Bütçe ve Sponsorluk

Gecen hafta basi mevcut yonetim kurulundan bir arkadasim; huertas ile anlastik kesin oldu dedi hatta yk toplantisinda detaylari anlatildi dedi can topsakal tarafindan. Ben de buna istinaden anlastigimizi varsaydim. Yanilmisim. Bu yonetim ve baskanin benim nazarimda en buyuk eksileri durmadan yapamiyacaklari seyleri yapacakmis gibi konusup, insanlarda beklenti yaratip daha sonra da vaatleri olmayinca buyuk hayal kirikligi yaratiyolar.
Mali yonden iyi isler yapiyolar, ama adam gibi cikip sunu deseler: " Arkadaslar basketbol subesi batik durumda. Hala macvan nin bonsunun alacaklari var. Onlar dan sonra gecen sene kiler baslicak. Biz bu sene saglam bir mali yapi icin calisicaz. Dolayisiyla basariyi 3 senelik bir projeksiyonda bekliyoruz."

Bunu deseler eminim ki kimse kizmaz. Ayni durumun daha felaket boyutlari futbol icinde mevcut. Adam gibi cikip Tarik olcan salih hajrovic ontiveiro umut gundogan ve daha nicelerine harcanmis olan sacma sapan paralar yuzunden transfer yapamiyotuz dersin konu kapanir. Hala ocakya cilek diyor baskan.
Bence iyi niyetli calisiyolar , ama o kadar tecrubesizler ki, yaptiklari duzgun isleri tek bir yanlisla darmadagan ediyolar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gecen hafta basi mevcut yonetim kurulundan bir arkadasim; huertas ile anlastik kesin oldu dedi hatta yk toplantisinda detaylari anlatildi dedi can topsakal tarafindan. Ben de buna istinaden anlastigimizi varsaydim. Yanilmisim. Bu yonetim ve baskanin benim nazarimda en buyuk eksileri durmadan yapamiyacaklari seyleri yapacakmis gibi konusup, insanlarda beklenti yaratip daha sonra da vaatleri olmayinca buyuk hayal kirikligi yaratiyolar.
Mali yonden iyi isler yapiyolar, ama adam gibi cikip sunu deseler: " Arkadaslar basketbol subesi batik durumda. Hala macvan nin bonsunun alacaklari var. Onlar dan sonra gecen sene kiler baslicak. Biz bu sene saglam bir mali yapi icin calisicaz. Dolayisiyla basariyi 3 senelik bir projeksiyonda bekliyoruz."

Bunu deseler eminim ki kimse kizmaz. Ayni durumun daha felaket boyutlari futbol icinde mevcut. Adam gibi cikip Tarik olcan salih hajrovic ontiveiro umut gundogan ve daha nicelerine harcanmis olan sacma sapan paralar yuzunden transfer yapamiyotuz dersin konu kapanir. Hala ocakya cilek diyor baskan.
Bence iyi niyetli calisiyolar , ama o kadar tecrubesizler ki, yaptiklari duzgun isleri tek bir yanlisla darmadagan ediyolar.

Bir sponsorumuz olacak mı yoksa Gsstore yazan formalarımız mı olacak?

Bir sponsorumuz olacak mı yoksa Gsstore yazan formalarımız mı olacak?

Benim bildigim odeo bank ile anlasildi. Bu noktada sikinti erkek takimindan ziyade kadin takiminda. Cunku odeobank kadin takimina 2 milyon usd civari bir para veriyordu. Simdi onlari erkek tarafina kaydirinca kadin takimina o rakamlarda sponsor bulamiyolar. Dolayisiyla ordaki sorun acaba erkek takimina baska bir sponsor bulup odeobank ile kadin takimi devam etsinmi karmasasi.
Mektebim okullari 1 milyon usd verdi kadin takimina ama kabul gormedi. Benim bildigim bunlar.
Tabi bu noktada gene baskanin gereksiz sacma demecleri var. Turkiye nin su durumunda 3 milyon € basketbol icin fena olmayan bir sponsorluk bedeli iken, sen cikipta buna tarihin en buyuk sponsorluk anlasmasi dersen her seyi berbat ediyorsun .

EYLÜL 1 oldu. Nisan ayından beri anlaştığımız şu sponsor nerde? Büyüklüğünü falan zaten geçtim artık, sponsor nerde?

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

EYLÜL 1 oldu. Nisan ayından beri anlaştığımız şu sponsor nerde? Büyüklüğünü falan zaten geçtim artık, sponsor nerde?

