Tenis

Final setinde 5-1 öne geçip 4 kez maç puanı attığı maçı Clijsters'a kaybeden Ana Ivanovic'in yıkımı büyük oldu..
Daha önce katılacağını duyurduğu iki turnuvadan birden çekilmiş..
Kız çok uğraşıyor düzelsin işler diye ama Clijsters her seferinde dev bir engele dönüşüyor..
5-1 den set vermek ne demek ya.

Gece 2'de Nadal-Federer yarı final maçı var.
Federer'in yarı final hesapları Novak olarak değil miydi? Ben mi yanlış hatırlıyorum yoksa tablo falan mı değişti?

Gece 2'de Nadal-Federer yarı final maçı var.
Federer'in yarı final hesapları Novak olarak değil miydi? Ben mi yanlış hatırlıyorum yoksa tablo falan mı değişti?

ben de öyle hatırlıyorum ibrahim.. tablo değişmesi diye bir şey söz konusu bile olamaz..
herhalde yanlış baktık veya karıştırdık bilmiyorum..
bu gece 20.00 m.fish- djokovic
02.00 federer-nadal

devler yeniden karşı karşıyalar.. nadal favori ama federer'e karşı favori olmak diye bir şey de yok.. ayrıca fedex yarı final maçını rakibi çekilince oynamadı sayılır.. sadece 3 game oynanmıştı.. daha dinç ve muhtemelen daha istekli olacak çünkü sürekli aşağı giden bir grafiği var.. Nadal da öyle süper formda gelmedi buraya dek.

bayanlarda dün gece petkovic-sharapova maçı vardı.. ilk seti petkovic aldı.. ikinci seti masha 6-0 kazandı ama asla 6-0 lık bir set olmadı.. Sürekli uzayan oyunlar, avantajlar derken 6-0 a geldi iş. Sharapova fizik olarak çok üstün kaldı ve son sette Petkovic de sakatlanınca iş kolaylaştı.. Petkovic aslında maçı bırakır gibi oldu bir ara tamamladı.

Diğer yarı finalde ise Azarenka, Zvonareva'yı kolay geçti.. Yarın Sharapova- Azarenka finali var.. Bence Azarenka kazanır ama kalbimiz her daim Sharapova ile, o ayrı.. Masha turnuva sonrası ilk 10 a dönüyor.. 8 numara olacak.

Federer, maç öncesi basın toplantısında: "Ne kadar formda olursa olsun Novak'ın kendisinin rakibi olmadığını, tek rakibinin Nadal olduğunu..." söylemiş. Eğer -Allah yazdıysa bozsun :)- finale Federer çıkarsa, bu sözlerden sonra karşısında daha hırslı bir Novak bulacağı kesin.

Novak'ta dikkatimi çeken bir nokta var. Ne zamandır lensi kaymıyor, karnı ağrımıyor, başına sıcak geçmiyor....

Hey gidi günler, Federer'i de böyle görmek varmış. Federer'i bu kadar pasif görmeye alışkın değilim. İnsan bu ikilinin maçlarında tie-break görmezse garip oluyor.

Nadal, Novak'tan rövanşı al artık şu şımarığa iyi bir ders ver.

Maçı izleyemedim, beklenen sonuç olmuş. Ne diyelim, alışacağız.

Yarınki maçta sanırım Türkiye saati ile 19.30'da. Gerçi Ntv'nin yayın akışını baktım da orada 20.00'da gözüküyor. İzlenmeye değer.

O saate kadar beklediğime pişman oldum..
Hiç maç olmadı..
2.setin ortalarında Federer biraz direndi ama Rafa kırdı direncini..
Çok fazla basit hata yaptı Federer.
Artık psikolojik olarak da geride kalmayı kabullenmiş..
Bence Federer bu sene içinde tenisi bırakır, bu şekilde devam etmez..
Djokovic bu sene hiç maç kaybetmedi, Nadal ise hiç turnuva kazanmadı..
Bence son defa Djokovic favori, bundan sonra hep Nadal favori olur..
Çok çekişmeli bir maç bekliyor bizi..

Bayanlar finalinde Azarenka, Sharapova'yı yenmiş..
Normal sonuç..
Çok daha formdaydı.
Masha beklemeye devam.. Toprak sezonuna kısmetse.

Nadal'ın bu rahat galibiyetine sevindiğim kadar,Fedex'in durumuna da bir o kadar üzüldüm..Fedex'i sevmem normalde ama Nadal ile aralarında yaptığı maçlar onları özel kılıyordu bence..Nadal'ın karşısına kala kala Novak kaldıysa zaten atı alan Üsküdar'ı geçmiş..

Federer'in eski haline dönmesi için bir 6 ay ara vermesi lazım. Babalık heyecanı çocuğun ağlamalarına kalkışlar (veya çocuk ağlıyormu diye kendi kendine yaptığı histeriler) derken vücut ritmini kaybetmiş diye düşünüyorum. Bir süre ara verirse kendini toparlar. Daha yaşı genç ve bundan daha iyi oynayacaktır. Tek ihtiyacı bence, bioritmini tekrar yakalamak. Federersiz tenis bana gerçekten keyif vermiyor. Uzun zamandır tenis haberlerine bakmıyorum bu yüzden..

Sühan bu yazdıklarına sen inanıyormusun..
Gece de beşik mi sallıyor..
Bahsttiğin adam euro milyoneri, özel uçağı olan bir adam..
Bakıcısı, dadısı , mürebbiyesi düzinelerledir..
Bunu daha önce de yazdın, sonra geri adım attın..
Babalıkla ne alakası var.. Bir tek onun mu çocuğu var..
Böyle bahane mi olur, bunu tenisi hiç takip etmeyenler bile komik bulur.
Federer artık tenis için yaşlı, gerçek bu.
Herkes gibi zamanı doldu onun da..
Başka bir şey yok.

