Tenis

Senin yaptığında işmi şimdi Uğur ? :) Sen bana acımı çektirmek istiyorsun.. :) Şaka bir yana bu fotoğrafına bakamamştım bile dayanamam ben Federer'i üzgün görmeye..

Saadet Unal' Alıntı:
Senin yaptığında işmi şimdi Uğur ? :) Sen bana acımı çektirmek istiyorsun.. :) Şaka bir yana bu fotoğrafına bakamamştım bile dayanamam ben Federer'i üzgün görmeye..
Ama şimdi şöyle bir olay da var. Federer olmasa Nadal'a rakip çıkmaz, zevksiz maçlar oluşur. Federer o yüzden olmalı. :) Sonuçta şu görüntüyü görmek ayrı bir tat ve zevk. Hayatımda unutamıyacağım maçlardan biri Nadal ve Federer'in 5 setlik Wimbledon finaliydi. Hava kararmış, kupa Rafa'nın ağzında parıldıyor...
Hiç pes etmediği, hep kendini geliştirdiği için...
Go Rafa Go...

Saadet Unal' Alıntı:
Ah Rafael ah senden ne çok nefret ettiğimi bir ben bir Allah bilir...

ne alıp veremediğin var saadet nadal dan
çocuk çıkıp bileğinin hakkıyla dize getiriyor milleti :p

61625F61635F6361616A5162686B62626B6262A07B92697E.jpg

federer bu görüntüyü verdikten sonra nadal demişti ki avustralyalı federer hayranlarına:
sizlere bu günü yaşattığım için çok üzgünüm, 14. grand slam kazanacağına inanıyorum (içinden tabii ben izin verirsem dedi mi bilemeyeceğiz :p)

eski 1 ve 2 numaralar en iyi oldukları kadar en centilmen sporcularda aynı zamanda
o kadar sinir harbi şeklinde geçen mücadeleden, itiraz edilen onca sayıdan, karardan sonra bile
birbirlerine karşı en küçük bir kötü söz kullanmıyorlar,

avustralya finalinden önce federer e sordular: nadal bir gün önce 5 setlik çok uzun bir maç çıkardı, sen iki gündür dinleniyorsun, daha şanslısın diyebilir miyiz?
federer: 5 setlik maçı dünde oynamış olsa, nadal aynı nadal olarak karşıma çıkar, dünya üzerinde şuanda en fit tenisçi o, demişti

nadal a sordular: federer 2 gündür dinleniyor sen çok yorgunsun, şansın ne?
nadal cevap verdi: o dünyanın en iyi tenisçilerinden biri, kendi oyunumu oynarsam şansım var demektir...

ikisinde de ne küçük görme, ne başka bir şey,
bu adamlar bu yüzden dünyanın bir numarası
sevsekte, sevmesekte....

Halil İbrahim' Alıntı:
[quote="Saadet Unal":momww403]Ah Rafael ah senden ne çok nefret ettiğimi bir ben bir Allah bilir...

ne alıp veremediğin var saadet nadal dan
[/quote:momww403]

Hakan Avcı'nın Seray'a duyduğu aşk kadar olmasada :p benimde kalbim fena halde Federer sevgisiyle dolu.. Bu durumda Nadal'ı sevmem biraz komik kaçar zaten.. ;)

Şu Svetlana Kuznetsova ne gıcık yaa.. :p Rus olduğuna inanmak için bin şahit ister.. Kadında asaletin A'sı yok.. :p Fazla kilolarından olsa gerek bazen yürümekte bile zorlandığını düşünüyorum.. :)

sanırım eurosportun verdiği maçı izledin, bende baktım kazanmasını istemesemde kazandı.Kuznetsova,jonkovic,ivanovic........gibi isimler bana çok sıradan geliyor.zaten şuan wta da izlenebilecek en iyi isimler serena,venüs ve sharapova.sharapova zaten sakat,serena ile venüste çok fazla turnuvaya katılmıyor,geriye kalanlar arasında çok fazla izlenecek isim olmadığı için bayan tenisi zevk vermiyor.en kısa zamanda iyi bayan tenisçiler yetişse de wta biraz renklense :roll:

Monte Carlo'daki hayal kırıklığının ardından Roma'da şampiyonluk mücadelesi veren Roger Federer, çeyrek finalde karşılaştığı Mischa Zverev karşısında galip gelerek Djokovic'in rakibi oldu...

