Tenis

Yahu çocukların kime benzediği konusunda bu kadar yorum yapmaya değmez,Emel ve Saadet teyzesi varken başkasına benzeyecek halleri yok ya:)

Emre Yuksel' Alıntı:
Yakında bir turnuva başlığı da açarız..

Emre abi lütfedip başlığı sen açarsan mutlu edersin bizi,ben foruma katıldığımdan beri senin açtığın başlıklarda şampiyonun ismi aynı kişi olmuştu,en son başlık el değiştirdiğinde şampiyonluk da elden gitti:) Yalnız bunu söylemekle iyi mi ettim bilmiyorum :)

Emel Dizili' Alıntı:
...en son başlık el değiştirdiğinde şampiyonluk da elden gitti:) Yalnız bunu söylemekle iyi mi ettim bilmiyorum :)

Bu taş bana sanırım Emel. Böyle bir yaptırım gücüm olduğunu bilmiyordum ama madem sen farkettin açmazsam ayıp olur :)

Nadal ve Federer yer yüzü yetmedi havada kapışmaya başladılar. Katar Açık turnuvası açılışı için yapılan gösteri maçından bir kare.

Dünya üzerinde sahada bu kadar sıkı rekabet içinde olupta saha dışında bu kadar yakın arkadaş olarak kalabilen sporcu var mıdır acaba? Boca-River, Real-Barça, Gs-Fb, Celtic-Rangers, bu takımları bırakın Kobe-Lebron bile birbirine girecekti geçenki maçta. Bu adamlar bu kadar yakın arkadaş oldukları halde biz destekçileri birbirimize çelme takmaya uğraşıyoruz. Bir garip dünya işte...

Bu arada, Nadal ve Federer çeyrek finale yükseldi Katar'da...

Sıralamanın ilk 20 tenisçisi şöyle:

1. (1) Roger Federer (İsviçre) 11350 puan
2. (3) Novak Djokovic (Sırbistan) 8310 puan
3. (4) Andy Murray (İskoçya) 7800 puan
4. (2) Rafael Nadal (İspanya) 7670 puan
5. (5) Juan Martin del Potro (Arjantin) 6400 puan
6. (6) Nikolay Davydenko (Rusya) 5290 puan
7. (7) Andy Roddick (ABD) 4150 puan
8. (8) Robin Soderling (İsveç) 3375 puan
9. (10) Jo-Wilfried Tsonga (Fransa) 3235 puan
10. (14) Marin Ciliç (Hırvatistan) 2970 puan
11. (11) Fernando Gonzalez (Şili) 2870 puan
12. (9) Fernando Verdasco (İspanya) 2760 puan
13. (12) Gael Monfils (Fransa) 2520 puan
14. (13) Radek Stepanek (Çek Cumhuriyeti) 2445 puan
15. (16) Tommy Robredo (İspanya) 2005 puan
16. (15) Gilles Simon (Fransa) 1915 puan
17. (17) Tommy Haas (Almanya) 1855 puan
18. (18) David Ferrer (İspanya) 1780 puan
19. (22) Lleyton Hewitt (Avustralya) 1770 puan
20. (20) Mikhail Youzhny (Rusya) 1770 puan

Bayanlar:

Sıralamada ilk 20 tenisçi şöyle:

1. (1) Serena Williams (ABD) 9195 puan
2. (2) Dinara Safina (Rusya) 6480 puan
3. (4) Caroline Wozniacki (Danimarka) 5995 puan
4. (3) Svetlana Kuznetsova (Rusya) 5861 puan
5. (6) Venus Williams (ABD) 5526 puan
6. (7) Victoria Azarenka (Belarus) 4960 puan
7. (5) Elena Dementieva (Rusya) 4705 puan
8. (8) Jelena Jankoviç (Sırbistan) 3845 puan
9. (10) Agnieszka Radwanska (Polonya) 3605 puan
10. (17) Li Na (Çin) 3500 puan
11. (13) Samantha Stosur (Avustralya) 3165 puan
12. (12) Flavia Pennetta (İtalya) 3160 puan
13. (11) Marion Bartoli (Fransa) 2985 puan
14. (9) Vera Zvonareva (Rusya) 2940 puan
15. (16) Yanina Wickmayer (Belçika) 2940 puan
16. (14) Maria Şarapova (Rusya) 2825 puan
17. (15) Kim Clijsters (Belçika) 2780 puan
18. (18) Francesca Schiavone (İtalya) 2720 puan
19. (19) Nadia Petrova (Rusya) 2440 puan
20. (35) Zheng Jie (Çin) 2260 puan

....................................

