2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
son-dakika.jpg

Polat Kocaoğlu, Galatasaray Cafe Crown?da

Erkek basketbol takımımız Galatasaray Cafe Crown, 2008 ? 2009 sezonu öncesi ilk transferini Polat Kocaoğlu ile gerçekleştirdi. Forvet pozisyonunda görev yapan 2.05 cm. boyundaki Kocaoğlu, geçen sezon Mersin Büyükşehir Belediyesi?nde 30 maçta ortalama 23 dakika süre alırken 7.7 sayı, 3.3 ribaund ile oynadı.

27 Nisan 2007?de Darüşşafaka formasıyla TBL kariyerinin 1000. sayısını atan Polat Kocaoğlu, 5 Ocak 2008?de ise ligde 150. maçına çıkarak bir başka önemli istatistiğe ulaştı.

Polat Kocaoğlu
Doğum Tarihi: 3 Mayıs 1979
Doğum Yeri: Edremit
Pozisyonu: Kısa Forvet ? Uzun Forvet
Kariyeri: 07-08 Mersin BŞB.
06-07 Darüşşafaka
05-06 Erdemirspor
01-03 TED Kolejliler
98-00 Oyak Renault
96-98 Tofaş SAS

Kaynak:Galatasaray.org

2 Transferimiz resmileşti umalımda Ziziç'de bugün bitsin.

Hatta Fanatik bugünkü haberinde Faks yoluyla sözleşmenin yapıldığını öylemiş.

Beko TBL'de transferler (14.07.08 itibariyle) Sedat Balcı:
İşte sezon bitimiyle birlikte takımlarımızın anlaştığı oyuncu ve head coachlar;
Galatasaray Cafe Crown:polat Kocaoğlu (Mersin B.B.), Andrija Zizic (Panathinaikos)
Artık GALATASARAY da diyebiliriz her halde !!!!

GUARD
İsmet HACIOĞLU
Murat KAYA
Cüneyt ERDEN

FORVET
Erdem TÜRETKEN
Tufan ERSÖZ
Altay ÖZURGANCI
Polat KOCAOĞLU

PİVOT
Hüseyin BEŞOK
Cemal NALGA

====
kadromuz simdilik bu artık yerli almayız heralde :roll: gelsin yabancılar :p

Cuneyt hayırlı olsun, resmi site olduguna gore kesin.

Arkadaslar, artık Winston, Solomon vb. isimleri tartısmasak, anlasılan ona uygun bir butcemiz olmayacak. Hem sozu edilen butce olsa bile, G.Saray ve uleb cup bu tip oyuncular için cazip gelmeyebilir. Alabilmeniz için ekstra ucret vermeniz gerekir, boyle bir butce de yok.

Sabah ve bazı sitelerdeki haberler masa bası haberleri. Bu formu ve genel anlamda basketbol medyasını biraz takip eden biri, hangi gazete,site ya da kişilerin nasıl haber yaptıgını cozmesi zor olmasa gerek.

Keske bastan buna gore hareket etseydik, bazı oyuncuları kacırmazdık. Kunter sevdalıları ya da Ozyer taraftarlarının rolunden cok, yoneticilerin hatasıdır. Koç kim olursa olsun, yerli oyuncu pazarı bellidir. Butcene gore hedefler degisse de sadece birinci tercihlerin pesinde kosmanın hiçbir mantıgı yoktur. Butcenin buyuklugu bu oyuncuları almanı garantilemez. Ama diger oyuncularda top sendedir. Ha bu oyuncular eldeki oyunculardan iyi degil ki niye ilgileneyim diye dusunduler sanırım. Buna hiç katılmıyorum. Cemal ve Fatih en kolay pozisyonda bile topu tamamlamaktan acizken, nerdeyse hiçbir pası alamazken, (ki koç da bu fikirdeki neredeuyse hiç oynatmadı) U.Sonkol, U.Yenice hatta N.Ozbakır takıma katkı saglayabilirdi. Elindeki dıs oyuncuları hali belliyken ne kadar yaslı da olsa Haluk, ne kadar formsuz da olsa M.Guler dusunulebilirdi. P.Kocaoglu bu oyuncuların hangilerinden iyidir ki? Evveli sezon iyi bir istatistik yakaladı o kadar, gecen sezon Mersin'de bunun içini dolduramadı. Oyun olarak geniş bir yelpazesi yok, saha içinde kısıtlı seceneklere sahip bir oyuncu. Burada oyuncuyu eleştirmekten cok, onemi olan, Polat seciminin, yoneticilerinde 1., 2. tercihleri olmadıgı, elde baska secenek kalmadıgı için, son anda KSK'nin elinden alınarak yapıldıgıdır.