İlk sette zorlanan İsviçreli tie-breakle kazanarak moral depolarken, ikinci sette daha rahat bir mücadeleyle 6-2'lik skoru kaptı ve adını yarı finale yazdırdı.

Monte Carlo'nun aksine daha hırslı bir oyun ortaya koyan Federer'in yarı finaldeki rakibi Novak Djokovic olacak.
Tenishaber

bu ikilinin maçları çok güzel oluyor, umarım kazanan fedex olur ;) (gerçi toprak kort mücadelesi olduğu için, büyük ihtimal finalde olacak nadal karşısında pek şansı yok hatta hiç yok diyebilirim üzülerek :( )

nadal da Verdasco'yu iki sette geçerek yarı finale yükseldi.

emel dizili' Alıntı:
Monte Carlo'daki hayal kırıklığının ardından Roma'da şampiyonluk mücadelesi veren Roger Federer, çeyrek finalde karşılaştığı Mischa Zverev karşısında galip gelerek Djokovic'in rakibi oldu...

sonunda birbirlerine düşmüşler, novak federer i yenerse 2. numaranın yeni sahibi olacak, bu maçı izlemek lazım, veren kanal var mı acaba

Halil İbrahim' Alıntı:
[quote="emel dizili":11ws9ete]Monte Carlo'daki hayal kırıklığının ardından Roma'da şampiyonluk mücadelesi veren Roger Federer, çeyrek finalde karşılaştığı Mischa Zverev karşısında galip gelerek Djokovic'in rakibi oldu...

sonunda birbirlerine düşmüşler, novak federer i yenerse 2. numaranın yeni sahibi olacak, bu maçı izlemek lazım, veren kanal var mı acaba[/quote:11ws9ete]
puanları o kadar yaklaştı mı?şimdiye kadar nole bu şansları federere ve nadala karşı kullanamadı bakalım bu sefer ne yapacak?nole toprak kortta fedexi yener gibi geliyor,umarım yanılırım.d spor normalde canlı vermesi lazım ama kafası esince canlı veriyor bazen de sonradan gösteriyor.sonucunu bildiğin maçı izlemenin de pek anlamı olmuyor

işte ilk 4
1 Nadal 14890
2 Federer 10060
3 Djokovic 9160
4 Murray 9050

nadal hariç hepsinin yeri değişebilirdi aldığı sonuçlara göre, andy ilk turda evine dönünce yeri garanti, federer ve novak şampiyonlar ligini garantileme mücadelesi veriyorlar :p

Monte Carlo'da hayal kırıklığı yaratan Roger Federer, yine final göremedi. Miami Masters'ta mağlup olduğu Djokovic'e 3 sette mağlup olan Fed Ex, yine hayranlarını üzüntüye boğdu...

Djokovic karşısında ilk seti 6-4 kazanmasına rağmen, diğer iki seti 6-3 kaybeden Federer, yine final göremedi.

Son olarak Djokovic'e Miami'de mağlup olan İsviçreli raket bir kez daha hayal kırıklığı yaratırken, Novak Djokovic, Miami'de çelme taktığı rakibine karşı bir kez daha üstünlük kurdu.

Djokovic finalde Nadal - Gonzalez maçının galibiyle karşılaşacak.
:oops: :oops: :oops:

dünyanın eski 1 numarası 3. sıraya düşecek yeni sıralamada
vah federer vah ki ne vah

önceden ismin yeterken finale çıkmaya şimdi ne yapsan boş
keşke bu hallere düşmeden önce bıraksaydın justin gibi
hiç yoktan 1 numaraya yükseldikten sonra inanılmaz bir düşüşe geçti demezlerdi de zirvedeyken bıraktı derlerdi

nadal bir 5. şampiyonluğa daha gidiyor hızla hadi bakalım

Saadet Unal' Alıntı:
Evet bu durum can sıkıcı ama biz Federer'i her haliyle seviyoruz değilmi Emel ? ;)
o artık hiçbirşey yapmasa bile benim gözümde bir efsane olarak kalacak ama gönül başarılı olsun istiyor ondan üzülüyor yoksa biz onu her haliyle seviyoruz ;)