Tenis

Emre Yuksel' Alıntı:
ana ivanovic'i görenler de insanlık namına polisi arasın..

Ben görmedim ama söylenenlere göre en son ikinci turda görülmüş,kendilerini ancak oralarda görmek mümkünmüş,iyi yer edinmişe benziyor.

Ayrıca Sharapova'da dizindeki sakatlıktan dolayı altı hafta kortlardan uzak kalacakmış.WTA'da sakatlık silsilesi var demek ki?

marsel, iyi oynamış ama juan monaco'yu şu anda yenmek kolay değildi..
adam dünyanın 26 numarası şu anda ve çok da formda..
marsel'in bir adım daha yukar çıkmaya ihtiyacı var..

miami'de hem erkekler, hem bayanlarda turnuva devam ediyor..
prestijli ve önemli bir turnuva.. hemen herkes katılıyor..
djokovic elenmiş dün..
bayanlarda da ana ivanovic elenmiş ( aman ne sürpriz )
Ivanovic yeniden 1 numara olmak istemiyorum,bir grand slam kazanmak istiyorum demiş..
Jelena Jankovic in aşmış oyunu devam ediyor.. çok değişti..
wozniacki de her geleni yeniyor şu anda..

Miami'de Federer'in elenmesiyle beklenen Nadal-Federer finali gerçekleşmedi.
Eski Nadal olsa bir kupa daha geldi diyeceğim ama şimdi öyle söylenmiyor artık. Bekleyip göreceğiz.

clijsters, henin'i yendi ve finalde venus'un rakibi oldu..
bu arada dün biraz venus-bartoli maçını izledim..
venus'un maçta giydiği kıyafeti, kadın kocasının yanında giymeye utanır..
resmen kombinezondu.. işin suyu çıktı artık.

http://4.bp.blogspot.com/_eJHSLDU4HTE/S ... iams01.jpg

nerde o eski sabatini'ler, graff'lar..
hanım hanımcık halleri..
e tabii playboy'a kapak olacak kadar rahatsa tenisçiler, korta da böyle çıkar..
hiç yakışmıyor..

erkeklerde berdych ve soderling yarı finalist oldular..
bugün oynanacak diğer yarı final maçı ise nadal ile roddick arasaında..

Nadal maalesef beni yanıltmamaya devam ediyor. Roddick, 2-1'le geçti Nadal'ı.

Hazır bu Federe ve Nadal bu durumdayken Novak kendine gelip, hayalini kurduğu bir numaraya ulaşabilir elini çabuk tutarsa. Yoksa bir daha bu şansı zor bulur.

kim clijsters finalde venus'u dümdüz etti..
toplamda 3 oyun alarak evinde yendi..
evinde derken gerçekten evinde.. venus florida'da yaşıyor..
wta sıralaması bugün yenilenecek ve clijsters 10 numara olacak..
gümbür gümbür geliyor..

nadal, roddick'e yenildiği maçta oyunundan memnun olduğunu söyşemiş..
finalde roddick, berdych'i zor da olsa yenip şampiyon oldu.
son 2 senesi çok farklı roddick'in öncelkilerden.
coach, evlilik, kariyer. her şey değişti ve hepsi de olumlu yönde değişti..

wta tarihinin gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından olan martina navratilova göğüs kanseri imiş .( haber üzücü ama bloglardan okuduğum kadarıyla durum çok korkutucu değilmiş.. tenis sevenler için graff, navratilova, sabatini gibi isimler özeldir. bir zarar gelsin istemezsiniz..

navratilova çok büyük bir oyuncuydu. ben sonlarına yetiştim.. martina hingis'in annesi kızının adını koyarken, O'na olan hayranlığından esinlenmiş.. bu hep söylenir zaten.

nadal, monte carlo'daki toprak kort tunuvasını üst üste 6. kez kazandı.. inanılmaz..atp de , profesyonel bir turnuvayı 6 sene üst üste kazanan yokmuş.. toprak sezonunun açılması ile nadal milleti ezmeye başladı. bir sakatlık olmazsa, roland garros da ünvanını geri alır..

barcelona'da toprak kort tunuvasında ana tabloya yükselen marsel ilhan ın rakibi eski dünya 1 numaraların l. hewitt.. maç salı günü..

c.wozniacki için "her turnuvaya katılıyor, hiç dinlenmiyor" deniyordu. bileği burkuldu geçen zvonoreva maçında.. artık istemese de 1-2 hafta ara verir..

