Jaka Lakovic

lakoviçten her maç çıkıp 6-7 üçlük isabeti beklemiyoruz 1 maç jaka iyi oynar bir maç ender bir maç tutku zaten eurolig basketbolunu nbaden ayıran olay bu jaka kötü ise bugün 20 dakika oynat o zaman tutkuyu dene süreleri günlük performans belirlesin

İnanılmaz atışlar kaçırdı. Bir araya potaya değdiremedi attığı şut. Ben basketbol hayatımda, Lakovic'in hiç potaya değmeyen şutunu görmedim. Önemli değil. Olur böyle şeyler

Samoylenko'nun baskısı hic şüphesiz negatif bir etki yarattı ama onun haricinde de sanki bugün istemiyor gibiydi. İyi yaptığı hicbir şeyi yapamadı bugün. Belki ileride sut sokamadığı maclar olacaktır ama bir şekilde kendini gösterecektir.

Tutku bugün fırçayı yedi.Oktay hoca ceza vermiş olabilir..Çünkü oynadığı esnada çok önemli iki pas hatası yaptıki hem çok basitti hemde rakip iki kere hızlı hücumdan sayı buldu..O an galiba mola aldı lakoviçi tekrar soktu bir dahada Tutkudan haber alınamadı

Samoylenko'nun baskısı hic şüphesiz negatif bir etki yarattı ama onun haricinde de sanki bugün istemiyor gibiydi. İyi yaptığı hicbir şeyi yapamadı bugün. Belki ileride sut sokamadığı maclar olacaktır ama bir şekilde kendini gösterecektir.

İstemiyor gibi değildi çok mücadeleciydi,hatta dikkat et bi pozisyonda savunma ribaundu için herkes saf saf bakarken bizden o hemen koştu kaptı..Ama takım olarak kötüydük bugün,hem bireysel performansı düşük olunca hem de takım kötü olunca demoralize oldu doğal olarak..

Lakovic ile ilgili 6/7 üçlük attığı için onu kral ilan edenler umarım yarın öbür gün 1/7 ile attığında yerin dibine sokmazlar,en büyük endişem bu
icon_smile.gif

Yenilginin bir numaralı sorumlusunu buldum :)

İçime zaten bi kere de güzel bişi doğmasın arkadaş,ne şom ağızlıyım ya..

bugün sahanın açık ara en kötüsüydü,belki daha az oynasa galip gelecektik ama yine de kendisine güvenim devam ediyor

Yahu yapmayın ne en kötüsü maçı eve gelince tekrar izledim, salonda da aynı hisse kapılmıştım zaten ama dikkat edin son 4-5 dakikaya topu alan herkes Lakovic'e ulaştırma derdinde, kimse hareket etmiyor hareket edenler 3'lük çizgisi dışında geziyorlar. Herkes sorumluluktan kaçmış durumda, en güvendiğimiz Shumpert dahil buna, buralarda en çok oynayan Lakovic diye. O kadar sorumluluk üstüne kalan adama en kötü diyemem ben, Shumpert,Gordon,Shipp gibi isimler de potaya bakmalıydı o son dakikalarda dikkatle izleyin ne demek istediğimi anlarsınız. Hatta Shumpert'ın geri pas hatası bile en büyük örnek, 2 adam boştu ısrarla Lakovic'e verecem diye geri pas yaptı.

Şut olarak kötüydü ama takım içinde liderliği kabul edilmiş durumda bu bir gerçek, maçtan sonra içeri girerken çıldırdı inanılmaz mahçup durumdaydı taraftara alkışla karşılık verirken filan. Önündeki sandalyeleri tekmeledi içeri girerken inanılmaz kızgındı kendisine, ileride telafi edeceğinden şüphem yok.

Maç sonuna Lakovic'e özellikle dikkat ettim, 2 elini başına kavuşturdu, içinden birşeyler söyledi. Oldukça kızgın ve üzgün gözüküyordu. Tüm takımdan bağımsız olarak Lakovic birşeylerin değişeceğini maç sonu görüntüsüyle verdi. Dün evet, beklediğimiz performansın yanına bile yaklaşamadı ama Lakovic artık 32 yaşında ve kariyeri boyunca istikrar problemi yaşadı çok özel yeteneğine rağmen. Ben bu silik performansından sıyrılacağına kesinlikle inanıyorum.

bugün sahanın açık ara en kötüsüydü,belki daha az oynasa galip gelecektik ama yine de kendisine güvenim devam ediyor

Farklı maçları izledik galiba..Kabul edelim biz takım halinde kazanan ve takım halinde kaybeden bir oluşumuz ve dün takım olarak çok kötüydük..Lakovice dünkü maç özelinde takımın en kötüsüydü demek bence büyük haksızlık ki bu adam 6/7 üçlük attığı zaman iyi de 1/7 attığında kötü mü..?

Bence dün takımı oldukça iyi yönetti,çok beğendiğim asistleri vardı..ama her oyuncunun kötü günleri olabilir,şutları girmeyebilir.bu onları maçın en kötüsü yapmaz,Lakovicin sahada olması bile büyük avantaj bence..

Dünkü maç adına en kötü şey bence maçın lakovic üstüne kalmasıydı,son 3-4 dakika herkes topu lakovice vermeye çalıştı.Lakovic bişeyler yapsın da belki kazanırız modundalardı..O dakikalar için önemli olan lakovici aramak değil,oyunu lakovice yıkmak değil,boş oyuncuyu bulmak,takımdaki herhangi bir oyuncuya boşu buldurmak olmalıydı..Kaybediceksekte o şekilde kaybetmeliydik..

