Euroleague Fantasy Challenge (2012-13)

Kadromun son hali bu şekilde. Farmar, Nocioni, Tomic, Wright, Calloway şu an takımın banko oyuncuları konumundalar. Bu oyuncular bir kaza olmazsa her hafta 10 puanı geçecekler gibi duruyor. Sizlere tavsiyem bir an önce kendi belirlediğiniz bu tarz oyunculara yönelin bir an önce. Çünkü başarısız olunan haftalarda istikrarınızı bozmamak ve sıralamada geri kalmamak adına bu tarz oyuncular çok önemli. Guardları bozmaya gerek bir durum yok şu an için. Albert Miralles ve Ksistof Lavrinovic bu hafta kesin giderler. Üçüncü değişikliği ise ortaya iyi bir oyuncu almak için ortadan yana kullanacağım. Sanırım Preldzic bu hafta çıkabilir. Para yapacak olsa da bu haftadan sonra performansının çok fazla artacağını ve yüksek puanlar alacağını düşünüyorum. Eğer McCalebb oynamazsa tabii ki bu kararım değişebilir. Kimler girecek onlara araştırıp bakmak lazım. Herkese bol şanslar...

Earl Calloway'e neden bu kadar güvendiğini anlayamadım.Özellikle 3lüğe bağlı bir oyuncu gibi bir izlenim bıraktı bende guard mevkisi için bence en ideal seçimler Lukasz Koszarek ve Steed Tchicamboud gibi gözüküyor hem kredileri artacak hem de rib. asist gibi diğer artıları rnk için önemli.Ama kredi artışı çokta düşünülmüyorsa kredisi fırsat seviyelerine inen Diamantidis gözardı edilmemeli diye düşünüyorum.Geçen seneye oranla çok kötü başlangıç yapsam da kredi olarak fena sayılmam eğer biraz şans yardım ederse durumu toparlarım gibime geliyor.Daniel Hackett' a olan güvenimi de kaybettim o kadar potansiyeline rağmen(ligte son maçta 31 rnk yapmıştı) euroleague'te pasif oyununa anlam veremiyorum ve yerine Lukasz Koszarek 'i monte ettim.Euroleague'te formatın değişmesiyle daha fazla maç olacak ve bu da fantasy oyununda durumu düzeltmek için fazlaca fırsat çıkacağını gösteriyor.Herkese bol şans çünkü gerçekten şans çok etkiliyor...

Earl Calloway'e neden bu kadar güvendiğini anlayamadım.Özellikle 3lüğe bağlı bir oyuncu gibi bir izlenim bıraktı bende guard mevkisi için bence en ideal seçimler Lukasz Koszarek ve Steed Tchicamboud gibi gözüküyor hem kredileri artacak hem de rib. asist gibi diğer artıları rnk için önemli.Ama kredi artışı çokta düşünülmüyorsa kredisi fırsat seviyelerine inen Diamantidis gözardı edilmemeli diye düşünüyorum.Geçen seneye oranla çok kötü başlangıç yapsam da kredi olarak fena sayılmam eğer biraz şans yardım ederse durumu toparlarım gibime geliyor.Daniel Hackett' a olan güvenimi de kaybettim o kadar potansiyeline rağmen(ligte son maçta 31 rnk yapmıştı) euroleague'te pasif oyununa anlam veremiyorum ve yerine Lukasz Koszarek 'i monte ettim.Euroleague'te formatın değişmesiyle daha fazla maç olacak ve bu da fantasy oyununda durumu düzeltmek için fazlaca fırsat çıkacağını gösteriyor.Herkese bol şans çünkü gerçekten şans çok etkiliyor...

Sınırlı oyuncu değişikliği hakkım nedeniyle Calloway'i çıkarmıyorum yoksa gidecek ve yerine Diamantidis'in gelmesini ve her hafta garanti en azından 10 rating'i garanti altına almayı yoksa ben de çok istiyorum :D

Arda abi ligden ST/GALA takımını çıkartabilir misin? Takımda bir sorun oldu ve farklı bir takımla değiştirmek istiyorum. İki haftalık bir gerileme olacak ama zaten kadroyla oynayamadığım için puan sorunu olmayacak ortada.

Aleksizorba benim,askerde olduğum için herşeyden uzak kalıyorum bu yüzden ilk 2 hafta sonunda kötü puanlar aldım,şimdi 3 haftalık iznim için bursaya geldim biraz toparlayacağız durumu :)

Bu hafta Boby Brown bugünkü gibi oynar ise haa bidee 7 de 1 üçlük yüzdesi varrdı... Bu cocuğun tek sorunu 3 lükleri girmiyor bu hafta girsin artıkkk YAKTIN BİZİİİİ BOBYYY :)

100 iyi derken 79 puan aldım. bakasım bile gelmedi :) geçen hafta ki avantajı kaybettim ve puan olarakta sıkıntı yaşamaya başladı kadro.
arda, verdiğin taktik doğru bende onu uygulamaya çalışıyorum ama işte bu hafta o tip oyuncuların hepsi sıçtı.
lavrinovic, lucic, cristopher. bunlar ilk haftada kadromdaydı ama aldıkları puanlar sadece toplamda 2 olunca takımda bu hale geldi tabi. K.lavrinovic nasıl -4 yapar ona çok şaşırdım. yolladım gitti. çok sinirlendirdi beni. puanı bile düştü.
collaway de kadromdaydı. hickman la arasında çok tereddüt yaşaım ama ilk haftaki 28 RKG si nedeniyle collaway i seçtim.

kadroyu kurmak çok zor olacak bu hafta...