Toprak kortta Verdaco'yu 6-0 ve 6-1 ile geçmiş,iki yıl önceki Nadal havası sezdim,tek oyun vermiş sadece.Neyse sağlam gelsin de ona buna elenmeden finele çıksın bizde Roland Garros'ta sağlam bir final izleyelim, Nadal'ı bu şekilde yenip şampiyon olmak daha anlamlı olur =)

Emel Dizili' Alıntı:
Toprak kortta Verdaco'yu 6-0 ve 6-1 ile geçmiş,iki yıl önceki Nadal havası sezdim,tek oyun vermiş sadece.Neyse sağlam gelsin de ona buna elenmeden finele çıksın bizde Roland Garros'ta sağlam bir final izleyelim, Nadal'ı bu şekilde yenip şampiyon olmak daha anlamlı olur =)

hala mı fedex ya :) roland garros artık nadal'ın. kimse heveslenmesin.. uydu yörüngeye oturdu..

MARSEL İLHAN şu sıralar Lleyton Hewitt karşısında oynuyor barcelonada..
ilk seti 6-4 kaybetti ama ikinci seti de 6-4 kazandı..
decider setine geçilecek..
karşısında bir dev var, umarım o devi yıkabilir..

malesef 3.sette durum 3-0 oldu. ama gercekten rakibi cok güclü biri suan dünya siralamasinda 32. ama bi ara ilk ücdeydi ve birinciydi galiba.

maalesef son sette marsel bir varlık gösteremedi ve 6-2 kaybedip, maçtan da 2-1 yenik ayrıldı..

evet, hewitt eski 1 numaralardandı.. ancak kim clijsters ile yaladığı aşkla beraber gerilerde düşmüştü. çok uzun yıllar oldu.. en az 4-5 sene..

Yazik oldu be, olsun ama daha gec, ve hergiden gün gelisme gösteriyo bence. insallah daha basarili olur ve atp top 10 girer. ama hedefe adim adim gitmeli suan marsel 123. sirada önce top 100 sonra top 50 sonra top 10.

Roma Masters tablosu belli oldu. Nadal ve Federer'den beklenen filal, yarı finalde gerçekleşecek bir yerde takılmazlarsa haliyle iki testiden biri kırılacak.
Kırılma demişken, Justin'in sol el parmağı kırılmış, ayrıca Kim ve Henin arasında oynanması beklenen gösteri maçında tam dolu olursa kort, 44.ooo kişiyle seyirci rekoru da kırılacakmış...

Halil İbrahim' Alıntı:
Roma Masters tablosu belli oldu. Nadal ve Federer'den beklenen filal, yarı finalde gerçekleşecek bir yerde takılmazlarsa haliyle iki testiden biri kırılacak.
Malum mu oldu nedir, Federer 2. turda 2-1 le Ernests'e elendi. Kendinize gelmeniz için bazen kaybetmek de iyidir bâbında cümleler kurdu Federer bakalım ne zaman gelecek kendine.
Nadal, Verdasco, çekirge Soderling yola devam ediyor.

Nadal 3.tur ilk maçında ilk seti aldı. Maçta ilginçtir Nadal'ın; Shakira'nın klibinde oynadığı Gipsy şarkısı çalıyor. Klibini göstermiyorlar sanırım yoksa Nadal bu kadar konsantre olamazdı. :)