Euroleague Fantasy Challenge (2012-13)

felaket geçiyor hafta. lucas da bekleneni veremedi. 3 oyuncu kaldı. ikisi rakip ve iç açıcı değil durumları. 100 ü bulursam iyidir.

felaket geçiyor hafta. lucas da bekleneni veremedi. 3 oyuncu kaldı. ikisi rakip ve iç açıcı değil durumları. 100 ü bulursam iyidir.

Ben istikrarlı şekilde devam ediyorum :p
Hiç düşündüğüm puanlar değil ama 120,2 ile başladığım sezonda bu hafta da 124,7 ile yürüyorum ...

Bu olumsuz durumda tek tesellim GSBASKET.ORG liginde toplamda 12. yim ve liderden sadece 22 puan aşağıdayım. İlerleyen haftalarda büyük hatalar yapmazsam rahatlıkla kapanabilecek bir fark.

Ayrıca belirtmeden geçemeyeceğim; bu oyunda ilk haftalar amaç yüksek puanlar almak değil, kadrodaki oyuncuların değerlerini ve dolayısıyla da kullanılabilir krediyi fazlalaştırmaktır.

Bu iki seçeneğin oranları ilk haftalar için % 60-65 (Bence direk %65) değer arttırma ve % 35-40 (Bence %35 den çok olmamalı) yüksek puanlar almak olarak analiz edilebilir. Buna göre kadrolarınızı oluşturmanızda fayda var.

Bu oyunu oynamaya başlayalı 4 sene oldu ama böyle kötü bir gece yaşamadım. 68 puan aldığıma şükrediyorum. Herkes mi patlar. Blazic, Zrbes gibi düşük profilli oyuncular da olmasa yanmıştım. Sağolsunlar :)

Merhabalar arkadaşlar.
Bu foruma yeni üye oldum.
Özellikle Euroleague Fantasy Challenge başlığı altında sıkça mesajlar atmayı düşünüyorum. Bu oyunu 10 seneye yakındır oynayan biri olarak geçmişte birçok dünya 1.liği almıştım. Ancak bu seneki hedefim dünya 1.liği genelde. Ancak bunu başarmak çok zor. İlk hafta liderdim dünyada ancak bu haftaki batışın ardından baya geriledim. Umarım yeniden toparlanırım. Buradaki arkadaşlarımızla-abilerimizle değerlendirmeler yaparsak bunun herkese katkısının olabileceğini düşünüyorum.

Şu an kadromu paylaşıyorum. Görüşlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

Earl Calloway
Jordan Farmar
Bracey Wright
Andres Nocioni
Jaka Blazic
Emir Preldzic
Ante Tomic
Vladimir Lucic
Albert Miralles
K.Lavrinovic

Merhabalar arkadaşlar.
Özellikle Euroleague Fantasy Challenge başlığı altında sıkça mesajlar atmayı düşünüyorum. Bu oyunu 10 seneye yakındır oynayan biri olarak geçmişte birçok dünya 1.liği almıştım. Ancak bu seneki hedefim dünya 1.liği genelde. Ancak bunu başarmak çok zor. İlk hafta liderdim dünyada ancak bu haftaki batışın ardından baya geriledim. Umarım yeniden toparlanırım. Buradaki arkadaşlarımızla-abilerimizle değerlendirmeler yaparsak bunun herkese katkısının olabileceğini düşünüyorum.

Earl Calloway
Jordan Farmar
Bracey Wright
Andres Nocioni
Jaka Blazic
Emir Preldzic
Ante Tomic
Vladimir Lucic
Albert Miralles
K.Lavrinovic

Hoşgeldin Mert.

Önceki mesajlarda da yazmıştım, eğer okuduysan; ilk haftaki kadronun başarısında şansının da büyük etkisi vardı ;)

Tabi şu anda konumuz bu değil; yukarıda paylaştığın 2.hafta için kurduğun kadro değer artışı açısından gayet başarılı. Yüksek puan alamaması benim için sürpriz değil ama bence şu aşamada tek amaç yüksek puanlar almak olmamalı. Kısacası ilk iki hafta sonunda başarılı bir strateji izlediğini söyleyebilirim.

Boby Brown yakmaya devam ediyor ama inatla kadroda tutuyorum beklenen patlamayı haftaya yapacak :D Yapamazsa kadrodan çıkarsakta bir fayda sağlamaz puanı iyice düştü. İlk 2 haftayı 220 ile kapattık. Haftaya 150 puanın üstüne çokçok çıkmak gerekiyor.

Merhabalar arkadaşlar.

Earl Calloway
Jordan Farmar
Bracey Wright
Andres Nocioni
Jaka Blazic
Emir Preldzic
Ante Tomic
Vladimir Lucic
Albert Miralles
K.Lavrinovic

İlk haftanın ardından bu haftayı gerçekten çok şanssız geçirmişsin. Bu arada Hoşgeldin.