İlk hafta sadece burada yazılan isimleri alabildim kadroya. İkinci hafta da Arda abinin katkısıyla kadroyu tamamlayabildim. Bu hafta kendim bir şeyler yapmaya çalışacağım ilk kez ama vakit bulamayabilirim. Bu sezondan pek umudum yok kısacası.

Earl Calloway
Jordan Farmar

Vassilis Spanoulis (Bracey Wright yerine)
Andres Nocioni
Emir Preldzic
Jaka Blazic

Vladimir Lucic
Ante Tomic
Alex Tyus (Albert Miralles yerine)
Semih Erden (K.Lavrinovic yerine)

Yorumlarınız nelerdir?

Earl Calloway
Jordan Farmar

Vassilis Spanoulis (Bracey Wright yerine)
Andres Nocioni
Emir Preldzic
Jaka Blazic

Vladimir Lucic
Ante Tomic
Alex Tyus (Albert Miralles yerine)
Semih Erden (K.Lavrinovic yerine)

Yorumlarınız nelerdir?

Kredi arttırımını pek önemsemediğini bildiğim için Emir Preldzic tercihin beni düşündürüyor. Rudy Fernandez ve Carlos Suarez' in karşısında neler yapabileceği muamma. Hoş tabi kendi açımdan baktığımda Preldzic 4 RKG yaptığında kredisi artacak ama senin bunu pek önemsediğini sanmıyorum.

Guard larda Earl Calloway tercihi de düşündürücü :)
Semih Erden zaten tam bir saatli bomba, kendisinden 10 cm. uzun Mirza Begic karşısındaki performansını merak ediyorum.

Kredi arttırımını pek önemsemediğini bildiğim için Emir Preldzic tercihin beni düşündürüyor. Rudy Fernandez ve Carlos Suarez' in karşısında neler yapabileceği muamma. Hoş tabi kendi açımdan baktığımda Preldzic 4 RKG yaptığında kredisi artacak ama senin bunu pek önemsediğini sanmıyorum.

Guard larda Earl Calloway tercihi de düşündürücü :)
Semih Erden zaten tam bir saatli bomba, kendisinden 10 cm. uzun Mirza Begic karşısındaki performansını merak ediyorum.
Semih'i hala Fenerbahçe'de sanmıyorsun heralde abi :D

Semih'i hala Fenerbahçe'de sanmıyorsun heralde abi :D

Son Olympiacos maçı hariç Semih Erden' in Anadolu Efes' de hiç maçını izlemedin herhalde ;)

Özellikle de karşısında Bourousis' in olduğu Armani Jeans Milano maçı evlere şenlikti. Karşısında iyi pota altı oyuncuları olduğunda bocalaması ve saçmalaması mümkün olabiliyor.

Son Olympiacos maçı hariç Semih Erden' in Anadolu Efes' de hiç maçını izlemedin herhalde ;)

Özellikle de karşısında Bourousis' in olduğu Armani Jeans Milano maçı evlere şenlikti. Karşısında iyi pota altı oyuncuları olduğunda bocalaması ve saçmalaması mümkün olabiliyor.
Mirza Begic-Real Madrid. Real Madrid bu hafta Fenerbahçe ile yapıyor. Onu diyorum abi ben :)

Bu hafta Real Madridli 3 oyuncu patlama yapıcak gibi duruyor....Mirotiç gibi hareketli uzunu Fenerbahçe uzunları savunamaz....Jaycee Carroll çok formda ve Bojan'ın karşısında Rudy'i düşünemiyorum....

Farmar hazır 90 lara çıkmışken elden çıkarıp daha düşük kredili birini mi almak gerek, yoksa tutmak mı gerek karar veremiyorum.

Farmar hazır 90 lara çıkmışken elden çıkarıp daha düşük kredili birini mi almak gerek, yoksa tutmak mı gerek karar veremiyorum.

Amacına bağlı kredi kazanmak mı istiyorsun yoksa puan kazanmak mı ya da her ikisi de mi? farmar 10 rnk yapsa dahi kredisini koruyor ve çok formda normal şartlarda Cedevita Zagreb'e karşı iyi bir maç çıkarıp kredisini arttıracaktır.Kötü bir maç çıkaracağını düşünüyorsan kesin kredi artışı olan guardlara yönelebilirsin.Bende de farmar var ve bu hafta kesinlikle elden çıkarmam ama haftaya kadromdan çıkarma ihtimalim yüksek, kredisi 100-105 seviyelerine çıkarsa ortalaması da 29,8 den 25 seviyelerine inerse vedalaşacağım.Bir fikir oluşmuştur sanırım.Bol şans...

Amacına bağlı kredi kazanmak mı istiyorsun yoksa puan kazanmak mı ya da her ikisi de mi? farmar 10 rnk yapsa dahi kredisini koruyor ve çok formda normal şartlarda Cedevita Zagreb'e karşı iyi bir maç çıkarıp kredisini arttıracaktır.Kötü bir maç çıkaracağını düşünüyorsan kesin kredi artışı olan guardlara yönelebilirsin.Bende de farmar var ve bu hafta kesinlikle elden çıkarmam ama haftaya kadromdan çıkarma ihtimalim yüksek, kredisi 100-105 seviyelerine çıkarsa ortalaması da 29,8 den 25 seviyelerine inerse vedalaşacağım.Bir fikir oluşmuştur sanırım.Bol şans...

Yok aynı şekilde düşünüyorum da, strateji olarak hangisini uygulasam ona karar veremedim. Son saatte karar vereceğim herhalde. Teşekkür ederim değerlendirmen için.