Tenis

bir şey ararken başka bir şey buldum..
1993 wimbledon finali.. novotna-graf oynuyor..
ilk set graf'ın..ikince set novotna'nın..
son sette novotna 4-1 ve 40-15 önde.. çift hata yapıyor..
servisi kırılıyor.. arka arkaya 5 oyun kaybediyor ve haliyle maçı da..
tenis tarihinin en unutulmaz geri dönüşlerinden birisi..
novotna, kent düşesinin karşısında gözyaşlarını tutamıyor ve teselliyi onun omuzlarında arıyor: )

http://static.guim.co.uk/sys-images/Spo ... ts-008.jpg

http://images.usatoday.com/sports/_phot ... ovotna.jpg

amerikan basınının haberlerine bakarsanız maria sharapova, la lakers'lı sasha vujacic ile birlikteymiş..beraber U2 konserinde görülmüşler.. farklı kişiler hemen tweeterlarıyla bu haberi yaymışlar.. biraz gossip girl hesabı yani..

bu haber doğruysa hayata küserim.. bilgisayarımı yakarım.. sakal bırakırım ve cama dönük tek kişilik koltuğumda kapalı perdelere karşı otururum..hayat dolu arkadaşlarımın tavsiyelerine kulağımı kapatır, içki dolu kadehlerde derdime deva ararım..

Emre Yuksel' Alıntı:
amerikan basınının haberlerine bakarsanız maria sharapova, la lakers'lı sasha vujacic ile birlikteymiş..beraber U2 konserinde görülmüşler.. farklı kişiler hemen tweeterlarıyla bu haberi yaymışlar.. biraz gossip girl hesabı yani..

bu haber doğruysa hayata küserim.. bilgisayarımı yakarım.. sakal bırakırım ve cama dönük tek kişilik koltuğumda kapalı perdelere karşı otururum..hayat dolu arkadaşlarımın tavsiyelerine kulağımı kapatır, içki dolu kadehlerde derdime deva ararım..

Gönül bu Emre, nereye konacağı belli olmuyor. :p

Ben 6-7 ay önce aşağıdaki resimdeki şahısla beraber diye bir haber okumuştum,hangi ara ayrılmış hangi ara yeni birini bulmuşsa,belki de dedikodudur.

Charlie Ebersol ve Maria Sharapova

http://cache.daylife.com/imageserve/07do0dR5bp7ZK/610x.jpg

Emre abi sen bakma resme,derdine dert katmasın:)

--------------------------------------

Bu arada Sporx deki habere göre Tommy Haas domuz gribi salgınına yakalanmış,geçmiş olsun diyelim.

Serena'dan bahseden olmamış pek. Kız en büyük kupayı aldı sezonu tekim, ezerim melodileri ile kapadı.

Biraz fazla oldu bu Serena. Sevmeyeni çooooookkkk.

Not: Konu açılmış ama altlara gideceği kesindi. Bu topic hep yukarıda genelde. Buraya da yazmakta fayda var. ;)

ya her gün böyle bir haberle karşılaşmasam olmaz.. bir gün pennetta çıkar, bir gün sharapova.. yarın da dokic çıkar.. bu nasıl bir hayat tarzı, bu nasıl bir bohem anlamıyorum..benim desteğimi alacak kızlar özel hayatına dikkat etsin lütfen..

Gökce Başaran' Alıntı:
Serena'dan bahseden olmamış pek. Kız en büyük kupayı aldı sezonu tekim, ezerim melodileri ile kapadı.

Biraz fazla oldu bu Serena. Sevmeyeni çooooookkkk.

Not: Konu açılmış ama altlara gideceği kesindi. Bu topic hep yukarıda genelde. Buraya da yazmakta fayda var. ;)

yok gökçe sen kaçırmışsın..
doha turnuvasının başlığında hakkını verdik.. oraya bir ara bakıver : )

Emre vermissin hakkını son yazında. Tebrik ediyorum. Ama heralde hala sevmiyorsundur Serena'yı.

Belçikalılar için dediklerine de katılıyorum.

Gökce Başaran' Alıntı:
Emre vermissin hakkını son yazında. Tebrik ediyorum. Ama heralde hala sevmiyorsundur Serena'yı.

Belçikalılar için dediklerine de katılıyorum.

ya serena'yı sevmiyor değilim de çok sıkıldım..biraz erkeksi kaslarının etkisiyle buralarda olduğuna inanıyorum.. onda henin'deki zerafet yok mesela.. vücudunun avantajıyla buralara geldiğini düşündüğümden öyle pek heveslisi değilim.. ayrıca turnuva seçiyor ve sadece büyük turnuvalara asılıyor ki bunu da hiç tasvip etmediğimi söylememe gerek yok.. turnuvaya katılmayabilir ama gidip de ciddiye almadığı çok oluyor.. burdan da antipatim var.. bir de üzerime oturur korkusu var tabii : ))

* evinde, basel'de uzun zaman sonra ortaya çıkan federer, finali djokovic'e kaybetti.. nole için önemli bir deplasman galibiyeti olmuş..