Yahu 3. hafta oynandı futbol takımı pırıl pırıl reklamsız formayla oynuyor. Bir iki hafta sonra "Bizim en büyük sponsorumuz taraftarımız bu sene reklam almayacağız" diye bir açıklama yaparlarsa şaşırır mıyız? Ben hiç şaşırmam...

Galatasarayı küçülten zihniyetlere karşı Galatasaray'ı korumak hepimizin boynunun borcu,nasıl mı koruyacağız ? Demokratik yollardan protesto ederek,istifaya davet ederek,ha bu yazdıklarım dikkate alınmaz,lakin olacak olanlarıda yok etmez,sonuçta vakti gelince büyük kitleler halinde taraftar istifaya çağıracak bunları,o günler gelecek,2016'yı görmeleri zor,hem futbolda hem basketbolda vasat başlangıclar yapacağız,herşey açık

O günler geldi ....

Sponsor 50 milyon euro filan verecek galiba bir türlü açıklayamadılar tarihimizin en büyük sponsorluğunu.
Bir basiretsizler ordusu Tarafından yönetiliyoruz maalesef,benim hatırladığım Galatasaray tarihinin en basiretsiz en iş bilmez en pasif yönetimi kesinlikle bu yönetim ve bunlar olabilir esasında ama taraftara karşı yeterince dürüst olduklarını da düşünmüyorum.nerde tarihin en büyük sponsorluk anlaşması:) 3 milyon euro alacaklar yıllık onu da bir türlü sonuçlandıramadılar:)
hataları ve bazı müsriflikleri olsa da Ünal Aysal Yönetimi'ni uzun süre ararız.

Duygun yönetimi için diyorduk biz bu cümleyi ki Allah başımıza daha beterini verdi. Biz eylül ayının şakasını yaparken Ekim olcak..

Şu Ergin hoca olmasa şu takım kurulmazdı hep söylüyorum Abdürrahim Albayrak,Faruk Süren,Ali Dürüst bu adamlar hep konuşuyorlar kendileri veya kendi adamları yönetimde olmayınca neden bu kulübe destek olmuyorlar.Biz varsak para var biz yoksak parada yok her biri bir amatör branşa sponsor olsa yıllık 1-2 M euro veya dolar destek olsalar kötü mü olurdu?

Şu Ergin hoca olmasa şu takım kurulmazdı hep söylüyorum Abdürrahim Albayrak,Faruk Süren,Ali Dürüst bu adamlar hep konuşuyorlar kendileri veya kendi adamları yönetimde olmayınca neden bu kulübe destek olmuyorlar.Biz varsak para var biz yoksak parada yok her biri bir amatör branşa sponsor olsa yıllık 1-2 M euro veya dolar destek olsalar kötü mü olurdu?

Basket takımının transfer yasağı devam ediyor. Onu not olarak yazalım da unutulmasın. 20 Temmuz'da ödedik kaldırdık demişlerdi. (6 gün sonra 2 ay olacak) Yasak ise biri Nisan diğeri Mayıs'tan geliyor.
Domercant ve Engin Atsür'ün kazandığı davalardan gelen paralar ödenmezse bizim sahaya çıkabilecek sadece 4 oyuncumuz var. (Sinan, Ege, belki Göksenin belki Micov)

Başkan geçen hafta Habertürk'te katıldığı canlı programda basketbol şubesi için Odeabank'la anlaştık haftaya imzalar atılıyor demişti. Kulaklarımda duydum ama bu hafta imza töreni, sponsorluk tutarı vs hiçbir bilgiye rastlamadım. Duyan gören var mı?
Diğer konu divan toplantısında yaptığı 15 bin kişilik salon yapacağız zırvası. TT Arena'nın yanında diyor. Bir Allahın kulu da çıkıp soramaz mı Başkan orada hangi araziye salon yapacaksın, diyelim ki arazi buldun da satın aldın mı, kiraladın mı, projesini yaptın mı?
Madem basketbolu çok seviyorsun da neden bu kulübün erkek basketbol şubesinin transfer yasağı var, kimlere davaları kaybedilmiş kaç bin/milyon eurolar borçlarınız var, kimlere dava açılmamış ne kadar borcunuz var? Neden bu paraları ödemeyip 110 yıllık bu güzide kulübü Fiba sayfalarında rezil ediyorsunuz?
Ben sorayım da belki okuyan dürüst bir yönetici çıkıp cevap verir.