Tenis

Şu an Paris'te bir turnuva oynayan Clijsters çeyrek finale yükseldi.. Jelena Dokic- Andrea Petkovic maçının galibi ile oynayacak o maçı kazanırsa yeni dünya 1 numarası olacakmış.. C-Wozniacki turnuva turnuva dolaşıp tam kapasite çalışıyor ama Grand Slamlerde hep Clijsters adı var ve puan farkı gitikçe eriyordu.. Artık zamanı geldi..

Clijsters yıllar yıllar sonra koltuğu geri alacak.. Şimdi THY düşünsün. Dünya 1 numarası diye reklam filmi yapalı daha 2 ay olmadı..

Dün yanlışlıkla Dokic-Petkovic maçı yazmışım.. Dokic-Petrova maçıydı o ve kazanan hüzünlü Dokic oldu.. Çok sevindik elbet..

Çeyrek final eşleşmeleri şöyle oldu Paris'te

Clijsters- Dokic
Kanepi- Cibulkova
Vickmayer-Kvitova
Petkovic- Mattek

Sharapova hastalığı yüzünden çekilmiş , Mattek oynamadan çeyrek finale çıktı.. Clijsters , Dokic'i yenerse yeni 1 numara olacak ki yener.

Dün Dubai'deki Schnyder- Ivanovic maçına takıldım biraz. Sonra pişman oldum. Ana Ivanovic tenisi bıraksın artık.. Tutmuş bir de coachsuz çalışmaya başlamış.. Coach ile çok başarılıydı ya coachsuz başaracak.. Sport Illustrated'a falan kapak olsun, bıraksın bu işleri.

Playboy'a kapak olduktan sonra S.I ya kapak olmak çok hafif bir şey. Ana için farketmez.. Çırılçıplak soyunup üzerimi güllerle kapatan ben değilim.. Hikayeden işlerle uğraşıyor.. Kournikova'yı hiç sevmezdim ve bu yollara girdiğinde hiç umrumda bile değildi, çünkü başarısız bir tenisçiydi, bir tek turnuva bile kazanmamıştı.. Şov dünyasına yatay geçip belki de mali olarak kendini kurtardı ve gündemde kaldı..

Ama Ana öyle değil.. Grand slam kazanmış, 1 numara olmuş ve bunu devam ettirecek yetenekte bir oyuncu.. Buna rağmen bir türlü tenise konsantre olamıyor..

Aynı durum Sharapova'da da var.. Ama ikisi farklı.. Masha iyi olsun diye çabalıyor , olmuyor.. Ana da o çabayı da göremiyor insanlar..

wta memphis turnuvasında ipek şenoğlu çiftlerde yarı finale yükselmiş..
tebrikler ve sonrası için başarılar..

yarı final kaybedilmiş ama sağlık olsun.. çiftlerde seksenli sıralara gelecekmiş ipek..
marsel'in sıralamada düşüşü devam ediyor, bugün dubai'de eleme oynayacak..
clijsters bir hafta turnuva oynamayınca c-wozniacki tekrar 1 numaraya yükseldi..
çocuk oyuncağına çevirdiler..
jelena jankovic'i stosur'u yenmesi hayata döndüğü anlamına gelebilir..
Dubaide yarı finalistler kuznetsova, jankovic, wozniacki ve pennetta..

:D

http://www.youtube.com/watch?v=VI5Wwn19n8Q

183206_188864187820367_118325551540898_475135_4321220_n.jpg

Üstteki fotoğraf bir ısınma esnasında çekilmiş.. Wozniacki , Liverpool hastası..İmzalı Gerrard formasıymış..
Baba ve ağabey futbolcu olunca, futbola ilgi üst seviyede tabii.
Doha'da finale kaldı ve Zvonareva ile oynayacak..

Erkeklerde ise Dubai'de Djokovic-Federer finali olacak.. Canlı yayın durumu ne bilmiyorum ama izleyebilsek hiç fena olmaz.

Aldı finali Novak.
Novak, iyi alıştı Federer'e aynı tarifeyi uygulamaya. Federer, Novak'a üst üste 2 maç kaybettiğine göre aşağıdan yukarıdan yolun sonu görünüyor...

Zvonareva, Wozniacki'yi yenerek Doha'da şampiyon oldu..
Roland Garros'ya doğru giderken toprak kort turnuvaları da başladı yavaş yavaş..
Toprak kort açılınca İspanyollar da ağırlık koydular tabii..
Ferrer-Almagro finalini Ferrer kazanmış.. Toprak için yaşayan adamlar bunlar..

Bu sene, partneri Pennetta ile Australian Open'da çiftler şampiyonu olan Arjantinli G.Dulko, R.Madrid'de oynayan, kendi gibi Arjantinli Fernando Gago ile berabermiş..

Dulko fena değildir, taş gibi de kızdır.. Zaten Pennetta ile kanka olunca bunlar otomatik olarak download ediliyor kıza.. Lakin bu Gago'yu benim aylardır oynarken izlemişliğim yoktur.. Ben de "nerede bu adam " diyordum. Anlaşıldı.

Tam 9 yıldır , WTA in herhangi bir turnuvasında şampiyonluk yüzü göremeyen Jelena Dokic, Malezya'da Safarova'yı yendi ve şampiyon oldu.. 2002 de dünya 4 numarasıymış Malezya'yı kazandığı zaman.. Şimdi yeni sıralamada ilk 60 içine girecekmiş.. Seviyoruz işte Jelena'yı.. Sakatlıkları bitmez, babası yakasını bırakmaz, ülkesini terk eder.. Onca şeyden sonra nasıl sempati duymayalım..

http://www.sportsnet.ca/tennis/2011/03/06/dokic_jelena_487_381.jpg

Grand Slamleri bir kenara koyarsak, WTA ve ATP nin en prestijli turnuvalarından olan Bnp Paribas Open-Indian Wells bu hafta başlıyor..Bu karma bir turnuva, erkekler ve kadınlar beraber.. Bir Grand Slam gibi 2 hafta sürüyor..
Erkeklerde bütün ağır toplar var.. Nadal-Federer-Djokovic-Soderling-Murray-Del Potro ve Roddick..
Bayanlarda dünyanın ilk 12 tenisçisinin 10 u burda.. Sadece Williams kardeşler yoklar..
Turnuvanın bayanlar kısmı Eurosporttan takip edilebiliyor olacak..

Bir zamanlar servisleriyle Federer'i darmadağın eden Karlovic saatte 251 Km. ile servislerini rekorlar kitabına ilk sıradan soktu. Topun parçalandığı söyleniyor ama ben görmedim. :)

Indian Wells'te kuralar çekildi.. Djokovic ile Nadal aynı taraftalar ama Federer yakası da hiç kolay değil.
Maçlar bu akşam başlıyor ( California'da öğlen tabii )
Seribaşları ilk turu bay geçtikleri için onlara rakip olma maçları var bugün..

Indian Wells'te Marsel İlhan bu akşam Milos Raonic ile oynuyor..
Rakibi çok genç ve sansasyonel bir isim..
Gelecekte dünya 1 numarası olabileceği konuşluyor.
Marsel'in şansı yok denecek kadar az.