2022-2023 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Floyd bence de çok yanlış bir tercih. Burada muhtemelen herkesin aklında o peri masalının yaşandığı şubat ayındaki 3-4 maçlık tuhaf sekans kaldı ve hayran oldular. Fakat o sekansta De Colo gibi bir adam bile çöp ilan edilmişti neredeyse. Kimsenin anlam veremediği saçma bir sekanstı. Ki devamında her şey özüne dönüp mağlubiyet serisine başladı. De Colo- Vesely dönünce de EL şampiyonunu 3-1'le geçip şampiyon yaptılar takımı.
Floyd'un bildiğim kadarıyla ne şutu var ne de hücumda sırtı dönük oyunu vs. var. Hücum yetenekleri inanılmaz kısıtlı, sıradan atletik bir oyuncu. Ne umularak bu kadar methedilip güvenildi onu da çözemedim. Gözden kaçırdığım bir şey varsa düzeltin lütfen.

Kravish için yapılan yorumları da şaşkınlıkla okudum. Adama atletik değil hantal dendi hep. Ama yere göğe sığdırılamayan atletizm canavarı Alpha Kaba'yı çemberin içine soktu. Hem de bunu face to face smaçla yaptı. E şutu desen o da var. Bileği de temiz bir adam. Özellikle ocak ayı sonrası takımın belki de en istikrarlı ve müthiş performans gösteren oyuncusu. Pleiss kariyer zirvesini yaşarken tek başına baks edip savaşıp bize 1 maç çalan bir pivot. Evet süper kusursuz bir uzun değil ama daha iyisi masallarını okumak da komik geliyor bana. Getirebiliyorsan Jekiri falan çekersin okey ikna olurum. Bu şartlarda o ayarlarda komple bir pivot bulabiliyorsan al getir ya da isim öner bana ki ikna olayım. Ya da önüne ana uzun olarak atletik, savunması olan ve hücumu da iyi bir uzun koyarsın. Ama bu asla Floyd olamaz. Lasme ile Floyd aynı mı ki kıyas yapılıyor ? Lasme dediğimiz adam leblebi gibi orta mesafe sokan, aynı zamanda rakibi de çembere sokan bir adamdı. Savunmada da Vesely-Udoh tokatlamışlığı var kaç defa. Türünün son örneği pivotlardandı. Şimdi o ayarda Davies falan var getirebilirsen.

Bu dönemki transfer politikasını ben de şaşkınlıkla takip ediyorum yukarıda yazan arkadaş gibi. Yani çok basit 2-3 hamle ile mevzuyu kapatacakken Floyd'lara falan düşmek akıl kârı değil. Zaten şu bütçelerle attığın kurşunun birden fazla hedef vurması gerekirken sen çok kısıtlı adamlara para yatırma yoluna gidiyorsun.
Ha bu kadar hava civa yaptıktan sonra bütçeyi 3-4M olarak belirliyorsan zaten sen de baştan kaybetmişsin. Madem Dursun Özbek o kadar reklam yaptı bu şubeyle ilgili caka sattı; o halde yapsın 4-5M de görelim.

Lasme sanırım 1 milyon dolar civarı alıyordu şu an 2,5-3 milyon dolara takım kuruyoruz gibi gözüküyor öyle 3-4 falan da değil Açıkçası ben bütçeyi Bir tık daha yüksek beklerken bile 5 numaranın çok sağlam savunmaci olsun ,p&R oynasın iyi rebo çeksin yeter gözü ile bakıyordum. Hücum portföyu geniş olup belli bir vasatta da savunma yapabilen uzunun da ancak 1 yıl top oynamaimis olanını alabildik bu bütçe ile yani asıl sıkıntı bütçeyi verende

Ben Floyd'un doğru iş olduğuna inanıyorum. Millet seçim süreci, hasbel kadar geldiğimiz nokta derken fazla gaza geldi. O zaman da demiştim çok yüksekten uçmaya gerek yok diye.