B planlarının yapılamamasında ne taraftarın ne de M.Ozyer'in hatası vardır.

mustafa_güler' Alıntı:
Beko TBL'de transferler (14.07.08 itibariyle) Sedat Balcı:
İşte sezon bitimiyle birlikte takımlarımızın anlaştığı oyuncu ve head coachlar;
Galatasaray Cafe Crown:polat Kocaoğlu (Mersin B.B.), Andrija Zizic (Panathinaikos)
Artık GALATASARAY da diyebiliriz her halde !!!!
bu doğruysaki inş doğrudur süper olur bu arada ben yeni yeyüm ama uzun zamandır takip ediyorum stres oluyo insan ama bu habere inanırsam rahatlarım :p

yaw zizic şuan bizde değil. Gazetelere inanmayın.Dedehayır derse öyle yüzde99 bizde diye daha imza atılmadan öyle yazar gazeteler alınmazsa da çok kötü olur

Mithat Duran' Alıntı:
Bir Kunter sevdalısı olarak ben cevap vermek istiyorum Onur bey yaşanan süreci bilmediğiniz için eleştiri yapmanızı yanlış buluyorum sayın KUNTER işi sponsor tarafından baskıyla yatırılmasaydı bu gün yerli ve yabancı transferlerimiz bitmiş takım kondisyon depoluyor olacaktı eğer bir suçlu arıyorsanız bunu tabiri caizse pişmiş aşa su katıp yemeği ve sofrayı bozanlardır.Şimdi yaşınız icabı bu senede bu kulüpten amiyane tabirle cacık olmayacağını hissetiniz daha sezon başlamadan suçu başkalarına atmayın rica ederim .Son iki senede ve tabiki bu senede yaşanacak ve yaşanmış bütün yanlışlıkların sorumlusu bellidir bu arada bize kunter sevdelıları deyipte bizi suçlarken sizin yaptığınız özyer sevdacılığı olmuyormu ??? şunu idda ederim ki !!! bu seneki efes kadrosunu bizim hocaya verseniz o takım bile başarılı olması zor.

saygılarımla

M.DURAN
Mithat Bey, evet yaşanan süreci net olarak bilmiyorum. Kulaktan duyma ya da şubeye yakın isimlerden aldığım bilgilere dayanarak yorum yapıyorum. Kunter´in yepyeni bir kadro ve vizyonla takımın başına geçeceğini ve erkek takımı için 1 Haziran tarihinin milat olacağını burada açıkladınız. Sonuç ne oldu? Yalnız gerekçe bildirecekseniz lütfen kanıtları da paylaşın bizimle. "Çamur at izi kalsın" düşüncesiyle yazılan iletiler foruma zarar verdiği için siliniyor. Sonra yazdığım yanıtı siliyorsunuz, bu adil değil demeyin.

Kunter olsaydı şöyle olacaktı vb söylemlerinize yanıt dahi vermek istemiyorum. Çünkü daha önce yapılan bu tartışmaların ne şubeye ne de taraftara bir faydasının olmadığı hatta zararının olduğu net bir biçimde görüldü.

Siz Kunter sevdalısı olabilirsiniz ama ben Özyer değil Galatasaray sevdalısıyım.

Son olarak ne kadar iyi (!) niyetli olduğunuz iletinizin son satırından belli.

Not: Transfer ile ilgili söyleyeceklerinizi burada dile getirebilirsiniz. Konu başlığını ilgilendirmeyen bölümü özel mesaj yoluyla iletirseniz memnun olurum.

