Tenis

Bu arada ilginç bir şey okudum.. Williams kardeşler şu anda sakatlar ama sakat olmasalar da bu turnuvaya katılmıyorlarmış.. çünkü 2001 finalinde Serena , kendi vatandaşlarınca yuhalanmış ve baba Richard Williams , o yuhalamanın nedeninin ırkçılık olduğuna çok eminmiş.. Bu nedenle 2001 den beri hiç bir Indian Wells'e katılmıyorlarmış..

Şu anda ortalık çok karışık turnuvada.. Elemeler bitti ve bugün itibari ile seribaşları da kortta olacaklar..
Bir yandan da çiftler maçları başlıyor ki Federer, Nadal ve Djokovic, üçü birden çiftlerde de katılıyorlar..
Kimin ne yaptığı belli değil..
Sadece Ana Ivanovic- Date Krumm maçını gördüm..
Date, 41 yaşında ve bir japon..
Deprem/tsunami felaketi sonrası oynar mı, oynarsa maç ne olur bilmiyorum.

Marsel 2. setide tie break de kaybetti tie breakte 4 puan aldı ama yeterli olmadı
Böylece Marsel Indıan Wells'e veda etti ilk turda ve bu sene ATP Tour'da maç kazanama serisini sonlandıramadı(teklerde)

Gerçekten grand slam ayarında bir turnuva oynanıyor Indian Wells'te..
Hafta sonuna kadar daha da güzel maçlar oynanacak..
G.G.Lopez, J.Monaco, Baghdatis,Ferrer ve hadi Tsonga neyse de Murray'nin ilk turda elenmesi anormal oldu biraz..
J.M. Del Potro tam gaz gidiyor.. Erkeklerde M.Raonic ve Dolgopolov da çıkıştalar.. Bir tur daha oynandıktan sonra kıyamet kopacak zaten..

Bayanlarda Zakopolova hemen indi.. D.Safina'nın seribaşı Hantuchova'yı yenmesi sürpriz sayılabilir.. Kuznetsova çabuk bıraktı. Sharapova yine dozer gibi gidiyor ama iki tur sonra stop eder nasılsa.. Li Na da elendi.. Vickmayer çok hızlı gidiyor.. Burada asıl önemli olan Jankovic ile Ana Ivanovic'in eşleşmiş olması.. Andrea Petkovic de pes etmiş.. Bayanlarda hasar umulundan fazla..

Daha izleme fırsatı bulamadık ama eurosport veriyor.. Zaman bulsak da izlesek.

Turnuva ağır toplarını bıraka bıraka yola devam ediyor..
Dün akşam Soderling veda etti..Del Potro, Dolgopolov'u yendi.. Eski günlerine hızla dönüyor..
Verdasco'nun yarım bırakması nedeniyle Querrey de bir üst turda..
Bugün tablonun alt tarafındaki 3. tur maçları oynanacak..
Bu arada Ntvspor, turnuvanın erkek kısmının yarı final ve final maçlarını banttan yayınlayacağını deklare etti..

Dün gece Sharapova-Rezai maçını izleme şansı buldum. Aslında maç demek zor.. Sharapova idman yaptı ve 6-2- / 6-2 geçti.. Rezai'nin de babasıyla ilgili sorunları var Dokic benzeri.. Kendi sahada ama aklı değil..
Dün ne kadar sevdiğim tenisçi varsa hepsi elendi.. Stosur, Pennetta bunlardan bazıları.. Safina'nın Stosur'ı yenmesi büyük olay bence..Dünya sıralamasında 5 numaraya kadar yükselen Schiavone yine iyi bir turnuva oynuyor..

Bugün çok önemli maçlar görünüyor programda.Bazıları şöyle;

Gulbis-Djokovic
Chela-Federer
Bartoli- Clijsters
Safina- Sharapova
Jankovic- Ivanovic

Juan Martin Del Potro eski günlerine dönüyor yavaş yavaş gerçekten. Genelde insanlar Nadal yada Federer yanlısı ancak benim adamım teniste Del Potro... Umarım en kötü ihtimal bi son 8 görür

Juan Martin Del Potro eski günlerine dönüyor yavaş yavaş gerçekten. Genelde insanlar Nadal yada Federer yanlısı ancak benim adamım teniste Del Potro... Umarım en kötü ihtimal bi son 8 görür

Del Potro hakkında yazacak çok şey var ama çok ağır bir sakatlığa girip çıktığı için her şey ikinci planda kaldı.
Sağ el bileğinden çok ciddi bir sakatlık geçirdi ve tenise dönememe riskiyle bile karşılaştı.
Tenisçiler için en zorlayıcı sakatlıklar servis attıkları el ve omuzlarındaki sakatlıklar kabul ediliyor..
Sharapova da sağ omuzundan sakatlanmıştı, aylardır uğraşmasına rağmen hala sakatlık öncesi durumuna dönemedi.

