ve zaman zaman adrenalin olmuyor değil.Herşeyin yolunda gitmesi dileğiyle Türkiye Kupasında çok farklı seyredeceğimize umut ediyorum ;)

Re: Re:

Bazı şeyleri anlamakta ve değerlendirmekte bazı arkadaşların ciddi eksiklikleri var. bazı arakdaşların ise adamlık konusunda özel derse ihtiyacı var.

Murat hoca transferleri gerçekleştirmekte geç kaldı. takımın yeni oyuncuların katılımı ile 3-5 haftaya kadar hazır olacağı beklentisi var. Ben de öyle düşünüyoru ama benim derdim o 3-5 haftalık dilimde alınacak bir mağlubiyetin takım açısından telafisi zor sonuçları olacağıdır. Nedir bu telafisi zor sonuçlar? Final oynamak için lİgi en kötü 3. bitirmek lazım. 4. bitirirsek çeyrek finalde muhtemelen lig beşincisi yani (bşk) ile ve onu elersek de yarı finalde birinci olan efes'le eşleşiriz. Lige hazır başlamanın anlamı finale giden yolu kolaylaştırmasıdır. burada alınacak bir iki mağlubiyet final yolunu açayacak ya da kapatacaktır. bu eleştirinin nesinin anlaşılmadığını anlamakta güçlük çekiyorum...

Onur bey çok güzel belirtmiş. "Murat Hoca'ya diş bileyenler" var onlara gün doğdu gibisinden. O diş bileyenler kategorisine rahatlıkla ben de girerim. diş bilemek için yeterli sebep olduğunu da düşünüyorum. Murat hoca'nın oyun felsefesi, basketbol felsefesi nedir? anlayan var mı? Savunma konusunda Murat Hoca'nın geçen sene boyunca takıma nasıl bir katkısı oldu? Erman Kunter'e tercih edilmesinin nedenini basketbol yeterliliği daha doğrusu teknik bilgisi ve yeterliliği ile açıklamak mümkün mü? Yoksa bütçe sponsor mevzuları mıdır? Geçen sene bu dönemler kısa forvet arayıp hala takımın kısa forvet araması normal mi? "manav'a gidip karpuz alalım. sonra kelek çıktı diye iade edelim ama manava diyelim ki: bu karpuz kelek, varsa daha iyisini alayım yoksa bu kelekle şimdilik idare edeyim." karpuz seçer gibi oyuncu seçilirse böyle olur. Benim gördüğüm Murat Hoca geçen sene Fitch?e dayandı bu sene de Dee?ye dayanacak. Hocalık bu mudur? Verin topu Fitch?e oynasın o kendi başına.

Takımın özelikle Hüseyin ve Dee transferleri ile ciddi bir potansiyeli oldu. 3/4 oynayacak bodicker tarzı bir oyuncu ile bu kadro gerçekten final oynayacak yeterliliğe yaklaşır. ama koçun bu konudaki yeterliliği beni düşündürtüyor. geçmişte yaptıkları (ülker'de final) haricinde bir yeterliliği var mı? iyi bir insan olmak ve iyi bir galatasaraylı olmak takımı çalıştırmak için yeterliyse göreve talip olan çok olacaktır. Şimdi bunları yazınca istifa etsin sonucu çıkartılıyor. Dediğim şey istifa falan değil. Beşiktaş?ı yarın yensek de aynı sorun devam edecek. Takımın geçen sene ile bu sene eksikleri aynı. Murat hoca?nın sözleri aynı. Hatırlayalım: ?takımın potansiyelini ortaya çıkartacak kısa forvet alarak transferi kapatacağız? dedikten sonra her ne hikmetse NBA?den guard buluyoruz. Sonraki açıklam da aynı. ?kısa forvet sorununu takım içinden çıkartacağız.? E be kardeşim iki senendir eksikler ve çözümler aynı. Bir kere aynı hata yapılsa olur diyelim de iki kere aynı hata yapılır mı?