Teşekkürler herkese... Bu oyunda şans faktörü çok önemlidir. Bilgi ve takip elbette önemlidir ama şans faktörü daha da önemlidir. Bu oyunun kuralı şudur. 10 taneden az takım yapmak bu oyunda iddiasız olmayı kabul etmek gibi birşeydir. Zevk için oynamak ayrıdır ona laf söyleyemem ama iddialı olmak isteyen arkadaşlar en az 50 takım kurmalıdırlar. Benim 15 adet takımım var. Unutmayın ki altlardaki takımlardan geriden gelenler hep bu oyunda başarılı olmuştur. Bu nedenle eğer 1'den fazla takımınız varsa arkalardaki takımlarda değişiklik yapmayı unutmayın her hafta. Çünkü bu sayede daha çok takımla devam edebilir ve yarıştan kopmazsınız.

Earl Calloway
Jordan Farmar

Emir Preldzic
Jaka Blazic
Bracey Wright
Andres Nocioni

K.Lavrinovic
Albert Miralles
Vladimir Lucic
Ante Tomic

Kadromun son hali bu şekilde. Farmar, Nocioni, Tomic, Wright, Calloway şu an takımın banko oyuncuları konumundalar. Bu oyuncular bir kaza olmazsa her hafta 10 puanı geçecekler gibi duruyor. Sizlere tavsiyem bir an önce kendi belirlediğiniz bu tarz oyunculara yönelin bir an önce. Çünkü başarısız olunan haftalarda istikrarınızı bozmamak ve sıralamada geri kalmamak adına bu tarz oyuncular çok önemli. Guardları bozmaya gerek bir durum yok şu an için. Albert Miralles ve Ksistof Lavrinovic bu hafta kesin giderler. Üçüncü değişikliği ise ortaya iyi bir oyuncu almak için ortadan yana kullanacağım. Sanırım Preldzic bu hafta çıkabilir. Para yapacak olsa da bu haftadan sonra performansının çok fazla artacağını ve yüksek puanlar alacağını düşünüyorum. Eğer McCalebb oynamazsa tabii ki bu kararım değişebilir. Kimler girecek onlara araştırıp bakmak lazım. Herkese bol şanslar...

Teşekkürler herkese... Bu oyunda şans faktörü çok önemlidir. Bilgi ve takip elbette önemlidir ama şans faktörü daha da önemlidir. Bu oyunun kuralı şudur. 10 taneden az takım yapmak bu oyunda iddiasız olmayı kabul etmek gibi birşeydir. Zevk için oynamak ayrıdır ona laf söyleyemem ama iddialı olmak isteyen arkadaşlar en az 50 takım kurmalıdırlar. Benim 15 adet takımım var. Unutmayın ki altlardaki takımlardan geriden gelenler hep bu oyunda başarılı olmuştur. Bu nedenle eğer 1'den fazla takımınız varsa arkalardaki takımlarda değişiklik yapmayı unutmayın her hafta. Çünkü bu sayede daha çok takımla devam edebilir ve yarıştan kopmazsınız.

Earl Calloway
Jordan Farmar

Emir Preldzic
Jaka Blazic
Bracey Wright
Andres Nocioni

K.Lavrinovic
Albert Miralles
Vladimir Lucic
Ante Tomic

Kadromun son hali bu şekilde. Farmar, Nocioni, Tomic, Wright, Calloway şu an takımın banko oyuncuları konumundalar. Bu oyuncular bir kaza olmazsa her hafta 10 puanı geçecekler gibi duruyor. Sizlere tavsiyem bir an önce kendi belirlediğiniz bu tarz oyunculara yönelin bir an önce. Çünkü başarısız olunan haftalarda istikrarınızı bozmamak ve sıralamada geri kalmamak adına bu tarz oyuncular çok önemli. Guardları bozmaya gerek bir durum yok şu an için. Albert Miralles ve Ksistof Lavrinovic bu hafta kesin giderler. Üçüncü değişikliği ise ortaya iyi bir oyuncu almak için ortadan yana kullanacağım. Sanırım Preldzic bu hafta çıkabilir. Para yapacak olsa da bu haftadan sonra performansının çok fazla artacağını ve yüksek puanlar alacağını düşünüyorum. Eğer McCalebb oynamazsa tabii ki bu kararım değişebilir. Kimler girecek onlara araştırıp bakmak lazım. Herkese bol şanslar...

Emir Preldzic bu hafta 3,5 RANK üzeri yaptığı zaman değeri artacak ;)
İlk haftalar bu gerçeği göz ardı etmemek lazım diye düşünüyorum.

Ben de bu oyun ilk başladığından beridir oynuyorum ama maalesef dediğin gibi 15-20 takım kurmaya pek vakit bulamıyorum :)
Genelde 2-3 takım kurup devam ederdim ama bu sezon sadece bir takımım var ve ona da zaten tüm hobi mesaimi harcıyorum.