Del Potro, çok kolaylıkla Nadal-Federer-Djokovic üçlüsünün arasına karışabilecek bir yetenek.. Özellikle Federer dönemi de kapanmak üzereyken , bu sakatlıktan iyi dönerse yeniden zirveye yükselebilir.. Şimdilik fena gitmiyor.

Merakla beklediğimiz maçta, Ana Ivanovic, Jelena Jankovic'i yenmeyi başarmış iki sette.. Saharapova da buraya kadar gelip şaşırtan Safina'yı denize dökmüş.. Bu arada Wickmayer durdurulamıyor.. Schiavone ve Petrova da elenmişler..

Erkeklerde Federer ve Djokovic terlememişler bile. Milos Raonic de Harrison'a mağlup olmuş..

Bayanlarda çeyrek final maçları başladı..

Clijsters çekilince kendini çeyrek finalde bulan M.Bartoli, Ivanovic'i yenip yarı finale yükseldi. Çok sıkı ve denk bir maç oldu ama Ana'nın backhand'i bir türlü çalışmadı maç boyu.. Burada patlama yapan Vickmayer de kendini yarı finale atmayı başardı. O da Peer'i yendi.. Bugün Wozniacki-Azarenka ve Sharapova-Peng maçları oynanacak..

Erkeklerde 4. tur maçlarında dün korta çıkan ağır toplar Nadal, Djokovic ve Federer kazandılar.. Wawrinka yine iyi gidiyor.. Del Potro da önüne geleni devirmeyi sürdürüyor.Roddick ise Gasquet'ye yenilip elenmiş.. Nadal ve Del Potro çeyrek final maçlarını bugün oynayacaklar.. Nadal, servis rekortmeni Karlovic ile didişecek.

Dün televizyonu açtım eve gidince, baktım Clijsters-Azarenka maçı var..
Dedim bu maç kaçmaz, 10 saniye sonra Azarenka sakatlandı..
Bir pozisyonda kayınca bacağı fazla açıldı, maçın başı olduğu için de hasar bıraktı herhalde..
Bir yarım saat geçmiş olsa, daha sıcak olacağı için herhalde maçı bıraktırmazdı o hareket..
Oyuncuların sert kortta, topraktaymışçasına kaymaları aslında büyük tehlike..

Çok şaşırdım ama Sharapova da yarı finale geldi ve Clijsters'ın rakibi oldu..
Mantık Clijsters, gönül Sharapova diyor.. Diğer yarı final Bartoli ile Vickmayer arasında..
Bayan yarı finalleri bu gece oynanacak.

Erkeklerde yarın Del Potro- Nadal yarı final oynayacak.. Müthiş maç..
Federer yine vatandaşı Wawrinka ile eşleşmiş çeyrekte, Djokovic de Gasquet ile..
Yine bir Federer-Djokovic yarı finali geliyor.. Erkekler yarı finalleri süper olacak..

Bu arada Nadal-Federer rekabeti her yerde.. Bugün çiftlerde karşılaşacaklar.. Nadal'ın eşi M.Lopez, Federer'in eşi ise Wawrinka.. Karışık bir gün..Özellikle de Federer ve Wawrinka için.. Önce rakip, sonra eş olacaklar.

Sharapova yine eşiği aşamadı ve Wozniacki'ye kolay teslim oldu.. Bartoli de buralara gelmesi çok normal olmayan Wickmayer'i yenip finale kalmış.. Yarın Wozniacki-Wickmayer finali var..

Erkeklerde ise dev maçlar var bugün.. Nadal-Del Potro ve Federer-Djokovic yarı finalleri var.. Maçları gece yarısından sonra Ntvspor banttan yayınlıyor.. Bakalım Djokovic, Federer'i yeniden yenebilecek mi.