Bir de Doğan kardeşimin belirttiği eleştirmeyelim bekleyelim görüşü var. Kötü giderse hep birlikte eleştiririz diyor. Araba devrildikten sonra yol gösteren çok olur. Ama araba yola çıkmadan; ?şöförün tecrübesi az?, ?arabanın stepnesi kötü?, ?farın biri yanmıyor? demek zararlı değildir. Hatta dikkate alınırsa kaza ihtimalini zayıflatır. İllaki bu eleştirilerin doğru olması da gerekmiyor. Stepne belki de sağlamdır. Bana öyle gelmiştir. Teker patlayınca da stepneyi takarsın. Ama en azından yola çıkmadan stepnenin tekrar gözden geçirilmesini sağlarsan bile, stepne sağlam olmuş olsa bile yararlı olacaktır. Ben de kendi adıma gördüğüm eksikleri araba devrilmeden göstermeye çalıştım ve çalışıyorum. Yazdığım şeyler de hep aynı eksende. Sene başından beri kısaca sırtı dönük oynayacak bir uzun, şutör ve penetre edebilecek bir diğer uzun ve onları yedekleyecek ribauntcu bir dört numara gerek. ayrıca skorer bir kısa forvete ihtiyacımız var. Mitchell da gönderilecekse yerine oyun kurma yetenekleri daha iyi olan bir guard alınabilir. Uzunlardan birisi yerli olursa (ki olması şart) penetresi kuvvetli bir kısa oyuncu (off-guard) alınmalı. Bunlar benim transferde yapılmasını beklediğim şeylerdi. Hatta az çok benzer şeyleri forumdaki diğer arkadaşlar da yazdılar. Vs.. Amacımız baştan beri aynı. Daha güçlü bir Galatasaray.

Yapılanlara bakarsak; en önemli transferimiz Hüseyin oldu. Onun yanında dışardan şut atabilen ve penetre edebilen bir power forvet olmalıydı. Gaines?e karşı değilim ama onu yedek bırakacak ¾ oynayan bir adam bu takıma şart. Hüseyin?in etkinliği için yanında şutör bir uzun olmalı. Rakibin pota altına kapanmasını engelleyemezsek maçları lehimize döndürmemiz çok zor olur. Kısaların ekstra katkısı geerkir. pota altında Beykoz gibi kapanan takımlara karşı skor üretmekte ciddi sıkıntı çekeriz.

Yarın ki Beşiktaş maçında pota altında daha rahat edebiliriz çünkü beşiktaş?ın (jakop oynamayacaksa) pota altını iyi kapatması zor. Hüseyin daha çok sayı atabilecektir. Hatta gaines de büyük patlama yapacak bence. Şut stiline takılmamak lazım. O şut atması için kadroda değil. Ancak çift guard oynarsak dalmau, apadocca ve Sinan üçlüsünden cüneyt?in savunmasına denk gelen Beşiktaşlı oyuncu penetreleri ile savunmamızı çok zorlayacaktır. Hele eski dackalı yeni beykoz?luyu duruduramadık apadocca?ya karşı ne yaparız bilemiyorum.

Arda Öztürk' Alıntı:
transferden önce murat hoca istifa diyip transferden sonra şampiyonluk hesabı yapan çok arkadaşımız var
bu takım 3 hafta sonra hazır olup maç kazanmaya başlarsa adam gibi adam olup tükürdüklerini yalamasınlar onurlu bir davranış yapsınlar,hani transferde yapamadkılar şeyi.

arda burda ne diyorsun? adam gibi adamlar tükürdüklerini yalamazlar. Onurlu davransınlar mı diyorsun?

Bence Gaines ve Avery kotu transfer degil. Daha iyi olacaklar. Sadece Avery'nin takim icindeki rolunu kesinlestirmek lazim. O da bilir takim ondan ne bekliyor beklemiyor, neleri yapmasi yapmamasi lazim. Cemal gecen seneden ustune pek bisey koymamis malesef. Tufan ve Murat da cok yetersizler. Tek moral bozan tarafi bu macin benim icin Cemal, Murat, Tufan ve Cuneyt'i boyle gormek oldu. Iceri drive ederken elinden topu kacirmalar, sacmasapan paslar ki alan mudafasi rezilligini hic saymayalim. Ozellikle Murat ve Tufan'daki telasa anlam veremedim. Erdem ise fena degil, yerinde transfer olmus. Huseyin takimin herseyi. Biri soylemis katiliyorum. Huseyin'i Fatihle yedeklemek lazim. Girsin faul yapsin, 2-3 bloga kalksin, dinlendirsin Huseyin'i. Cemal ve Gaines sahada olunca pota altinda blok tehditi kalmadigindan savunma zayifliyor. Bu takim Brown da geldikten sonra iyi takim olur ekstra transfer olmasa bile. Tabi Murat Ozyer becerebilirse ki bu konuda hala oldukca supheliyim.