Tenis

Nadal'ı yıllardır takip ederim, o kadar yüksek tempolu maçlar oynadı, o kadar inanılmaz vuruşlar yaptı, inanılmaz toplar çıkardı, o maçlarda bile sağlık molas aldığını görmedim ayağına bandaj taktırmanın dışında. Sadece bu sezon 10 u geçti Nadal'ı acıdan kıvranırken gördüğüm, çaresizlik içinde -oyundan çekilmek yerine- devam etmeye çalıştığını gördüğüm. Biri çıkıp dinlenerek geçirmesini söyleseydi keşke. Avustralya'ya kadar düzelir mi tam anlamıyla? Hiç sanmıyorum.
Dilim varmıyor söylemeye, bari Veysel'den alıntıyla yazayım:
"...
Aşağıdan yukarından, yolun sonu görünüyor..."

Nadal tenis tarzını değiştirmediği sürece kortlarda yer bulması zor.. her topa koşarsan diz kalmaz insanda. ya federer gibi her topun arkasında olacaksın.(ki bu büyük teknik bilgi ister) yada roddick gibi üstüne düşeceğin sayıları iyi bileceksin servisine ve returnlere ağırlık vereceksin.

Tenis ile çok ilgim yoktur. Haberlere göz gezdiririm sadece. Serena' ya verilen ceza dikkatimi çekti ve ceza budur. Serena, hakemi tehdit ettiği için 82 bin dolar para cezası almış, cezayı ceza yapan ise; Serena'nın böyle bir harekette bulunması durumda,Amerika Açık'tan bir seneliğine men edilmesi. Cezanın yaptırımı çok yüksek.

Düzen: İletimi düzenliyorum, evet böyle bir hareketin tekrarı halinde men edilecekmiş.

Yiğit Pazar' Alıntı:
Tenis ile çok ilgim yoktur. Haberlere göz gezdiririm sadece. Serena' ya verilen ceza dikkatimi çekti ve ceza budur. Serena, hakemi tehdit ettiği için 82 bin dolar para cezası almış, cezayı ceza yapan ise; Serena'nın böyle bir harekette bulunması durumda,Amerika Açık'tan bir seneliğine men edilmesi. Cezanın yaptırımı çok yüksek.
bulunması durumunda derken; "tekrarı halinde" anlamında mı? yoksa bu harekette bulunduğu için "bu sene" mi men edildi?

Anladım , demek ki tekrarı halinde men cezası alacak demektir bu. ben bu haberi duymamıştım şimdi öğrendiğim için şaşırdım da ayrıca. US Opendan Bir amerikalı oyuncuyu men etmekten hiç çekinmeyiz diyecek kadar kurallara bağlılar. birilerine ders olur inşallah diyeceğim ama nerdeee..

Emre Yuksel' Alıntı:
amelie mauresmo , tenisi bıraktığını açıklamış..
hayırlısı..

Ben izledim açıklamasını, onu göz yaşları içinde görünce üzülmedim desem yalan olur. "artık antreman yapmak bile içimden gelmiyor" dedi ki ana cümle bu sanırım. İnsanın isteğinin, heyecanının kaybolması. Safin, Mauresmo vb. gibi kariyer inişe geçmeden, kötü günlere düşmeden bırakmak aslında en iyisi, zirvedeyken bırakmak. Henin en doğrusunu yaptı bu yönden. Geri dönüşte herkes eski Henin'i en azından Kim gibi müthiş bir dönüş bekleyecek. Umarım kendisi de, tenisseverlerde hayalkırıklığına uğramaz.

Emre abi alem adamsın. :)

Yalnız Emel çok güzel çıkmamış,Saadet daha tatlı çıkmış sanki,yalnız bu resme Saadetcim bozulabilir,küçük Saadet'i Mirka kucağına almış:)

Emre Yuksel' Alıntı:
http://1.bp.blogspot.com/_eJHSLDU4HTE/SzEwhVMsp4I/AAAAAAAADKk/bM6XVQwX1sQ/s1600-h/federer_aile_babasi.jpg
Hey büyük Allah'ım, şunların tatlılığına bakın ya. İyi ki babalarına çekmemişler
Allah analı-babalı büyütsün ne diyelim, Miss Federer'ler yetiştirsinler kortlarda, Portekiz'li ufaklık gibi çığlık çığlığa top peşinde koştururken izleyelim...