Farklı maçları izledik galiba..Kabul edelim biz takım halinde kazanan ve takım halinde kaybeden bir oluşumuz ve dün takım olarak çok kötüydük..Lakovice dünkü maç özelinde takımın en kötüsüydü demek bence büyük haksızlık ki bu adam 6/7 üçlük attığı zaman iyi de 1/7 attığında kötü mü..?

6/7 3'lük atarsa iyi, 7/1 atarsa kötü tabiiki. İyise iyidir, kötüyse kötü :) Ama bu kötü olması Lakovic'in büyük oyuncu olduğu gerçeğini değiştirmez. Lakovic dün kötüydü, ekstra takımda kötüydü. İyi olanlar vardı..Songaila, Shipp gibi..

Lakovic'e güvenimiz tam!

Lakovic ile ilgili özellikle EL maçlarında bi sıkıntı var..Çok belirgin aslında durum..

Şimdi EL maçlarında rakiplerin birbirini çok iyi analiz edip,var olan silahlarına çözümler bulduğunu biliyoruz..Bizim sıkıntımız şu ki,geçen sene süper işler de çıkarmış olsak böyle büyük bir turnuvaya ilk defa katılıyoruz ve rakipler önceki maçlarımızı bile incelese yine de belirgin şeyler üzerinden önlem alıyor..Bizim takımda kağıt üzerinde en önemli isim kim Lakovic..Direkt ona önlem alıyorlar..Kendi hataları da oluyor veya hem bu durumla alakalı hem bu durumdan bağımsız formsuzluğu da oluyor tabi ki ama onu savunma açısından çok bunalttıkları da bir gerçek..Bugün ilk yarı da kendini sıkmadan akıllı hamleler yaptı aslında..Ama iş skor üretmeye geldiğinde bahsettiğim durumdan dolayı beklenenden çok aşağılarda kalıyor..

Lakovic kağıt üzerinde önemli isimleri olan başka bir takımda oynuyor olsa çok daha farklı olurdu çünkü rakipler diğer önemli isimleri de daha fazla tutmak zorunda kalırdı ve Lakovic boşta kalırdı..Fenerbahçe'de bu durum mesela belli..Hem bi kaç senedir tanınıyor hem de tüm oyuncularına önlem almaya çalışıyorlar..Bizde dikkat edin performansı en çok düşen,en çok hayalkırıklığına uğratan oyuncular kimler ?
Lakovic,Andric,Tutku..Kağıt üzerinde direkt Lakovic'e odaklanmışlar zaten..Geçen seneden ve hala devam eden en belirgin Tutku-Andric oyunlarımıza da keza öyle..

Bu bahsettiğim durumlar Efes'de yaşanmıyor,belki onlar da senelerdir burda ama kadro büyük oranda değişti ve kağıt üzerinde baktığımızda birden fazla göz korkutan oyuncuları var..

Takım olarak diğer oyuncuları öne çıkarabildiğimizde (Bugünkü Furkan örneği gibi) ve belirgin oyun düzenlerimize(Tutku-Andric ikili oyunu gibi) alternatifler bulduğumuzda özellikle Lakovic olmak üzere formsuz olan tüm oyuncular eski performansına yaklaşacaklardır..

Lakovic yerine Domercant'i alsaymışız keşke. Gerçi Domercant sanırım Oktay Mahmuti'nin oyun sistemine ters. Ancak ben bu tür hocalara da anlam veremiyorum. Bir takımda takım oyununu iyi oynayamayan ama bireysel oyunu muazzam oyuncular her zaman lazım. Domercant gibi, D-Wash gibi.

Lakovic yerine Domercant'i alsaymışız keşke. Gerçi Domercant sanırım Oktay Mahmuti'nin oyun sistemine ters. Ancak ben bu tür hocalara da anlam veremiyorum. Bir takımda takım oyununu iyi oynayamayan ama bireysel oyunu muazzam oyuncular her zaman lazım. Domercant gibi, D-Wash gibi.
Talihsiz bir yorumDomercant Oktay hocanın en sevdiği oyuncudur belkide.Her gittiği takıma aldırmaya çalıştı

Böyle oynayacaksa 27 dakika verilmesi haksızlık, ikinci yarı resmen yerine oynayabilecek oyuncunun hakkını gasp etti. Ayrıca, afedersin de, o üçlüğü öyle Evren de atabiliyor.

liderliğinde,mücadelesinde bi sıkıntı yok ,skora katkısı EL maçlarında sıkıntı oluyor takımın skor yükünü çeken birileri varsa Lakoviç e sabredetmek zorundasınız çünkü sıkıştığı dönemlerde atacağı bir üçlük diğer üçlüklerin habercisidir.Oyuncunun süresini kısaltmayı Oktay hocada bizler kadar biliyor.

Formasının arkasında Rochestie yazsaydı mesela bugün burada geç olmadan göndersek filan diyor olurdu herkes. Evet isim Lakovic olunca kredisi sonsuz oluyor. Ben memnunun Lakovic ten; sezon başında takımımız için yanlış bir transfer olduğunu düşünüyordum ama şu an performansı çok iyi görünmese de daha iyi olacağına inancım tam.

Yalnız Ender ile Lakovic i 20 dakikadan uzun süre yan yana oynatıp biz savunma takımıyız her maç 70 ten fazla sayı yiyoruz diye yakınmak çok gereksiz bir eleştiri, artık kabul edelim ki o savunma takımı kimliği geride kaldı biraz. Acı ama gerçek.