Lasme'yle Floyd'u nasıl kıyaslıyorsunuz abi anlamadım. Birinin aldığı para 1 milyon dolardan fazlaydı diğeri 250-300 bin euro. Kaç paraya takım kurmaya çalıştığımızın kimse farkında değil sanırım. Ahmet'i alıp üstüne Floyd'u alıp bu işi geçmek varken kulağı arkadan tutmaya çalışıyoruz, benim canımı sıkan nokta o.

Kaba diyecekler olacaktır. Kaba Fransa'da son derece vasat bir hücumcuyken burda elit seviyeye çıktı. Doğru planlamada her oyuncu bir şey verir. Problem burda oyuncudan öte planlamada ve düpedüz yanlış ve saçma bir planlama var ortada.

Tepki koymakta geç kaldık olay sadece bütçe değil kötü yönetim sonucu skandallar, iki yıldır gereksiz ertelenen seçim, kötü yöneticilerden nef ile kurtulacağız derken adım adım planlamanın ne olduğu konusunda Turgay Zeytingöz 'den açıklama bekliyoruz. Bütçemiz nedir? Gördüğümüz erkek baskette 1 yılı çöpe atacak olmamızdır. Kadın basket voleybol vs işler daha kötü...

1 aydır sürekli yazıyorsak biri okur bir açıklama gelir biz ne yapıyoruz der diyeydi ama yerli transferi fiilen kapandı artık.

Floyd bence de çok yanlış bir tercih. Burada muhtemelen herkesin aklında o peri masalının yaşandığı şubat ayındaki 3-4 maçlık tuhaf sekans kaldı ve hayran oldular. Fakat o sekansta De Colo gibi bir adam bile çöp ilan edilmişti neredeyse. Kimsenin anlam veremediği saçma bir sekanstı. Ki devamında her şey özüne dönüp mağlubiyet serisine başladı. De Colo- Vesely dönünce de EL şampiyonunu 3-1'le geçip şampiyon yaptılar takımı.
Floyd'un bildiğim kadarıyla ne şutu var ne de hücumda sırtı dönük oyunu vs. var. Hücum yetenekleri inanılmaz kısıtlı, sıradan atletik bir oyuncu. Ne umularak bu kadar methedilip güvenildi onu da çözemedim. Gözden kaçırdığım bir şey varsa düzeltin lütfen.

Kravish için yapılan yorumları da şaşkınlıkla okudum. Adama atletik değil hantal dendi hep. Ama yere göğe sığdırılamayan atletizm canavarı Alpha Kaba'yı çemberin içine soktu. Hem de bunu face to face smaçla yaptı. E şutu desen o da var. Bileği de temiz bir adam. Özellikle ocak ayı sonrası takımın belki de en istikrarlı ve müthiş performans gösteren oyuncusu. Pleiss kariyer zirvesini yaşarken tek başına baks edip savaşıp bize 1 maç çalan bir pivot. Evet süper kusursuz bir uzun değil ama daha iyisi masallarını okumak da komik geliyor bana. Getirebiliyorsan Jekiri falan çekersin okey ikna olurum. Bu şartlarda o ayarlarda komple bir pivot bulabiliyorsan al getir ya da isim öner bana ki ikna olayım. Ya da önüne ana uzun olarak atletik, savunması olan ve hücumu da iyi bir uzun koyarsın. Ama bu asla Floyd olamaz. Lasme ile Floyd aynı mı ki kıyas yapılıyor ? Lasme dediğimiz adam leblebi gibi orta mesafe sokan, aynı zamanda rakibi de çembere sokan bir adamdı. Savunmada da Vesely-Udoh tokatlamışlığı var kaç defa. Türünün son örneği pivotlardandı. Şimdi o ayarda Davies falan var getirebilirsen.