*bu hafta erkekler için mühim bir turnuva var.. paris masters..andy murray sakatlığı nedeniyle çekildi ama federer,nadal, djokovic, del potro başta olmak üzere sakatlığı olmayan bütün ağır toplar orada olacaklar.. fabrice santoro ve marat safin de daha sonra karar değiştirmezlerse son atp turnuvalarına çıkıyorlar..kariyerlerini noktalama kararı almışlardı.. turnuva bugün başlıyor..

*bayan tenisinde konuşulanların başında pennetta'nın yeni maceraları ve bartoli var.. bartoli bazen maç kaybettiğinde rakibinin elini sıkmıyor ve doğal olarak bunla ilgili çok eleştiriliyor

Del Potro ilk turdaki hezimetten sonra burada daha iyi olmaya çalışacaktır, Nadal'dan bir beklentim yok, moralli Novak ve Federer finali oynar gibi geliyor bana.

Emre Yuksel' Alıntı:

Maria bacıdan oldu bitti nefret ederim ama Allah var çok güzel.. Sasha abimiz de çok yakışıklı.. Emre abi üzgünüm ama birbirlerine eminim çok yakışmışlardır.. :)Çık aradan lütfen.. :)

Marat Safin de bıraktı

Tenis kortlarına bir isim daha veda etti. Bir dönemin en ünlü tenisçilerinden Marat Safin kariyerini sonlandırdığını belirtti.

Dünya klasmanında erkeklerin eski 1 numarası Rus tenisçi Marat Safin, kortlara veda etti.

Safin, Paris Masters'da ikinci turda Juan Martin del Potro'ya 6-4, 5-7 ve 6-4'lük 2-1 yenilginin ardından kariyerini sonlandırdığını belirtti.

Bayanların 2 numaralı ismi Dinara Safina'nın da kardeşi olan 29 yaşındaki Safin, 3 kez Paris'te, 2000 ABD Açık'ta ve 2005 Avustralya Açık'ta, 15 kez de çeşitli şampiyonalarda teklerde şampiyon olmuştu.

emel ve saadet , geçmiş olsun..
federer, paris'te ilk turda fransız benettau'ya 3 sette yeninilip elenmiş.. bir de son ace e itiraz edip haksız çıkınca yuhalayarak yollamışlar korttan.. adamın sevincini kursağında bıraktı diye..paris seyircisini roland garros'dan herkes biliyor normaldir..

del potro, safin i yendi ve emel'in de yazdığı gibi safin artık yok..
nadal, çok zorlanarak da olsa almagro'yu yenmiş..almagro 3-5 tane maç puanı atmış alamamış..sonra da baldırından sakatlanmış..nadal bugün robredo ile oynuyor..herhalde veda edecek.. durum öyle görünüyor..

şarlatanlıklara devam eden djokovic ,basel'den sonra burayı da kazanmaya en yakın adam.cadılar bayramı diye maskeyle falan çıkmış korta galiba.. çocuk işte.. ikisini de her maç yense federer/nadal ikilisinin yanına gelemez.. imajı bozuk bir kere..

tablonun ters taraflarında yer alan djokovic ile del potro arasında bir final olabilir.. aralarına da biri girerse bence bu evsahiplerinden tsonga veya monfils olabilir..bakalım nadal bizi yanıltmış mı..

Tüh ya,gerçi pek süpriz olmadı ama insan birkaç tur geçer yahu.Federer'in işi artık GS dışındaki turnuvalarda zor,gerçi GS ler bile onun için sıkıntılı olabilir,adam kazanmış kazanacağı herşeyi,kırmış bütün rekorları,konsantrasyonu sağlamak zor.
Neyse azda olsa kırılacak ve geliştirilecek rekorlar var o yüzden GO ROGER:)

Nadal da Emre abiyi yanıltmak için elinden geleni yapar ama bence fazla dayanamaz ve en kısa zamanda elenir,Roger'i yalnız bırakmak istemez.

Tsongo,Monfils,Nole=Emre abinin tabiriyle 3 şarlatan ve Del Potro iddalı ama kazanan büyük ihtimal Nole olur.

Federer'e bakın ya, kim derdiki ilk turda elenecek, topa itiraz edecek, üstelik Federer fanatiği çirkef fransızlar tarafından protesto edilecek. İlginç şeyler oluyor. Federer-Novak final tahmini boş çıktı, Nadal'dan ümidim yok yeni sezona kadar, geriye kaldı Del Potro. Bu adamı pek sevmiyorum gencecik yaşta pis pis dolaşıyor, onca insanın karşısına çıkıyorsun, milyonlar izliyor git bir temizlen gel hiç mi görmedin örnek aldığın insanlar nasıl çıkıyor korta?
Şaklabanlık denilince Monfils'i es geçmek olmaz. Bu sayede zaten kendini destekleyen fransızları iyice gaza getiriyor. Hata kaza finale çıkarda Novak'la eşleşirse; Novak, Madrid'dekinden daha beter bir durumla karşılaşacaktır ve kırılan raket sayısı birle kalmayabilir...