Euroleague Fantasy Challenge (2012-13)

Kadromda bu hafta Blake Schilb -2 --- Jaka Blazic +4 --- Oguz Savas +4 RKG yapmasına rağmen 125 RKG ile kariyer Rekoru yapmışım. Gecen Haftaa boby brown a burdan çığırdım sesimi duymuş 23 yaptı... bu hafta da Blake Schilb eeeeeeee Sesleniyorum Arkadaş oyna artık yahuu -20 kredi yaptınnnn.... :)

157.5 puan aldım. Dünyada onuncu, Türkiye'de ise ilk sıraya geldim.

Earl Calloway'i tutarak gerçekten doğru bir iş yaptım. Nocioni'nin sakatlanması planlarımı biraz bozdu ancak o kadar da olur takmamak lazım.

Earl Calloway
Jordan Farmar
Emir Preldzic
Andres Nocioni
Jaka Blazic
Vassilis Spanoulis
Albert Miralles
Georgios Printezis
Ante Tomic
Viktor Khryapa

Bu hafta Miralles, eğer sakatlığı sürüyorsa Nocioni ve Blazic kesin giderler. Yerlerine girecekler üzerinde çalışalım.

Bu hafta kredi arttırımı açısından verimli geçmiş olsa da kazanılan puan olarak berbat bir haftaydı.
Özellikle Blake Schilb' in yatacak yeri yok, artık kesinlikle eminim.

Spanoulis işi oyunla aramda kan davasına dönmüş durumda. Değerini sıfıra da düşürseler 200'e de çıkarsalar elenene kadar satmayacağım inat ettim. :)

Farmar 105 olmuş. Şimdi değerini koruması için haftaya kaç alması lazım?

Gelecek hafta 20 rank yaparsa değeri aynı kalır. Jordan Farmar için çok inanılmaz bir rank değil gibi görünüyor ama önümüzdeki hafta Fernando Buesa Arena' da Caja Laboral deplasmanı var.

Bu sezon çok başarılı sayılmazlar ama yine de takımlarına iyi destek veren Bask bölgesi taraftarlarının da etkisiyle Alava deplasmanı her zaman zordur.

Bir konuda kafam acayip karışık acaba Farmarı satıp yerine Bo McCalebb alsam mı ? Tavsiyelerinizi görüşlerinizi bekliyorum.

Arada yaklaşık 35 kredi fark var ve her ikisinin de kredilerini korumaları için 20 civarı rank yapmaları gerekiyor.
Farmar Laboral deplasmanında, McCalebb ise Istanbul' da Panathinaikos ile karşılaşacak.
Bu doğrultuda birbirlerinden pek farkları yok gibi görünüyor ama aradaki 35 kredi kulağa hoş geliyor.

Takım Adı: Bursaspor16
Sıralama: 10

Jordan Farmar
Earl Calloway

Vitaly Fridzon (Blazic)
Vassilis Spanoulis
Teddy Gipson (Nocioni)
Emir Preldzic

Victor Khryapa
Nemanja Bjelica (Miralles)
Ante Tomic
Georgios Printezis

Geçen hafta kadromda gerekli değişiklikleri yaptığım için ve kadromu iki haftalık oluşturduğumdan dolayı bu hafta herkese nazaran daha az sıkıntı yaşayacağımı düşünüyorum. Bu hafta için Nocioni sakatlanmadan önce planlarım Preldzic veya Khryapa'dan birini çıkartıp yerlerine daha ucuz adam alıp kadronun eksik yanlarını kuvvetlendirmekti ancak Nocioni sakatlanınca bu mümkün olmadı. Yine de iyi değişiklikler yaptığımı düşünüyorum. Arzu ettiğim bu hafta için ilk beşe girmek ancak en kötü ihtimalle ilk 15'te kalacağımı düşünüyorum. Umarım evdeki hesaplar çarşıya uyar.

Mirotiç'i bu hafta kenara alıcam. 27 civarı rank getiremezse puanı düşecek,şimdi yüksekten satıp haftaya biraz daha ucuz almayı düşünüyorum.Gordon geçen hafta iyi katkı sağladı ama Caja deplasmanı kolay olmayacak onuda çıkardım.Son olarak Oğuz ve Tyus arasında çok kaldım ama ev sahibi diye bu hafta Oğuz'u kadromda tutuyorum.

Koszarel-B.Brown
Spa-Serhat-Blazic-Navarro
Zoric-Lavrinovic-Oğuz-Hines

Yeni başlamama rağmen ilk 3 hafta sizce nasıldır bilmiyorum ama kendi açımdan iyi sayılabilecek bir puandayım. (347.30 puan - 5280.sıra)

Jordan Farmar
Bobby Brown

Vassilis Spanoulis
Alex Acker
Pietro Aradori
Jaka Blazic

Aron Baynes
Nemanja Bjelica
Nikola Mirotic
Tomas Ress

Tomas Ress ve Jaka Blazic hariç geri kalanlardan ortalama en az 15 puan bekliyorum bu hafta. Yapsınlar yani artık :) bizde 150+ puanları görelim.

Kadromuzu kurduk, farmar'ı da yolladık.Bakalım sonuç nasıl olacak,herkese bol şans arkadaşlar...

Bo McCalebb
Steed Tchicamboud

Pietro Aradori
Jamon Lucas
Jaka Blazic
Fernando San Emeterio

Ante Tomic
Deon Thompson
James Augustine
Vladimir Lucic

McCalebb hala sakat muhtemelen. Maç Pana'nın da kötü olmasıyla rahatlayınca fazla kenarda durdu. Kredisi düşer.

Bugün oynayan 5 oyuncudan Farmar 19, Aradori 21, Bjelica 11, Mirotic, 13 A.Acker'da bunlara ayak uydursaydı ne güzel 5 oyuncudan 80 puan koparacaktık.