:)) Yok Emre neden geri adım atayım. sonuçta Grand Slam kazanan tek ERKEK tenisçi Federer. Geri adım olmaz bizde bilirsin :))

Bu bakıcı olayına gelirsek tabii ki vardır ortalama geliri olan insanların bile bakıcısı varken federer'in çcuğunun olmadığını düşünmem zaten. Ama ilk babalık heyecanı farklıdır. Ne bileyim çcuk ağlamasa bile ya çocuk ne yapıyor diye bir kalkıyordur belki de ya da onun merakı vardır ama bir süre bu heyecanı yaşamış ve bio ritmini bozmuş diye düşünüyorum. Çünkü çocuk doğdu Fedex sağlam bir düşüş yaşadı. Şimdi kalkmaya çalışıyor ama vücut o ritmi bulamıyor. Yaşı daha 30 ki bitirmedi daha otuzu. Yani yaşı fazla değil. Dahada oynar. ama ritmini kaybetmiş durumda bu açıkca görülüyor. Tabii ki bu tamamı ile benim senaryom. Adamın evine girdiğim ya da beynini okuduğum yok. Ama eğer böyle değilse bile böyle olmasını istiyorum. Federer Federerdir ve öyle kalmasını sağlamak için onun çalışmalarının boyutunu değiştirmesi lazım..

30 yaş, tenis için gayet geç bir yaş.
mutlaka performans düşer..

federer öncesi dönemin en büyük oyuncularına bak.. sampras 29 yaşından sonra büyük düşüş yaşıyor, 2 sene grand slam kazanamıyor.. 31 de sonuncuyu kazanıp bırakıyor.. yine o dönemin en büyük isimlerinde agassi de son grand slamini 29 yaşında kazanmş. tenisi bırakana kadar grand slam kazanmak için çırpınan Goran Ivanisevic , wild card ile gelip Wimbledon'ı kazanıp Hırvatistanı ayağa kaldırdığında, kariyerinin sonuna ve 30 yaşındaydı.30 yaş bilemedin 31 yaş iş biter..

federer, tenis tarihinin en büyük oyuncusu istatistiksel olarak..
bence senin dediğin binde bir etklemiştir federeri ya neyse..
koskoca federer çocuğu oldu diye vücut ritmini kaybedip de canı istediğinde tokatladığı adamlara maskara oluyorsa, benim o çocuk merakına diyecek bir şeyim yok..
korta bakınca görünen şu , djokovic ve nadal'ın başına bir şey gelmedikçe, onlar varken artık federer grand slam kazanamaz. çünkü maçlar dengeli bile değil artık, son 2 senede dengeli maçlar oynanıyor ve nadal kazanıyordu.. artık nadal ve daha kötüsü djokovic kolay kazanıyor.. dönem bitmiştir..

bu arada playboy da wozniacki'ye teklif götürmüş, temel kotil duymasın..
thy'nin karizma yerlere düşmesin.

Üç buçuk saatlik unutulmaz maç sonunda kazanan 2-1 Djokovic oldu..
İlk set Nole hiç oyuna giremedi, ikinci sette ise Nadal yoktu..
Son set tie-break'e kadar gitti ama Djokovic üstün geldi..
Djokovic 2011 deki yenilmezliğini sürdürdü, Nadal'ın ise hiç şampiyonluğu yok bu sezon..
Ama şöyle bir şey var; Djokovic Avustralya açıktan beri zirvede bir form yaşıyor, Nadal ise her maç daha iyi oynuyor..
Bundan sonra toprak kort sezonu başlayacak ve Nadal artan formu ile ağırlığını koyacaktır..

Not: Mehmet Sevinç dün gece Federerciydi, bugün Djokovicci.. Bu kadar belli etmemesi lazım tarafını.

Şampiyon Djokovic oldu..
Djokovic ikinci sette güzel bir oyun sonucu 6-3 aldı..
Üçüncü sette sürekli Nadal öne geçti,Djokovic dengeyi sağladı..Tie-Break sonucu Djokovic şampiyon oldu..
Nadal'ın 6-7 tane çift hatası vardı -ki bence dengede giden maçta önemli bir faktör oldu..
Djokovic 2.kez şampiyon oldu,Nadal ise 3.kez kaybetmiş oldu bu turnuvada..
Bu arada Novak'ın antipatik hareketleri devam etti bu maçta da onu da ekleyelim..

Muazzam bir maçtı, gerçi maçı unutmuşum ilk seti izleyemedim, 2. setten itibaren izlemeye başladım ama son set bile yeter de artarmış. İki tarafta iyiydi, iki tarafta hak etti ama Djokovic bir parça daha fazla hak etti, zaten sonunda da gülen taraf oldu. Bu sezon başladığından beri kritik yerlerde dağılan o Djokovic yok kesinlikle, birde bunu Nadal karşısında başarabilmesi çok daha önemli. Çünkü ona karşı dirençli durmak kolay değil. Yani Djokovic hamdı ama olmuş görüntüsü veriyor. Pişme aşamasını da geçerse işte o zaman büyük oyunculardan biri oldu diyebiliriz ama beklemek lazım, en azından bu performansını bir seneye yaymalı.
Denildiği gibi toprak sezonu başlıyor artık, bitesiye kadar Nadal hakimiyeti seyrederiz.