2011/2012 Euroleague

bu akşam ki maçtan sonra pek şansımızın oldugunu düşünmüyorum ros cacares her oyuncusundan katkı alırken biz ise 3 oyuncunun eline bakıyoruz...diana prınce tına el insaf be kardeşim bunlarda insan hiç mi yerliler top kullanamaz sayı atamaz bu kadar mı kalitesizler bence yabancıdan ziyade yerli transferinde en iyileri almaya çalışalım artık...

Hala aynı ezber. En iyi yerlileri alalım? Kimler bu iyi yerliler isimlerini ve nasıl alacağımızı da söyleyin bir zahmet. Boş boş konuşuyorsunuz bilgi sahibi olmadan.

Fenerbahçe'nin yenilgisiz gitmesi ve bunun sürekli gündemde tutulması gayet güzel. Kendilerini dev aynasında görmeye devam etsinler. Görünen o ki bu sene şampiyon bizim gruptan çıkacak ve büyük ihtimal ile bu takım Ros Casares olacaktır.

Saygılar.

bu yerlilerin kim oldugunu yada nasıl alınması gerektiğini de eger burdan taraftar söylicekse gs basket şubesi ne iş yapar ? eger sadece en iyi amerikalı kadın basketbolcuları getirip hiç bir oyun sistemi kurmadan çıkın oynayın bakalım demekse eger işleri merak etmeyin en az onlar kadar basketbol bilgimiz var...hadi herşeyi geçtim almayalım en iyi yerlileri bu takımda ışıl-bahar-şaziye-sariye gibi iyi sayılabilecek yerlilerden bile katkı alamıyorken neyi konuşuyoruz ki...bu arada madem oyuncu ismi istiyorsunuz bir kaç isim yazayım...Melike Tuğba Talaslioğlu-tarsus Melike Bakircioğlu-samsun Özge Yavaş ted kolej Bahar Yapar merve aydın istanbul üni...

bu yerlilerin kim oldugunu yada nasıl alınması gerektiğini de eger burdan taraftar söylicekse gs basket şubesi ne iş yapar ? eger sadece en iyi amerikalı kadın basketbolcuları getirip hiç bir oyun sistemi kurmadan çıkın oynayın bakalım demekse eger işleri merak etmeyin en az onlar kadar basketbol bilgimiz var...hadi herşeyi geçtim almayalım en iyi yerlileri bu takımda ışıl-bahar-şaziye-sariye gibi iyi sayılabilecek yerlilerden bile katkı alamıyorken neyi konuşuyoruz ki...bu arada madem oyuncu ismi istiyorsunuz bir kaç isim yazayım...Melike Tuğba Talaslioğlu-tarsus Melike Bakircioğlu-samsun Özge Yavaş ted kolej Bahar Yapar merve aydın istanbul üni...

Bu saydıgın oyuncular Işıl, Bahar, Şaziye, Sariyeden iyiyse diyecek birşey yok zaten size. Alın o müthiş oyuncuları küme düşmeye oynayacak bir takım kurun siz.

Biraz mantıklı olun lütfen.

Saygılar.

Bu saydıgın oyuncular Işıl, Bahar, Şaziye, Sariyeden iyiyse diyecek birşey yok zaten size. Alın o müthiş oyuncuları küme düşmeye oynayacak bir takım kurun siz.

Biraz mantıklı olun lütfen.

Saygılar.

bu oyuncuların onlardan iyi oldugunu iddaa etmedik zaten sadece alınabilecek oyuncuları yazdım...ayrıca bayan basket takımının tamamı ile yanlış kuruldugu açık fowles tına gibi dünyanın en iyi pota altı oyuncuları bizde iken avrupada onlardan yararlanamamak tamamı ile açıklanamayacak kadar saçma bir durum...

Maalesef Alba'nın sakatlığı ve Prince'in durumu bizi daha da geriye götürdü.Mevcut kadro ile UMMC ya da Spartak ı yenmemiz mümkün değil.Şanssızlıklar, teknik heyetin kadroyu çorba haline getirip, yönetememesi ve bunun yanında yönetimin şubeye üvey evlat muamelesi yapması(Deplasman maçlarında oyuncuların ulaşımda eziyet çekmesi gibi.) durumu bu hale getirdi.Galatasaray tarihinin belkide en iyi kadrosu kurulmuşken ve F8 İstanbul'da ve bizim ev sahipliğimizde düzenleniyor iken bu saydığım faktörler içimi acıttı doğrusu.Eğer çok iyi bir 3 numara transferi yapılmazsa, Ros Casares ya da başka bir takım kupayı alsında fener almasın diye dua edeceğiz ekran başında.Lig için ise tek güvencem Taurasi ve ikiz kuleler.Ligde de işimiz hiç kolay değil ve fazla güvenerek konuşamıyorum ancak genede umudum devam ediyor.

