David Gregory Hawkins

24 ay ceza alması demek Hawkins'in basketbol kariyerinin bitmesi demek,Galatasaray'dan alacağı 4,5 milyon euroluk kontrattan olması demek.Ne diyelim kendi düşen ağlamaz.

Böyle akılsızlık olabilir mi ? Her türlü testten geçen adam kafa yapıcı madde nasıl kullanır aklım almıyor.Zeki adam değilmiş demek ki.

Bizim taraftar doğrucuya unutmuşuz rakip takıma gelen bir hoca kokain kullanmaktan ceza alır ama ülkemizde hocalık yapar buna o takıma yakın medya ne olacak asalımmı topluma kazandıralım der. Mahkeme kararı ile şike yapıldığı ortaya çıkar ama federasyon nezdinde bu sahaya yansımaz bu basın olayı örtpas eder o kulübe yakın medya. Futbolcu tükürür eyleme uğrayan hakem yalancı durumuna düşürülür o zaman doğrucu olunmaz

Ama bizde oldumu birşeyler basın acayip abartır asalım keselim der ve bu abartılarada en önde galatasaray taraftarı koşar. Diyelimki adam kullanıcı biz neden sporcuyu kaybedelim aksine kazanalım ona yardımcı olalım yanlızlığa değil aramıza döndürmeye çalışalım eğer varsa böyle birşey onu bizlerin toplumun desteği ile bu illtten kurtulmasını sağlayalım.

Ben aksini düşünüyorum bu ülkede son 2 yıldaki pislikleri gördükten sonra hawkinsin yanındayım en azından olay açığa çıkmasını bekleyelim .

Mireles tükürdü kurtarılı cemal nalga yaptığı yanlış forma olayı yüzünden adam bu ülkeden gitmek zorunda kaldı basının galatasaraylı sporcu için vur abalıya misali bir galatasaray taraftarı olarak karşı çıkıyorum ve sporcumun yanında olduğumu belirtmek isterim.

Galatasaray transfer için görüştüğünde futbolcu ayrtır ama rakipler ilkan karamanda yapılan hüllede haklıda olsa bu yapılmamalı basın iki tarafa yaklaşımını görün ve karar verin.

Ben sıkıldım doğruculuktan fair playdan bu kurallar bir tek GALATASARAY içinmi geçerli.

Bizim taraftar doğrucuya unutmuşuz rakip takıma gelen bir hoca kokain kullanmaktan ceza alır ama ülkemizde hocalık yapar buna o takıma yakın medya ne olacak asalımmı topluma kazandıralım der. Mahkeme kararı ile şike yapıldığı ortaya çıkar ama federasyon nezdinde bu sahaya yansımaz bu basın olayı örtpas eder o kulübe yakın medya. Futbolcu tükürür eyleme uğrayan hakem yalancı durumuna düşürülür o zaman doğrucu olunmaz

Ama bizde oldumu birşeyler basın acayip abartır asalım keselim der ve bu abartılarada en önde galatasaray taraftarı koşar. Diyelimki adam kullanıcı biz neden sporcuyu kaybedelim aksine kazanalım ona yardımcı olalım yanlızlığa değil aramıza döndürmeye çalışalım eğer varsa böyle birşey onu bizlerin toplumun desteği ile bu illtten kurtulmasını sağlayalım.

Ben aksini düşünüyorum bu ülkede son 2 yıldaki pislikleri gördükten sonra hawkinsin yanındayım en azından olay açığa çıkmasını bekleyelim .

Mireles tükürdü kurtarılı cemal nalga yaptığı yanlış forma olayı yüzünden adam bu ülkeden gitmek zorunda kaldı basının galatasaraylı sporcu için vur abalıya misali bir galatasaray taraftarı olarak karşı çıkıyorum ve sporcumun yanında olduğumu belirtmek isterim.

Galatasaray transfer için görüştüğünde futbolcu ayrtır ama rakipler ilkan karamanda yapılan hüllede haklıda olsa bu yapılmamalı basın iki tarafa yaklaşımını görün ve karar verin.

Ben sıkıldım doğruculuktan fair playdan bu kurallar bir tek GALATASARAY içinmi geçerli.

Erkan Bey haklı olduğunuz yönler yok değil. Yazdıklarınızın tamamı doğru. Ancak bilinen birşey var "yanlıştan örnek olmaz". Yanlış var ise (gerçekten herşey netleşsin o zaman daha net yorum yapılabilir) o zaman Galatasaray en ağır cezayı vermeli. Hatta yapabiliyorsa tazminat ödetilmeli. Bu takım bazı hedefler için kuruldu. Tamam sakatlıklar için yapılabilecek birşey yok. Ancak maaşlı oyuncumuz böyle bir vurdumduymazlık yapamaz.