Marsel'in hedefi ilk 100

Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda başarılı maçlar çıkaran Türk sporcu Marsel İlhan, sene sonuna kadar ilk 100'e girmeyi hedeflediğini söyledi.

Bu hedefine sene sonuna kadar ulaşmayı umduğunu kaydeden başarılı sporcu, ''Bundan sonra bütün turnuvalarda iyi bir şekilde ülkemi temsil etmek istiyorum. Önemli tenisçilerle maç yapmayı planlıyorum. Daha büyük başarılara imza atmaya çalışacağım'' diye konuştu.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler ise Marsel İlhan'ın dünya sıralamasında 154. sıradan 137. sıraya yükselmesini önemsediklerini dile getirdi.

....................................

'Federer veya Nadal ile oynamak istiyorum'

Marsel İlhan, yıl sonuna kadar dünya tenisinin ilk sıralarında yer alan Roger Federer veya Rafael Nadal ile karşılaşmak istediğini söyledi.

Marsel İlhan, yaptığı açıklamada, önümüzdeki turnuvalar için büyük tecrübeler edindiğini vurgulayarak, ''Sene sonuna kadar Federer veya Nadal ile karşı karşıya gelmek istiyorum. Bir sakatlık olmazsa böyle bir maçın bu sene olacağını umuyorum'' dedi.

İlhan, son olarak Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda dünya sıralamasında 11. sırada yer alan Şilili Fernando Gonzalez ile karşı karşıya geldiğini hatırlatarak, ''Bu maçı Eurosport verdi. Herkes de bu keyifli mücadeleyi izledi'' diye konuştu.

Türk tenisçi, 2009 yılının istediği gibi geçtiğini ifade ederek, şunları söyledi:
''Önemli başarılar yakaladım. Akdeniz Oyunları'nda final oynadım ve gümüş madalya aldım. ABD Açık Tenis Turnuvası'nda ikinci turda oynadım. Bu seneye de iyi başladım. Umarım yıl sonunda ilk 100'e girmeyi başarırım. Geçen sene ilk 150'ye girmek istedim. Ama 154. sırada yer aldım. Avustralya Açık Tenis Turnuvası'ndan sonra bu hedefe ulaştım. Hedef olarak ilk 100'e girmek kaldı. Bu sene sonunda da bunu başarmayı umuyorum.''

Başarıya giden yolda çok büyük destekler aldığını kaydeden Marsel İlhan, ''Antrenörüm konusunda sıkıntı yok. Çok iyi bir antrenörüm var. Bir ekip oluşturduk. Önümüzdeki turnuvalar için daha çok tecrübe kazandım. Ekip olarak daha büyük başarılar için çalışıyoruz'' dedi.

Başarılı sporcu, özellikle Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda Türk vatandaşların desteğinin kendisini çok mutlu ettiğini vurgulayarak, ''Bu destek her gün artıyor. Bundan dolayı gurur duyuyorum. Ancak henüz yıldız olduğumu düşünmüyorum. Daha çok çalışmam gerekiyor'' diye konuştu.

Bu yıl için önlerine koydukları ilk 100'e girmeyi başardıkları takdirde hem daha çok para kazanacağını, hem de Türk tenisine ilginin artacağını ifade eden Marsel, ''Bu şekilde bütün turnuvalara ana tablodan gireceğim. Bu da başarıya giden yolda mücadelemi kolaylaştıracak'' diyerek sözlerini tamamladı.

Aslında Masha ablamız önceden hem yetenekli hem güzel tenisçilere Kournikova'nın tersine güzel bir örnek teşkil ediyordu.

Vujacic ile "huyu huyuna" kısmını bilemiyeceğim ama "boyu boyuna" kısmına tam uyuyorlar.

Temsilcimiz Marsel İlhan, Rotterdam?da..

ATP?deki temsilcimiz Marsel İlhan Avustralya Açıkta ana tabloda mücadele ettikten sonra şimdide 500 puanlı Rotterdam turnuvasında boy gösterecek. Turnuvada mücadele eden önemli raketler ise Novak Djokovic, Gael Monfils, Robin Soderling, Nikolay Davydenko, Andreas Seppi, James Blake.. Marsel İlhan ilk turda İspanyol raket Guillermo Garcia Lopez ile karşılşacak. Marsel İlhan, Gael Monfils ve Novak Djkovic ile aynı yarıda yer alıyor. Turnuvanın son şampiyonu Gael Monfils.

...........

