Jaka Lakovic

Jaka'yı eleştiren arkadaşlar...

Lakovic'i hepimiz geçtiğimiz sezonlardan, Barca hatta Pana günlerinden biliyoruz değil mi. Onun oyun stili için iyi hücum parçaları olan takımlarda cezaları kesen savunması zayıf tanımına herkes katılır herhalde değil mi? Eğer katılıyorsanız devam edeyim, bu sene Lakovic'in yaptığı savunmanın, koyduğu yüreğin farkında mıyız? Kendisinden iki kafa daha uzun oyuncuları nasıl savunduğunun, dahası kariyerinde savunmada göstermediği çabayı gösterdiğinin ya da? Ondan takımın go-to-guy'ı olmasını bekleyemeyiz, skoru sürükleyen isimlerden olabilir ama kendi skorunu yarattığını hiç hatırlamıyorum ben, ufak dönemler dışında.

Avrupa'nın en kariyerli kısalarından Lakovic gelmiş, 34 yaşında kariyerinde yapmadığı savunmayı yapmış, "helal olsun" diyeceğimize dalga geçiyoruz burada. Vay ki ne vay...

alıntıdır, altına imzamı atarım:
küçük maçların büyük oyuncusu. galatasaray medical park'a geldiği günden beri hiç bir şey vermeyip boş yere yiyip, içip, yatandır. bir guard düşünün ki sezon başından beri oynadığı tüm maçların en kritik anlarında, yapılan hücumlarda topu rakibe atmaktan, içeri kat ettiği her pozisyonda blok yemekten ve de en önemlisi sürekli olarak anlamsız üçlükler deneyip kaçırmaktan başka bir şey yapmasın. son
sonra da bu balon guard büyük oyuncu, yıldız oyuncu, üçlük makinası gibi sıfatlarla nitelendirilsin. heehh.. hepsi boş laf, hepsi balon. mersin'e, bandırma kırmızı'ya, aliağa petkim'e karşı bende o kadar üçlük denesem 2-3 tanesini sokarım elbet.

onemli maclarda tamamen non-factor. ozellikle besiktas kupa macinda son periyotta kilitlenen hucum surecinde sahadaydi ve hic bir girisimde bulunmadi veya bulunamadi. ayrica oyunu okumaktan o kadar aciz ki kirilma noktalarinda devamli yanlis karar veriyor. mesela takim cok iyi gidiyor ve farki acmaya baslamis sacma sapan bir 3'lugu salliyor ve topu karsiya veriyor.

playofflarda yokları oynadı.....

Jaka'yı eleştiren arkadaşlar...

Lakovic'i hepimiz geçtiğimiz sezonlardan, Barca hatta Pana günlerinden biliyoruz değil mi. Onun oyun stili için iyi hücum parçaları olan takımlarda cezaları kesen savunması zayıf tanımına herkes katılır herhalde değil mi? Eğer katılıyorsanız devam edeyim, bu sene Lakovic'in yaptığı savunmanın, koyduğu yüreğin farkında mıyız? Kendisinden iki kafa daha uzun oyuncuları nasıl savunduğunun, dahası kariyerinde savunmada göstermediği çabayı gösterdiğinin ya da? Ondan takımın go-to-guy'ı olmasını bekleyemeyiz, skoru sürükleyen isimlerden olabilir ama kendi skorunu yarattığını hiç hatırlamıyorum ben, ufak dönemler dışında.

Avrupa'nın en kariyerli kısalarından Lakovic gelmiş, 34 yaşında kariyerinde yapmadığı savunmayı yapmış, "helal olsun" diyeceğimize dalga geçiyoruz burada. Vay ki ne vay...

daha önce savunma yapmamışsa bu onun sorunu...ne övüldü arkadaş şu adamın eforu vay be...'daha önce yapmadıgı savunmayı yaptı' resmen lako klişesi haline geldi...kendisi bizzat arroyo karşısında yeterince küçük düştü savunmada, kimsenin dalga geçmesine gerek yok...

lakoviçin vereceği katkının fazlasını alt seviye amerikalı guardlar verirdi yolu açık olsun sene başında eurolig ön eleme maçları dışında berbat ötesi bir galatasaray macerası oldu

Euroleague elemelerinde Lakovic iyi oynamıştı diye düşünüyorum. Yaşı nedeniyle bu kadar tempodaki maçı kaldıramamış olabilir. Teşekkürler

Karakter olarak iyi bir insan, çok da seviyorum kendisini ama Lakovic'in winner oyunculuğu perdeden çıkıp sağ dripling üzeri üçlük atmaktı sadece.