Arkadaşlar Hawkinsin daha önce de benzer vukuatı oldugu için iyi niyet indirimi falan filan olmayacak. Şuanki durum ile en az 6 ay ceza alacak gibi. Görünen bu, detaylar belli olunca herşey ortaya çıkar.

İtiraf eder ve pişmanlığını bildirir alt limitten 6 ay ceza alır...biz sözleşmesini feshederiz ve önümüzdeki sezon serbest olarak başka bir takımla sözleşme imzalar..Onun kariyerine birşey olmaz 1.5 almazda 750 alır seneye...Bizim milyonlarca euroluk yatırımlarımız ne olacak..Onun zarar edeceği para bizim ona ödediğimiz bonservis kadar...Ya ona güvenerek, onun liderliğinde ona uygun kimya ile aldığımız diğer oyuncuların bedeli ne olacak...Bu adamlar uğruna vazgeçtiğimiz 2 senelik emeğin bedeli ne kadar peki?..Olan bize oldu çok yazık...

İtiraf eder ve pişmanlığını bildirir alt limitten 6 ay ceza alır...biz sözleşmesini feshederiz ve önümüzdeki sezon serbest olarak başka bir takımla sözleşme imzalar..Onun kariyerine birşey olmaz 1.5 almazda 750 alır seneye...Bizim milyonlarca euroluk yatırımlarımız ne olacak..Onun zarar edeceği para bizim ona ödediğimiz bonservis kadar...Ya ona güvenerek, onun liderliğinde ona uygun kimya ile aldığımız diğer oyuncuların bedeli ne olacak...Bu adamlar uğruna vazgeçtiğimiz 2 senelik emeğin bedeli ne kadar peki?..Olan bize oldu çok yazık...
Daha önce bir kez daha yakalandığı için pişmanlıktan yararlanamıyor diye duydum ben

Selam kaan normalde alt cezası daha azken daha önce ceza aldığı için şu an asgari ceza 6 ay...6 aydan fazlasını vereceklerini sanmıyorum

Lütfen Fenerbahçe şike sürecinde yaptığı gibi; "Sadece biz mi yaptık, onlar da yaptı." minvalinde sözler kullanmayalım, bize yakışan bu değil. Bizim yapmamız gereken kötü örnekleri dikkate alıp, Fenerbahçe vari savunmalar yapmak yerine; etik olan, ahlaki olan, doğru olan neyse onu yapmaktır. Zararımıza da olsa her zaman "Doğrucu Davut" olmak lazım, bize ve sevdiğimiz renklerin değerlerine yakışan budur.

Eyüp Yıldız'a göre Hawkins ısrarla yasaklı madde kullanmadığını söylüyormuş.

Hemen asıp kesmeye gerek yok. Resmi açıklamayı bekleyelim.

İster koko çıksın, ister doping hiç umrumda değil açıkçası. Olay doğruysa veririz tasdiknamesini eline gider.

Benim üzüldüğüm konu, koskoca sezon, onca yatırım heba olacak, her şey altüst olacak, bir daha yeni transfer için uğraşılacak, onun adaptasyonu beklenecek vs vs.

neyse, bi bekleyelim netleşsin olay da, ona göre konuşalım. Zira şube hakkında söylenecek şey çok da...neyse. şimdi Sneijderİn imzası var, akşam maç var. güzel şeylere bakalım.

Resmi açıklamayı bekleyelim lütfen. Kulüp içinde de bazı konuşulanlar var şu an. Açıklama gelecek yakında. Ben susuyorum şu anda fakat eğer gerçekten varsa böyle bir şey çok fazla söylenecek söz var.

Ergin Ataman ve Murat Özyer'e tepki gösterenler var twitterda falan.

Lince ve kelle istemeye bu kadar meraklı bir kitle olması beni hayrete düşürüyor. Napsın adamlar 24 saat göz hapsi mi uygulasınlar oyunculara? Yeşilaya götürüp seminer mi aldırtsınlar? Yazıklar olsun ya, karamsarlığınızı da alın gidin artık yeter. Ergin Ataman'la Hawkins kokain içerken yakalandı da benim mi haberim yok? Ya da Ergin hoca "çek biraz kafan yerine gelsin" dedi de ben mi bilmiyorum?

Yeter artık ya.

Ergin Ataman sezon sonunda sıfır çektiğinde bir bahanesi daha olacağına ve Galatasaray'ımın boşa giden 4 Milyon Dolar'ına üzüldüm.Başka hiçbir şeye değil...

B numunesinin açılmasını istediyse kullanmamıştır bence çünkü normal şartlarda 6 ayla kurtarabileceği ceza 2 yıla kadar katlanıyormuş bu itirazdan sonra.