Tenis

Roland Garros'ya hazırlık kapsamında bu hafta Madrid'de bir turnuva var.
Sonrasında da Roma'da önemli bir hazırlık olacak..

Federer, pati çekmeye devam ediyor.. Gimeno Lopez'i 3 tie-break ile çok zor geçti..
Toprağı zaten sevmez ama bu adamlarla 1 sat bile oynamazdı kesinlikle..
Federer bu sene sonu tenisi bırakır ve bırakmalı da..
Bırakmazsa kötü anılarla bırakacak..
Şu görüntü ile Roland Garros'da 3. turu göstermezler İspanyollar..

Nadal, Soderling, Murray, Djokovic ve Del Porto devamlar..

Bayanlarda Goerges yine kazandı..Safina 70 küsürlere düşmüş, artık wild card ile katılıyor turnuvalar..
Stuttgart'da Poerche kazanan Goerges, Safina'ya acımadı..
Jankovic yine birine yenilmeyi başarmış..

Üçüncü turda Nadal ile eşleşen Del Potro,kalçasındaki sakatlıktan dolayı turnuvadan çekilmiş..

Del Potro, bir sonraki hafta oynanacak Roma turnuvasından da çekildi.. Roland Garros'da olup olmayacağı belli değil..

Bu arada geçen hafta Stuttgart'da C-Wozniacki'yi yenen ve şampiyon olan Julia Goerges, Madrid'de 1 numarayı bir daha yendi ve çeyrek finalist oldu.. Hayatında olmadığı kadar formda ve gündemde.. Toprak kortla birlikte patlama yaptı..Bütün seribaşları da elendi neredeyse, Goerges yine şampiyon olursa şaşırmamak lazım..

Federer yine zor geçmiş Malisse'i.. Murray malum, elendi.. Nadal oynamadan turladı.. Djokovic hala çok formda görünüyor..

Nadal-Federer, sonunda eşleşebildiler, maç NTVspor'da. Diğer taraftan Novak'ın burdan ileriye gidememesi fiyasko olur, beklenen final Nadal-Novak. Beklenen sonuç tabii ki Nadal. :)

Nadal Federer'i beklendiği gibi ama beklenmeyen şekilde yani set vererek (5-7, 6-1, 6-3) yendi. Djokovic açısından Nadal- Djokovic finalini merak ediyorum.

Federer, toprak dezavantajını ortadan kaldırmak adına bence gayet iyi taktikler geliştirmişti..
Rakibin ikinci servisini erken alıp agresif returnler, backhande gelen topları iyi ayak çalışmaları ile forehande almalar falan hep işe yaradı bir yere kadar..
Asıl sorun oyuna girmeyen ilk servisti.. Federer bu sefer ikinci servise düşmemek için ilk servisi yumuşatınca servisleri kırıldı..

Gerçekten Nadal toprakta yarım kapasite bile Federer'i yener..
Bence Nadal-Djokovic finali olursa Djokovic daha şanslı olur ama toprak olunca Nadal bir şekilde kazanıyor.. Bu da bir gerçek.. Nadal çok formda görünmüyor ama favori.
Federer bence oynadığı şu maç ile Roland Garros adına umutlanabilir.. Ben, ilk rastladığı İspanyola elenir diyordum.. Haftaya Roma'da ne oynayacağı da önemli..

Bayanlarda ise Azarenka ile Kvitova final oynayacaklar..
Azarenka dünyanın 4. numarası olacak.

Nadal Federer maçı yayınlıyorsun maçtan ziyade Bursa BJK maç önü çapulcuların nasıl taş attığını seyrettik. Ondan sonra spor kültürüymüş. Eşkiyalık yapanlar daha önce haber oluyor. Ben Basket maçından çıkmışım koştura koştura eve gelmişim bu maçı seyredeyim diye, tabi izlemek nasip olmadı genel anlamda. NTV Spor gene yanıltmadı...

Maçtan aklımda kalan tek şey, Federer'in; Baş hakemin, çizgi hakeminin hatta şahin gözü teknolojisinin bile içerde dediği topa uzun süre dışarda diye itiraz etmesiydi.

Haklı olduğu konularda bile itiraz hakkını kullanmayan Federer ne hale geldi. Ben Federer'e yakıştıramıyorum böyle itirazları nedense...