Bu dönemki transfer politikasını ben de şaşkınlıkla takip ediyorum yukarıda yazan arkadaş gibi. Yani çok basit 2-3 hamle ile mevzuyu kapatacakken Floyd'lara falan düşmek akıl kârı değil. Zaten şu bütçelerle attığın kurşunun birden fazla hedef vurması gerekirken sen çok kısıtlı adamlara para yatırma yoluna gidiyorsun.
Ha bu kadar hava civa yaptıktan sonra bütçeyi 3-4M olarak belirliyorsan zaten sen de baştan kaybetmişsin. Madem Dursun Özbek o kadar reklam yaptı bu şubeyle ilgili caka sattı; o halde yapsın 4-5M de görelim.
Hucum aksiyonlarini cesitlendirebilirse Lasme’den beri izledigimiz en iyi pivot olabilir dedim evet.
Pana’dan beri begenirim Floyd’u.Siz bizim seviyemizi ne saniyorsunuz ben anlamadim ki ? Jekiri falan demissiniz adami Oly istiyor.Euroleague’de rol oyuncusu da olsa bizim seviyelerde Floyd gibi adami getirmek iyi istir.
Bizim Euroleague’den dusurebilcegimiz max uzun Floyd olur.Hem Floyd seviyesinde cemberi savunsun hem Kravish kadar orta mesafe atsin istiyorsaniz Milutinov var bosa cikiyor alalim hemen :) Ortalamalari 7 sayi 5 ribaund falan olanlari Euroleague’in ikinci klasmanindaki takimlar kapiyor zaten.Jekiri de o bahsettigim gruba giriyor.Oly,Maccabi ve Bayern istiyor kendisini.

Floyd-Morgan seviyesinde pivot kalitesine sahip takım BCL’de zor çıkar. Yani bizim seviyeler düşünüldüğünde ne bekliyorsunuz bilmiyorum

Haa lig için diyorsanız Floyd’un arkasında daha güvenilir bir pivot olması gerekirdi. Ancak geçen senenin son dönemlerinde Ege’nin neredeyse sahaya çıkmadığı düşünüldüğünde Mahir’in ondan daha az katkı verme ihtimali yok. Hiç değilse 10 dakika süre alır, 4-5 rotasyonundaki 80 dakikayı 70’e çeker.

Evet alınan yerliler beklentilerin çok altında ancak geçen sene o pozisyonlarda oynayan 3 yerlimizin (Rıdvan-Ege-Okben) Bahçeşehir’i süpürüp Efes’le korakor oynadığımız serilerde sıfır katkı verdiği düşünüldüğünde yerli kalitesinde az da olsa ileri bile gitmiş olabiliriz.

Kısacası son 3 yabancı transferimizi görmeden enseyi karartacak bir durum yok. Hatta 6 yabancıyla BCL’ye daha güçlü girme ihtimalimiz var

Fenerden Perezi alirsak Floydun gelmesinin önemi artar.
Bizde eskiden Charles Gaines vardi onu benziyor.
Pota altinda iki tarafdada yüzü dönûk oynar ayaklari hızlı sert oyuncu severim böyle hafif cılgınları

Jekiri derken imkansız olduğunu kast ettim zaten ama anlaşılmamış. Milutinov getirin o zaman yazmamışım iyi ki , o da ciddi sanılacakmış, ki sanılmış da.
Floyd'un hücumda yapabildiği hiçbir özel yeteneği yok. Anca hücumda oyun kurucunla sadece ona konsantre ikili oyunlar çizersin o da smaçla bitirir. Onu da rakip kaç kere yer ya da oyun kurucun kaç kere oynatır bilinmez. Ne oyunu açabilir ne pas görüşü vardır ne de şutu. Sırtı dönük oyunu zaten yok. Daha komple bir adama yönelmek varken çok atletik bir adamla orayı geçmek bana yetersiz geliyor. Hatta onun yerine Alpha Kaba'yı tercih ederim ki size olarak da eşleşmelerde kaybetmez en azından. Ama dersen ki Kravish-Floyd ile orayı dengelerim, bilemem. Ama Kravish'i çok yetersiz görüp onun yerine Floyd almak çok tezat ve absürt geliyor bana.

Vallahi ben daha çok Floyd'u alabilecek miyiz noktasındayim. Bütçe konusunda hiç iyi sinyaller yok ortada.Bu arada biten ya da bitmek üzere denilen iki yabancı için önceden hiç bir haber çıkmadı.Ote yandan ilgi var diye ismi düşen Colson kısa süre sonra Maccabiye gitti bugün de Çağlar ilgili haberin yaptırma olduğunu ima etmiş bana da öyle gelmişti . Sinan Sağlam sesleri de yükselmeye başlamış