Emel Dizili' Alıntı:
[quote="Halil İbrahim":1h46x6st]İyi ki babalarına çekmemişler

Demek öyle:)
[/quote:1h46x6st]

Damarına bastım galiba Emel :p Ben pek Nadal'ın tipiyle ya da giysileriyle ilgilenmiyorum o yüzden pek kızdıramazsın bu konuda :) O kendisinin bileceği iş, o kadar para verseler bende giyerim öyle cafcaflı kıyafetler. Nadal daha küçük şimdi giymeyecekte Campos gibi (Meksikanın Efsane kalecisi) 30'undan sonra mı giyecek değil mi? Verdasco'nun giydiği gibi giymesinde ne giyerse giysin...

O ana babadan bu çocuklar nasıl çıkıyor anlamadım gitti. Umarım huyları da babalarına benzemez. Rafa'ya bir söyleyeyim de manevi babası olsun şu çocukların. Yoksa yanlış ellerde yetişecekler :)

Bi de bırakalım şu Rafa'nın kıyafetlerine takmayı :) Genç, delikanlı giyecek tabi. Bizim Arda resmi törene giderken kot, güneş gözlüğü falan ile gidiyor. Adam tenis oynarken giymiş çok mu =) Ayrıca Rafa bir sağ salim gerçek haliyle kortlara dönsün ben cırtlak pembe hiymesine bile razı olurum.

Uğur YILMAZ' Alıntı:
O ana babadan bu çocuklar nasıl çıkıyor anlamadım gitti. Umarım huyları da babalarına benzemez. Rafa'ya bir söyleyeyim de manevi babası olsun şu çocukların.

Uğur, zaten Federer'le Nadal'ın arasındaki bu samimiyet sürdükçe Nadal'ın bu ufaklıklarla pozları yakındır. Erkek olsalar kirveleri Nadal olur diyeceğim ama malum Emel ve Saadet :) Gene de hâmileri Nadal amcaları onların. Kim ne derse desin :)

Emel Dizili' Alıntı:
Emre abi alem adamsın. :)

Yalnız Emel çok güzel çıkmamış,Saadet daha tatlı çıkmış sanki,yalnız bu resme Saadetcim bozulabilir,küçük Saadet'i Mirka kucağına almış:)

Cidden ben daha tatlı çıkmışım Emelcim.. :p Kabullendim artık Mirca'yı şekerim bozulmadım yani :p

Halil İbrahim' Alıntı:
[quote="Uğur YILMAZ":1c2ybg6w]O ana babadan bu çocuklar nasıl çıkıyor anlamadım gitti. Umarım huyları da babalarına benzemez. Rafa'ya bir söyleyeyim de manevi babası olsun şu çocukların.

Uğur, zaten Federer'le Nadal'ın arasındaki bu samimiyet sürdükçe Nadal'ın bu ufaklıklarla pozları yakındır. Erkek olsalar kirveleri Nadal olur diyeceğim ama malum Emel ve Saadet :) Gene de hâmileri Nadal amcaları onların. Kim ne derse desin :)[/quote:1c2ybg6w]

Doğrudur abi. Rafa onlara renkli yaşamayı öğretir, babaları gibi olmamasını sağlar. Rafa onlara renkli renkli t-shirtler, bandanalar falan alır =)

Eğer birgün tenisçi olurlarsa her ne kadar sevmesem de babaları gibi oyun bilgisi yüksek, Rafa gibi hiç pes etmeyen, inatçı bir tenisçi olurlar umarım.

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Eğer birgün tenisçi olurlarsa her ne kadar sevmesem de babaları gibi oyun bilgisi yüksek, Rafa gibi hiç pes etmeyen, inatçı bir tenisçi olurlar umarım.

Eğer böyle olurlarsa, tenis tarihinde Federer İkizleri öncesi ve sonrası diye çağ atlanır. :)

sezonun ilk grand slam turnuvası için geri sayım hızlandı..
18 Ocak'ta turnuva başlıyor..
Wild Cardlarla ilgili tartışmalar ve beklentiler sürüyor..
Justin Henin, wild cardı kaptı tabii peşin peşin..
O ayrı..
Saatleri pek uymasa da benim en sevdiğim turnuva budur.
Eurosportt iki kanalından birden yayınlyacağını deklare etti..
Jelena Dokic ile Sharapova'yı bekliyorum.
Erkeklerde Andy Roddick'in gelip gelmeyeceği belli değil..
Sakatlığı var..
Yakında bir turnuva başlığı da açarız..