Bergutay söylediğin Türk oyuncuların hiçbiri şu an bizim takımdakilerin yanına yaklaşamaz. Belki Özge gelecek için iyi bir yatırım olabilir. Alınabilecek yerli oyuncular sadece Fenerde var onlarda salak değil herhalde bıraksınlar. O yüzden hakkaten şu yerli oyuncu muhabbetini geçin artık temcit pilavı gibi her seferde söylemekten. Bu seviyede oynayabilecek oyuncular sadece Fenerde ve bizde var. Gerisi boş yere laf tüketmekten başka birşey değil.

Avrupalı iyi oyuncusunu kimse bırakmak istemez doğru ama ne yapıp edip alınmalı. Geçen sene Fenerin Angelı alışı geliyor hep aklıma. Sene başında biz çok isteyip alamamıştık, kulübü çok katıydı ama Diana olayları çıkınca fener hemen alabildi. Yani alan alıyor bizde almalıyız. Hedefimiz yok diyorsak o ayrı tabi. Bunun kararını yönetim verecek transfer politikasıyla.

Yönetim alacağı veya almayacağı üst düzey Avrupalı ile kupayı ne kadar isteyip istemediğini maçlar başlamadan ortaya koyacaktır.

finale çıkamamanın bahaneleri hazırdır heralde...
yerli kalitesi, yıllardır bitmeyen aşkımız...
yerli kalitesi denen şeyde Birsel ile Nevriye o kadar...
hadi Nevriye "uzun" olduğu için ve Türk kadınının boy ortalamasını düşündüğümüzde fark yaratan oyuncu olsun ama adam gibi takım savunması yaptığımızda Birsel'in düştüğü durumları bilmesek yeriz bu bahaneyi...

Nevriye farkını da yabancılardan kapattığımız gün gibi aşikar iken bahaneyi kadroda aramak yersiz...

biz berbat ötesi bir organizasyonuz kadın basketbolda, bu kadar net...
Anadolu Efes neyse bizde burda oyuz...
herşeyi transferle parayla çözeceğimizi sanıyoruz...
şubede inanç yok, birliktelik yok, güven yok, ruh yok, yürek yok...

yerli kalitesi şöyle böyle diyoruzda aradaki yerli farkı kalite farkı değil,
Fenerbahçe'nin yerli rotasyonu özerinden oynaduğı belli başlı setleri var oyun planı var
ve en önemlisi çok sağlam ve istedikleri zaman direnci yükseltebildikleri bir takım savunmaları var...
aramızdaki fark bu...

bizde ise yerlilerin görevi topu getir Amerikalıya ver...
ne set var ne plan ne düzen ne disiplin...

Ceyhun Yıldızoğlu istifa diyoruz sürekli haklıyızda ama sadece Ceyhun Yıldızoğlu mu?
Adnan Sezgin'in Floryası gibi şube kimin ne yaptığı belli değil...
kökten temizlik şart yoksa A.Efes gibi boşa para harcamaya devam ederiz...
ha ama başarı Mersin'i, Küpspor'u, Kağıtspor'u yenmek ise bu bütçeyle o zaman çok başarılıyız özür dilerim...

umarım turnuvaya kadar birilerinin kafasına bi taş falan düşerde doğru düzgün bir oyun planı, stratejisi ile çıkarız maçlara...

El'de elimize gelen bu fırsatı iyi değerlendirmeliyiz bence,benim Ceyhun hocaya olmasada Taurasi ve arkadaşlarına güvenim tam biz Taurasi liderliğinde taraftarın desteğiyle finale çıkar kupayıda alırız.Grupta ben üç maçıda kazanacağımızı düşünüyorum en azından bu maçlarda fb'yi tutan hakemler olmayacak tabi onlarıda almamışsa:)))

Taurasi faktörünün ortaya çıkacağını düşünüyorum.Taurasi nin gereçk full performansını gösterdiği yerin finaller olduğunu yazmışlar.Bu nedenle bizi favori gösteriyorlar.4 kez kupayı ard arda kazanmış bir oyuncu olarak inanılmaz bir tecrübesi var deniyor.Bekleyip göreceğiz.Ben takımın havasını bulduğunu düşünüyorum.Umarım tecrübe ve inancın parkeye yansıması ile kupayı kazanırız.Ayrıca taraftara büyük iş düşüyor her maçta max seyirciyle takımı desteklemeliyiz.

Final 8 ilk gününde ilk maçta Spartak Wislayı 77.70 yendi ve turnuvaya kazanarak basladı.Bence bu mağlubiyetle turnuva Wisla için ilk günden bitti.Ne Casares nede Ummc yenemezler.