Euroleague Fantasy Challenge (2012-13)

kadro kurmakta zorlanıyorum.
bir kaç oyuncu var aklımda ama oyuncu değişkliği sınırlıyor beni. bu hafta da oyuncuların RKG artışları benim için en önemli kriter oldu. ama bunu yaparkende garanti puan alacak oyunculara yönelmeye çalışıyorum. Bu sene lig geçen senedende uzun sürecek. Bunuda hatırlamam bu şekilde oynamamım daha doğru olduğunu düşündürdü. Tabi Arda Ezer inde bu yöndeki görüşleri etkilemedi desem yalan olur :)
collaway i yolladım. puan olarak bir şey kazanamasamda RKG kazandım. dahada almam kadroma.
cristopher ı yolladım. aslında bu hafta lucas ı da yollayacaktım ama 3 oyuncu değişkliği nedeniyle elim kolum bağlandı.
son olarakta pivotlarda k.lavrinovici yolladım. pazar gününden beri yaptığım takımlarda hep yer aldı kendisi ama bu sefer rotasyona uğratıp gönderdim. İleride tekrar kadroma alırım diye düşünüyorum.
pivot kısmında 2 oyuncu daha var göndereceğim ama 3 oyuncu değişkliği kısıtlıyor beni. oyun kurucularda istikrarı sağlarsam, haftaya operasyon pivotlara olacak.
ceptede haftaya kadro değişkliklerinde kullanacağım 28 puan duruyor...
son olarakta bu hafta blake schilbin 15 + yapması lazım. yoksa puanı acayip düşecek.
j.carrol da bu hafta patlama yaparsa kafayı duvara vururum artık. Alamadım kadroya. Lucas ın yerine çok güzel olurdu ama 3 oyuncu değişikliği kısıtladı.
bu arada kadroyu bayağı vermiş olduk...

Arda abi kadromu değiştirme kararı aldım.

Calloway-Farmar
Spanoulis-Preldzic
Nocioni-Blazic
Khryapa-Printezis
Miralles-Tomic

Çıkanlar-Girenler: K.Lavrinovic (Printezis)/ Lucic-(Khryapa)/ Wright (Spanoulis)

Arda abi kadromu değiştirme kararı aldım.

Calloway-Farmar
Spanoulis-Preldzic
Nocioni-Blazic
Khryapa-Printezis
Miralles-Tomic

Çıkanlar-Girenler: K.Lavrinovic (Printezis)/ Lucic-(Khryapa)/ Wright (Spanoulis)

İyi hayırlı olsun :)

Khryapa' yı Erceg' in sakatlıgı sonrasnda tercih etmeye karar vermişsin gibi görünüyor.
Bununla beraber Barac' ın yoklugunda Semih Erden' e de yönelmek çok hatalı bir hareket olmazdı. Batista rotasyona aınmış ama Mahmuti' nin kendisini tutmadığı bilinen bir gerçek ;)
Bu doğrultuda Printezis tercihin de benim için sürpriz oldu ;)

en çok alınan oyuncular arasında bogdonavic bu hafta şuan itibariyle 0 rkg de. Musli 8 rkg de bitirdi. en çok satılanlar arasında ise lucic 18 yaptı.
Bunlar bu oyunda iddalı olmayanları etkileyecektir.
iddaalı olanlarda ise mirotic in 3 rkg de olması iyi bir durum. Bu onların puanını aşağıya çekecektir.
rudy fernandes kadromda yok ama çok iyi maç çıkarıyor..

elan cholan çok kötü mağlubiyet alıyor. tchimboud ve blake schilb kadromdaydı. schilb -2 de şuan ve oyunda değil. çok kötü oldu bu...

Hines -Spanoulis ikilisinden aldığım 43 rkg mutluluğumu;Serhat -3,Oğuz +4,Mirotic +6.6 ile aldı götürdü. Koszarek 13.2 ile fena değil.
Bobby Brown bu hafta patlama yapmazsa ben çökerim :D Blazic- Lucas Gordon-Tyus'dan çok da bir şeyler beklemiyorum.

Bu hafta ilk kadrom için doğru strateji yaptım ancak Printezis konusunda yaşadığım şanssızlık kötü oldu benim için. Eğer oradan 6 yerine bir 15 puan gelseydi gerçekten çok iyi olacaktı yeniden zirveye gitme adına. Ayrıca Nocioni rahat 30'a gideceği maçta 15 dakika kala sakatlandı ve gelecek hafta adına da yaptığım planlarımı bozdu.

Şu an için 7 adam 107.3 puandayım.

Farmar
Calloway

Spanoulis 20
Nocioni 19.8
Preldzic 19.0
Blazic

Miralles 4.0
Printezis 6.0
Khryapa 24.2
Tomic 14.3

Planlarım haftaya Blazic, Miralles ve pahalı birini çıkartıp kadroyu tamamen dengeli ve daha kaliteli getirmekti ancak Nocioni sakatlanınca bu planlarım açıkçası bozuldu. En azından Lucic'i bu hafta çıkarmama iyi oldu çünkü haftaya Barça deplasmanına gidecek ve değişiklik hakkım saklı kalacak. Umarım bugün kalan üç oyuncudan en az 43 puan gelir ve 150 puan alarak üst sıraları zorlamaya devam ederim.

Bu hafta ilk kadrom için doğru strateji yaptım ancak Printezis konusunda yaşadığım şanssızlık kötü oldu benim için. Eğer oradan 6 yerine bir 15 puan gelseydi gerçekten çok iyi olacaktı yeniden zirveye gitme adına. Ayrıca Nocioni rahat 30'a gideceği maçta 15 dakika kala sakatlandı ve gelecek hafta adına da yaptığım planlarımı bozdu.

Şu an için 7 adam 107.3 puandayım.

Farmar
Calloway

Spanoulis 20
Nocioni 19.8
Preldzic 19.0
Blazic

Miralles 4.0
Printezis 6.0
Khryapa 24.2
Tomic 14.3

Planlarım haftaya Blazic, Miralles ve pahalı birini çıkartıp kadroyu tamamen dengeli ve daha kaliteli getirmekti ancak Nocioni sakatlanınca bu planlarım açıkçası bozuldu. En azından Lucic'i bu hafta çıkarmama iyi oldu çünkü haftaya Barça deplasmanına gidecek ve değişiklik hakkım saklı kalacak. Umarım bugün kalan üç oyuncudan en az 43 puan gelir ve 150 puan alarak üst sıraları zorlamaya devam ederim.

collaway ide gözden geçirmelisin.

benim en zayıf halkam Bubnic 8 puan civarı puan alsa blake schilb' e rağmen fena bir hafta olmayacak. schilb dışında bütün oyuncularımında puanları artıyor olacak.

collaway ide gözden geçirmelisin.

benim en zayıf halkam Bubnic 8 puan civarı puan alsa blake schilb' e rağmen fena bir hafta olmayacak. schilb dışında bütün oyuncularımında puanları artıyor olacak.

bu postu atarken -3 te idi collaway. maç uzatmaya gitti ve adam 17 Rgk aldı ve maçıda kazandılar.

bu arada iki haftadır önde götürdükleri maçları hem maccabiye hemde unijaca ya verdi Siena.