Bugün Nadal ın durgunluğunun nedeninin kendisine delice hayranlık duyduğu ispanyol golf efsanesi Severiano Ballesteros un genç yaşta hayatını kaybetmesiymiş hmmm ben yemedim yiyen buyursun afiyet olsun

Ben bir Federer taraftarı olarak oyundan memnun kaldım yani "Fed bitti" diyenler çoğalmıştı en azından eski günlerinden uzak olsa da hala çok can yakacak kuderti olduğunu gösterdi 3. setteki çok ufak ayrıntılar galibi belirledi tabii bence

Maçtan aklımda kalan tek şey, Federer'in; Baş hakemin, çizgi hakeminin hatta şahin gözü teknolojisinin bile içerde dediği topa uzun süre dışarda diye itiraz etmesiydi.

Haklı olduğu konularda bile itiraz hakkını kullanmayan Federer ne hale geldi. Ben Federer'e yakıştıramıyorum böyle itirazları nedense...

o çok ilginç oldu.. çizgi hakemi aut diyor, baş hakem gelip ize bakıyor ve aut diyor, şahin gözünde de aut olduğu belli ki toprak kortta izler her şeyi anlatıyor. başka bir şeye de gerek yok.. federer hala itiraz ediyor.. bir de karşılayamadığı bir smaç sonrası, top toplayıcı çocuk hareket etti gibi alakasız bir itirazı oldu..

federer normal olarak çok büyük bir ego.. hazmedemiyor.. jenerasyon değişti ve geri planda kaldı.. us open sonrası tenisi bırakması en doğrusu olur.. seneye işler daha da zor olacak onun için.. nadal ve djokovic, federer'in çok ötesinde tenis oynuyorlar ve bu her kortta böyle.

Bugün Nadal ın durgunluğunun nedeninin kendisine delice hayranlık duyduğu ispanyol golf efsanesi Severiano Ballesteros un genç yaşta hayatını kaybetmesiymiş hmmm ben yemedim yiyen buyursun afiyet olsun

Ben bir Federer taraftarı olarak oyundan memnun kaldım yani "Fed bitti" diyenler çoğalmıştı en azından eski günlerinden uzak olsa da hala çok can yakacak kuderti olduğunu gösterdi 3. setteki çok ufak ayrıntılar galibi belirledi tabii bence

oğlum sen ne zaman federer fanatiği oldun..
hipodromda izlediğimiz roland garros finalini hatırlıyor musun ?
nadal, federer'e değil oyun-set, su bile vermemişti..
o zaman hiç federerci değildin, ne oldu ?

Geçen hafta aldığım ani bir kararla Federerci oldum var mı ötesi :=) :=) dur şimdi kurcalama oraları Thunder maçına bakıyorum salon yumurtaya doğru yüzen spermlerle dolu bu ne be bembeyaz!

Flames in yaptığı şöyle birşeydi
39_Sea_20of_20Red[1].jpg

Saddledome.jpg

özellikle ışık oyunlarının ve müziğin oyunun bir parçası olduğu ice-rink lerde hele Flames gibi kuzey amerikanın en ateşli taraftarı kırmızı giyerse gerçekten korkunç bir etkisi oluyor ama bu Memphis için ve onların cennetten bir parçayı canlandırdıkları beyzalar içindeki kilise koroları için geçerli değil

Sadece ilk sete bakabildim.Federer iyi returnler yaptı,çok fazla basit hatası vardı.Aslında ilk setteki geri dönüşüyle acaba dedirtti bizlere ama diğer iki sette Nadal paspas yapmış resmen.Bu akşam oynanacak final daha mücadeleci olacak.Novak sürpriz yapmaya yaklaşabilir ama Nadal izin vermez.

Maçtan önce saygı duruşunda Nadal'ın gözleri epey dolmuştu bu arada.

Çekirge tam gaz devam ediyor. Maçı izleme fırsatım olmadı o yüzden yorum yapamayacağım ama Nadal'a en azından bir çeki düzen vermesi için iyi bir fırsat olmuş Fransa öncesi...

Nadal yeniliyor hem de toprakta, kendi toprağında ama biz izleyemiyoruz. NtvFutbol sağolsun. İnternette de oraya girdim açmıyor buraya girdim açmıyor, neticede izleyemedik. Djokovic üst üste 3. kez Nadal'ı finalde yeniyor, sert kort için neyse desek de toprakta da yenmesi bu sene çekirgelikten bir üste terfi ettiğini gösteriyor artık.