#11 Nathan Jawai

Koçun Jawai icin özel setler hazırlaması lazim. Doğru yerde topla bulusursa durdurulmasi cok zor bir oyuncu.

Yoksa potaya uzakta top verip sırtı dönük birseyler yapmasini beklemek yanlış olur. Zamaninda bu hücum iyi bir silahti ama artik tarihte kaldi. Tbl'de bile en son Prkacin yapiyordu onu, ta ki Murat Özyer cozunceye kadar.

Savunma kısmında ise atletik olmadığı icin Ndong katkısı vermesi zor. Bugun oyunda olduğu dakikalarda Beşiktaş boyali alani rahatca kullanip epey sayi buldu.

Belki Ergin hoca Pascual'le de konuşabilir, fikrini alabilir maksimum verimi alma adına.

Sakin olun Jawai'nin de sırası gelcek. Daha bir hafta önce Erceg ve Domercant hakkında yazılanları bir daha okumak bile istemiyorum. Jawai'nin de sırası gelcek elbet, biraz sabır ;)

hücumda zaten bi şekilde sayı buluyoruz jawainin savunmadaki verecegi katkı asıl önemli olan . maalesef dong katkısı almamız zor jawaiden tarzı degil .

Ben artık sıkıldım Jawai dendiğinde N'dong konusunun açılmasından. İkisi bambaşka oyuncular. Bunu Lig tv spikerleride yapıyor. Jawai ne zaman üstünden sayı yese hemen N'dong konusunu açıyorlar yok olsaydı dallara takılırdı cart curt. Jawaiden biz ne bekliyoruz ona bakalım.

Ben de farkındayım malesef nerdeyse hiç katkı vermiyor ama eminim açılcak o da. Biraz daha zaman tanımamız lazım. Domercant nasıl eski performansına ulaşmaya yaklaşdıysa o da eski hâline dönecektir.
Yalnız şöyle bir problem var, Domercant'in yerini doldurabiliyorduk ama Jawai bizim icin şu alternatifsiz durumda. yani öyle uzun süre bekleme lüksümüz yok, bir an önce toparlanmalı. Savunmada da hücumda da kendisine cok ihtiyacımız var, acıkcası şu halini görünce keşke hazır br oyuncu alsaymışız diyorum.

Yalnız şöyle bir problem var, Domercant'in yerini doldurabiliyorduk ama Jawai bizim icin şu alternatifsiz durumda. yani öyle uzun süre bekleme lüksümüz yok, bir an önce toparlanmalı. Savunmada da hücumda da kendisine cok ihtiyacımız var, acıkcası şu halini görünce keşke hazır br oyuncu alsaymışız diyorum.

Haklısınız Jawai'nin alternatifi yok. Ben de keşke hazır oyuncu alsaydık diyorum ama olan oldu bir kere.

Dün istediği potaya yakın topları aldı.Ama fizik olarak tam ezemedi İverson'ı.

Sürekli Ndong'la kıyaslanması saçma.Kadroda tutamadık veya gönderdik değil.Adam ısrarla emekli olmak istedi.Hoca da sistemi Jawai'nin yürüteceğine kanaat getirdi.En iyi şekilde faydalayanacaktır.

Kesinlikle çok iyi bir takım oyununa ihtiyaç duyan bir oyuncu. Çok iyi ikili oyun oynanacak , istediği yerlerde top alacak ancak o zaman bir şeyler yapabilecek bir adam. Erceg de bu şekilde. İkisi için de uygun oyun düzeninin oluşturulması gerekiyor. Birbirlerini tamamlayan oyuncular olmaları bir avantaj ama yine de defoları çok olan bu adamlar yerine daha iyilerini daha komplelerini tercih etmeliydik.

Kesinlikle çok iyi bir takım oyununa ihtiyaç duyan bir oyuncu. Çok iyi ikili oyun oynanacak , istediği yerlerde top alacak ancak o zaman bir şeyler yapabilecek bir adam. Erceg de bu şekilde. İkisi için de uygun oyun düzeninin oluşturulması gerekiyor. Birbirlerini tamamlayan oyuncular olmaları bir avantaj ama yine de defoları çok olan bu adamlar yerine daha iyilerini daha komplelerini tercih etmeliydik.

İlk 4 cümlenizi 500000 kere beğenmek istedim ama yalnızca kez beğenebiliyorum.

Dünkü maçta baya iyi oynadı bunu inkar edemeyiz ama rakibin kalıplı 5 numarasının olmaması da bunda önemli bir etkendi. Tüm Olimpiacos uzunları 4 ten bozma 5 . Zaten kendi kalıbında avrupada bir tane oyuncu var ama bunlar da pek çirozdu :) ( kavga çıksa 2-3 tanesini götürür tek başına ) Hücumda bozuk para gibi harcadı. Aynı şekild defansif zaafiyeti de bu maçta görüldü. Çünkü rakibin tüm uzunları yine ince hareketli adamlar olması nedeniyle baya adam kaçırdı Bundan sonraki maçlarda bir daha bakıp değerlendirmek lazım. Normalde Hücumu bu kadar iyi değil savunması da bu kadar kötü değildir.

Murat Ozyer kendisiyle ilgili bir sorun oldugundan bahsetmis gece attigi tweetinde. MR'a girmis yine dedigine gore. Umarim buyuk bir sıkıntı yoktur.

Kötü haber.

Sağlık Raporu: Nathan Jawai

Dün oynanan Galatasaray Liv Hospital – Olympiakos maçı sonrası, oyuncumuz Nathan Jawai baş dönmesi, sol kolunda ve bacağında uyuşma şikayetiyle Liv Hospital Hastanesi'ne götürülmüştür. Yoğun bakımda izlemeye alınan Nathan Jawai’nin tetkikleri devam etmektedir.

Oyuncumuza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Ayrıca Ntvspor kalbinden rahatsızlanan Jawai yoğun bakımda diye son dakika girdi.

Dün bir iddaada bulundum aldığı süre içersinde pota altını karartır diye.Dün gördük ki hucum olarakta savunma olarak da bayağı etkili.Şimdi rakip uzunlar çok rahat hucum etti diyebilirsiniz.Bunun sebebi dudley çok yardıma gitti,böyle olunca tek kaldı,savunmada ama ben beğendim.