Yasemen Saylar

Re: 11 Yasemen Saylar

bugün bu saat itibariyle yaso fanım başka birşey demiyorum :)
erkek-bayan takım toplamı 24 kişi hepsinden özel benim içi yasemen saylar.içimizdeki ışıl alben.

Yaso Hakkında Ne denebilirki :) Takımda Az süre Alsada. Aldığı sürelerde Kendini Kanıtlayan. Cem Hocaya Her Zaman Hazır Olduğunu Hissettiren. Geleceğimizin Milli takım Olsun Galatasaray Olsun Gereksinim Duyacağımız Oyuncularımızdan Bir tanesi.Bu Takımın Beril Olsun Yasemen olsun Çok ihtiyacı Olacak. Gururluyuz ve Herzaman Arkanızdayız. ;)

Abdullah SAYGILI' Alıntı:
Yaso Hakkında Ne denebilirki :) Takımda Az süre Alsada. Aldığı sürelerde Kendini Kanıtlayan. Cem Hocaya Her Zaman Hazır Olduğunu Hissettiren. Geleceğimizin Milli takım Olsun Galatasaray Olsun Gereksinim Duyacağımız Oyuncularımızdan Bir tanesi.Bu Takımın Beril Olsun Yasemen olsun Çok ihtiyacı Olacak. Gururluyuz ve Herzaman Arkanızdayız. ;)

sanada bi sen varya sen:D:D

Re: 14 # Yasemen Saylar

Ve Yasemen Saylar A Milli Bayan Takım Aday kadrosunda...

OYUNCU KADROSU
İSİM
Yasemin Horasan Galatasaray
Şaziye Karslı Galatasaray
E.Tuğba Palazoğlu Galatasaray
Bahar Çağlar Galatasaray
Esra Şencebe Galatasaray
Yasemen Saylar Galatasaray
Tuğba Taşçı Beşiktaş Cola Turka
Naile İvegin Beşiktaş Cola Turka
Melek Bilge Beşiktaş Cola Turka
Nilay Yiğit TED Kayseri Koleji
A.Dilek Ünüvar Tarsus Belediye
Hülya Özkan Ceyhan Belediye
D.Gülşah Gümüşay Botaş
Nihan Anaz Samsun Basketbol

Fina serisinde yer alan iki takımdan milli takıma gelecek oyuncular moral ve konsantrasyon bozmamak için açıklanmamış henüz!

Şu milli takım oyuncularını hiç beğenmedim.Sanki bizde ne oynadılar ki,milli takımda ne oynayacaklar?Zaten şu kadrodan bayağı kesilen olacaktır.
Yasemen'le Bahar'a bu sezon antrenörlerimiz haksızlık yaptılar.Onlara yeterince forma giydirmeyerek.

Işıl'ın sezon açılışını kaçırma ihtimalini varsayarsak(dilerim kaçırmaz minik Aslan'ımız)Yasemen önümüzdeki sezon biraz daha forma şansı bulacaktır.Aslında yabancı bi guard almayıp Yasemen'e güvensek yeni bir yıldız kazanabiliriz ama bu riski kimsenin alacağını sanmam.Keşke alsalar tabi.Yabancı bir guard alınırsa,Işıl da tam performansıyla döndükten sonra fazla süre bulamayacaktır.En iyisi en azından 2.yarı bi takıma kiralık olarak gitmesi.

Brikaç yıl önce U16 Avrupa Şampiyonası'nda asist kraliçeliği olan Yasemen için iyi bir deneyim olur aday kadroda olmak, umarım U20'de de iyi performans gösterir bu sene.

Yalnız, Şaziye böyle devam ederse 3 numarada ciddi sıkıntı var. Gülşah ve Hülya'nın aday kadrodan 12 kişilik kadroya girebileceklerini zannetmiyorum. Bahar'ı maçlarda 3 numarada görebiliriz belki.

yasemin en hitiyaç olacak maçta uni.maçlarında olması kulup açısında skandaldır!!!

