Tenis

her zaman olduğu gibi ben yanıldım ve nadal, verdasco'yu yenip çeyrek finalist oldu..soderling de davydenko'yu geçip yola devam edenlerden.. çeyrek eşleşmeleri söyle,

stepanek- del potro
monfils-cilic

nadal- tsonga
soderling-djokovic

wta doha turnuvasına muadil olarak atp'nin de londra'da sezon sonu turnuvası var.. top 8 tenisçinin katılacağı.. orada olmak isteyenler asılıyor biraz.. tabii federer, nadal, djokovic, murray,del potro ve sakatlığı geçmişse roddick'in yeri şimdiden garanti.. davydenko da orada olacak.. son 1-2 kontenjan kaldı..

atp world tour finals isimli turnuvanın çok sağlam sponsorları var.. o turnuva güzel geçecektir..

nadal kaybeder dedik ya, adım adım şampiyonluğa gidiyor.. dün de tsonga'yı 7-5 / 7-5 geçmiş.. bugün 15.00 de djokovic'e karşı yarı finale çıkacak.. djokovic daha formda.. O'nun kazanması lazım ama Rafa bu, belli olmaz..

Öte yanda del potro, sakatlanıp stepanek karşısından çekilmiş.. sezon sonu turnuvasına katılıp katılmayacağı belirsiz..g.monfils de cilic'i yenip stepanek'e rakip olmuş.. bir fransız'a daha tahammül etmek gerekecek..

rafa-djokovic
stepanek-monfils..

yarın final...

Emre abi Nadal'ı zorla şampiyon yapacaksın yani:)bugün Nole'yi geçebilirse ben pek imkan vermiyorum ama yinede belli olmaz ,final maçını rahatlıkla alır,yalnız güzel bir yarı final bekliyorum,bu ikilinin maçları genelde keyifli oluyor.Bu arada dünkü maçtan sonra Tsonga?nın Barclays hayalleri de suya düştü, Fernando Verdasco katılacak.
Dünkü maçın birazını seyrettim sanırım kameralar Nadal'ın kız arkadaşını gösterdiler,bundan önce maçlarda hiç görmemiştim.

Görmeyenler için kendisi şöyle birşey:

http://www.thesportstruth.com/images/gallery/maria-francisca-perello_425x408.jpg

beklendiği üzere djokovic, nadal'ı çok zorlanmadan geçti.. monfils de stepanek'i 2-1 geçti ve final djokovic-monfils şeklinde belirlendi..sezon sonunda en iyi forma sahip olan tenisçi djokovic için bir şampiyonluk kupası daha ufukta göründü..

Ah nerede o eski Nadal,eski haline biran önce geri dönsün lütfen.Aman yanlış anlaşılmasın,Nadal böyle her önüne gelene yenilince Nadal'ın yenilmesi pek keyif vermiyor,o bakımdan yani. :)
Şaka bir yana,Avusturalya Açık'tan beri sıradan bir tenisçi gibi görüntü sergiliyor,tamam sevmem falan ama kesinlikle Federer ile birlikte diğer oyunculardan ayrı bir yere sahip,sıradanlaşması kötü.Gerçi her oyuncunun iniş çıkış dönemleri vardır,Nadal için de bu sezon iyi başladı ama genel manada kötü bir sezondu diyebiliriz.

Novak Djokoviç monfilsi kıl bayı yenerek paris masterı kazandı ve sezon kapandı tenis severler avustralya başta bilimum yazlık yerlere dağılabilirler artık yeni zelanda açık veya Hopman kupasında buluşuruz kalın sağlıcakla ayrıca parisde djokoviçe verilen şambiyonluk kupasını (artık kupa yazdım ama neyse) kim bulduysa tebrik ederim ben küçük çöcuğum varsa veya gece kalkma huyum falan varsa onu eve sokmam mazallah evlerden uzak

Emel Dizili' Alıntı:
Ah nerede o eski Nadal,eski haline biran önce geri dönsün lütfen.Aman yanlış anlaşılmasın,Nadal böyle her önüne gelene yenilince Nadal'ın yenilmesi pek keyif vermiyor,o bakımdan yani. :)
Şaka bir yana,Avusturalya Açık'tan beri sıradan bir tenisçi gibi görüntü sergiliyor,tamam sevmem falan ama kesinlikle Federer ile birlikte diğer oyunculardan ayrı bir yere sahip,sıradanlaşması kötü.Gerçi her oyuncunun iniş çıkış dönemleri vardır,Nadal için de bu sezon iyi başladı ama genel manada kötü bir sezondu diyebiliriz.