Lakovic fanı olarak cok çabaladı cok mücadele etti allah razı olsun ama bizim winner oyuncumuz olması lazım burda bizde sorun yaratıyor.Bazen sasıyorum topu potaya yetıstıremıyor winner biri gelcekse yolu acık olsun diyebilirim ama isimsiz biri yerine jaka`nın bu kadroda herzaman yeri var özellıkle dedovic yerıne jaka kalsın derim

daha önce savunma yapmamışsa bu onun sorunu...ne övüldü arkadaş şu adamın eforu vay be...'daha önce yapmadıgı savunmayı yaptı' resmen lako klişesi haline geldi...kendisi bizzat arroyo karşısında yeterince küçük düştü savunmada, kimsenin dalga geçmesine gerek yok...
Lakovic'in savunma eksikliği onun sorunu olabilir ama sen onu takıma getirirken savunmada zaafları olan bir oyuncu biliyordun. Hücumda istenilen seviyeye çıkamadığının farkındayım ancak bu noktada kadro mühendisliği hatası olduğunu düşünüyorum. Lakovic gibi kendi skorunu üretemeyen bir isimden takımın sene başında bir, sene sonuna doğru 2-3 numaralı skor opsiyonu yaratmaya çalıştık. Skor opsiyonları daha geniş olan bir takımda daha başarılı olacağına inanıyorum.

Eğer yazın takımdan ayrılacaksa bile ben onu ileride "Avrupa'nın en kariyerli basketbolcularından Lakovic, 34 yaşında bu forma altında kariyerinin açık ara en iyi savunmasını yaptı" diyerek anlatacağım.

Sanırım kendisinden beklediğmiz oyunu bu sene Asvel,Rytas ve Prokom maçları dışında gösteremedi. Takımın lideri olmasını bekliyorduk. Yine de tecrübesiyle bize çok şeyler kattı, çok iyi niyetli ve çalışkandı ancak gelecek sene Eurocup için kadro kurmayacaksak malesef yollar ayrılmalı. Teşekkürler Lakovic...

Bu takımdan ayrılırsa bu sene O'nu bu takımda hayatının savunmasını yapışıyla, EL'de Efes maçında Barac'ın üzerinden korkusuzca 3lük yollayışıyla ve FÜlker maçında kendisine dayılanan Ömer Onan'a patronun kim olduğunu gösterişiyle hatırlayacağım.

@LakovicJaka Disapointed that the team didn't keep Luksa. He was on of our main players.

Kalıcı galiba Lakovic.Bence Andric'ten önce gitmesi gereken kişi Lakovic'ti.

Lakovic bu takımda ne zaman yer bulur?Gordon böyle oynarken aynı zamanda ender-tutku'nun da topu çok iyi yönlendirdiği bir ortamda onun için ideal olan rolü bulur..o zaman o ceza üçlüklerini falan kesebilir..ancak bu şekilde üzerinde fazla sorumluluk kaldığı zaman bunu kaldıracak kadar oynayamayacağını gösterdi bu sezon..peki,kalmalı mı?bence ilk aşamada hayır,ama kesin gider de diyemiyoruz..Sanki yapılacak yerli-kısa hamleleriyle beraber takımda kalma olasılığı artabilir gibi geliyor..konratının çok hafif olmadığını hatırlamakta da fayda var..

@LakovicJaka Disapointed that the team didn't keep Luksa. He was on of our main players.

Kalıcı galiba Lakovic.Bence Andric'ten önce gitmesi gereken kişi Lakovic'ti.

şunu yazabildigine göre takımda kalacak demektir...yazık...andric'e yazık...ben bu adamın kritik toplarda yaptıgı basit top kayıplarını bir sene daha izlemektense andric'in hücum foullerini tercih ederim...