A milli takıma seçilmesine gelince o kadroya fb ve mersin bld. takımlarındakiler gelince ilk çıkacak olan yasemendir...

iyi bi oyuncu her idmanda olan ve idmanla yetinmeyip dahada çalışmayla olur...yasemen haftada kaç gün antrenmanlara geliyor ve günde kaç saat antrenman yapıyor acaba...çoğu idmanda yok okul yüzünden...
oynadığı kulubun değerini bilmeli ve birisi iyi seçmeli eğer sadece okulsa o zaman galatasarayda işi olmaz...
20 yaşına geldi artık...hala takımda oynayacak süre bulamıyor...
m.jordan 20 li yaşlarında nbade magic jhonsonı parmağında oynatıyodu.....

Murat Bey'in yazdıkları çok önemli aslında. Sadece Yasemen değil, Beşiktaş'taki ve Fenerbahçe'deki genç oyuncular için de geçerli. Zaten dikkat edersek, bu üç büyük kulübün altyapısından da uzun süredir Esmeral, Yasemin tarzı bir oyuncu çıkmıyor.

Ben de Bahar'a neden süre verilmediğini merak ediyorum; ama Yasemen için düşünürsek tüm idmanlara çıkamayan bir oyuncuyu da neden oynatmadın diyemeyiz bir antrenöre.

Tabii, burada Yasemen'e ya da üniversite eğitimine devam etmeye çalışan oyunculara da birşey dememek lazım. Sonuçta basketboldan kazanılacak paraların garantisi yok. Gerek kişisel gelişim bakımından gerek bir meslek edinmek bakımından üniversite okumak isteyen birine de sen okulu bırak basketbola konsantre ol demek ne kadar doğru?

Belki, eğitimini sürdürmek isteyen oyuncular için ABD'ye gitmek iyi bir seçim olabilir. Gerçi, gidip de basketbolunu geliştirerek dönebilen oldu mu bilmiyorum; ama en azından orada çokd aha sağlıklı bir sistem var. Biz de okuyoruz sonuçta, bu şekilde ne okul tam okul olur ne de sporda ilerleyebilirsiniz.

Burada sistemi suçlamak lazım biraz; ama ABD'deki gibi bir sistem olmadıkça ve altyapı kulüpler ekseninde oldukça bu sorunlar aşılamaz sanırım.

Bu görüşe bende katılıyorum eğer hedefleri olan profesyonel bir sporcu olmak isteniyorsa bazı şeylerden vazgeçmek gerekiyor...Eğitimle bu işin yan yana yürümesi imkansız...Yasemen oturup iyice düşünmeli bu konuyu...Yani artıları eksileri bir tarafa yazıp ve ben ne istiyorum demeli...Evet zor bir karar ancak verilmesi gereken bir karar...

Yeri değil ama aday kadro buraya yazılınca insanın aklına takılıyor. Şaziye'yi hangi maçlarda izleyip çağırmışlar?

Eren Aydın' Alıntı:
Yeri değil ama aday kadro buraya yazılınca insanın aklına takılıyor. Şaziye'yi hangi maçlarda izleyip çağırmışlar?

emre'nin milli takıma çağrılması kadar anlamsız bu kadının çağrılması.. Gerçekten çok komik..

Arkadaşlar, başka kaç tane bu seviyelere ait 3 numara var memlekette? Çağırılması hata değil Şaziye'nin, böyle oynamaya devam ederse Ceyhun Hoca da fazla tahahmmül edemez.

Yeri değilse gidin yerinde konuşun Şaziye olayını.Bizim altyapımızdan bir oyuncu milli takıma çağrılıyor şurda açtığınız konuya bakın Allah aşkına.

Dün üni şampiyonasında Tuğba Taşcınında bağlar kopmuş.Yasemen'in kadroda kalmak için şansı var o bunu kullanır umarım.