Emel senden bunları da duydum ya, gözlerim açık gitmeyecek artık. Bu da gösteriyorki sen Federer holiganı değil, Federer sempatizanı bir tenis seversin. Tenise ve spora da senin gibileri lazım zaten :)
Nadal, karın kaslarını bir güzel restore ettirmediği müddetçe yenilmeye devam edecek. Be adam git bir güzel iyileş, ne işin var böyle turnuvalarda? Paran var, kariyerin var, yerin garanti. Avustralya Açığa kadar sapa sağlam ol, bize Federer'le beraber müthiş bir maç izletin. Böyle sıradan adamlara yenilmen sana yakışmıyor. (Amcanın yerinde ben olsam çoktan sopayı yemiştin.)

Kız arkadaşını bende çok merak ediyordum, hiç maçlara falanda gelmiyordu. Sonunda gördük, baya benziyorlar birbirlerine. Ne diyelim Allah tamamına erdirsin...

Halil İbrahim' Alıntı:
Ben bu fotoyu görmüştüm de koymaya çekindim açıkçası :)

halil, sen öyle koymaya çekindiğin fotoları bana haber et, ben koyayım..: )
bizim adımız çıkmış zaten.. bundan sonra jana novotna ile martina navratilova'nın öpüşürken çekilmiş fotosunu koysam kimse şaşırmaz..

Emre Yuksel' Alıntı:
halil, sen öyle koymaya çekindiğin fotoları bana haber et, ben koyayım..: )
bizim adımız çıkmış zaten.. bundan sonra jana novotna ile martina navratilova'nın öpüşürken çekilmiş fotosunu koysam kimse şaşırmaz..

Aman Emre abi öyle sakıncalı fotolar koyma lütfen:)Bu arada Sharopava'ya noldu,unutuldu mu yoksa? : )

Halil İbrahim' Alıntı:
Emel senden bunları da duydum ya, gözlerim açık gitmeyecek artık. Bu da gösteriyorki sen Federer holiganı değil, Federer sempatizanı bir tenis seversin. Tenise ve spora da senin gibileri lazım zaten :)

Teşekkür ederim,ama her zaman ve heryerde ROGER FEDERER:)

Halil İbrahim' Alıntı:

Ne yalan söyleyim bu iletiye çok alındım hocam..:)

Roger Federer hayranı olmak için pekçok nedenden biri:)

*Topa hertürlü vurabilmesi.Örnek mi?

aorfjmdpheadbutt.gif

*Biri daha.Maçın en kritik anlarında inanılmaz vuruşlar yapabilmesi: 8)

Roger_Gif9.gif

Bu arada Saadetcim sen her halinle spora lazımsın:)

Saadet Unal' Alıntı:
[quote="Halil İbrahim":393boby4]

Ne yalan söyleyim bu iletiye çok alındım hocam..:)[/quote:393boby4]

Saadet, sen Emel'e göre biraz daha fanatiksin. Emel, yiğidi öldür hakkını yeme tarzında, sen yiğidi öldürüyorsun adam gömüldükten aylar sonra "rahmetli iyi adamdı ama gene de sevmezdim" tarzındasın.
Alınma gücenme olmasın, biz seni Federer fanatikliğine rağmen sevdik :p

Federer: 'Daha yolun yarısındayım'

Kazandığı 15 Grand Slam ile birlikte tenis tarihine geçen Roger Federer, başarılarıyla yetinmemiş gibi görünüyor. İsviçreli tenisçi, rakiplerini endişeye sevkedecek açıklamarda bulundu...

Tenis tarihine altın harflerle yazılacak olan başarıları 2009 yılıyla birlikte tamamlayan Roger Federer daha uzun süre tenis oynamak istediğini açıkladı.

İngiliz Sunday Times gazetesine konuşan ATP 1 numarası, "Daha yolun yarısındayım. Uzun süre daha tenis oynamak istiyorum. Bence 32-33 yaşına kadar tenis oynamamda bir mahsur yok çünkü bu seviyemi o yaşıma kadar koruyacağımı ümit ediyorum" dedi.

Daha önce 2012 Londra Olimpiyatları'nda yarışmayı kendisine hedef seçen Federer, kızlarının kendisini izleyebilecek yaşa gelmelerini bekleyeceğini, ardından tenisi bırakacağını belirtti.

Federer Ağustos ayında 28 yaşına girmişti.

Bizim için iyi,Federer'den bıkanlar için kötü haber.