Kritik tarnsfer (Zizic dısında) vatandaslıga gecirebilecegimiz oyuncu. Strickland (3 yılı dolmadı ama adı geçtigi için yazıyorum) ve Dobie'den biri olur insallah. Bu oyuncuları yetersiz bulanlara soyle diyeyim, bu oyuncular yerli statusunde olacagı için, Cuneyt ve gelecek olan yabancı guardın onunu kesmez. Murat Kaya'nın suresini alır. Yani Murat yerine Reese/Dobie/Strickland sekinde dusunebiliriz. Bence iyi olur. Bu durumda gelecek olan guardın savunmasının iyi olması gerekir.

Timur Saglam' Alıntı:
Kritik tarnsfer (Zizic dısında) vatandaslıga gecirebilecegimiz oyuncu. Strickland (3 yılı dolmadı ama adı geçtigi için yazıyorum) ve Dobie'den biri olur insallah. Bu oyuncuları yetersiz bulanlara soyle diyeyim, bu oyuncular yerli statusunde olacagı için, Cuneyt ve gelecek olan yabancı guardın onunu kesmez. Murat Kaya'nın suresini alır. Yani Murat yerine Reese/Dobie/Strickland sekinde dusunebiliriz. Bence iyi olur. Bu durumda gelecek olan guardın savunmasının iyi olması gerekir.

stricklandla anlaştığımızı düşnüyorum mantıklı geliyor ama soğuk bakıyordum yine de. Ama eğer türk statüsünde oynayacaksa daha mantıklısı olamaz bir de zizic olayı nedir? Eyüp abi dedi mi anlaştık diye

Arkadaşlar!

Zizic fax yoluyla imzayı atmış diye öğrendim, inşallah sorunsuz bir şekilde bu transferimizde açıklanır.

Zizic takımımıza hayırlı olsun :)

Alen Hekimbas' Alıntı:
Ciddiyimdir herhalde...

Eyüp abiden önce yazdım heycanla... bir kaç günlük işkenceden sonra kazasız belasız bitti sonunda Hayırlı olsun

kesin imzaladı mı yani? :)

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Arkadaşlar!

Zizic fax yoluyla imzayı atmış diye öğrendim, inşallah sorunsuz bir şekilde bu transferimizde açıklanır.

Zizic takımımıza hayırlı olsun :)

sana kaynak sorulmaz ama atmış diye öğrendim dedin ya hani kesin demi?? :) kusruma bakma

bu akşam hırvatların maçı var ntvsporda kaçırmayın derim

son-dakika.jpg

Zizic Galatasaray Cafe Crown'da

610x.jpg

Transferin sessiz takımı Sarı - Kırmızılılar büyük bir yıldızı kadrosuna kattı.Sözleşme Faks yoluyla imzalandı.

Detaylar resmi siteden açıklanacaktır,bekleyelim.

Strickland, Türk statüsünde oynayamaz. 2 yıldır burada. Hadi onu geçtim 5 sene oynamışları bile yapamıyoruz neredeyse. Kimse kusura bakmasın ama istersek lobinin kralını yaparız demek yetmiyor. Hocanın böyle bir girişimi varken bu işe el atmayan camianın lobisi falan yoktur. Yada vardır da hocanın başarısız olmasını istedikleri için yapmıyorlardır. Neyse Türk oyuncu yapmak çok zormuş bunu belirtmek istedim.

Ayrıca ben dün Cücü anlaştı demiştim kimse inanmamış bana galiba. Anlaşmazsa getireceğim dedim guard da Mithat Demirel'di :)

Kerem SEÇER' Alıntı:
Strickland, Türk statüsünde oynayamaz. 2 yıldır burada. Hadi onu geçtim 5 sene oynamışları bile yapamıyoruz neredeyse. Kimse kusura bakmasın ama istersek lobinin kralını yaparız demek yetmiyor. Hocanın böyle bir girişimi varken bu işe el atmayan camianın lobisi falan yoktur. Yada vardır da hocanın başarısız olmasını istedikleri için yapmıyorlardır. Neyse Türk oyuncu yapmak çok zormuş bunu belirtmek istedim.

Ayrıca ben dün Cücü anlaştı demiştim kimse inanmamış bana galiba. Anlaşmazsa getireceğim dedim guard da Mithat Demirel'di :)
Mithat Demirel yerine Mithat Duran oynasın daha iyi:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...