Not:Marsel bugünkü maçta dünya sıralamasında 44. sırada yer alan İspanyol Guillermo Garcia Lopez'i 6-1 ve 6-4 lük setlerle eleyerek 2. tura yükseldi,ilk yüze girme hedefi için bu turnuvalardan alınacak puanlar önemli,başarılar diliyoruz Marsel'e.

Emre Yuksel' Alıntı:
http://2.bp.blogspot.com/_Sojx97DGylw/S28T_1DZpII/AAAAAAAAB8E/XS8C_J7sDWA/s1600-h/mashavuja3.jpg

bir tarafta masha ( sharapova) diğer tarafta sasha ( vujacic)..
ikisinin de kariyerleri bayır aşağı gidiyor..
ikisinin de son 2 yılda bir icraatları yok..
ancak isimleri kaldı ortada..
ama onları eli de gözü de oynaşta..
ana ivanovic'e de kötü örnek oldular..
o kızı da yaktılar..
Resme bakarsak, onlar bu durumu bizler kadar önemsemiyor gibi. Bakışlarından belli ikilinin durumu. Bakarsınız çoluk çocuğa karışır ya da zevk-ü sefa yaptıktan sonra dönüş yapar ablaları gibi...

Emre Yuksel' Alıntı:
http://sportsillustrated.cnn.com/2010_swimsuit/models/ana-ivanovic/10_ana-ivanovic_44.html

bu da artık tenisle hiç bir alakası olmayan ve yeni kournikova olma yolunda koşar adım giden ana ivanovic'in son bombası..sport illustrated'a kapak oluyormuş da.. ama kazandığı turnuvalarla değil tabii.. birini daha kaybetti tenis dünyası..

tenisi bu yuzden seviyorum yeni cikmis guzel bi tenisciyi bir gun SI veya Playboy kapaginda görecegimi bildigim icin :=)

Marsel, Youzhny'i deviremedi

Hollanda'nın Rotterdam kentinde düzenlenen ATP Tenis Turnuvası 2. tur mücadelesinde, Rus raket Mikhail Youzhny'ye 6-4 ve 6-4'lük setlerle 2-0 yenilerek, turnuvaya veda etti.
..............

Şuan için bu tarz turnuvalarda boy göstermesi bile başarıdır,bu turnuvalarda oynaya oynaya ileride daha iyi yerlere geleceğine ve daha üst turlara çıkacağına eminim,yalnız ilk yüze girmesi çok önemli.

Ana Ivanoviç, Steffi Graf'ın antrenörü Heinz Gunthardt ile anlaştı. Heinz 12 grand slam kazandırmıştı Steffi'ye, umarım Ana'ya da bir çeki düzen verir podyumdan çok kortta izleriz kendisini.

Nadal'da yoldan çıktı. :) Shakira'nın yeni klibinde rol almış Nadal, bu ikili nerdeyse çıplak halde geçmiş kamera karşısına. Nadal tedaviyi ilginç hale getirmiş...

Tenis dünyasının faal ve bu sporu bırakmış yıldızları, Haitili depremzedelere yardım için karşı karşıya geliyor.

ABD'de Indian Wells Tennis Garden'da bugün düzenlenecek gösteri maçlarında 1 milyon dolar toplanması bekleniyor.

Gösteri maçlarında, erkeklerde İsviçreli Roger Federer ile ABD'li eski 1 numara Pete Sampras, çiftler maçında İspanyol Rafael Nadal ve ABD'li eski 1 numara Andre Agassi'ye karşı mücadele edecek.

dün akşam prestijli turnuvalardan indian wells'in finali vardı california'da..
jelena jankovic ezici bir oyunla caroline wozniacki'yi 2 sette yendi..
jankovic yeni bir antrenörle çalışmaya başlamış..
son derece üstün oynadı..
bir de siyah oje tutkusundan vazgeçse daha iyi olur..
wozniacki maça başlayana kadar ilk sette durum 4-0 olmuştu..
2. setin sonuna doğru oyun dengelenir gibi oldu ama wozniacki'nin servis kırması gerekiyordu, kıramadı..
sanırım aralarında oynanan 4 maçı da jelena kazanmış..
bu hafta bayanlar pasifik kıyısından atlantik kıyısına geçiyor..
florida'da key biscayne turnuvası var..
yavaş yavaş sentetik kort turnuvaları yerlerni toprak kort turnuvalarına bırakmaya başlayacak nisan'dan sonra..
roland garros'ya tam 2 ay var..
bu arada wozniacki dünya 2 numarası olmuş..
safina'nın sakatlığı sürüyor. nisan'a kadar yok deniyor..
serena williams da bu ara sakat.
ana ivanovic'i görenler de insanlık namına polisi arasın..